Sliedič

• Česko Slídil (viac)

Lou Bloom je mladý muž, posadnutý túžbou preraziť. Keď spozná svet reportérov, zbierajúcich materiál pre čiernu kroniku v lokálnom spravodajstve, zacíti životnú šancu. Stáva sa sliedičom, pre ktorého každá policajná siréna znamená potenciálny zárobok a obete zločinov sa stávajú zdrojom peňazí. V honbe za úspechom Lou postupne stiera hranice medzi pozorovateľom a účastníkom udalostí. Ako ďaleko je až ochotný zájsť? (STV)

veverysiak

Značne moralistický pohľad na hyenistických paparacov, predpokladám, že po zhliadnutí by sme mali odpľuť na ich stranu a verejne ich odsúdiť, lenže kde nie je dopyt, tam nie je ponuka, takže mi to príde ako polodokument o práci lovcov reportáží z prvej línie, no a keďže Jakea nejak nemusím a krimi noviny nepozerám, vôbec ma to neoslovilo, takže 30%. ()

BoKo_CzT

Priemerný film o nadpriemerne nesympatickom psychopatovi (nejedná sa o sociopata). Hlavný hrdinovia sú typicky americkým spôsobom čierno-biely, čo celý potenciál témy "poslalo do kytek". Výber hlavného hrdinu však celkom vyšiel. ()

hony23

Velmi slušná práce! Pravda, rozjezd trochu pomalejší, ale postupem času film dostává grády a finále opravdu stojí za to. Je úžasné sledovat, jak se nám neškodný zmrdeček Gyllenhaal před očima mění v prvotřídního zmrda jdoucího přes mrtvoly, jen aby natočil svou reportáž do krimi zpráv. Tn.cz mají evidentně ještě rezervy... ()

othoson

Taková hollywoodská pohádka jak od Disneyho o tom, že když to chcete v určitém oboru někam dotáhnout, musíte se stále vzdělávat, být asertivní, cílevědomí, pracovití, ale hlavně musíte být socio(psycho)pat a umět chodit přes mrtvoly (s kamerou v ruce). ()

el_chorro

Mam-li vybrat jediné slovo pro tento film, pak "dokonalé". Ano, a to po všech stránkách. Nejen Jake Gyllenhaal a Rene Russo hrají opravdu brilantně, ale současně i celý film dokáže člověka zcela uchvátit. Škoda jen, že v očích široké veřejnosti film trochu zapadl. Myslím, že mohl dát lidem větší morální sprchu. :-) Zasloužených 5* ()

bonovox

Pôsobivý a hlavne znepokojivý film o nekompromisnom svete spravodajstva, ktoré je podobné už aj u nás. Výborné spracovanie, dokonalý Jake, to čo tu predvádza je proste fascinujúce. Taktiež nie je vôbec poznať, že Dan Giroy je nováčikom na režisérskom poste. Pre mňa jeden z Top filmov uvedených v roku 2015. ()

JaneElliot

Jake Gylenhaal to hraje geniálně a vytvořil stvůrnou postavu, jejíž stvůrnost se zjevuje plíživě a vygraduje ve své plnosti až na konci filmu. Nechutné. Nicméně film je plíživě nudný a asi příliš dlouhý.. ()

Zatkus

Zo zlodeja kovových materiálov až na najlepšieho reportéra v LA. Iba vďaka neospravedlniteľným činom, lsti a odstraňovaním konkurencie. Na tejto krimi, či psycho dráme sa mi páčilo hlavne také pyramídové stupňovanie deja, kde si myslíte, že vyvrcholenie deja už prišlo, ale je to len akási menšia zápletka. Poriadne vygradovanie ešte len príde vo veľkom štýle. Pozadie a život televízneho reportéra, ktorý riskuje všetko, a to kvôli natočeniu pikantných a morbídnych scén. Jack Gyllenhaal opäť predviedol, že je herec na špičkovej úrovni. ()

Goumen

Povedený thriller a to hlavně díky Gyllenhaalovi, který hrál bezcitného fanatika naprosto uvěřitelně. Film dobře graduje a Lou Bloom je ochotný jít pro dobrý záběr i přes mrtvoly (někdy doslova) ()

Gregor_Samsa

Netradiční, zajímavé, jiné, vtahující. Morálně velmi problematické. Sociopat jako vyšitý – jak se z něj mohlo tohle stát? Zvláštní film; na to, že jde o americkou ne-artovou záležitost, nutí člověka přemýšlet. Opravdu takhle news business funguje? Vlastně ano – podívejme se okolo na všechny paparazzi, tohle je pouze jejich (velmi) upgradnutá verze. [70%; 2016-06-19 Home sweet home] ()

Dawydov

Creepy and disturbing. V podstatě tomu není co vytknout. To, co si ten film předsevzal vyjádřit, vyjádřil skvěle. Gyllenhaal byl super. Graduje to uměřeně, funguje to jako celek, vlastně tomu chybí málo do pěti hvězd, ale přeci jen, není to pro mě úplná bomba. 80% ()

Kozlowski8

Lou Bloom vydělává peníze různými, ne zrovna zákonnými způsoby. Jednou se náhodně dostane k dopravní nehodě, kde ho zaujme "práce" muže, který nahrává podobná neštěstí pro bulvární tisk. Lou má jasno o své nové "profesi"...Film, zajímavý tématem, kterým se zabývá a hlavně titulní postavou, kolem které se vše točí. Jake Gyllenhaal dostal možná životní roli a tuto postavu sebevědomého, bezcitného a cynického slizouna si očividně užil a zhostil se jí famózně, což zásadně pozvedlo jinak spíše průměrný snímek. 75%. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Jake Gyllenhaal má za sebou Patrolu, Zmizení, Slídila nebo Demolici a do každého svého projektu jde na sto procent. Naposledy se Jake objevil v dramatu Silnější, kde si zahrál jednu z obětí výbuchů u… (viac)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců