Príbeh začína v roku 1963, kedy má dvadsaťjedenročný Stephen Hawking (Eddie Redmayne), študent kozmológie na Cambridge, našliapnuté ku skvelej budúcnosti. Spolužiaci aj profesori ho úplne zbožňujú, rovnako ako krásna Jane (Felicity Jones), ktorá na tej istej škole študuje umenie. On na oplátku zbožňuje ju. Keď však v osobnom aj v profesijnom živote stojí na pomyselnom vrchole, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lekárske vyšetrenia po jednom z mnohých jeho ,,nešikovných“ pošmyknutí, vyrieknu drsnú diagnózu – neliečiteľné postupné ochrnutie nervového systému, ktoré do dvoch rokov skončí smrťou. Lenže Jane a Stephen sa osudu vzoprú. Vezmú sa a snažia sa viesť normálny život. On si chorobu nepripúšťa a dokončuje si doktorát. Ona ho všemožne podporuje, často až za hranicou sebaobetovania. Čím viac sa blíži predpokladaný koniec, tým hektickejšie sa obaja snažia žiť. (TV Doma)

Attta

Herecky dobře obsazené role s poutavým příběhem o tomto velikánovi a jeho manželce mají opravdu co nabídnout. Ostatně co píše lepší scénáře než sám život a Hawkingův život a práce je víc než zajímavá kombinace pro film nicméně mě to neoslovilo tolik abych dal 5 hvězd. ()

Joges

Výborný film, který stojí na hereckých výkonech. Eddie a Felicity získali oskarové nominace zcela právem. I když film není NEJ na 100%, přesto film tohoto tipu rád podpořím. Předloha Jane Hawking a film Jamese Marshe se mi prostě líbily. ()

laik_60

Film o egoizme mozgu. Mozgu Hawkingovom. (Mimochodom Redmaynom výborne zahranom). Podľa tohto filmu by si všetky ceny, ktoré Hawking dostal zaslúžila jeho manželka. trpezlivá láskavá. Ktorá stála pri ňom utierala mu sliny kŕmila ho v noci dokonca obšťastňovala. (Mimochodom zaujímavý postreh - choroba mu postupne postihovala všetko: nohy, ruky ústa ... ale "pinďúra" nie. Ten sa "odbúrava" až vekom. Hmmm my biológovia hovoríme , že to ma na starosti základný biologický zákon. "Zákon zachovania rodu". Možno keby sa dali s Hawkingom dohromady vymysleli by tiež akýsi "zákon zachovania vesmíru".) :) Nebyť Hawkingovej manželky sám by sotva zvládol a dokázal to, čo dokázal. Len milujúci človek sa vie takto rozdať ako to urobila ona. Vo svete vedy Hakingov mozog vymyslel a urobil veľa, v rodinnom svete mi pripadal egoistický sebecký chladný presný ako číslo. Hawking vymyslel teóriu, že všetko do poslednej molekuly v čase a priestore sa opakuje v kruhu dlhom 66 miliard rokov. Podľa tejto teórie keď zo 66 mld rokov odčítate jeden deň, tak tu bude presne včera. A ja si ten film znovu pozriem :) a budem tu písať tieto "klábosiny", ktoré vy budete čítať. ()

Cheeter

Herecký koncert hlavních dvou herců. Nejenom, že příběh Stephena Hawkinga je silný sám o sobě, ale toto zpracování se podle mě velmi povedlo, což právě herecký výkon podtrhl. A dál bych mohl vykládat, jak je to složité i pro normálně fungujícího člověka něco takového dokázat, ale to vykládat nebudu. Tenhle film si prostě člověk musí prožít sám. ()

C0r0ner

Jo, Redmayne je asi z hlediska teorie ten nejlepší herec současnosti, ale já to jeho přehrávání a tu blbou držku nemůžu ani vidět. Příběh to ale byl bezesporu zajímavý, když už ničím jiným, tak jedním z nejzajímavějších lidí, kteří "chodí" po naší Zemi. Technicky dokonalé, ale podruhé už nemám proč to vidět. 75% ()

Morzael

Je hrstka lidí naší doby, kteří si opravdu zaslouží být slavní. Stephen Hawking je bezpochyb jedním z nich. Opravdu silný film o příkořích života a lásky výjimečného člověka, který, si myslím, by měl vidět každý věčný pesimista. Nevím, jak ostatní, ale já měl po shlédnutí prostou radost ze života, který není ani zdaleka tak komplikovaný jako pana Hawkinga. Zpřístupnění Hawkingových teorií pro běžnou populaci se také vyvedlo dobře, takže doufám, že si po filmu pár lidí Stručnou historii času přečte, protože je to opravdu zajímavé dílo, které v lecčem změní váš pohled na vesmír. Za mě vydařený a sympatický film. ()

campix

Tak nějak u mě neustále přetrvává fascinace Howardovou Beautiful Mind a u Theory of Everything mi to možná trošku zkresluje úsudek. Prostě ta podobnost by tu byla a s ní jsou spojené i asociace. Takže máme tu srdceryvný příběh dalšího velkého vědce a to Stephena Hawkinga, kterého si střihl Eddie Redmayne a ačkoli ho opravdu moc nemusím, tak zde ze sebe vyždímal naprosto všechno. Zdatně mu sekunduje Felicity Jones v roli jeho partnerky. Za zmíňku stojí také výborný hudební podkres Jóhanna Jóhannssona, který se tímto stává mým favoritem pro tuto oscarovou kategorii. Beautiful Mind je rozhodně komplexnějším a brilantnějším počinem, ale Jamesi Marshovi se povedlo svézt se na jeho vlně a způsobil tak alespoň u mě přehypované hodnocení. ()

Dannysek4U

Redmayne vysostnej, ale tech highlightu, ktery by aspon trochu rozsekaly, je tam totalni minimum. Necekane konvencni podivana, zapricinena hlavne sterilnim scenarem. 70% ()

Pajky3

Příjemný životopisný film, který z průměru nadzvedává neskutečný výkon Eddieho Redmaynea. Pokud má někdo vyhrávat filmová ocenění za hlavní herecký výkon, tak by to měl být bezesporu on. Zahrát si takovou postavu jako je Stephen Hawking musela být neskutečná výzva a on se s ní podle mého popral na výbornou. Jinak to zní všechno dost jako idylka, i když to muselo být něco neskutečného a vyčerpávajícího. ()

Martrix

Půjdu cestou srovnání, takže si k hodnocení přizvu Čistou duši, Kód Enigmy a přihodím i Jobse. Bez ohledu na to, co tito pánové vytvořili, nebo jak žili, Teorii všeho, patří v pomyslném žebříčku poslední místo A to i přestože jsem Jobse vnímal ošizeně a Nashe pro změnu tvůrci Čisté duše "vylepšili" dost na to, aby mě to otrávilo. Kód Enigmy, oproti tomu Turinga postavil na piedestal, na kterém by již dávno stál, nebýt křivdy... . Navíc jsem se dozvěděl něco nového, takže v tom pomyslném žebříčku, je Kód Enigmy jasná voba č.1. Z mého pohledu, je potíž Teorie všeho v tom, že je natočená na motivy knihy, kterou napsala Hawkingova žena. Takže ve skutečnosti je to spíš příběh ženy, která se rozhodla žít s těžce postiženým člověkem...je vcelku jedno, že to byl Hawking. Ženy, která se svým způsobem obětovala(dobrovolně). Vcelku logicky, se tento příběh motá kolem postavy Hawkinga, ale ten je zde vnímán jako milovaná osoba, která je současně zdrojem jejího trápení. Že to měla těžké...to asi nikoho nepřekvapí, že to měl on těžké...to asi také ne. Takže aby to nebylo jen romantickoútrpné povídání o životě s invalidou, pokusili se tvůrci odprezentovat něco z Hawkingovi práce. Bohužel dost mizerně, takže předpokládám, že většina lidí si po odchodu z kina i nadále myslí, že černá díra je místo, kde přespávají králíci a erupci slunce, si i nadále pletou s erekcí sumce. Velmi rozvleklé a nudné pojetí nespasili ani herci, přičemž mě osobně se víc líbil výkon Felicity Jones...snad proto, že mužskou roli jinak zahrát nešlo. Přesto nechci Teorii všeho úplně zatracovat. Mám totiž pocit, že víc zajímavostí ze života Hawkinga ve filmu nebylo jednoduše proto, že žádné nejsou. A to přestože jde o osobu ve vědeckých kruzích uznávanou a jeho osud byl výjímečný. Proč je tak uznávanou osobou, vám tento film nezprostředkuje...dozvíte se jen proč skončil na vozíku a co to znamenalo pro jeho ženu. A to mi na životopisný film příjde dost málo. ()

Wormboy

Velmi prijemny film o jednom mimoriadnom cloveku, ktory preziva zivot venujuc ho teoriam, ktore su mi rovnako blizke ako zabe knihy. Film na pohodove popoludnie, ktory vysumi po par minutach...3,5/5* ()

pakobylka

Očekávala jsem, že to bude JEHO životní příběh, nikoli JEJÍ. Podotýkám, že ani v nejmenším nemám v úmyslu plivat na svatozář fyzicky i duševně krásné, upřímně milující a zcela oddané Jane, neboť ... popravdě: Kolikrát v životě se vám poštěstí potkat anděla ? Přesto bych ráda viděla trochu víc nežli maličko srdceryvnou lovestory, která nechává dveře ke geniální mysli hlavního hrdiny zavřené ... ne snad přímo na petlici či na dva západy, přesto dost pevně - tak, abych s nimi nedokázala pohnout. 3,5* ... a trochu proti svým vlastním pravidlům zaokrouhluju na 4* - dílem pro Eddieho Redmaynea ... a dílem pro Stephena Hawkinga. ()

Alfréda

Co bych vytkla je asi časová ohraničenost a výběr faktů. Z vědeckých debat zazní pouhé útržky a klíčové momenty Hawkingova osobního života jsou prezentovány tak stroze, že zcela vyšumí a ztrácí na váze. Navíc neznat Hawkingův životopis, byla bych jako divák dost zmatena tím, že žádná z hlavních postav vlastně nestárne a vypadá pořád stejně. Felicity Jones jen třikrát změnila účes, ale v závěru filmu na padesát rozhodně nevypadala. Ani Hawking ve filmu v podstatě nemá masku - pouze střídá dioptrické brýle. S věkem se mu ale tvář nemění a ani vrásky mu nepřibývají. Postava tak stárne jen díky Redmaynově hereckému umu, kterak ztvárňuje zhoršující se Hawkingův zdravotní stav. Vcelku tedy souhlasím s tím, jak byl film oceněn, jelikož Redmayne byl naprosto strhující a nejednou mne jako Hawking dojal k slzám, ale o nejlepší snímek roku se bohužel nejedná. 80% ()

TomPrusik1

Všichni víme, že ne každý to má v životě lehké a Standa Jestřáb je toho příkladem. Je až neuvěřitelné, jak moc chytrý pán, hledající počátek vesmíru, tak že se mu stalo něco takového. Pokud ale od filmu čekáte něco, aby jste pochopili to, co on zkoumal, tak se toho nedočkáte. Film opravdu nejde do detailů (nejvíc když se namalují tři kruhy v sobě a tečka je gravitační singularita a to asi tak všechno). Takže jste vědec, nebo člověk, který se chce o jeho práci dozvědět víc, tak film Teorie všeho rozhodně není pro vás. Pokud jste žena nebo citlivý muž, který rád sleduje romantické filmy, tak je to docela dobrá příležitost. Je to opravdu dost dramatické (pokud na to máte, tak si i popláčete) a romantický (pokud na to máte tak si ke konci řeknete: ,,Jé, to bylo hezký"). Citlivé lidi to tedy dojme, ale dost zklamaní budou lidé, kteří se chtějí dozvědět o něco Hawkingově práci a ne jeho životě. Každopádně SKVĚLE hraje Eddie Redmayne a asi je to nejlepší věc na celém filmu. Dobře ho namaskovali, on pak dobře kulhá, šišlá, plazí se po schodech atd. Příběh se ale poměrně vleče a zpomaluje. Žádné extra dějové zvraty. Jen emoce. A to nesedne každému 70% ()

animaxis

Stephen Hawking je skoro jediný žijící vědec, o kterého se zajímám. Většinou mě zajímají pouze objevy samotné, ale ze Stephena mám velký respekt jako z člověka. Až po zhlédnutí Teorie všeho jsem si ale až plně uvědomil, jakým způsobem musel a musí bojovat, aby jeho myšlenky nepřišly vniveč. Jeho život opravdu není jednoduchý skoro v žádné stránce, ale taky myslím, že je velké štěstí, že se narodil do této doby. Kdyby nebylo dnešních technologií nebo medicíny, mohl skončit opravdu špatně a svět by nikdy nepoznal takového velkého vědce. Ve vědě platí, že to, co dnes považujeme za vrchol, může být za sto let považováno za nesmysl. Ale i kdyby to tak bylo, tak lidé, co pracují na nějaké myšlence a zdokonalují ji, jsou hrdinové, protože si stojí za svým. A kdo ví, za dvě stě let třeba bude ona myšlenka opět aktuální :) Jane Hawkingová jako jeho žena si ale musela taky mnoho vytrpět a jsem rád, že je děj vypráven z jejího pohledu. Film mě zaujal přiběhem, herci, hudbou i kamerou. Co se týče herectví Eddieho Redmayna, tak až v 80. minutě mi došlo, že se vlastně dívám na něj a ne na skutečného Hawkinga. Hudba je ve filmu poklidná a pěkně se sem hodí. A kamera mi tu několikrát přišla se svými záběry opravdu zajímavá, ale to se mi těžko popisuje. V poslední době jsem viděl dva skvělé životopisné filmy a Teorie všeho je rozhodně jedním z nich. ()

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

11.02.2018

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

03.10.2017

Manželské etudy dokumentaristky Heleny Třeštíkové po 35 letech. Krutosti nacismu i pozadí Mnichovské dohody v díle slavného režiséra Marcela Ophülse. Znělka letošní Ji.hlavy z dílny hollywoodského… (viac)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

Potterovský nástupce nalezen

Potterovský nástupce nalezen

02.06.2015

J. K. Rowlingová možná nikdy nenapíše pokračování Harryho Pottera. Už v listopadu 2016 ale dostaneme první díl jeho filmového prequelu, v němž se podíváme do stejného kouzelnického světa na začátku… (viac)