Reklama

Reklama

Recenzie (9)

ScarPoul 

všetky recenzie používateľa

Woo na staré kolená tvorí obrovské vojenské epopeje. Jeho Red Cliff zbožňujem. A Crossing má rovnaký potenciál zasiahnuť presne tie túžobné predstavy aké som si počas sledovania vytvoril. Film sleduje osudy rôznych ľudí hneď po Japonsko-Čínskej vojne a následne nacionálnej revolúcie, kde tí čo bojovali spolu odrazu bojujú proti sebe. Fei Zhao je maliar čo sa týka zachytenia obrazu a Taró Iwaširo zase krásne podfarbuje emócie. Bojové scény sú krásne nasnímané a vypointované. Možno v úvode zamrzí trochu viditeľné CGI. Inak sa jedná o tradičnú romancu akú sme mohli vidieť napríklad v Atonement. Scén je na zapamätanie viac než dosť a čo je dôležité každá postava k nám rozpráva veľmi príjemnými charakterovými črtami s ktorými sa nielenže vieme stotožniť, ale vieme sa do nich aj zaľúbiť. Herecky sa nemám dôvod vyjadrovať. Každý spĺňa presne to čo má a ešte niečo naviac. Film slúži ako hodnotový film o neistých dobách a láske, ktorá ženie morálku zúčastnených na tie správne miesta. Mal som na chvíľu pocit, že som sa ocitol v inej dobe a v inom čase. Formálne vyspelý a rozprávačsky zaujímavý počin. Neviem sa dočkať druhej časti. ()

sniper18 

všetky recenzie používateľa

Na Crossing som sa dosť tešil, keďže mal prakticky všetky predpoklady, aby som si ho zamiloval. Na poste režiséra jeden z mojich najobľúbenejších tvorcov John Woo, ktorý má navyše naposledy na konte úžasný historický epos Red Cliff, ktorý sa pre mňa stal automaticky žánrovou špičkou, takže evidentne nie je z formy, atraktívnu tému z moderných čínskych dejín, z čoho vyplýva aj môj obľúbený vojnový žáner, skvelé obsadenie a v neposlednom rade aj veľkorysý rozpočet, ale s výsledkom už teda moc spokojný nie som. Skutočne pochváliť môžem takmer iba prvky súvisiace s rozpočtom. Vďaka tomu má Crossing skvelú veľkolepú výpravu, veľmi pekné interiéry a zaujímavé exteriéry, výbornú kameru a až na tie viditeľné digitálne efekty celkovo perfektné technické prevedenie. A k tomu ešte aj skvelé obsadenie, kde vynikajú hlavne moji obľúbení Zhang Ziyi, Takeshi Kaneshiro a Song Hye-Kyo, ale aj okrem nich mi tu herecké zloženie sadlo. Ale dejovo je to už horšie, film sa síce zaoberá aj zaujímavými udalosťami, ale vôbec to nedokáže vtiahnuť, tu sa nájde len minimum scén, ktoré by sa dali výraznejšie pochváliť, inak to pôsobí len tak vlažne, úplne bez náboja, či už dramatického, alebo romantického. Z tých troch párov mal vlastne nejaký potenciál len ten japonský, no ten má zároveň aj minimum priestoru. Ale aspoň ma to vôbec nenudilo, tie dve hodiny sa na to pozerá celkom dobre, no skôr práve kvôli tej technickej stránke a obsadeniu, než tým, že by to bolo zaujímavé. Ale tým najväčším prekvapením sú aj tak vojnové scény, len škoda, že v negatívnom zmysle. John Woo je po desaťročia svojej filmografie mojim najobľúbenejším akčným režisérom, ktorý ma v akcii dokázal nadchnúť bez ohľadu na žáner a rozpočet, ale tentokrát ma teda moc nebavil. Vojnové scény síce sú veľkolepé, veľmi dobre natočené a aj správne surové, pričom na prvý pohľad obsahujú prakticky všetko, čo mám v tomto žánri rád, ale John Woo tentoraz úplne stratil mieru. Tu v priebehu krátkej chvíle vidno desiatky zabitých vojakov, útočiace tanky, guľomety, plameňomety, raketomety a množstvo explózií a spomaľovačiek, že ten militaristický chlapec vo mne by mal byť nadšený, ale miesto toho to pôsobí tak neskutočne umelo, nelogicky a samoúčelne, že ma to ani moc nebavilo. A navyše mi tu úplne chýbajú aj nejaké nápady, obsahovo je to len úplne štandardná akcia. A tak nakoniec ani nie som sklamaný, že akcia tu tvorí možno dvadsať minút z filmu. Takže dúfal som, že Crossing ma v tomto žánri nadchne podobne, ako aj pred pár rokmi Red Cliff v tom historickom, no to ani omylom. Je tu plno kladov, vďaka ktorým určite neľutujem, že som si to pozrel, na to jedno pozretie sa na to pozerá celkom dobre, ale čakal som omnoho viac. Druhý diel si síce pozriem, ale už nemám dôvod sa naň aj tešiť. 62% ()

Reklama

Raziel811 

všetky recenzie používateľa

Docela velké zklamání. Woo se v Číně těší celkem velké popularitě a tím pádem pro něj asi nemusel být problém sehnat patřičný kapitál, který je na snímku vidět. Avšak casting už je slabší i přes Kaneshirovu účast. Každopádně, na krystalicky čistý obraz jsme u asijských filmů zvyklý, na zajímavé úhly kamery a zpomalovačky také, ale i když se snímek snaží být tím "best", na My Way nebo Hrdiny války ani zdaleka nemá a to se netýká jen bojových scén, ale i příběhu a hlavně atmosféry. Zde je tak nějak vše jasné i pro člověka neznajícího Čínské dějiny. Nemohu si pomoci, ale přijde mi to stejně nedotažené jako svého času Kod Navajo. ()

kinderman 

všetky recenzie používateľa

Je v tom holt všechno, co od filmu Johna Woo čekat: velkoryse pojaté bitevní sekvence, holubice, nadstandardní vztah dvou mužů (zde generála a jeho radisty), námluvy vyjádřené tancem, nadživotní charaktery (generál Lej), tryskající emoce a dokonale zvládnuté řemeslo. Že čeho je moc, toho je příliš? Dobře, ale srovnávat to s "cimrmanovskou" splácaninou My Way mi nepřijde úplně spravedlivé. ()

okkac 

všetky recenzie používateľa

Člověk natěšený po Red Cliff chystající se na další Wooův velkofilm, tentokrát už z doby, kdy po sobě lidi opět střílí zbraněma. Jen co se v Číně porazí Japonci na konci 2. světové války, tak hned začne válka občanská, kdy Čankajškovi jednotky bojují proti postupujícím komunistům, které je vytlačují pomalu na Taiwan. Sledujeme osudy 3 párů, které se proplétají. Bohužel akce je zde jen na začátku a ke konci a není na Wooa až tak dbrá, mezi nimi je spíše romatická linka občas až z červené knihovny. Konec je utnutý a pokračuje se pak dalším díle, kde bude hlavní údálost potopení čínského "Titaniku" , parníku Taiping. 6/10 ()

Galéria (246)

Reklama

Reklama