Najbláznivejší učiteľ všetkých čias nielenže nemá maturitu, ale nedokončil ani základnú školu. A pod budovou gymnázia, kde učí problematických tínedžerov, hĺbi tunel ku skrýši s ukradnutými peniazmi, ktoré tam po lúpeži uložila jeho priateľka.
Zekiho Müllera (Elyas M´Barek) práve prepustili z väzenia. Vedľa Götheho gymnázia, kam jeho priateľka, striptérka Charlie (Jana Pallaskeová), zakopala ukradnuté peniaze, medzitým vyrástla nová telocvičňa. Aby sa Zeki dostal k svojmu lupu, nastúpi na školu ako falošný učiteľ. Zatiaľ čo vo dne bojuje s problematickými adolescentami svojrázne drsným spôsobom, v noci tajne hĺbi pod telocvičňou tunel. Jeho kolegyňa, novopečená idealistická profesorka Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurthová), s prekvapením zisťuje, že na tínedžerov platia Zekiho neortodoxné metódy – napríklad kolektívne sprejovanie vlakovej súpravy. Študenti z obávanej triedy začínajú chápať, že na nového kantora jednoducho nemajú a na povinnom vzdelaní tiež niečo bude. Pod Lisiným vplyvom sa zároveň mení aj drsňák Zeki. Keď konečne vyhrabe zakopané peniaze a poplatí dlhy, zmení svoj pôvodný plán a neodíde do Južnej Ameriky za svojou láskou. Naopak, zvyšok peňazí minie na zasypanie tunela a chystá sa na vysokú školu. K tomu však potrebuje svoje maturitné vysvedčenie, ktoré nemá, keďže nedokončil ani základnú školu Pomôže mu riaditeľka školy, pani Gersterová (Katja Riemannová)? (TV JOJ)

kubilov

Buranské a vulgární vtípky jsou super, hlavně návštěva Zekiho kámošů a novodobá verze Romea a Julie, a i když ta dějová kostra je strašně předvídatelná a některé dějové odbočky mohly být vyřešeny lépe, jde o vynikající komedii. O to je to překvapení, když se jedná o německý film. Progresivního mladého režiséra Bora Dagtekina. Hrozná hlína. ()

Dragiii

Jasně. Od komedie neočekávám nijak promyšlený děj, žádné napínavé záplatky či úchvatné herecké výkony. Divák se chce jen odreagovat, odpočinout a dobře se pobavit a zasmát. Jenže mě to přišlo vtipné opravdu jen minimálně a teď už si vlastně ani nevzpomenu, nad čím jsem se ve filmu pousmál (ne, opravdu jsem se hlasitě nezasmál, ani jednou ne). Přijde mi to jak dost suchá komedie s předvídatelným dějem. A kromě sympaťáka (ne)učitele Elyase M'Bareka v něm není co vyzdvihnout. ()

TinoArts

Na nemecké teen komédie asi ešte nie som fyzicky a psychicky pripravený. Zahodený potenciál, ale prevedenie celkom dobré. Zopár svetlých momentov to ale malo, no mohlo by to byť kratšie. 55% ()

Facerr

Možná to s tím hodnocením krapet přeháním, ale na Německo fuckt slušnej výkon. To, jak si pan učitel podává všechny kolem sebe a má to v paži cokoliv se kolem mihne je provedený, i díky hereckýmu obsazení, dost dobře. Navíc ta banda parchatů, kterou "dostal" na starost rozhodně pomáhá nahonit nějaký ty sympatie panu učiteli. ()

blondboss

V poslednom čase žasnem nad tým, čo stvára nemecká kinematografia, a to v pozitívnom slova zmysle. Naozaj niektoré snímky dokážu hravo konkurovať vysoko nákladovým americkým trhákom. Tento film je síce plný amerického klišé a pátosu, ale natočeného tak nonšalantne, s ľahkosťou a skvelým originálnym humorom, že si to jednoducho musíte zamilovať. A Karoline je naozaj sympatická nemecká herečka, čo je v podstate rarita. Podarený snímok, ktorý vrelo odporúčam. 75 % ()

djbarrel

Ve své podstatě tuctová romantická komedie, která je ale pojatá malinko jinak a já se u ní dobře bavil. Ačkoliv tohle není můj šálek kávy, docela mě to zaujalo. Některé fórky byli vyloženě luxusní, jiné už méně. Na filmu oceňuju absenci hluchých míst a slušné tempo po celý film. Rozhodoval jsem mezi 3 a 4 hvězdami a i když bych se asi klonil k těm třem (film není ničím extra nápaditý) za tu příjemnou zábavu jednu hvězdu přidám. 72 % ()

IZFNP

Trochu ma mrzí, že sa mi film nepodarilo zohnať v originálnom znení. Ten dabing ušiel, ale originál je originál. I tak sa však jednalo o príjemné prekvapenie (a to hlavne na poli nemeckých komédií, ktoré vedia prestreliť) s extrémne sympatickým obsadením a zápletkou, u ktorej môže divák vypnúť a len sa smiať. ()

lobo87

Zábavná nemecká komédia s neopozeranými tvárami. Filmu by pasovalo svižnejšie tempo, predsa len na komédiu je takmer 120 minút dosť. Inak nemám výhrady. Scenár nie je dokonalý, ale na filme sa dá zasmiať i fandiť hlavným hrdinom... 65% ()

Claire.TJ

Fack ju Göthe dokázal něco, co se normálně nedaří: u filmu, kterej je vulgární a o vymatlanejch lidech, jsem se fakt bavila, a vydržela se na něj koukat od začátku do konce. Úplně se nedá popsat, čím to je, že je to skvělý, možná tim, že u toho buďto s úsměvem pokyvujete hlavou do hodícího se sountracku (a to říkám jako klasiku milující člověk, ve filmech vyhledávající spíš Zimmera, Williamse a Boka - no, přece jen je to komedie z "drsnýho" prostředí, ale ani tu neutáhnete na náhodnym výběru tracků), anebo se fakt smějete - a to přesto, že jsou vtipy veskrze vulgární. Je to americkýho střihu, ale oproštěný od americký pitomosti, trochu "dospělejší" a řízlý takovym tim prímovym německym filmovym kouzlem. Svym způsobem sprostá, moderní Obecná škola, kde místo Igora Hnízda máte sexy snědýho bad boye. Nevim proč a svym způsobem moje racionálno řve, co blbnu, ale za mě dobrý. (Btw, českej distribuční název je opět "dílem"...) Edit: po druhym a třetim zhlídnutí zvedám na 4. Možná je to pro film tohodle typu moc, ale o tom to právě asi je: ze všech "ztřeštěných komedií" to absolutně vyniká. Není to jen prvoplánovka americkýho střihu, kdy veškerej happy end spočívá buď v "nejvtipnějším finále" anebo "neskončíme v base", ale prostě se tam i opravdu něco hezkýho stane; není to vtipný jen prvoplánově, ale i chytrejma detailama (klišé tu nejsou jako klišé, ale spíš jako parodie na zažitý stereotypy). Když se člověk odprostí od tý image, kterou se tomu snaží dát česká distribuce (bláznivá teen komedie pro puberťáky IQ100 a míň), užijem si to i my, rádoby intelektuálové. ()

Mrs.SMEGhead

Skoro celý film jsem sledovala s otevřenou pusou buď nevěříc, že mě doopravdy baví německý film a nebo otevřenou od smíchu. Nicméně i přes to je to obyčejná "tuctovka", proto průměr 3* ()

Plaque

A to sa hovorí, že Nemčúri nevedia točiť komédie... No ak by sa to malo porovnávať na základe tohto neuveriteľne humorného snímku, tak to absolútne neplatí. Áno, otrepaný príbeh, dej, zápletka a takmer všetko, ale svižne a svieže spracovanie, ktoré rozosmeje aj účastníkov karu. Najlepší článok, pochopiteľne, hlavný hrdina Zek, ale skutočne dokonale ho dopĺňa celá partička študentov a učiteľov. Jednoducho povedané, skvelá zábava plná neskutočne vtipných momentov, glos a ksichtov, ktorú si človek s radosťou kedykoľvek zopakuje. ()

x_ander

Jak německé komedie nemám rád, tak Zeki mi ránou do ksichtu připomněl, že na předsudky se nemá dát. Fakjů pane učiteli je svěží, má parádní tempo i hlášky a i když musí skončit jak jinak než romantickým klišé, ty necelé dvě hoďky jsem se bavil dobře. ()