Pozůstalí

• USA The Leftovers
Dráma / Fantasy / Mysteriózny
USA, (2014–2017), 26 h 58 min (Minutáž: 51–73 min)

Predloha:

Patrick Somerville (kniha)

Hudba:

Max Richter

Justin Theroux, Amy Brenneman, Ann Dowd, Christopher Eccleston, Michael Gaston, Natalie Gold, Marceline Hugot, Emily Meade, Liv Tyler, Max Carver (viac)

Když dvě procenta lidské populace náhle beze stopy zmizí, svět se usilovně snaží pochopit, co se stalo. Děj nového dramatického seriálu HBO z dílny Damona Lindelofa a Toma Perrotty se odehrává o tři roky později a vypráví příběh těch, kteří zůstali. Adaptace Perrottova bestselerového románu přináší originální pohled na fenomén biblického Nanebevzetí - není totiž zcela jasné, zda šlo skutečně o něj. Seriál se odehrává na malém newyorském předměstí a sleduje postavu Kevina Garveye (Justin Theroux), náčelníka policie a dvojnásobného otce, který se snaží udržet zbytky zdravého rozumu ve světě, v němž tento pojem dávno ztratil význam.

Dramatický seriál z produkce HBO od Damona Lindelofa (držitel ceny Emmy® za seriálový hit Ztraceni), natočený na motivy bestsellerového románu Toma Perrotty (spolutvůrce a výkonný producent), se soustřeďuje na obyvatele malého města, jejichž předsudky jsou rozmetány následkem globální události zvané Nanebevzetí, při níž dvě procenta světové populace zmizela beze stopy, zatímco ostatní zůstali. Ve druhé řadě, která se odehrává čtyři roky po osudném Nanebevzetí a rok po událostech zachycených v první sérii, se nyní již bývalý náčelník policie Kevin Garvey a jeho nově vzniklá rodina - dcera Jill, přítelkyně Nora Durstová (která při Nanebevzetí přišla o manžela i děti) a nemluvně Lily (jež bylo na konci předchozí řady odloženo před Kevinovým prahem) - stěhují z hořících trosek Mapletonu ve státě New York a zapouštějí kořeny v Jardenu v Texasu, desetitisícovém městečku, kterému se přezdívá Zázrak. Je to totiž jediné město na území Spojených států, ze kterého nikdo nezmizel. Kevin se zde spřátelí s afroamerickou rodinou Murphyových a doufá, že v tomto moderním ráji konečně najde klid a úlevu. Jenže i tady nakonec svádí boj s novými démony (a duchem Patti Levinové), neboť bolestně blízko jeho nového domova dojde k tragické události, jež nápadně připomíná Nanebevzetí. V New Yorku mezitím Kevinova bývalá manželka opouští Provinilý zbytek - ty tiché, bíle oděné nihilisty, kteří kouří jednu cigaretu za druhou - a přesvědčí svého syna Toma (bývalého chráněnce zesnulého léčitele Holyho Waynea), aby jí pomohl členy společenství zachránit a změnit k lepšímu, sem tam i k horšímu. (HBO Europe)

Emilii

Tady vůbec nejde o to co bylo (co se stalo), ale co bude, hlavně se z toho nezbláznit, stát pevně na zemi a věřit, že JÁ jsem ten normální - ten se zdravým rozumem. Ačko-li co to je "zdravý rozum??!!! Můžeme to stoprocentně "definovat", každej z nás si pod tímto pojmem představuje něco úpně jiného, je to tak???!!!! A pak se divíme scénáristovi anebo režisérovi, sami to nemáme vyřešené....... Tak koukejme dál a zamotávejme se do toho ještě více, to je to správně strávené léto 2014....... ()

mata77

Prvý diel zrejme naschvál povrchne a nesúrodo, bez akejkoľvek hĺbky, predstavil veľké množstvo postáv, aby navodil presne ten stav, v akom sa ľudia nachádzajú po prežití fenoménu. Zdanlivý, až nudný poriadok na povrchu, vo vnútri chaos. Preto vo mne pilotný diel nezanechal typický dojem, keď sa v očakávaní trasiem na pokračovanie. Skôr by som povedala, že som pri čakaní premýšľala o nálade, ktorú vo mne seriál zatiaľ zanechal. Dej má slušnú dávku mysterióznej atmosféry, herci sú v celku dobrí, s predpokladmi na nejaké to prekvapenie. Páči sa mi kamera, strih a depresívna nálada. ()

davistercz

Výborný trailer, to je leda tak vše. Herecké obsazení taky nebylo špatné, ale ten pilotní díl mě tak nakazil, že už se neodvážím podívat se na druhý díl. Zmatek,chaos.. prostě hnus,bída. Zklamání roku. ()

ellessar01

S kazdym dilem lepsi a lepsi...Hraje to na emoce a sakra ve velke mire, deprese by se z toho dala zdimat a dil s knezem byl v tomhle ohledu zatim nejlepsi. Pro me velke serialove prekvapko. ()

IZFNP

U Leftovers nie je dobré snažiť sa pochopiť, ale nechať sa nimi viesť, vnímať, nerozmýšľať, cítiť. Je to psychologická dráma s pozadím mysterióznych udalostí, ktorá nehovorí, čo je a čo nie je pravda. To necháva na divákovi. Hutná atmosféra, skvelé herecké výkony (Justin Theroux sa predviedol v plnom nasadení), vždy skvelé hudobné podmazy, zvláštne, no hlavne kvalitné spracovanie a pocit, že do seba všetko zapadá, i keď má divák stále príliš málo informácií. To všetko robí z nového počinu HBO ďalšiu ranu do čierneho. 90% ()

MiTrAnDiR

Kompletne na hlavu postavený seriál... Nie raz zaznela znelka od Pixies-Where is my mind (ustredná pieseň Fight club). Originálny seriál zachytáva biblické vytrhnutie z trýzne a psychologicky rozpitváva "ponechaných". Hudba je nadpozemská od novodobého Pána skladateľa Maxa Richtera. Po dvoch sériách akéhokoľvek seriálu som neprežíval tak silné emócie ako po tomto.Je to zmätené,je to dramatické Ako život sám ... ()

lajkaof

Jeden z nejrozporuplnějších seriálů, který jsem viděla. První díly byly pro mě dost těžce sledovatelné, chtěla jsem odpovědi, ale nedostávaly se mě. Je to mysteriózní seriál, který neuvěřitelně dobře popisuje psychologii postav. Pozor první série dost depresivní. Pokud se přes to dostanete, seriál vás strhne. Druhá série pro mě TOP a troufám si říct, už chápu, o co v tomto seriálu šlo! Naprosto excelentní výkon každý díl podává Justin Theroux alias Kevin Gravey. Doporučuju všem, kteří zatouží po netradiční podívané. ()

Dawisko

Popravde som očakával od tohto seriálu oveľa viac. Nechápem to vysoké hodnotenie. Absencia hlavnej dejovej línie ma prinútila po piatom dieli skončiť. Fakt ma nebavilo pozerať sa na nemých cvokov v bielom. Nezaujímajú ma nejaké minipríbehy nezaujímavých vedľajších postáv. Seriál sa vôbec nikam neposúval. Nazvať tento seriál ako "Drama / Fantasy / Mysteriózní" je snáď vtip. Dramatickosť snáď žiadna a mysterióznosť len počas prvého dielu keď zmizlo 2% populácie. To bol jediný mysteriózny moment v tomto seriáli (možno ešte niekto ráta ako mysteriózno zmiznuté sendviče v sendvičovači). Označenie fantasy dokonale sedí - vo filme samá nelogickosť a spŕška nezmyslov. Hrôza a stratený čas. 40% za sympatické obsadenie. ()

sydney

Po shlédnutí pilotního dílu jsem hodně zklamaná.Tenhle seriál zřejmě nebude šálek mého čaje. Lehce nepřehledný chaotický děj se vleče, za těch 50 minut je 45 skoro o ničem. Kdeže jsou Lost! Nuda, nuda nuda. Dám tomu ještě jeden díl . Zatím za 2. ()

haXis

Je to Lostovina, co jste cekali? Ze vam ze zacatku reknou, co se stane v zaverecnym dile? Za me super a urcite budu koukat dal. ()

doriana.g

Tákže: 1. xichty - lepší + dobré, nikdo mě vyloženě neirituje, čili příjemná změna, navíc se těším, jak to tam rozjede DW a Arwen. 2. hudba - Absolutně Úžasná. 3. nástřel pilotu - u mě dobrý, mega otázek, to miluju, btw nechápu, jak se v ději nebo postavách mohl někdo ztrácet, bylo to přesně dávkovaný tak, aby se jeden chytal. Čili: Pilot 5 stars (jedna je za jeleňa, další řada kanibala bude bůhvíkdy), dál se uvidí. Moc bych si přála, aby to HBO dotáhlo se ctí. NECHCI další Les Revenants. ()

Janie.

Pilot nebyl vůbec špatný, jen se bojím, aby to nebylo ve stylu Lost (doteď mě strašně štve ten zprasený konec a vysvětlení zhruba deseti procent záhad (a to možná ještě přidávám)). Prostě když už tajemná zápletka (o které se autor snaží nabudit dojem, že je za tím něco chytrého), tak na konci vysvětlit. Jinak to znehodnocuje celý seriál, protože se vším respektem - vymyslet něco extra tajemného a pak to nevysvětlit dokáže každý pitomec. Pokud Leftovers nebudou v tomhle další Lost, mohl by to být do budoucna velmi dobrý seriál, potenciál má. ()

Wencza

To, co zde ostatní vidí jako nedostatky, vidím já jako klady seriálu. U sledování necítím nutkavou potřebu vědět všechny odpovědi, nýbrž naopak si užívám jen atmosféru, pěkné zpracování a dobře zasazený soundtrack. ()

StanaB

Po shlédnutí první série mi nezbývá říci nic jiného, než že se těším na další. Pátou hvězdičku bych z fleku přidala, ale přeci jenom si počkám, co všechno na nás scénáristé ještě chystají. Je to jeden z mála seriálů, od kterého se nemůžu odlepit, jen doufám, že ho Damon Lindelof nebude natahovat jako Ztracené, byla by to škoda. A Justin mě velice mile překvapil :-) ()

Ruadek

Ano, naprosto nečekaný klenot, který svou krásu a sílu postupně vyjeví až v posledních dvou dílech. Seriál neřeší proč se stalo to, co se stalo, ale popisuje život lidí, kteří přišli o všechno a ocitli se ráz na ráz ve světě, který je smrtelně raněný. Geniální audio-vizuální zážitek, jaký jsem neviděl v tomto spojení už řadu let. A nechtějte po nikom vyprávět o čem to je, to se vysvětlit nedá. Druhé série se bojím, ta první absolutně překvapila. **** ()

Kracmera

Jeden z nejzajímavějších seriálů posledních let, balancující na hranici umění - asi proto nižší hodnocení tady na csfd..... ne vážně, co je s tím hodnocením ??? 70 ? Ok, asi to není pro každého - ale kdo hledá něco svěžího, neokoukaného a má rád wtf momenty, nebude zklamán. A závěrečný díl první série na mě hodně zapůsobil, těším se na druhou !!! ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Poslední Mohykán míří do televize

Poslední Mohykán míří do televize

14.04.2019

Oceňovaný tvůrce Cary Joji Fukunaga se spojil s režisérkou a jednou z tvůrkyň Pozůstalých a Westworldu Nicole Kassellovou a společně nyní připravují televizní adaptaci knižního románu od Poslední… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů