Osmý smysl

(festivalový názov) (seriál)
  • USA Sense8
Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 24 h 57 min (Minutáž: 46–152 min)

Terrence Mann, Du-na Bae, Jamie Clayton, Tina Desai, Tuppence Middleton, Max Riemelt, Miguel Ángel Silvestre, Brian J. Smith, Aml Ameen, Eréndira Ibarra (viac)

ER

Platí pro první sérii......Naklonovaný Atlas mraků na divácky přítažlivější zápletky s thrillerovým kontextem.A i když si tu Wachovští "přihřívají" vlastní polívku (sexuální orientace), jde o podívanou s prvky poznání, která dokáže sensitivního diváka pohltit. Platí pro II.sérii....tady se více řeší vztahy a ubylo akce, je znát,že scénář psala už jen Lana (a polívčička se ještě více přihřála). Ale kvalita formy zůstává, ba se ještě zvýšila, vyšší rozpočet je znát. ()

Shaleman

Výborný námět a v první sérii skutečně úžasně propojené schopnosti s uvěřitelnými hereckými výkony kazí přílišné odhalování homosexuálních radovánek na úkor těch heterosexuálních. Mě homosexuálové nijak nevadí, ale koukat v každém druhém díle, jak si spolu užívají nemusím. A pak jsou tu ty šílené přízvuky, na které jsem si taky nezvykl. Ale jinak příjemné překvapení, spousta otázek na které dostanete odpovědi pěkně až na konci série, spousta zvratů a výborné technické provedení. Horší je to pak ale s druhou sérií, kde tvůrcům rychle dochází nápady a místo chytře vykonstruované podíváné máme takový nevábný pel mel, takže se ani nedivím, že se 3 série pravděpodobně nedočkáme. Ale to je hold prokletí Wachowských už od dob Matrixu - pokračování prostě přepálí. 1. série 80%, 2. série 65%. ()

gemi

Ze začátku odtažité a dlouho trvalo, než jsem se sžil s postavami, ale jakmile se to stalo... Pravdou je, že je tady spousta erotických scén, v nichž je víc testosteronu, než je zdrávo. LGBT komunita má prostě svůj vlastní seriál, který je přitom řemeslně skvěle zpracovaný a prudce koukatelný i zbytkem populace. ()

P.H.

Online reportage ze sledování: Po prvním dílu tedy poměrně velké zklamání. Samozřejmě to dokoukám (a možná změním názor), leč zatím to vypadá na kolosální ptákovinu. // Po čtvrtém dílu mám co dělat, abych tu nechal alespoň tu jednu hvězdičku... Nějak nechápu, jaká že "všechna tabu" tahle hloupost boří (viz KevSpa). Že je tam teplajzníků jak máku? No to je mi teda tabu, v 21. století... // Po šestém dílu - to by jeden nevěřil, jak se dá kaše natahovat. Zkoušel jsem to doma s bramborovou, ale nepodařilo se. Asi jsem přidal málo grupáče, či co. Jak tomuhle výplachu může dát někdo plnou palbu, to mi hlava nebere. Ale to už je holt nová doba. Prohlásíme hovno za umění, a vždycky se najde hrozen obdivovatelů. No nic. Když už jsem začal, tak hurá na další díly. // Po sedmém - procento zajímavých scén se dostalo nad úroveň statistické chyby. Dokonce se vyskytly i dvě skvělé. Budiž. // Osmý díl uchránil seriál od udělení odpadu. Ale nejásejme předčasně.// Devátý - nojo. A zase se točíme v kruhu... // Deset - Dvě dobré scény zahrabané pod deseti kilogramy kýče. Bože můj! :( // Jedenáct: No vida! Takhle to mělo začínat! Díl koukatelný od A do Z. // Závěrečný díl: Skvělý, skvělý, pořád skvělý, teď pozor, přijde finále... a prd. Takhle zvrzanej konec jsem snad ještě neviděl. Přetrpíte deset hodin úmorné milostné předehry, pak to na dvě hodiny konečně začne k něčemu vypadat, a když už se těšíte na orgasmus, dostanete Fidorku a dva slevové poukazy do Grand Optical. Fakt výhra, tohleto:( Víc než jednu hvězdičku nedám, protože takhle posrat zajímavý námět, to chce talent. Být to třídílná minisérie, přičemž první díl by zhustil ep. 1 až 10 a poslednímu dílu by napsal konec někdo jiný, než angorské morče stižené lehkou demencí, mohlo jít o počin roku. Takhle, jak to leží a běží, jde o hovnajs. Rádobyintelektuální onanisté budou plácat o omezenosti těch, co "nechápou" - a nechme je při tom. Jsou roztomilí a nikomu neškodí... 1 série: 5% (a to su hodné!) ()

fincik

Hlavním plusem jsou skvěle napsané a zahrané postavy. Na tom celý seriál stojí. Celá osmička mi byla sympatická. První díly se vykreslují charaktery postav a hlavní zápletka je dost upozaděna, nicméně zas tak mi to nevadilo, protože se dalo na co dívat. Příběh ze začátku trochu pokulhává a trvá než se rozjede. Neřekl bych ale, že se rozjel naplno, spíše může směle pokračovat v nastoleném směru v další sérii, která věřím, že bude. Doufám, že příští rok budu měnit hodnocení ještě o stupeň lépe. ()

Armageddon

Konečne výborné scifi od The Wachowski. Po nudnom a obohratom Jupiterovi vytvorili seriál, ktorý je osviežujúci, napínavý a uveriteľný. Podobné ako svojho času Matrix. Každá časť je niečim jedinečná, každú časť si človek vychutná. Môžem len odporučiť všetkým milovníkom kvalitných seriálov. ()

DavidWebb

Kurnik šopa to je hnus... Samá transka, lezba a homoš. Mne už podobné "výtvory" dávajú pocit, akoby "zodpovední" za niečo takéto mali ako svoju životnú agendu nakaziť celý svet svojou vlastnou úchylnosťou a chorobou cez obrazovku. 1 a pol dielu a idem zvracať. ()

viky13

Luxusní a naprosto kvalitní podívaná. Ze začátku mě první díl moc nezaujal, nudil mě, ale postupem času díl po díle jsem se do tohoto příběhu naprosto zažrala a příběh 8 propojených lidí mě naprosto pohltil. Je to úplně nový formát a je hodně originální. ()

pekl

Navoněné hovno! Ne, tohle ne. Doteď jsem si myslel, že jsem tolerantní vůči sexuálním menšinám, ale Wachowští příliš tlačí na pilu. Po asi páté souloži dvou pánů na toaletě vypínám a mažu z počítače. A to jsem to dokoukal až do půlky devátého dílu!!! ()

TaNya_

Dlouho jsem myslela, že už žádný seriál neoznačím jako čistou genialitu... Nevím jestli díky tvůrcům Matrixu nebo perfektní skladbě herců, ale stalo se. Každá postava tu má dostatek prostoru všechny se v průběhu zajímavě a někdy nečekaně vyvíjí. Takhle intenzivní nálož se jenom tak nevidí a i přes slabší rozjezd to byl jeden z nejoriginálnějších seriálů, co jsem měla možnost si zamilovat. ()

FaithZombie

Vážně nebývale pomalý rozjezd ale opravdu se vyplatí si počkat. Většinou mám u příběhu které se stejnou měrou snaží rozvíjet více postav tendence některé upřednostňovat a jiné zase jen tiše protrpět, ale nutno říct že tady jsou všechny postavy naprosto stejně fascinující a i když rozjezd je jak jsem řekla pomalý stejně se při pozorování hlavních hrdinů ani chvíli nenudíte ať už řeší sebevětší banality. Už se moc těším co přinese druhá řada. ()

Miksa

Nápad na seriál tohoto typu není od věci. Dokonce se toho ujaly zajímavé figury, tak se dalo čekat něco chytlavého. Jenže se avizovaná hitparáda nekonala. Seriál je to rozhodně lepší než Růžová zahrada nebo Krok za krokem, ale potenciál nevyužit. Kdybych byl střihačem, tak to celé sfoukneme za třetinovou stopáž. Je to jak kdyby to točil Antonioni. Přiznávám, že se podívám i na druhou sérii, ale velmi pravděpodobně jí nedokoukám. Když si navíc začnete hrát se žánrem sci-fi nebo fantasy, tak to musíte pořádně promyslet no a Wachowští opět ukázali jak jde zajímavou myšlenku zamotat do nejdelší nudle roku 2016. ()

DaweForeman

Popsat tenhle seriál nějak krátce prostě nejde, protože je až příliš komplexní a člověk to stejnak musí vidět, aby "pochopil" o čem to je a jak úžasná podívaná to je. Sice nejsem člověk, který by sledoval hodně seriálů - teda alespoň ne těch hraných, ale dejme tomu, že jsem jich několik viděl, ale tohle se nedá s ničím srovnat. Je vidět, že Wachowští dokázali pozvednout úroveň seriálu na úplně jinej rozměr. Konečně áčkovej - klidně bych řekl i eskovej - seriál, který se nedrží typických seriálových klišé, není tu zřetelně vidět nedostatečne rozpočet a vše vypadá reálně a ne předstíraně. K tomu musím dodat to pozadí - příběh - kdy vlastně se nevypráví jen jeden příběh, ale několik souběžně, kdy všechno navazuje krásně na sebe a má to pořád skrytou myšlenku. V tomhle celkem i Wachowský obdivuju, že dokážou vymyslet takovýhle scénář tak, aby si to neodporovalo, nebyl v tom zmatek a drželi v tom určitou posloupnost. Dalším úplně zajímavým prvkem je ona odvaha natočit určitá společenská tabu v jejich ryzí podobě a nebojí se i ukázat (bych řekl) menší filmová nepsaná tabu. Mystérium tu jede na plný obrátky, které když opadnou, tak rychle vyskočí pak zase do maxima. Má to svůj specifický humor. To vše doplněno o zajímavý soundtrack. O tomhle by se toho dalo ještě napsat dost, ale nechal bych to radši jen na tomhle. ()

elimS

𝟒𝟎% - 𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐄 𝟐𝟎𝐭𝐢 𝐬𝐥𝐨𝐯𝐲: Super nápad v kreténském provedení. Každý díl rozkouskovaný, nezáživný a celou dobu sledujete znuděně příběhy lidí. Čekáte na rozjezd ... a ... a ... a ... nic. "Velkolepé" finále... nic. NIC. ✱✱✱ 𝐒𝐏𝐎𝐈𝐋𝐄𝐑 𝟐𝟎𝐭𝐢 𝐬𝐥𝐨𝐯𝐲:  8 "telepatů" chce zabít "organizace". Oni řeší své osobní problémy a telepaticky prcají, bojují a utíkají...a...nakonec šéfa organizace zabijou..........přesně tak nudně. ()

wege

Viděl jsem to teď po letech podruhé a pořád si myslím to samé. Podle mě je velká škoda, že Netflix to nenechal sestry/bratry Wachowské dohrát do konce, jak to měly/i namyšlené. Myslím, že minimálně jednu, ne-li dvě kvalitní série by z toho dokázaly/i ještě vykouzlit. Potenciál to mělo, byl to asi nejlepší nápad, který jsem kdy v jakýchkoliv seriálech viděl. Jasně chápu, že to muselo stát strašný ranec peněz, ale když se podívám, do čeho vráží Netlfix někdy prachy, a to buď do vlastní tvorby nebo i kupované, je mi z toho smutně. Moc mě v první sérii bavily všechny dějové linky u všech osmi hlavních postav, a to jejich sbližování a poznávání se. Někdy to bylo skoro bezchybné. V druhé sérii to bylo trochu jiné, trochu se to vývojem děje změnilo samo od sebe někde to udělali tak nějak na sílu. Nejvíce mi nešla pod nos ta Afrika, a nebylo to pouze změnou herce, ale také ten děj tam. Z Nomi se taky stala taková až moc velká počítačová superhrdinka, Kala byla pořád stejná indická blbka, která mě srala a bavila zároveň. Wolfgang byl prostě skvělý, stejně tak Sun. Jejich příběhy nebyly jen o boji, ten přesah tam byl velký. Úplně mimo ostatní byl obě série Lito, neskutečně zahrané, dokonale vystižené, a to včetně Hernanda a fenomenální Daniely, tu bych chtěl do clusteru z mnoha různých důvodů já o). Will s Riley byli prostě fajn, pěkně je k sobě napárovali, hodili se k sobě, a navíc Riley byla krásně nadpozemsky roztomilá, byla takovým svědomím a duší celého clusteru. Té bych odpustil a udělal pro ní cokoliv. Ano, ten seriál měl toho LGBT poselství možná až moc, ale nebylo to zase přes hranu, aby se to stalo nekoukatelným. Mimochodem, byla v tom skvěle zapadajícího muzika, a to nejenom když společně poslouchají a zpívají What´s Up, to je jen předehra k tomu, jak si dají v posledním díle I Feel You. Ten vymodlený poslední díl byl důstojným zakončením. Šlo by to udělat lépe, bylo to chvílemi až moc zkratkovité, takové urychlené, neodpovídající tomu, jak se to odvíjelo dříve v seriálu, ale buďme rádi aspoň za to, mohli jsme být bez uzavřeného konce. ()

MFloyd

Upřímně nevím, co si o tom myslet a po dvou dílech se mě nechce pokračovat. To, že jsou tu komentáře od "lehce" homofobních pitomců, mě nepřekvapuje. Co mě však absolutně nevábí je to, že první díl vypadá jak trailer, nebo teaser na něco, co teprve přijde, druhý díl nás seznamuje s hrdiny, kteří jsou tuctoví a vůbec mě nezajímají a hlavně je to tak divně natočený, že už začínám chápat, proč byl Matrix 4 takový propadák. Přijde mi to strašně hnusný po vizuální stránce, divně zahraný... nechápu, ale třeba dám šanci ještě pár dílům a mile mě to překvapí. ()

DassemUltor

Nechápejte mě špatně, Cloud Atlas mám moc rád, ale tohle se mi prostě nelíbí. Dávám jednu hvězdu za řemeslné zpracování, tím myslím práci kamery, pěkné obrazy a tak podobně. Druhou hvězdu dávám za pár silných nebo vtipných momentů. Ale jinak je to prostě nudná, efektní, rádoby intelektuálská, artová sračka, která se táhne jako rukáv hipsterského svetru. Nevím, asi jsem fakt povrchní hlupák, ale když mě nějaký seriál tuze nebaví a chvílemi dokonce štve, v době kdy bych se měl učit a může tedy sloužit jako prokrastinace - tak je něco špatně. A nemyslete si, že jsem ten zaprděný hater teploušů a leseb, ona hláška: "problém je v tom, že nemáš dicka", mě pekelně rozesmála. :) ()

kiros179

Wachowští tentokrát nepropadli na (skoro) všech frontách (zdraví vás Jupiter), ale zároveň názorně ukazují, že natočit film a seriál, není úplně to samé. Ano Sense8 má velice zajímavý námět, sympatické herce, cit pro kameru, bohatou výpravu i dobrou hudbu (Island > Sigur Rós, sedí jak zadek na tácu) - tady nám všude Wachowští ukazují, že jsou zruční filmaři. Bohužel, selhali u jednoho aspektu, který je u každého seriálu naprosto stěžejní a to je celková kompaktnost, množství "vaty", nic neříkajících, děj nikam neposouvajících scén a hlavně celkový pocit v průběhu skoro 12 hodin. Celé to nejlépe vystihuje cca dvou minutová úvodní titulková pasáž - krásně natočená, koukatelná, ale zbytečně dlouhá. Velká škoda, 12 skoro hodinových dílů mělo být seškrtáno na polovinu a celkový dojem by byl úplně někde jinde. Tím se vracím na úplný začátek, Wachovští natočili řemeslně výborně zvládnutý seriál, který se většinu času táhle na nekonečná nudle, takže má obrovské problémy vás u sebe oněch skoro 12 hodin udržet. Konec - neKonec (až trochu moc přeslazený) tomu vůbec nepomohl. 60% ()