Rocky Balboa, bývalý svetový šampión v ťažkej váhe, sa stane trénerom a mentorom Adonisa Creeda, syna svojho niekdajšieho súpera Apolla Creeda. (Forum Film SK)

hdraf

75% - film je fakt dobrý, ale roky jsou už tu a já mám raději Stalloneho, který je "nahoře" - Stallone vs Van Damme, Stallone vs Ivan Drago apod. ()

Pettte69

Hlavním problémem filmu Creed (stejně jako Rocky Balboa) jsou absolutně necharismatičtí boxeři, kteří boxují proti hlavnímu hrdinovi. Chápu, že asi na to nebyly peníze, ale prostě srovnání s Apollo Creedem, Cruberem Langem a Ivanem Dragem je opravdu propastné. Dalším problémem je hudba a s tím související napětí ve filmu. Je dobře, že se snaží o něco nového a neopakují staré fláky, ale prostě se nepodařilo navodit tu správnou napjatou atmosféru. Jinak hlavní hrdina pozitivně překvapil, klasický scénář se dal očekávat. Kladně hodnotím zpracování zápasů, které používá po většinu času kameru přímo v ringu, což vtáhne diváka více do boxerského souboje. ()

Roborooney

Minimálne tak dobrá rozlúčka ako v poslednom Rockym. A vlastne nebránil by som sa ani ďalšej. Film má podobný koncept ako predchádzajúce časti a to mi sedí. ()

alKalda

Jo, dalo se na to koukat. Stallone je skutečně nestárnoucí herec a boxerská tématika filmu sluší. Sympatický hlavní hrdina ani jeho trenér ale nepozvednou trošku plytký příběh který se dá snadno předvídat. Na druhou stranu se mi líbí souboje v ringu a způsoby, kterými Rocky Balboa vede tréning (včetně chytání slepice na čas). Zpátky do ringu bylo vtipnější, i tak dám 4* a doporučuji shlédnout. ()

JarkaK

Velmi příjemné volné pokračování Rockyho. Rocky tentokrát není v pozici outsidera, ale zkušeného a zestárlého trenéra. Rocky si vezme do parády synka Apolla Creeda Adonise a udělá z něj pomocí hmatů a chvatů nového Rockyho. Pozvolně ubíhající film končí samosebou v ringu, kde nás čeká hlavní bitka mezi Adonisem a tím druhým. Závěrečná bitka v Rockym je vždycky tlak zvedající lahůdka, u ktreré se hryžou nejen nehty, ale pro jistotu i prsty, a ani tady tomu není jinak. ()

Ashlander

Příběh mladého muže vyrovnávajícího se s odkazem svého velkého otce je častým a pro mě osobně jedním z nejvíce otravných motivů hollywoodských dramat. Jenže tentokrát se mi to docela líbilo. Adonis totiž správně pochopil, že aby se mohl vyrovnat svému otci Apollovi, se musí snažit být především sám sebou a ne jen otcovou napodobeninou. Creed se mi celkově líbil, protože sem fanda do boxu a tady je vidět, že se evidentně jedná o film od lidí, kteří ho mají rádi pro lidi, co ho mají rádi. Filmaři si dali záležet na spoustě detailů a vytěžili maximum ze spolupráce s HBO. Při zápasech si tak budete moci užít uvaděče Michaela Buffera a jeho proslulé ,,Let’s get ready to rumbleeee!,‘‘ zasvěcený komentář Jima Lampleyho i pozápasový rozhovor s Maxem Kellermanem. Ve filmu se objevují také skuteční profesionálové v čele s great black hope Andre Wardem. Na Rocky-film je zde skutečně nebývalá snaha o nejen zábavné ale i realistické podání boxu a to především v případě sparringů a prvního zápasu ve Filadelfii. V žádném jiném filmu jsem neměl pocit, že dokážu vnímat atmosféru zápasu a vývoj jeho dramatu v tak věrohodném podání, jako to bylo právě v případě prvního velkého zápasu s boxerem v podání Gabea Rosada (zhruba v půlce). O to více ale zamrzí rezignace na realismus v případě závěrečného souboje, který působí jako návrat ke kořenům série, pro níž byly typické bitky hlava nehlava více připomínající spíše hospodské rvačky než skutečný box. Zde je pak problém v tom, že hlavní hrdina i jeho sok v podání Tonyho Bellewa jednoduše postrádají to testosteronové charisma akčních hrdinů sedmdesátých a osmdesátých let jako byli Stallone, Weathers či Lundgren. Příjemné pokračování jedné ze dvou Slyových nejslavnějších sérií plné vtipných odkazů na předchozí díly. Pro mě osobně o třídu lepší než nedávný Southpaw a pokud patříte jako já k fandům boxu, tak si možná ještě jednu hvězdu přidejte. Skvělý film na závěr roku kterým sem si spravil chuť po rozporuplných Hvězdných válkách. Tenhle restart se totiž na rozdíl od nich povedl. Jo, a konečně se taky dovíte, jak dopadnul třetí zápas mezi Apollem a Rockym.:) ()

Tauloo

Film o mladém Creedovi si tak trochu krade Rocky pro sebe, ale ani chvíli mi to nevadilo. Děj prostý až naivné hloupoučký, ale nevnucuje se a neokrádá o čas. Váhal jsem mezi trojkou a čtverkou, ale protože mám Stalloneho rád a na stará kolena začal hrát jak z partesu, dal jsem čtverku. ()

Majino

Včera som sa šiel pozrieť na nového Rockyho resp. Creed-a, ak chcete, do kina. Neboli to vyhodené peniaze už le z toho dôvodu, že šlo o meno ROCKY, hoci už vo výslužbe. Totiž vo filme som nechcel vidieť ani tak mladého Adonisa, ale predsa len nášho Talianskeho žrebca. Pokiaľ by som mal zhodnotiť otázku "akčnosti", určite mi dáte za pravdu, že to bolo miestami "veľmi neakčné", ba niekto by povedal že až "nudné" (takto to zrejme vnímali niektorí návštevníci kina, čo dávali najavo hlučnejšími prejavmi netýkajúcimi sa deja filmu). Mne táto neakčná stránka filmu, zameriavajúca sa samozrejme na vykreslenie postavy mladého Adonisa, nápadne pripomínala ROCKYHO I. Priznávam, aj mne už bolo niekedy dlho, ale keď sa tak nad tým zamyslím, je to vlastne pochopiteľné, ak by sme si predstavili, že je to možnosť, ako pokračovať ďalej v boxerskej ságe. Snímka Rocky predsa nikdy nebola zameraná len na "rezanie sa" v ringu. Vždy to bola predsa kvázi životopisná dráma zo života boxéra a nie len bitky v živote boxéra. A hádam práve táto skutočnosť bola na nej zaujímavá! Možno v ďalších častiach už teda Creed-a by dej plynul rýchlejšie a akčnejšie, podobne, aspoň mne sa to taj vždy javilo, ako v ostatných častiach Rockyho. Mne sa hádam najviac páčila, podobne ako vo filme ROCKY VI.,oná spomienková atmosféra - t.j. spomínanie na Apolla Creeda, na Paulieho a Adrianu (známa scéna pri hroboch), na Mickeyho v jeho telocvični atď. Čo sa týka Adonisa Creeda, páčilo sa mi, že to je typ úctivý (k Rockymu) v porovnaní s jeho mladým zverencom v časti Rocky V. Je to teda typ "správneho chlapa", ale predsa nemá takú charizmu ako Talinansky žrebec, no nemôžem si pomôcť! Ak by som mal zhrnúť "akčnú" stránku filmu, bola dostatočne drsná! Priblížená kamera má svoj šmrnc! Nemám proti nej námietky, a tobôž v kine som si to vychutnával. A keď sa k "ringovéme prebudeniu" mladého Adonisa pridala aj slávna "Rockyho melódia", zimomriavky určite boli! Film si minimálne ešte raz určite pozriem a môžem odporúčať! :) ()

newbeetle

Velmi povedené volné pokračování. S.S. jako vždy nezklamal a pro milovníky série Rocky velmi příjemné až někdy dojemné pokoukání. ()

Ross86

kdo na rockym vyrůstal nebude zklamán, příběh velmi připomíná první díl rockyho, který se snaží dosáhnout svého stůj co stůj a zároveň krásně předává žezlo mladé generaci, příjemné řekněme volné pokračování "spin off" původní serie. Hezká hudba, která opět čerpá z prvních dílů, Sly v jednom z nejlepších hereckých výkonů, kdy si prakticky zahrál svého trenéra Mickyho (ještě aby ne, defakto žije s postavou již 40 let ), strhující boxerský závěr, který vás zvedne ze sedačky. Za mě jednozačně 5 hvězd ! ()

katkaa21

Kdyby to nebylo pokračování série o Rockym, tak by film stál za prd. Příběh Creeda zastínil, jak jsem očekávala, příběh Rockyho, který si celý film strhl pro sebe. Možná by bylo lepší udělat pokračování čistě jenom o Rockym, ale Sly už taky není nejmladší a prohánět se zase v ringu by bylo už docela úsměvné. Jenomže film o boxérovi bez boxu, to taky trochu nejde, takže tam strčíme syna zemřelého Creeda a vytvoří se tím i možná nová sága, ale to snad ne. A nominace na Oscara za vedlejší roli pro Stalloneho? Nedivím se, v tomhle pokračování dokázal, že i on patří mezi skvělé herce, hoodně emotovní výkon, no jo, Rocky to nikdy neměl lehké... ()

Bednobuch

Docela to ušlo, jen už mi to chvílemi přišlo nudné. Udělal bych to pod dvě hodiny a bylo by to fajne. Jinak slušné navázání na legendu ()

Denque

Já se bohužel přidám k těm zklamaným. 3 hvězdy za hezkou nostalgii, ale nejde to opakovat do nekonečna, přece jen stačil Rocky 6 jako takový připomenutí. Film má takovej jednoduchej nádech. Mladej labilní černoch, co si myslí, že to měl a má hodně těžký, do toho celej film přidává ty "černošský gesta", který mě osobně vytáčej uplně na maximum. Při final zápase jsem se docela smál, to co mi přišlo relativně dobrý v dílech Rockyho, mělo tady zcela komickej nádech. Cca 11 kol dostávat na držku a potom se zázračně "zvednout", WTF?Z boxerskejch filmů je za mě todle zcela nejhorší. ()

ivez

Velmi dobrý film, sympatické herecké výkony. Dobře natočeno. Nedala se čekat nějaká extratřída, ale klobouk dolů, mile překvapil ()

dombas

Super rozloučení s Rockym a velká nostalgie a k hercům a filmům, se kterými jsem vyrůstal..mě se to líbilo, je tam pořád cítit ta minulost a velké filmy ale věk prostě člověk nezastaví a tak je dobré říci, jsem rád, že jsem žil v době Rocky Balboa.. ()

Vrbson

Pěkná nostalgie. Opět v ulicích Filadelfie. Rocky se snaží ještě jednou naposledy něco předvést, byť již jen jako trenér (opět) a daří se mu to. Hudba taktéž skvělá, uslyšíme nové písně i starou známou klasiku. Závěrečný boj mohl být možná trochu delší, ale tak nevadí. Zároveň jsem zažil promítání s nejmenším počtem diváků, který jsem zažil. I se mnou tři. Tímto se ještě jednou omlouvám jednomu páru, kterému jsem kazil intimčo svou přítomností. :) ()

cumimnabednu

Dávám plný počet. Během té hromady let, co jsem postupně viděl všechny díly Rockyho, je to pro mě těžká nostalgie a silné emoce. Je to krásné završení a odkaz předcházejících rockyho filmů. A kam se hrabou jiné sportovní filmy. Tento je sice o sportu, ale toho se přitom dotýká jen okrajově, zajímají ho emoce postav, sociální jistoty a nejistoty, problémy postav, jako jsou nemoci či stáří... prostě neuvěřitená pecka. Já jsem tento film - tuto návnadu, sežral i s naviákem a na konci filmu si pobrečel. Protože ten film ukazuje vše, co jsem měl na rockym rád. Jeho jednoduchost, jeho opakující se hlášky, pokračovatel výborného creeda, vzpomínky na rockiho ženu, známe philadelské prostředí, hlavní boxerský zápas, který neskončí klišoidně a konečně..... i na ty slavné schody, po nichž rocky při tréningu vybíhával, dojde. Jen té slavné hudby z rockyho jsem se nedočkal, ale je to vlastně dobře, protože to už by se historie opakovala, kdežto takto to je to nový rocky a důstojné zakončení celé série. Skládám hold. ()

motokuba

Na Rockym jsem vyrostl a je to ma srdecni zalezitost, cekal jsem od filmu hodne a dostal jsem jeste vic... Neco mi rika, ze bude pokracovani. ()

Ramiel

Strašná slátanina všech možných klišé. A vůbec nechápu, jak někdo může říkat, že je v tomhle filmu dobře zobrazen box. Snad jen na začátku, kdy Adonis dostane K.O. od profíka je to uvěřitelné, práce nohou, krytí. Ten zbytek je úplně mimo. Po pár trénincích už Adonis sestřelí jednoho z adeptů na titul a za půl roku málem porazí obhájce titulu v souboji, který je totálním paskvilem. Žádné krytí, spousta přímých direktů, které by celých dvanáct kol na nohou nevydržel ani Ali s Foremanem, a korunu všemu nasadí boxování s okem oteklým jako tenisák. Tady tohle bylo úplně jasné technické K.O. Je mi jasné, že potřebovali pořádnou akci, ale i ta se dá udělat reálně a uvěřitelně. Tohle je prostě jen taková pohádka, hodně nepovedená pohádka. A kromě Sylvestera mi moc nesedlo ani herecké obsazení a hudba. ()

lahvi

Na rovinu - tak dobrej film jsem nečekal. A jako Stallonuv fanda nemůžu jinak, než za 5 hvězd. Glob za roli zcela po pravu. Jordan mazec. Lip asi vybrat nemohli. Mezi jima dvěma to fungovalo. Rozsekala mě jedna věc, kterou jsem ořval. Kdo viděl, ví jaká.) Překvapení, nadšení. Fakt dobrý. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

02.12.2022

Tak o tohle si asi žádný z diváků neříkal. Legendární americký snímek Bezstarostná jízda herce a debutujícího režiséra Dennise Hoppera z roku 1969 má dostat novodobý reboot. Konsorcium vlastníků práv… (viac)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (viac)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (viac)