Štyria podfukári (Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Dave Franco, Lizzy Caplan) sa vracajú, aby divákom predviedli ďalšie zo svojich neuveriteľných kúskov a opäť posunuli hranice magickej ilúzie do vyššieho levelu. Pred rokom sa im podarilo napáliť agentov FBI v štýle Robina Hooda, čím si získali neutíchajúci obdiv verejnosti a teraz opäť prišiel čas na spoločné vystúpenie. Jeho príprava bude nesmierne náročná – ich cieľom bude tentokrát odhaliť nekalé praktiky mága, ktorý ovláda moderné technológie. (Forum Film SK)

sorbon1

Podfukáři mě bavili. Naproti tomu děj dvojky mi přišel přeplácaný, zmatený, jakoby na náhodu. Chybělo tomu překvapení a drive, které měla jednička. Škoda... ()

Sonjoe

Ak by sa to volal "Trik" dal by som aj viac. Ale v druhej casti je to uz viac akcny film ako "magicky" a aj tych trikov a wow veci je tam menej. Ak samotny trik na konci je dost komplikovany. Kazdopadne, ma to cele bavilo, malo to grady, slo to, ziadne blbe chvilky. Skoda len Isly Fischer, ale aj nova to celkom dobre dala. 70% ()

manchestervn

Po viacnásobnom zhliadnutí 1. dielu som sa nevedel dočkať jeho pokračovania. Mňa osobne film tohto žánru dostal, kedže kúzla si naživo nemám kde vychutnať tak si ho užijem asoň na veľkom plátne. Takže naspať k samotnému filmu: Pokračovanie zvládnuté mierne pod moje očakávania, možno to bolo tým že som sa na daný film príliš tešil, no chýbalo mi viac tajomstva. Kúzelník by svoje triky nemal zverejniť a v tomto filme nám obľúbený kúzelníci vysvetľujú jeden trik za druhým a niekedy tá jednoduchosť zoberie to čaro ktoré by nám malo behať v hlave dlhé dni po zhliadnutí filmu.. ()

Max.Majer

//"Vidět znamená věřit, ale je to doopravdy?"// Nemám co dodat, opravdu fantastický film. Nezklamal mě po jediné stránce a ani na chvilku jsem nepochyboval, že by to mohlo být špatné. Největší podíl na úspěchu si zasloužil jasně scénář- naprosto bezchybný. Dále herecké výkony, klamy, intriky a magická show a její plán. Výkon za kamerou byl také dobrý- prostředí putování Jezdců a jejich show. Oproti prvnímu dílu bych zmínil také více akce, bojů a myšlení. Nemám co bych zmínil za chyby. Úplně fantastický, to, co mě přimělo dát 5 hvězd bylo napínavé dokončení filmu, Jezdci byli na dně, ale dokázali luxusně oblafnout nepřítele. Z toho se vyvinula skvělá show, nejlepší bylo, když prozradili celý jejich plán. To všechno dokázalo, že jezdci si zaslouží obdiv a že jsou nej iluzionisté na světě. Patří jim má úcta- 96% ()

finest

Film si zaslouží celkově 60%, 3 hvězdy.... jednu navíc dávám za karetní triky a příjemnou dámskou společnost, kterou jsem vedle sebe v kině měl. Horší jak první díl, ten wow efekt byl dost odfláknutý a rozdělený do dvou fází na sobě nezávislých, člověk čekal tu zápletku, která už skončila. Jelo se už za hranou reálnosti triků, mnoho zbytečností... film fajn, triky super, ale celkově horší pocit než z prvního dílu. Třeba přijde díl 3. který porazí nemesis, čímž tento díl série je. ()

Icewalk

//Oko za oko.// Briliantní film. Zamotaný misteriózní akčňák? PROČ NE? Chválím využitou stránku režie. Minimální mezery ve scénáři ale také musím zmínit - využívání "hypnózy"? Klidně, občas. Ale cpát to tam víc a víc a stavět na tom podpěry příběhu? To se mi zdá trochu přehnané. Každopádně jinak obrovsky chválím - a... Objevil se tam i náš Daniel Radcliffe! (+ herecké obsazení!) ()

Tomas_313

Úspěch prvního dílu tkvěl ve výborném castingu, vražedném tempu s konstantní kvalitou a především v sympatickém a zábavném prezentování podfuků, což společně vytvořilo téměř perfektní podívanou s několika nelogičnostmi, které ale divák s radostí přehlédl. Pokračování nastupuje s ještě zběsilejším tempem, opět se skvělou kamerou a trefnou hudební kompozicí, bohužel ostatní aspekty úspěchu se do dalšího dílu nepřenesly. Podfukáři 2 se vrací se starou partou s menší obměnou v podobě Lizzy Caplan, jenž se vší bravurností nahradila Islu Fisherovou. Další novou tváří je Daniel Radcliffe, jehož prázdná postava v neoriginálním podání bez špetky charismatu dodává na pravdě všem hnidopichům, jenž Radcliffovi předpovídali nezdárnou budoucnost a věčné zaškatulkování do role Harryho Pottera. Kromě postavy Radcliffa byli zprzněny i samotní čtyři jezdci, kteří se povětšinou projevují jako infantilní parta naivních zlodějíčků, na konci se nám však představí vševědoucí mistři iluze předvídající budoucnost lépe než Gasparov. Postava Marka Ruffala ztrácí své kouzlo a režisér Jon M. Chu ji kompletně přetvořil na nezajímavou loutku bez níž by byl druhý díl stravitelnější. Kromě charakterových pozměnění postav se tvůrci rozhodli proplést příběh se zvláštní, prvoplánovou mytologií, jenž otevírá prostor pro další pokračování, ale zároveň svou pochybnou výstavbou láme vaz sebemenším pokusům o důstojný snímek. Podfukářům zásadně chybí překvapivé kouzlo, odlehčenost a nenucenost, tedy prvky, které stály za více než kladným přijetím předchozího dílu, jenž se stal překvapivým hitem roku 2013. Násilně se snaží napodobit nenapodobitelné, prohlubují chyby minulé a vystavují příběh na nesmyslné struktuře. 55% ()

CrashHP

Po vynikajúcej prvej časti, ktorá nasadila latku až príliš vysoko, druhá časť ju nepreliezla. Jedným z dôvodov môže byť príliš na oko bijúci scenár, ktorý sa akosi podobá prvej časti a priniesol málo nového. Áno, triky sú super, Lizzy Caplan sa podarilo nahradiť Islu Fisher, no čosi tomu chýbalo. Jednotka bola nová, neočakávaná a svojím spôsobom výnimočná. Dvojka príliš kopírovala prvý diel. Stále je to však jeden z tých filmov, ktorý si opätovne rád pozriem aj v pohodlí domova. Veľkým plusom je opäť famózny soundtrack Briana Tylera, ktorý človek dokáže počúvať dookola. Stále sa však máme na čo tešiť a trojka môže všetky nedostatky odčiniť, myslím, že sa máme ešte na čo tešiť... ()

richarsmile

Je pravda, že som síce videl dvojku skôr ako jednotku, ale je jasné že som potom pozrel i jednotku aby som pochopil o čo vlastne ide. Bol to dobrý nápad filmu, páčil sa mi, ale neviem určiť či jednotka alebo dvojka bola lepšie. Bolo to o tom istom. ()

Jindra_S

Hlavně nepřemýšlet, hlavně se ani na okamžik nezamyslet nad plány, které slavní Horsemani mají. Konecoknců se toho drželi i scénáristé a soustředili se jen výsledný Wow! efekt jednotlivých kouzel. Hlavně je důležité předvést nějaký twist - kdyby dneska vzniknul nějaký film bez twistu, možné by to překvapilo více. Filmy jako tento umožňují vznikat scénářům jako Batman vs Superman, kde plány nejlépe shrnul Honest trailer a ukázal, jak je plán hlavního padoucha nesmyslný. Škoda, filmové řemeslo, triky, kamera jsou už dneska na velmi dobré úrovni, ale o scénáristech už se to bohužel říct nedá. ()

michalEm

Stratu originality sa tvorcovia snažili vymeniť za SUUUPER komplikovaný príbeh. A taktiež SUUUPER komplikované triky. Všetko je to tak prehnané a komplikované, až je to primitívne a jednoduché. V skratke, poteší - neurazí. ()

alex.0

Návod na "úspěšný" film: Vezměte film, který již úspěšný byl a udělejte pokračování. Nacpěte tam více slavných herců, větší rozpočet, více rozmanitých lokalit, ještě šílenější zápletku, blyštivější výpravu, prostě víc všeho, víc, VÍC, JEŠTĚ VÍÍÍC!!! A? A nic! Vono to (zase) nefunguje. Čekáte na ten pocit vzrušení a uspokojení, který jste měli u prvního dílu a on se nedostavuje. A když už jedou závěrečné titulky, tak je vám už jasné, že se (zase) nedočkáte a byly to 2 hodiny strávené čekáním na něco, co pokračování prostě neobsahuje. Pokračování Podfukářů možná není špatný film, ale je to hodně slabý odvar v porovnání s prvním dílem. Ano, filmový štáb se sice snažil, ale výše uvedený návod na "úspěšný" film prostě nefunguje. Jen doufám, že nikoho nenapadne dělat trojku! 3 hvězdy z milosti! ()

oleg121

Druhí Podfukári sú síce občas veľmi rozlietaní a narozdiel od jednotky nevedia natoľko upútať, nenudil som sa ani chvíľu a film sa dá označiť za slušný sequel. Slušná zábava. ()

danny79

S odřenýma ušima tři hvězdičky a to jen díky kvalitnímu hereckému obsazení. Největší slabinou filmu je děravý scénář, dialogy jsou nezajímavé, většina scén nedává vůbec smysl, filmu chybí humor, více napětí i moment překvapení který jsem v jedničce nepostrádal. ()

tommassek

První díl téhle kouzelnické akční komedie byl o hodně lepší. Čekal jsem že druhý díl nebude nic moc, ale až takový propadák jsem fakt nečekal. Kdyby se tam aspoň kouzlilo, ale půlku filmu si házejí kartama a tu druhou jen nesmyslně tlachají. Když pominu ten trik s poutama tak mě nic neudivilo proste propadák. Podívat se na to dá, ale nic moc od toho nečekat ()

mato331

Rovnako nudný mindfuck, ako jednička. Navyše, hoc sa to môže zdať nemožné, diery v logike, v jedničke veľké ako v ementále, sa ešte zväčšili a teraz by cez ne bolo možné prejsť až do Číny. Snáď jediným plusom je to, že film je pomerne dynamický a nedovolí divákovi zaspať, či sa z dlhej chvíle uchýliť k nejakej forme sebapoškodzovania. A plusom je aj prítomnosť Morgana Freemana. Hoci jeho postava ku koncu stratí všetok efekt. Takže na základe vyššie uvedeného, žiadam tvorcov filmov, aby sa nepokúšali natočiť aj tretí, pretože im to nejde. Radšej si choďte, vážení tvorcovia, strčiť borovicovú šišku do prdele a video z toho zaveste na pornhub. Myslím, že bude úspešnejšie. ()

Tereza11

Sofistikovanost čárymárů z 1...zmizela rychleji než pára nad hrncem...Neobměkčil mě ani dojemný příběh se sejfem...který měl snad raději navždy zůstat zamčený na dně...Překombinované tak idiostským způsobem že i Macgywer by zaplakal a raději se sám začal věnovat tarotu...:-) Nej koment Verbal :-) ()

KcarlosK

No vida. Po tragické jedničce jsem od toho nic moc neočekával. A hle co jsem obdržel. Mnohem lepší, vtipnější, nápaditější a propracovanější pokračování. Pokud udrží rostoucí kvalitu, tak trojka už bude za čtyři. Lizzy úžasná. ()

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

06.09.2019

Člověk by řekl, že když studiu nějaký film, obzvlášť chválená komedie, ještě navíc s asijskými hrdiny v popředí, vydělá nečekaně velký balík peněz, budou zástupci studia ochotní tvůrcům na… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Radcliffe u FBI

Radcliffe u FBI

01.08.2015

Představitel Harryho Pottera neusíná na vavřínech. Zatímco si řada herců z kouzelnické ságy stále užívá dovolenou, Daniel Radcliffe víceméně jen přebíhá mezi natáčecími placi. Ještě letos ho uvidíme… (viac)

Boratova špionážní komedie našla režiséra

Boratova špionážní komedie našla režiséra

04.12.2013

Sacha Baron Cohen se dlouho poctivě připravoval na roli Freddieho Mercuryho. Jeho snaha ale vyšla vniveč, když ostatní členové skupiny Queen odmítli jeho nekompromisní pojetí i se stinnými stránkami… (viac)