Malá smrt

• Austrália The Little Death

Maeve (Bojana Novakovic) by sa veľmi rada dozvedela, aké by to bolo, keby ju znásilnil niekto cudzí. Požiada preto svojho priateľa Paula (Josh Lawson), či by túto jej sexuálnu fantáziu, čoby tajné želanie, skúsil bez predsudkov aspoň na sekundu zvážiť.
Medzi Danom (Damon Herriman) a jeho ženou Evie (Kate Mulvany) viazne komunikácia, a preto navštevujú terapeuta, aby zachránili svoje manželstvo. Ten im poradí, že by im mohlo pomôcť, keby si vyskúšali byť niekým iným, niekým, kým sami nie sú.
Rowena (Kate Box) v nie práve najvhodnejšiu chvíľu objaví, čo ju dostane do stavu extázy, a kedy konečne môže otehotnieť. Avšak toto zistenie ju môže stáť jej manželstvo...
Toto sú len tri príbehy z niekoľkých, ktoré odkrývajú tabu vzťahov a sexuálnych fantázií jednotlivých postáv a manželských párov v The Little Death. Príbehy vtipným spôsobom ukazujú, že niekedy by stačilo trochu viac pozornosti a vnímavosti, aby sa predišlo inak nevyhnutnej katastrofe... (sochoking)

XI-XAO

Co si budeme povídat, každý máme své úchylky, libůstky a slabůstky, které jsou více či méně zvláštní. Tak proč nenatočit odlehčenou komedii, která nám pár takových „čuňačinek“ ukáže a ujistí nás, že v tom vlastně nejsme sami? Krom toho je film i celkem poučný, jelikož nás zároveň nenuceně upozorňuje, že čeho je moc, toho je příliš a nemusí to vždy dobře dopadnout. Ale co, žijeme jen jednou a proti gustu….. ()

tomino28

Bohužel nemohu sdílet s ostatními všeobecné nadšení z tohoto režijního debutu. Jedna povedená scéna pro mě dobrý film nedělá, jinak mi vesměs všechny nápady přišly předvídatelné a momenty, kde by se měl divák zasmát, jako vykalkulované. Pár pousmání a sympatických postav nemůže stačit k tomu, abych byl po zhlédnutí spokojen, nedá se nic dělat. ()

CaptNemo

S australskou kinematografií mám trochu problém. Až na výjimky jako Muriel se vdává mi jejich snímky přijdou takové nedotažené. Tam, kde by Britové vykřesali ze zajímavého tématu malý drahokam, zůstanou Australané na půl cesty. Přes všechny nápady jsem se nakonec nudil. ()

Velislav

Vtipné, dokonca viac, ako som predpokladal, poučné, (melo)dramatické. Keď sexuálne deviácie zasiahnu do života párov, nemusí to vždy dopadnúť najlepšie. Divák to ale ocení výbuchmi smiechu a možno aj inšpiráciou? Niekto fantazíruje o znásilnení, niekoho vzrušuje manželka pod rohypnolom, ďalšiu rajcuje manželov plač, iný sa nechá dráždiť tlmočníčkou pre hluchonemých... Takmer na plný počet. 8/10 (HBO Max) ()

ZetDaElO

Originálne spracovaná téma s viacerými prekvapivými prvkami a mne neznámymi fetišmi. Príjemné a nečakané filmové osvieženie. ()

F2003F

O sexe bez nahoty. Little Death (odveci názov som vôbec nepochopil) ukážkovo dokazuje, že to ani absolútne neni treba. Film je v prvom rade voči téme nad vecou a teda nenavádza k utvoreniu zlej alebo dobrej mienky o fetišoch, len sa pomocou nich nesie v hojnom rade vzťahových situácií podmienených vnútornou hĺbkou. No a v druhom rade je extrémne zábavný aj jemne emočný zároveň. Scenár je brilantne vyšperkovaný vo všetkom a spracovanie vhodne doplnené pohľadným obsadením (ale fejkový Neil Patrick Harris ma celkom sral) a poctivým remeslom. Precízne natočená jazda cez útrapy nenaplnených chúťok či vyprchaných esencií pomerov, s miernym výskytom klišé, ktoré vždy vzápätí zachráni príbehová nepredvídateľnosť. Miestami mnou až lomcovalo od smiechu, čo sa ani napamätám kedy naposledy priniesla nejaká nová tvorba. Na tých krátkych 90min ma to veľmi príjemne vytrhlo z reality bez jediného náznaku zaváhania. Jeden z kusov, ktoré majú pravdepodobne čaro len prvého zhliadnutia a další zážitok, ktorý by sme si priali aby trval (a unášal vedomie) aspoň o trochu dlhšie. Nulové očakávania opäť prispeli ku krásnemu výsledku. 9/10 ()

Tibb-Shäe

Monica a Sam si zaslúžia svoj vlastný film. V 15 minútovej sekvencii mali títo dvaja viac chémie a vyvolali v človeku väčšiu škálu emócií než akékoľvek iné páry v celovečerných romantických filmoch za posledných 10 rokov. Celkovo je to veľmi milá a úsmevná záležitosť, ale záverečná šikovne napísaná a nesmierne sympaticky zahraná časť to vynáša vysoko nad priemer. ()

kolikkulda

Nezapomenutelný pohled do životů obyčejných lidí, obyčejných na první pohled. Jejich sexuální úchylky jsou svěží, vtipné a vlastně velké tabu pro ně samotné. Moc se mi líbila dvojice znásilnění a sex po telefonu, sex po telefonu zprostředkovaný ve znakové řeči byl kouzelný, Erin James byla kouzelná. Po dlouhé době jsem se upřímně bavil... :) ()

Naby

Zajimave a originalni pribehy. Opravdu jsem se dost nasmal, pripadne zaujali, nebo donutili premyslet. Moc si nedokazu predstavit jak to muselo vypadat v kine, ale mohla to byt mozna jeste o to vetsi sranda. Porad jsem vahal jak hodnotit, neco mezi 4 a 5. Pak jsem si rikal, co tomu vlastne chybelo? Napad? Zpracovani? Herecke vykony? Sranda? Prekvapeni? A pak jsem si rekl ze vlastne nic :-). Vsechno tohle tam bylo ;-). Jeden z pribehu me ale nedostal do kolen tak uplne, ale to uz je proste veci vkusu a i pres to, ze 5kama setrim, mozna az moc, tak v tomhle pripade by to urcite byla chyba! Celkem 4,5* Doporuceni je jasne. Chcete videt komedii, ktera je naprosto originalni a budete se u ni bavit, i kdyz se zrovna nesmejete? Tak urcite tenhle film nevynechejte, byla by to chyba!! ()

Bubulatko odpad!

Ne a ne a ne. Po první scénce, proklikla, zkoukla tu poslední poslední a vypla. Být poslední scénka tou první, možná by mě chytila na med dát filmu šanci. Do jaké minuty to nevím, možná bych překousla i tu první, být mezi scénkama posledními. Nejsem puritánka, ale intimnosti jsou intimnosti. Ve filmech na ně nahlížím jako na koření. Místo prvnícho chodu mi v tomto případě režisér podstrčil spálený dezert. Erotika v Laust, Caution (2007) byla pro me jako nejlepší Tiramisu na světě a to přitom nejsem milovník Tiramisu. Možná právě proto, že vždycky jsem tento dezertik poznala jako extrémně přeslazenou patlaninu. Ale poznat ji jako Laust, Caution, jistě bych žadonila o druhý kousek navíc. O tom jak svět upadá do bezmoci perverznosti stačí průběžně jednou ročně navštívit svou oblíbenou pornostranku, kde si člověk odskočí v prípadě nouze tak jako na sex na jednu noc. Pokrytí akutní potřeby. Mohu říct, že z tak oblibené xxx stránky se během let stala pandořina skříňka. Stačí jeden špatný klik a místo žhavých pár minut ci vteřin, člověka sejme ledová sprška v podobě perverznosti, o které by neměl ponětí ani sám Ferda Mravenec. Erotiku si představuji jako rafinovanost, hravost, svádění, jednou tak a pak jinak. Erotika v podobě Malé Smrti je holá, naservírovaná na talíři, na tu máš vem si mě, sněz si mě. Ale sledovat milence, manželé, kdy jeden z nich je vysazený na jednu úchylárnu je pro me noční můrou, rozhodně ne žádné pomyšlení, natož potěšení. ()