Populární moderátor se vydal do Kanady natáčet rozhovor. Během cesty se však dostal do tajemného domu záhadného invalidy, který mu začal vyprávět podezřelé námořnické historky o svém ztroskotání na ostrově s mrožem... Přátelé Wallace Bryton a Teddy Craft jsou moderátory úspěšné podcast show, ve které komentují internetová videa. V posledním vydání se věnují videu, ve kterém si mladý Kanaďan samurajským mečem usekne nohu. Wallace je odhodlaný Kanaďana navštívit a udělat s ním rozhovor. Doma nechává svou přítelkyni Ally, která Wallaceovi oplácí jeho nevěry svým mileneckým vztahem s Teddym. Mladík, kterého přijel Wallace zpovídat, však mezitím zemře a Wallace se rozhodne najít jinou senzaci. Zaujme ho inzerát neznámého muže Howarda Howea, který nabízí ubytování ve svém domě za pomoc s domácími pracemi a naslouchání jeho dobrodružným příběhům. Wallace přijede do Howeova domu a přivítá ho na první pohled bezbranný invalida Howe, který mu začne vyprávět historky o svém námořním setkání s Hemingwayem a o mroži, který ho kdysi zachránil po ztroskotání lodi. Howe však Wallace omráčí a v bezvědomí mu amputuje nohy. Howe ve skutečnosti není žádný invalida, nýbrž sériový vrah, který své oběti navlékne do mrožího kostýmu, ve kterém mají představovat jeho mrože zachránce. Howe byl totiž mrože donucen zabít a v podobě svých obětí mu chce dát ještě jednu šanci žít. I Wallace je násilím oblečen do kostýmu a donucený přizpůsobovat se mrožímu chování. Ještě předtím se mu však podaří zavolat Ally a Teddymu a říct jim, že byl unesený... (TV Prima)

Tjaden

Kevin Smith se rozhodl zkrátit svým fanouškům čekání na Clerks III nebetyčně bizarní úchylárnou, jenž si v ničem nezadá s Lidskou stonožkou Toma Sixe. Holanďanova "chuťovka" se dá alespoň zařadit do žánru horor/thriller. U Tuska bohužel veškeré napětí chybí a i té slibované komedie je v něm co by se za nehet vešlo. Vážně nechápu, jak se Smithovi podařilo do filmu ukecat Johnnyho Deppa. P.S.: Je neskutečné, jaký tlouštík se stal z Haleyho Joela Osmenta, který kdysi exceloval coby malý chlapec v Šestém smyslu. ()

KoRner

Úchyláreň ako prasa. Nevidím v tom žiaden filmový zážitok a jediné plus vidím v krásnej Genesis Rodriguez. Depp úplne nespoznateľný a dcéruška Lily, Rose, Melody aspoň ukázala, že je škaredá po mamičke... A na záver si neodpustím poznámku, že keby si Justin Long vymenil rolu s Haleym Jolelom Osmentom, aspoň by maskéri nemali toľko práce. ()

korndaddy

Nemám ten samý dojem, jako zdejší csfd elita, že by film byl bůhví jak nechutný či něco na podobný způsob.. A myslím, že právě tohle tomu filmu chybělo. Jak se říká, chtělo to větší koule.. Teda doufám, že se to říká. Nerad bych taky hýřil moudry, která ve finále ani moudry nejsou. No panebože to by byl trapas jako blázen... Ale zpět k filmu.. No jo no. To bych to nesměl napsat už všechno co sem mel na mysli... Prostě podprůměrný smith, jenž se snaží o něco nového a já nevím, zda tohle je ta ideální cesta. ()

MareT.

Kdyby cely film byl jako prvnich 30 min filmu, tak bych daval mozna 3 a vice. Zacina to slusne, je to morbidni a hlavnimu hrdinovi fandim. Ale potom nastoupi Johny (Smithova Kanadska triologie bude jeho postavu pry vyuzivat), stahuje se to uz spise k te komedii, ale zustava to napuli cesty. Kostym pro Walruse je taky velice nepovedeny. ()

Hanys_

Šokovat se Smithovi sice nepodařilo (Human Centipide), ale stejně jako Red State, nemůžu Tuska tak úplně odsřelit. Ta atmosféra první poloviny je perfektní, vtipy taky fungují a všemu vládne démonický Parks, se kterým by asi málokdo šel po tomhle filmu na šálek čaje. Jinak Depp je tady sice pár minut, ale nas.at tím svým pitvořením dokázal dost. ()

EKLEKTIK

Tak toto opravdu nejsou "Muži za pultem", toto jsou muži v nádrži. Další horror o vyrovnávání se, s nadměrným zneužíváním plastické chirurgie, který navíc nechtěně evokuje jeden československý seriál, odehrávající se v prostředí jednoho oddělení, jedné nemocnice. Tento film, na rozdíl od ostatních, ve kterých se k sobě různí lidé sešívají různými tělními otvory, není o žádných bizarních sexuálních deviacích, ale pouze o snaze překvapit a šokovat. Jo a pokud Vám vrtá hlavou, jak na to ten pan režisér přišel, podívejte se na "Speciální čarodějnický díl č.13", ve čtrnácté řadě seriálu "Simpsonovi", na epizodu "Ostrov doktora Dlahy". ()

dopita

Že umí bejt Kevin Smith extrémně vtipnej i extrémně sprostej všichni víme, ale že je to taky pěknej úchylák, to je pro mě překvapení. Ani nevim jestli příjemný nebo nepříjemný. Film má svý nesporný klady (třeba famózně košaté dialogy), ale hlavně je to dost podivná hříčka, u které nevím jestli se mám smát, nebo být znechucen. ()

HonzysKISS

Možná vás to nebude bavit tak, jak očekáváte, protože tady jde spíš o ten pocit. Od filmu jsem vůbec nic neočekával, takže když se stalo to, co se stalo, tak jsem byl mile překvapen. Najednou jsem měl úplně nepříjemně příjemný pocit. To málokdy zažívám. Mistrovsky to určitě zahrál Michael Parks. Díky němu to vytvářelo parádní psycho atmošku. Akorát toho Johnnyho Deppa jsem nechápal, vůbec jsem ho nepoznal, i když to je u něj asi klasika. Spíš bych to doporučil jenom lidem, co mají rádi bizarnosti, pro ostatní asi ne. ()

Vaklaf

Opravdu solidní divnost, u níž jsem fakt nevěděl, jak hodnotit. Ale nakonec musím pozitivně. Klasicky problematické je míchání hororu (nebo co to je... spíš bizáru) a komedie. A hlavně ze začátku ten vtip ukazuje, že hlavní hrdina je fakt - s odpuštěním - piča. Takže ho minimálně ze začátku ani nejde moc litovat. Ale pak... No... Nezávidím a nepřeju. A co se týče, zde v komentářích často zmiňovaného a ve filmu zpočátku naznačeného, vynechání sexuálního aspektu, to považuju jednoznačně za plus (a asi i za to přidávám čtvrtou hvězdu). S tím by se to zanořilo do vln "tuctových" bizardních prasáren, takhle je to prostě jenom hodně divný. ()

Paldiny

Ono je to taká americká odpoveď na Sixovu Stonožku, pustatina uprostred lesa, narušený dedulo s medicínskym diplomom a smoliar v koži hlásateľského komika, ktorého dobehla vlastná zvedavosť. Smith si vedomý bizarnej témy poníma svoj film ako horor, ktorý zároveň nemá ďaleko od komédie. Miestami som bol presvedčený o vyššom hodnotení, ale nástup užvaneného vyšetrovateľa s francúzskym prízvukom ma z tohto omylu vyviedol. Postupom času totiž na mňa doľahol pocit nudy, z akej ma prebralo až zábavné finále v ťažkej váhe. Prestrihať zbytočnosti a skrátiť o cca 20 minút by rozhodne nebolo na škodu. Zaujímali by ma dve veci, ako sa k tomuto filmu dostal Johnny Depp a kadiaľ ten ľudský mrož sral. ()

kill-tec odpad!

Většinou mám pro takovéhle filmy pochopení, ale tohle bylo prostě hrozný. Už od začátku mě neskutečně vytáčel Justinův knír a to jeho hulvátské chování. Pak nechápu scény s pidlookým detektivem Deppem, který při svých vyprávění uspával všechno, co doposud žilo a kvetlo v mém pokoji (i plíseň za postelí). Námět možná lehce zaváněl nápadem, ale pokazilo se zde vše, co mohlo. A ten konec? Za to bych nejradši někoho sešil a hodil do Severního ledovýho oceánu!!! ()

lucijelucije

Tohle bylo hodně nechutné, já teda snesu hodně, ale takovou ala hororovou komedií jsem moc neudýchala. Je to absurdní víc, než cokoliv jineho, ale děsně se mi líbil námět filmu a jeho zpracování nebylo špatně. Někdy si v nesmyslných snímcích libuju. Až na ten konec, jako dobrý. ()

eromar

50% - LA, USA. V kině po projekci měl Kevin Smith přednášku, která film postavila do nového, lepšího světla. Jinak bych šel možná i na "odpad". ()

streims

Ačkoliv jsem se na film šel koukat s prakticky nulovým očekáváním a s predikcí toho, že to možná bude film, který už nikdy nebudu potřebovat vidět, i tak sem se velmi sklamal. Snažil jsem se na film koukat snad s tou největší nadsázkou, co se mi kdy povedlo, ale i tak mi po shlédnutí běhala hlavou věta "Co to má k**va být za h**adinu?" Pokud byl cílem natočit ten nejhloupější film, pak se povedlo, ale tohle je na mě trošku moc, jediné co beru za pozitivní je role Johhnyho Deppa, který se na pár minut ukáže v roli retardovaného a podivínského detektiva, či co. No mé původní očekávání, že tento film už vícekrát vidět nepotřebuju můžu jen 15krát podtrhnout. Díky nikdy víc. ()

bobstock

Setsakra podivná věc. Vlastně strašná zbytečnost, která ale musela vzniknout a to už jsem Lidskou stonožku viděl. A co na to říká pan mrož?? 65% ()

Johnny Depp jako kanadský superpolda

Johnny Depp jako kanadský superpolda

20.08.2014

Pokud znáte hrubozrnnou tvorbu Kevina Smithe (Clerks, Clerks 2), dobře víte, že je mimo Poldů s Brucem Willisem prostá velkých hvězd. V několika Smithových filmech se sice objevil jeho kamarád Ben… (viac)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Kevin Smith, režisér osobitých komedií Clerks a Clerks 2: Muži za pultem, před pár lety razantně překopal svoji kariéru. Mimo chystaných Clerks 3 hodlá točit především zvrácené horory, přičemž v Red… (viac)