Signál z neznáma

• Slovensko Signál (festivalový názov) (viac)

Nick (Brenton Thwaites) a Jonah (Beau Knapp), študenti prestížnej univerzity MIT, chcú vystopovať záhadného brilantného hackera, ktorý si hovorí Nomad a na škole im spôsobil obrovské problémy. Na ceste juhozápadom USA ich sprevádza Nickova priateľka Haley (Olivia Cooková). Rivalov signál ich zavedie do nevadskej púšte, kde uprostred divočiny objavia odľahlý rozpadnutý dom. Keď sa trojica priblíži a skúša budovu preskúmať, z nevysvetliteľných dôvodov sa okolo nich začnú odohrávať podivné úkazy. Nick a Haley stratia vedomie a Jonah bez stopy zmizne. Neskôr sa Nick prebudí uväznený v podzemnom výskumnom komplexe. Netuší, čo sa stalo s jeho priateľmi a neznámy vedec (Laurence Fishburne) mu kladie znepokojujúce otázky. Čo spočiatku vyzerá ako nedorozumenie, prerastie do skutočnej, a mučivo bolestivej nočnej mory. Nick zisťuje, že spolu s priateľmi padli do pasce mimozemskej civilizácie. Všetkých troch zadržiavajú v podzemí proti ich vôli a plánujú podrobiť neznesiteľným testom. (TV JOJ)

mosnak odpad!

Tak takovou sci-fi slataninu jsem už dlouho neviděl. Nedávalo to ani hlavu ani patu. Do toho příšerný hudební doprovod s táhnoucí se nudou. Dokoukal jsem to jen proto, že je neděle a v televizi nic nedavaj - 1%. Fakt jse to hroznej shit. ()

kamigava

Jak už tady mnozí psali, první polovina je opravdu povedená. Pořád tápete, jaký smysl má to všechno okolo. Čekal jsem to ale o trochu drsnější. V té izolaci se mi to zdálo takové ležérní a nehlídané. Sice to působilo mysteriózně, ale chyběla tomu větší živelnost. Venku v poušti se drama více rozvedlo a pořád netušíte, co se tam proboha děje. Tomu dávám plus. Až samotný konec vám odhalí celkem šokující pointu toho všeho. Z vizuální stránky je Signál zpracován slušně, ale scénář stojí za starou belu. Místy jsem se nudil a rozhovory mezi hlavníma hrdinama nebyly moc zajímavé. Naopak duo Damon-Nic bylo působivé. SPOILER: Jen by mě zajímalo, jestli do toho natočeného videa z chaty nepřidělali schválně toho ducha v tom stromě. Dále jsem netušil, před kým chtěl Damon Nica ochránit. Asi před lidmi, pokud byl sám robot? Ještě je tu otázka, zda naše tři kamarády neunesli ze Země na tu mimozemskou loď, nebo se tam už narodili? Možná je celou dobu udžovali ve falešném světě. Jsou možné různé varianty. Také jsem chtěl podotknout, že film má v sobě jednu skvělou myšlenku či ponaučení. My jako inteigentnější tvorové provádíme testování na zvířatech a pro dobro lidstva nám to nevadí a uděláme cokoliv. Jakmile ale nás začne zneužívat nějaká vyspělejší bytost v podobě mimozemšťanů, tak by se nám to zřejmě také nelíbilo stejně tak, jako se to nelíbí zvířatům. Važme si tedy ostatních tvorů kolem nás a nepokládejme jejich životy za méněcenné. Na závěr bych chtěl říct, že Signál mi dost připomíná Ostrov, který je o level výš, co se týče akčních scén. Na druhou stranu Ostrov není tak tajemný jako Signál. ()

Lovely.Bones

Velmi silný filmový zážitek. Na to, že tento film měl rozpočet 4 miliony dolarů (což je opravdu velmi málo, pokud mluvíme o standardních rozpočtech filmů z roku 2014), tak je ta výprava naprosto skvostná. Zajímavé postavy, kvalitně zahrané a takový mind-fuck moment na konci filmu jsem už dlouho neviděl. Trošku filmu uškodilo pomalejší tempo, díky kterému se stává film poměrně nudný, co se týká romantických scén. S dívčí hrdinkou jsem měl vlastně problém, protože pro film to byla zcela zbytečná postava. Chápu, potřebujeme romantickou zápletku, i když už je 21. století, ale když už, tak jí udělejte alespoň podstatnou pro celkový děj. Nicméně, jedná se rozhodně o výjimečný film, který se bohužel ztratil v propadlišti filmových dějin. Pokusme se společně ho z ní zase dostat na výsluní, kam právoplatně patří ;-) ()

Illy

Proč ne. Na rozdíl od jiných filmů o teenblbech, tohle má úroveň. Komu nevadí pomalejší tempo, záhady a kvalitnější herecké výkony, bude spokojen. Já kupodivu svému věku jsem. ()

jerenymo

Za málo peněz hodně hudby. Parádní nápad a o to lepší provedení. Odrazovalo mě nižší hodnocení, ale nakonec nelituji. Škoda, že nevíme jaké vylepší měla holčina. ()

Gore

Film zpracovává vcelku zajímavý námět, ale ty obrovské logické díry a nesmyslné jednání postav film sráží příšerným způsobem dolů. ()

Blue.Shark

Velmi zajímavý, po vzoru Moonu minimalistický film, u kterého je škoda toho prapodivného závěru. Během děje je perfektně budováno mystérium, které je bohužel v závěru odhaleno docela nešťastným a vcelku nicneříkajícím způsobem. Čekal bych víc v alespoň o dvacet minut delší stopáži. Nápad každopádně chválím. ()

majec4

Najskor som si myslel, ze to po par minutach vypnem, lebo to vyzeralo na slabucky film. Ako sa dej vyvijal, tak som si uvedomil, ze to stale sledujem. Ma to sice svoje muchy, no mna to aj tak velmi bavilo. Herci sa mi pacili, odkedy sa na obraze objavil Fishbourne, tak to ziska na vaznosti. A efekty tiez zaujali. Sice vidiet, ze to je lacak, no velmi kvalitne natoceny. Miestami to vyzeralo ako ackovy film. Zaverecne rozuzlenie ma ani len nenapadlo, no musim uznat, ze to skoncilo tak ako malo ;-). ()

PhillM.

A já jsem si říkal, tak tohle mají dobře rozjetý, jen to nezkazit koncem. Tohle je dobrá mysteriózní jízda, místy docela napínavá. Ale... zkazí si to tím koncem :-) ()

warrenur

Zaujimavo spracovane sci-fi-cko. Urcite osviezenie v tomto zanri. Hoci, povedzme si uprimne, niektore tie dejove zvraty boli minimalne tazko stravitelne a casto sklonovane WTF bolo na mieste. Inak technickej ani hereckej stranke nemozno vela vytknut. Na maskach (koncatiny) mohli teda popracovat, dost ma to rusilo a nebolo to uveritelne. Potesila tiez mladucka a talentovana Olivia Cooke, znama mi z vyborneho Bates Motel. Snad z nej vyrastie casom slusna herecka hviezda. Ako celok, priemer, ktory neurazi. ()

Košoun

Po zhlédnutí mám pocit, že jsem viděl vlastně dva filmy v jednom. První a pro mě lepší polovina loví ve vodách thrilleru (budováním napětí až téměř psycho thrilleru), ale v té druhé již jede v akčnější rovině, příčemž vůbec nestaví na té předchozí vybudované atmosféře. William Eubank má evidentně mnoho nápadů, ale ještě je neumí úplně prodat. Snaha nacpat do filmu co nejvíce zvratů a prvků se tak stává kontraproduktivní a ve výsledku jsou rozpačité názory. Konec byl možná zbytečný, možná někým očekávaný, možná až příliš mainstreamový. Ve scénáři je několik obřích logických děr, které by se daly možná zalepit nějakým pozdějším vysvětlením, ale to nepřichází. Osobně dávám 4*, protože jsem se bavil a celou tu hodinu a půl jsem se nemohl odtrhnout. Na rozpočet vypadá film fantasticky (hlavně ta druhá akční půlka) a herci jsou skvělí, v čele s Brentonem Thwaitesem a mým oblíbeným Laurencem Fishburnem (nevím zda je to typ "hvězdy", kvůli kterému si někdo vyhledá tento film, ale zde přesně typově sedí). Zcela objektivně je ale hodnocení 60% zasloužené, ale připočtěte si filmařskou snahu, originalitu a pro Willa Eubanka perspektivní budoucnost (snad) Pro fanoušky sci-fi nutnost! ()

gonga

Může mi někdo vysvětlit o čem tato megapíčovina byla? Sen po talíři kvalitních lysohlávek? Nepochopochopil jsem, odcházím. ()

pilarius

Spoileřit tu nebudu, ale jako celek mi to nedávalo smysl, ať jsem se nad tím zamýšlel jakkoliv. I tak se na to ale dalo vcelku koukat. Herci to jakžtakž zvládali, jen Knappovi jsem to fakt nežral. Kdyby se rozpočet místo na tu trochu slabší akce dal na smysluplnější scénář, byl bych rozhodně radši. Těch posledních 15 sekund bylo ale fakt parádních! Spolu s hudbou ten závěr působil jako parádní herní benchmark. Všehovšudy průměr. Na závěr ještě vyjádřím souhlas s tím, co se píše v jedné z recenzí: působí to tak trochu jako demo páně režiséra aneb "hleďte, co všechno dokážu!" ()

jirkis

Zdá se, že Eubank je týpek, který je naladěn na podobné vlně jako já. Potemnělé sci fi s filozofickými myšlenkami a děsivým koncem, který může každý pobrat jinak, nebo ho nepobere vůbec. Každopádně se teď chystám na Love a jsem zvědavý, co z toho vyleze. Signal je totiž dost kontroverzní a má samozřejmě pár "chyb", které byly úplně zbytečné (např. nezpozorovaný útěk - viz kdo viděl ví). Ve výsledku to ale je kvalitní moderní scifi, které by každý větší fanoušek žánru neměl minout. ()

Ydrosten

Můj pocit z tohoto filmu je takový že . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Sakra ! Parodie na Blair Witch ! . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ( nebo taky ne ) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 2X ? : . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ( V tomto bodě už jsem to ale věděl !! ) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . V kamionu ? Takže prostě ne. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . A pak si DAMON sundal tu helmu. Ty vole no to bylo teda něco. Pak bylo ukázaný něco na pár vteřin ( kosmická loď ? Fakt nevím, páč to bylo divný ). Závěrem bych řekl že to byla kravina bez jakéhokoliv vysvětlení čehokoliv. Film vůbec neodpovídá na nějaké položené otázky. Prostě nic. Žádné vysvětlení záhady. Odpovědi na cokoliv se prostě nekonají. ( to jste ale mohli vyčíst už z mého komentáře ) Takže za 1 hvězdu. Zajímalo by mně co na tom vyděli ti, co daly víc jak 2 hvězdy. Jejich komentáře mi taky moc smyslu nedávají. () (menej) (viac)

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Kdo bude režírovat Rychle a zběsile 8? Máma Vina Diesela chce za kamerou svého synáčka, sám Diesel navrhuje návrat ke kořenům s Robem Cohenem (Rychle a zběsile). Studio Universal ale situaci vidí… (viac)

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

05.10.2014

Režisér a scenárista William Eubank dokázal se svými dvěma nízkorozpočtovými sci-fi filmy – Love a novinkou The Signal - zaujmout diváky i kritiky na festivalech, navíc dokázal vykouzlit dost muziky… (viac)