Až po uši

Česko, (2014–2017), 13 h 21 min (Minutáž: 33–36 min)

Réžia:

Jan Hřebejk

Kamera:

Asen Šopov

Aňa Geislerová, Jiří Havelka, Hynek Čermák, Jitka Čvančarová, Anna Polívková, Radek Holub, Jana Kolesárová, Lenka Krobotová, Stanislav Majer (viac)

Veľmi dobre hodnotená prvá séria seriálu Až po uši s nadhľadom a humorom vťahuje divákov do pestrých vnútorných svetov, kde medzi milostnými príbehmi vyplávajú na povrch obavy a traumy, pred ktorými postavy utekajú: matka alkoholička, nedobrovoľne tehotná priateľka, stratený otec, neverný manžel, sestrina samovražda či nešťastná láska. Všetku túto bolesť treba v niečom utopiť - v sexuálnych dobrodružstvách, alkohole alebo práci. A, samozrejme, každý musí zaplatiť aj primeranú cenu za okamžité riešenie svojich kríz. (HBO Max)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (23)

Epizoda 1 (2014) (S01E01)

Extrémně dlouho odkládaný seriál, o němž jsem věděl jen to, že je dostupný na HBO a že jej splácal Honza Hřebejk. Najednou jsme jej prakticky z nudy zkusili a už se nemůžeme odtrhnout. Obsazení je špičkové a problémky hrdinů více než autentické. ()

Epizoda 2 (2014) (S01E02)

Jelikož bychom byli doma schopní sérii klidně i bingewatchnout, tak nehodlám šetřit pětihvězdou. Možná, že se v průběhu série poleví, když čítá 13 dílů, zatím je to ale fakt paráda. ()

Epizoda 3 (2014) (S01E03)

Klidně bychom doma brali, aby byly díly hodinové a byl jich stejný počet jako nyní. Na ty zdejší peripetie se totiž dá koukat hodiny v kuse. ()

Epizoda 4 (2014) (S01E04)

Nechápu, že mi unikal tak energický, poutavý a hlavně tragikomicky vtipný seriál. Už chápu, proč Hřebejk zrovna v tomto období tvořil na filmovém poli takové braky. Všechny tvůrčí schopnosti vyplácal tady. ()

Epizoda 5 (2014) (S01E05)

Na někoho to může působit jako lacinná telenovela, mě to ale kvůli obsazení, které mám jednotlivě až na výjimky dost rád, ohromně baví. ()

Epizoda 6 (2014) (S01E06)

Mám vždycky ohromnou radost, když narazím na seriál, u něhož se nesmírně těším, až bude čas na další díly. Až po uši je toho zdárným úkazem. ()

Epizoda 7 (2014) (S01E07)

Přestože obecná procenta najednou narostla, já je kvůli divně sílícímu poutu Geislerová-Hanzlík a hlavně díky divnému duetu na večírku radši usměrním. Konec epizody ale navnazuje na zajímavé následující dění. ()

Epizoda 8 (2014) (S01E08)

Jedna nelehká životní situace střídá druhou a já tenhle seroš naprosto miluju. Pokud kvalita neklesne v druhé sérii, tak ho nacpu mezi mou topku porevolučních televizních výtvorů našich končin. ()

Epizoda 9 (2014) (S01E09)

Ze všech doposud stvořených tajemství se to nejzajímavější dostává do prekérní situace a já se královsky bavím. Takhle to zní hrozně škodolibě, ale to je bohužel účel i úděl tohoto seroše. ()

Epizoda 10 (2014) (S01E10)

Kolotoč událostí nabírá čím dál tím větší obrátky a já si vůbec nedokážu představit, jak může první řada skončit. Nemám totiž ponětí, zda se na ní kdysi plánovalo navazovat nebo se seriál po třech letech resuscitoval. ()

Epizoda 11 (2014) (S01E11)

Ještě jsem tady nestačil jako ortodoxní homofob vyzdvihnout, že se Janu Hřebejkovi podařilo uvést na obrazovky snad první lesbický pár, který mému oku vůbec nevadí. Herci jsou typově vybraní totiž tak dobře, že k sobě sedí ty dvojice, které jsou spjaty sice legislativně, ale nikoli emocionálně. ()

Epizoda 12 (2014) (S01E12)

Nebyl jsem si jist, jaké hodnocení zrovna tady udělit, přeci jenom mi v jistých pasážích přišlo, že už se přešlapuje na místě. Vypjatá scéna z bytu, kdy leccos vyplave na povrch, ale naprosto excelentní. ()

Epizoda 13 (2014) (S01E13)

Finále série zůstalo otevřené tak, že tvůrci nejspíše již v onom roce 2014 plánovali, že se za tři roky vrátí. Vykonstruovali ho tak, abych si jej zajisté oblíbil, až příliš mnoho času pro nepříjemnou Janu Švandovou a její nepříjemnou Carmen tu pátou hvězdu ale zkrátka strhlo dolů. ()

Epizoda 1 (2017) (S02E01)

Nevěřil jsem tomu po první sérii, ona ta druhá ale asi opravdu nebude už taková pecka. Snad se ale neobjeví sestupná tendence. ()

Epizoda 2 (2017) (S02E02)

Ta čísla jsou tady až moc přísná, já ale pětihvězdy asi vyplýtval u první řady, protože tady to na ně aspoň zatím ani trochu nevypadá. ()

Epizoda 3 (2017) (S02E03)

Prvních třináct dílů tohoto vztahového seriálu bylo o těch poutavých peripetiích spojených s láskou a rodinou. Tady si tvůrci ale asi usmysleli, že se můžou až moc utrvat ze řetězu a z mnou oblíbených postav dělají čím dál tím větší imbecily, co by takováto rozhodnutí nebyli jako normální lidé schopní učinit ani na základní škole. ()

Epizoda 4 (2017) (S02E04)

V první řadě mi neuvěřitelně iritovala postava Lenky Krobotové a kazila mi tím celkový až nesmírně pozitivní dojem. V té druhé se sice dostala do pozadí, ale paradoxně tím zachraňuje naprosto debilní chování všech, co bohužel zůstali na popředí. Třešničkou na dortu je nejotravnější matka v dějinách televize s naprosto otravně přehrávající Taťjanou Medveckou. ()

Epizoda 5 (2017) (S02E05)

Doufám, že dostali všichni hlavní herci pořádně tučný honorář za takovou šaškárnu. Protože taková Anička Polívková ze sebe doposud nikde nedělala takovou blbku jako právě tady. Normálně nevěřím, že tohle taky splácal Hřebejk. ()

Epizoda 6 (2017) (S02E06)

Tím spojením několika dvojic dohromady na silvestrovský večer se konečně podařilo leccos vylepšit a mně po několika předchozích dílech nerostly při sledování facky na rukou. Stejně mě ale mrzí, že se seriál, který jsem byl před týdnem schopný sjet na jeden zátah, dokázal ve své druhé polovině tak pos*at. ()

Epizoda 7 (2017) (S02E07)

Finální epizody už neindikují takovou nudu a šeď jako první půlka série a místy se dokonce dokážu bavit stejně jako při sledování sezóny první. ()