Denník Dity P.

(relácia)
  • Česko Deník Dity P.
Publicistický
Česko, 2013, 26 min

Originálna kuchárska show, ktorá útočí na všetky zmysly naraz. Keď je varenie láska a naopak... (RTVS)

mr.filo

Z pořadu Dity alespoň čiší zmáknutá řemesla (od kamery až po food-styling), což bohužel u většiny vařečkových televizních produktů lze těžko nalézt. ()

Pražák

"Tenhle dort je pro mě strašně emotivní, ... protože má v sobě spoustu emocí. Našla jsem ho náhodou v knize španělských receptů a když jsem ho ochutnala, zapůsobil na mě úplně emotivně." Neo-rustikální food porno v podání zaopatřené hedonistky, která se neumí vyjadřovat. Prostě úplně nejvíc. ()

mandlova

Pro mne naprosto nekoukatelné.... Snaha o napodobení Nigelly Lawson? Bohužel Dita nemá ani tu elementární přitažlivost a její hlas, dikce, projev je jako koukat se na novoroční projevy prezidenta - ekluje se mi to, vstávají mi z toho chlupy hrůzou a odporem. Ta jediná * je pouze za estetickou stránku a krásný porcelán a la babička. ()

KASUGI

Pecháčková mi byla sympatická, coby receptářka magazínu Albert. Vidět ji v tv je ale otočka o 180. Dá se překousnout její abnormálně nezvučný hlas, ale v kombinaci s její češtinou z Václaváku je to neposlouchatelná tortura. A skutečně nesnáším, když jakákoliv ženská ve vysokém stupni těhotenství exhibuje v televizi, zvlášť v pořadu, který o těhotenství není! ()

jamalka

Vizuální stránka pěkná- jako z reklamy, ale obsah....nemyslím, že by se někdo podle tohoto pořadu naučil vařit, inspirace také nic moc. ()

Andrew_Deer

Není to špatné jako kuchařka, ale ten semtam výstřih nebyl nutný, ač to doba nejspíše vyžaduje. Sice nevim, jestli na tom v kuchyni záleží, ale co... ()

Casablanca

Zápory - Babicovo vyjadřování, nesympatická Dita a nepříjemný tón hlasu, trapný příběh na začátek, snaha vnést emoce, kterým prostě nevěříte... Klady - krásná kuchyně a nádobí, snaha o skloubení klasické a moderní kuchyně... Ale to pro pořad o vaření nestačí. ()

KR4T4S

...aneb pořad o vaření, který kvůli vaření rozhodně nesleduju. To nejlepší na tomto pořadu je režie, vzhled, ale hlavně Dita a její na bránici útočící brutální hlášky. Nevím, zda je to jen herečka a hraje tak, nebo je tohle prostě ona. Působí na mě jako hodná, poslušná, manželovi sloužící ženuška (podoba s chováním psa čistě náhodna), která když jde manžel vydělávat megaprachy, ona vykvete a najde si čas pro sebe, ve kterém najde vysněné sebevyjádření. A to je kuchtění - tady tématické kuchtění se světaznalými průpovídkami. Vaření je pro ni naprosto nejvíc, působí na mě tak, že příprava/vaření/pečení jsou pro ni zážitkem srovnatelným se sexem a výsledek - každé sousto s přivřenýma očima a slastnýma zvukama - se rovná orgasmu. Zhmotněná povrchnost, stylizace jako kdyby bydlela na Wisteria Lane a její svět nepřesahoval hranice dvorku a sluncem byla její kuchyně, "tak jako to dělala moje babička", krupice, čokoládové suflé - "teď se cítím jako Bridget Jones" načež se oblékne do pyžama a názorně "imituje" slavnou úvodní scénu All by myself, nákupy na pařížských trzích s ovocem a zeleninou, kde pronáší "manifik" jako rodilá Pařížanka a když dopeče créme bruilé stoupne si s ním k otevřenému oknu s výhledem na Eifelovku a zasněně kouká ven. Prostě kýč tu střídají wtf momenty, někdy je mi za ni trapně, někdy mě královsky baví. Ondříček se musí za kamerou smát a pokud to není podle nějaké licence a jestli to celé vymyslel on, tak smekám. ***** nedám vlastně jen proto, že je to zároveň i regulérní odpad a zbytečnost. ()

MaMitti

Paní Ditu jsem zahlédla omylem včera večer a nemohla jinak než to dokoukat....ovšem ne nadšením. Rozhodně upřednostním Deník Bridget Jones před Deníkem Dity P., i když podobnost (alespoň co do barvy vlasů a tělesné konstituce) by tu určitá byla - Bridget náhodou taky kuchtila s vervou a nadšením. No ale nechme stylizaci stylizací - paní Dita mi do oka nepadla, její projev mi není sympatický a příště nebudu koukat už ani omylem. ()

ondrula

Je to takový roztomilý a sentimentální pořad o vaření v podání skutečně zdatný kuchařky. Navíc Ondříček umí zařídit velmi pěknou práci s kamerou a příjemný prostředí na place, takže mě to celé tak nějak pohladilo. Dita je v pohodě, jen je znát, že není herečka, na který jsme si všichni zvykli. ()

ClimbVibe

Originální? Vykrádačka Nigelly a Bridget Jones. Bohužel, šmrnc obou zmíněných tam sakra chybí. Paní P. mluví jak jí zobák narostl a je to hrůza poslouchat, přetluče to i ten food porno vizuál. Myslel jsem si, že aktérka je prostě taková prostá ženuška, ale rozhovor s ní mě přesvědčil, že je nechutně sebevědomá a stejně jako tento pořad vykalkulovaná. ()

Ukko odpad!

Nejsem fanoušek cooking show a k tomuto pořadu jsem se dostal jako slepej k houslím, nicméně zanechal ve mě opravdu hodně, takže mi nezbývá, než se k této patálii vyjádřit. Především paní Ditu P. vidím poprvé v životě a první věc, která mě napadla je kopírování Nigelly Lawson. Stylizace, nápady, komentáře během vaření, puntíky, toť vše do mrtě vykradené a k tomu ještě dost amatérsky. Když k tomu všemu přičteme ještě nechutně sterilní bílou kuchyň, křovácké vyjadřování a „kýčovito-trapný“ děj, nezbývá než zaplakat. Pro mladé mamči a manži z mimibazaru asi ideální. Sorry.   PS: Fakt by mě zajímalo, co v úvodní znělce dělá ten kokot v německém kroji. ()

EllienPM

Perfekcionistky to nemají lehké. Chlapa uženou až kolem čtyřicítky, kdy (snad) pochopí, že biologické hodiny netikají věčně, a že cesta kompromisů je pořád lepší, než žádná nebo osamělá. V práci je Dita P. (Pé jako Pochopitelně?) perfekcionistka na druhou. Dělá mi problém přehlížet tu urputnou snahu o (precizní) líbivost, pohodovost a domácký styl. Recepty nijak originální nejsou. Asi ani neměly být. Vstupuju na rozhárané rozcestí, kde se buď vydám cestou Cé a tuhle přesládlou letní optimističtinu vypnu anebo se dám cestou Dé (Pé jako Pochopitelně), kde jí to uvěřím, nebudu přemýšlet, nebudu pátrat, řešit a přepínat. Zásluhu na optimismu má primárně Třímlékový (dort), to je nefalšovaný orální orgasmus... Prostě jako ten je úplně nejvíc. Pochopitelně. ()

crozet

Podporuju většinu pořadů o vaření, pokud mají ambici kultivovat moje kuchyňské návyky. Pane Ondříčku, prosím ale kdyby to šlo bez těch obtěžujících a neustále se opakujících zhudebněných prostřihů... ()

TrebleClef odpad!

Nějak omylem sem to viděla poprvý a zhrozila se nad tou umělostí, rádoby lehkou pohodovou atmosférkou moderních městských lidí co jsou strašně free až to bolí. Dita si nakupuje na farmářskym trhu zeleninku a kuřata, jen tak ,,náhodou" jí vrazí do ruky kytku nějakej trouba kterýmu štáb dal kilo když to udělá, pak jako náhodou Ditu potkaj její kámoši, se kterýma by si v reálu neměla co říct a všichni plný úsměvů s bezva náladou domluvěj piknik ve Stromovce. Všechno je děsně super, easy a free. Znělka je vykradená z nějakých podobně úspěšných francouzských pořadů tohoto typu, a celým pořadem je asi každejch 15 vteřin prokládanej jingle, vysamplovanej z hlavní znělky, kterej se už po chvíli nedá vystát. Ditu asi vaření baví-je to na ní vidět, ale proč mluví jak rozhlas na hlaváku? Proboha, čí je to zase známá? ()