Pozůstalí

• USA The Leftovers
Dráma / Fantasy / Mysteriózny
USA, (2014–2017), 26 h 58 min (Minutáž: 51–73 min)

Predloha:

Patrick Somerville (kniha)

Hudba:

Max Richter

Justin Theroux, Amy Brenneman, Ann Dowd, Christopher Eccleston, Michael Gaston, Natalie Gold, Marceline Hugot, Emily Meade, Liv Tyler, Max Carver (viac)

Když dvě procenta lidské populace náhle beze stopy zmizí, svět se usilovně snaží pochopit, co se stalo. Děj nového dramatického seriálu HBO z dílny Damona Lindelofa a Toma Perrotty se odehrává o tři roky později a vypráví příběh těch, kteří zůstali. Adaptace Perrottova bestselerového románu přináší originální pohled na fenomén biblického Nanebevzetí - není totiž zcela jasné, zda šlo skutečně o něj. Seriál se odehrává na malém newyorském předměstí a sleduje postavu Kevina Garveye (Justin Theroux), náčelníka policie a dvojnásobného otce, který se snaží udržet zbytky zdravého rozumu ve světě, v němž tento pojem dávno ztratil význam.

Dramatický seriál z produkce HBO od Damona Lindelofa (držitel ceny Emmy® za seriálový hit Ztraceni), natočený na motivy bestsellerového románu Toma Perrotty (spolutvůrce a výkonný producent), se soustřeďuje na obyvatele malého města, jejichž předsudky jsou rozmetány následkem globální události zvané Nanebevzetí, při níž dvě procenta světové populace zmizela beze stopy, zatímco ostatní zůstali. Ve druhé řadě, která se odehrává čtyři roky po osudném Nanebevzetí a rok po událostech zachycených v první sérii, se nyní již bývalý náčelník policie Kevin Garvey a jeho nově vzniklá rodina - dcera Jill, přítelkyně Nora Durstová (která při Nanebevzetí přišla o manžela i děti) a nemluvně Lily (jež bylo na konci předchozí řady odloženo před Kevinovým prahem) - stěhují z hořících trosek Mapletonu ve státě New York a zapouštějí kořeny v Jardenu v Texasu, desetitisícovém městečku, kterému se přezdívá Zázrak. Je to totiž jediné město na území Spojených států, ze kterého nikdo nezmizel. Kevin se zde spřátelí s afroamerickou rodinou Murphyových a doufá, že v tomto moderním ráji konečně najde klid a úlevu. Jenže i tady nakonec svádí boj s novými démony (a duchem Patti Levinové), neboť bolestně blízko jeho nového domova dojde k tragické události, jež nápadně připomíná Nanebevzetí. V New Yorku mezitím Kevinova bývalá manželka opouští Provinilý zbytek - ty tiché, bíle oděné nihilisty, kteří kouří jednu cigaretu za druhou - a přesvědčí svého syna Toma (bývalého chráněnce zesnulého léčitele Holyho Waynea), aby jí pomohl členy společenství zachránit a změnit k lepšímu, sem tam i k horšímu. (HBO Europe)

Daydreamer odpad!

První série byla natolik otřesná, že jsem vůbec nepředpokládal nějaké pokračování. A podívejme: dokonce tři řady! Neuvěřitelné...Hodnotit ale mohu pouze tu první, mnou shlédnutou , řadu. Řeknu to asi takhle: pokud lze natočit a vysílat TOHLE, lze už natočit a vysílat cokoliv... ()

bohyyy

NEJLEPŠÍ SERIÁL posledních 2 let.____ Svým rozsahem až biblický příběh o hledání významu ve světě bez něj a zároveň detailní sonda do života utrpení, žalu a viny lidí, kteří v něm byli necháni po "Vytržení" napospas. Geniální scénáře, úžasná režie a dechberoucí herecké výkony. PS: Kevin a Nora jsou nejlepší pár, co můžete momentálně vidět na obrazovkách. ()

Thug_Leo

Nejupřímnější seriál na světě! Břečíš, máš depresi, potom radost a zadostiučitění, pak bolest, lži, láska, víra, realita. Uživatelé kteří tomu prdnou 1-2* nepochopili nic, je mi jich líto. Třeba až zestárneš. Jdu si to pustit znovu O-:-) ()

Mejkby

Parádní, naprosto ulítlej seriál. Ale to zakončení třetí série, to je jak když mi ve školní slohovce došel čas a splácal sem závěr do jedný věty, trapný a naprosto odfláknutý. ()

kiler1983

neobvikle zaujimavo podane nieco, co nikto nevie vysvtelit. prva seria ako gradovala, necakal som taky koniec ako to malo a musim povedat jeden z najlepsich serialov obsahovo musim povedat. scenky ako so psycho hororu, obcas som neveriacky krutil hlavou ale zatial super. druha seria sa rozjela pozvolna, ale uz teraz je vidiet ze tam je nieco (v serialy) co urcite dokukam do konca. ()

rime

První serie je velmi dobrá. Klasický holywodský mustr ala Lost. Je to opravdu vychytaný, nikdy se nic nedozvíte a v tom to cele je. No a to je všechno, neměli už další materiál, vyvařili to až na kost a další serie jsou naprosto o ničem. ()

Bolex

Sice jsem dal jen tři *, ale přesto doporučuji seriál těm, kteří o něm uvažují. Protože: 1) Jsou k dispozici tři série. 2) Některé epizody jsou opravdu nápadité, poutavé, dobře natočené. 3) Seriál je osmou epizodou tředí řady uzavřen. ()

Mach Tom

(Po pilotu) Na seriál jsem byl zvědaví, ale musím přiznat, že jsem se už po půl hodině začal nudit a jen se to začalo prohlubovat. Celkově zajímaví námět, ale bez nějakého vyvrcholení na konci pilotu. Prakticky vás nic nenutí se dívat na další díl, ale uvidím až po druhém díle tak možná ještě změním názor i hodnocení, které napíšu po konci seriálu. pozor spoiler Po čtyřech dílech - děj se kupředu posouvá jen velmi pomalu a skoro nic nového nepřináší. Pouze letmo naznačuje. Na zmizení lidí má vinu zřejmě nějaká vládní agentura, jaká? Těžko říct. Mlčící lidé v bílém něco vědí a někdo je za to zabíjí. Opět nikdo konkrétní. FBI útočí na dům aktivisty a zabíjí koho vidí, jde jim zřejmě o něco jiného. Pastor upozorňuje na věc, že valná většina zmizelých se něčím provinila, byli to násilníci, vrazi, zloději a nebo podváděli. Takže určitě nešlo o nanebevzetí. Přesto musím upozornit, že dějově seriál stále silně zaostává za Ztracenými, určitě to zatím není typ seriálu, který by přežil první sezónu, ale není to Televize kdo to točí, ale HBO. dopsáno 4.2. 2018 Mé hodnocení po shlédnutí třetí sezóny více méně nezměnil. Sice tak nějak vysvětlili jak ke zmizení došlo ale na konci seriálu jsme byli ochuzeni o příběh jedné z hrdinek která se přenesla do paralelního vesmíru. Bylo to zkrácené pouze na šestiminutové vyprávění co se dělo potom co se přenesla. Děj v tomto momentě se přenesl asi dvacet let do budoucnosti. Myslím, že ještě dva díly natočit mohli. To samé se týkalo linky z otce hlavního hrdiny. Opět nedokončené. Ten seriál mě zaujmul, ale neuspokojil, protože nic zásadního nepřinesl. Přesto seriál má dobrou atmosféru, která je o náboženství a smyslu bytí. Pokud hledáte tajemno, zde ho nenajdete, pokud hledáte další důvod žít, pak se koukněte. Určitě vám řekne, že zas tak špatně není. ()

xray0045

Po pilotu, dost hruza. Zmateny, nudny a bez motivace divat se na dalsi dily. Pribeh nedava to vubec smysl. Jasne je to pilot takze si na vysledek musime 10 tydnu pockat. Uvidime zda se dalsi dily rozjedou. Krome strelce psu, zadna slusna postava :-))) Doufam ze mysteriozni nerovna se debilni. ()

barbis_dc

Tak po prvním díle dávám 3* - jsem z toho nějaká zmatená. Ještě ale neházím flintu do žita a počkám si, jestli se to v něco vyvrbí. Zatím je to páté přes deváté, postrádá to nějakou formu.... EDIT: druhý díl je snad ještě horší než pilot....dávám šanci nejspíš poslednímu dílu.... ()

jess20

Po pilotu 3*. Nevím jestli se to nějak rozvine ale pokud pujde jenom o postavy tak mohli natočit uplně jiný námět. Jak se píše níže ztraceni v jiné formě dovoluji si předvídat že to možna skončí tak že neodešli 2% lidí ale odešlo 98% lidi a ty ted žijí v pekle. Ani bych se nedivila kdyby se to takto vyvinulo.Herecké obsazení je ale výborné fakt škoda že je to tak utahaný :-( No budu sledovat dale uvidíme zda mě to chytne. ()

Tomrou

Málokdy se stane, že někdo opravdu zprasí už pilot a neodpoví na jedinou otázku proč nebo jak. Zmatené, slabé a proč tam proboha střílejí pořád psy. Prostě nedomyslené. Tohle se nepovedlo. Bad job. [40%] ()

Upswing odpad!

Tri diely mi bohate stačili. Dúfal som, že keď na tom budú robiť aj iní ako packal Berg, že to bude lepšie. NIE JE ! Blbečkovi Lindelofovi už viac nenaletím. Škoda času. ()

LUCCKE

Naozaj netusim co to robi v kategorii "mysteriozne/fantasy" :) Je to dobra drama, s dobrym nametom, dej obcas plynie pomaly, obcas je to nuda ale v podstate mozem povedat ze "je to dobre"...silne tri hviezdy :) EDIT: Po dalsich dieloch musim hodnotenie zmenit. Je to mimoriadne kvalitna drama, som zvedavy na posledny diel 1.serie :) ()

madline24

Na tenhle serial mam vcelku rozpolceny nazor. Jak uz tady nekdo psal, cekala jsem od toho neco jineho, ale nemuzu rict, ze bych byla zklamana, jen je to jine, ale neznamena to, ze horsi. Dobre znameni u serialu je, ze jsem jela jeden dil za druhym skoro bez prestavky a porad jsem byla zvedava, co bude dal. Urcite stoji za shlednuti. ()

Anubiska

Po shlédnutí celé série a hodnoceno s odstupem : vidím nějaké nedostatky,nicméně nedokážu se rozpomenout,kdy naposled jsem byla natolik pohlcena dějem,že jsem nedokázala od seriálu odejít. Tento jsem zhltla téměř naráz. Za zmínku stojí i český dabing,hlavně mě příjemně překvapil Dalibor Gondík,kterého mám zafixovaného jako troubu z loskutáka-a ejhle,on je to výtečný dabér. Čisté čtyři hvězdy a doufám,že bude i druhá série. ()

pouzivana

Kdo tento seriál vynechá, udělá chybu. Doporučuji zhltnout v rámci nějakého víkendu. Nejlépe asi sedí popis psychologické drama, to mysteriózno je tam ve výsledku vlastně nepodstatné. Většina postav je vážně dobře napsaná a zahraná. Atmosféra se povedla a je v tom i humor. Už se sakra těším na druhou řadu. ()

vnimat_Krasu

Jak se anglicky tak milerádo říká: lavyt or hejtyt. Pozůstalí jsou projekt od Damona Lindelofa, což je ten nenáviděnej parchant, co nám zamotal hlavy ve Ztracených, aniž by pro své záhady měl jakékoliv rozumné vysvětlení. Pozůstalí ale nejsou Ztraceni. Je to zatraceně hloubavý seriál s naprosto božskou hudbou od Maxe Richtera (nikdy jsem v žádném seriálu nezaznamenal tak skvělý soundtrack), übercool Justinem Therouxem a epizodními příběhy, co otevírají huby dokořán. A především je to čistá pocitovka, co žije v úplně jiném světě, než ta pětice seriálů výše. Přesto bych Pozůstalé, možná s větší mírou subjektivity než u ostatních projektů, doporučil letos nejhlasitěji. Jsou totiž snoví. A veškeré moje pocity z projektu vystihuje tahle scéna z devátého dílu. Prajsles! ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Poslední Mohykán míří do televize

Poslední Mohykán míří do televize

14.04.2019

Oceňovaný tvůrce Cary Joji Fukunaga se spojil s režisérkou a jednou z tvůrkyň Pozůstalých a Westworldu Nicole Kassellovou a společně nyní připravují televizní adaptaci knižního románu od Poslední… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů