Hosť

(festivalový názov)

Jedného dňa sa pri dverách domu rodiny Petersonovcov objaví bývalý vojak, ktorý sa predstaví ako David (Dan Stevens). David tvrdí, že slúžil spolu s ich synom Kalebom a bol s ním až do poslednej chvíle, ked' umieral. Manželia Petersonovci ho prijmu, poskytnú mu ubytovanie a David sa ihned' stáva 'rodinným priateľom'. Zapôsobí na ich mladšieho syna Luka a očarí ich dcéru Annu, ktorá ho predstaví i svojim priateľom. Ale je to práve ona, ktorá si náhodou vypočuje telefónny rozhovor ich záhadného hosťa, ktorý v nej vzbudí podozrenie a navedie k rozhodnutiu vypátrať jeho pravú totožnosť. Medzitým sa však v okolí začnú diať podivné nehody a úmrtia, ktoré môžu mať spojitosť s Davidovou prítomnosťou. Problémom je, že David Collins, ktorý slúžil s ich synom Kalebom, zahynul pri vojenskom nešťastí... (sochoking)

Cedr

Za vlasy stylově přitažené 80kové béčko, která je tak šikovně podbízivé, že jej slupnete jak malinu. Špičkový rozjezd a dokonalý prostředek bohužel střídá zbytečně nenápaditý závěr. Škoda, že z toho scénárista nevybruslil líp, možná klidně i trochu komorněji. Hudba je kapitolou sama pro sebe - na jednu stranu vynikající, na druhou stranu její prvoplánovost je až příliš okatá a cool songů je trochu až přespříliš. 9/10 ()

FaceMan

Ja som sa u toho nenudil, práve naopak bol som milo prekvapený. Aj keď treba vypnúť mozog, pretože niektoré veci sú fakt hrozné a keď nad nimi začnete uvažovať nedávajú žiadnu logiku. Až sa rozhodnete toto ignorovať potom by ste sa u filmu nemuseli vôbec nudiť. Nájde sa tu aj pár skvelých zvratov a hlavne WTF koniec. Oddychovka pre nenáročných. ()

uiu

Po dlouhé době film, ze kterýho jsem si sedla na prdel a přirovnání k Drive s Ryanem Goslingem je velice trefné. Máme tu hrdinu, o kterém vlastně pořádně nic nevíme. Zaklepe na dveře rodiny, která truchlí po mrtvém synovi vojákovi, řekne jim, že s ním byl v jednotce a měl jim vyřídit, že je miloval. Emočně labilní matka mu dovolí, aby pár dní zůstal a začnou se dít zvláštní věci. Někomu může vadit, že první polovina filmu je utahaná a jen se vyvíjí vztahy mezi hlavním hrdinou a členy rodiny - pomáhá matce v domácnosti, učí mladšího syna postavit se šikaně, "pomůže" otci k povýšení a okouzlí dceru. Ale nenechte se tímto odradit, protože druhá polovina filmu je totální nářez. Aneb nikomu nevěřte a hned si je nezvěte k sobě domů. ()

elanius

(12/2015) / Dámi a páni, kto sleduje Downton Abbey nech sa pozrie ktože to tam v seriály hral Matthewa Crawleyho :). A iba pár dní dozadu sa ukázal tento Angličan aj vo filme A Walk Among the Tombstones. Zaujímavý skok do veľkého filmového sveta. OK, k filmu. Je to taká variácia na home-invasion žáner. Čo by som na filme zmenil je určite vysvetlenie, prečo mladý stváral to čo stváral. Treba vidieť, ale "prirodzenejší" dôvod by mi sadol viac, kľudne to mohol byť len "obyčajný" psychopat. Čo ale prekvapí, je docela hustý štýlový záver, slušná snaha troškz vyšperkovať film v ktorom sa toho vlastne trištvrte času nič nedeje. (6/10) ()

ywo666

Tak som dosť solídne prekvapený. Tento film ma dokázal úplne ojebať ako lacnú kurvu. Nemám moc rád modrookých blonďákov. Ale tu mi hrdina maximálne sedel. Nemám rád elektronickú hudbu, ale tu mala fakt gule. Nemám rád nič nehovoriace zábery na ksicht, ale tu mi nevadili. A nemám rád Joela Davida Moora. Bodka. Od Adama Wingarda som nič nevidel, ale asi ho začnem dobre sledovať. Nenatočil tu nič originálne, ale zaujímavo to namiešal. Ako príde David do domu viete, že je niečo zle. Od prvej chvíle je jasné (nedám tu čiarku lebo nenávidím čiarky) že to dobre neskončí. Snažíte sa fandiť hlavnej postave dokým to ide. Snažíte pochopiť o čo mu vlastne do boha ide. A skutočne oceňujem kulisy pre finále. Akcia je solídna. Nie je jej až tak moc. Ale pobavila. Mínusy. Keď konečne začne riadna akcia scénar začne byť fakt hlúpy. Koniec celkom odrbali a nedotiahli. Ale zase bol akčný. Keby tomu prihodia 20 mega budget a trochu sa s tým dlhšie pohrajú, máme tu prekvapenie roka. Dávam o 5% viac ako Drive, ktorý bol určite aspoň o trochu slabší. 4* 75% ()

hanagi

Byla jsem jen zvědavá, jak se z oplácaného anglického aristokrata stane namakaný psychopatický zabiják (Dan Stevens). Ale klidně jsem si to mohla odpustit, protože jsem si moc zábavy neužila. Děj je předvídatelný, což by až tak nevadilo, ale marně hledám tu vtipnost, nebo nadhled, nebo cokoliv, co by mě zaujalo a pobavilo. Já jsem se nudila. ()

YumiOkami

takova vsehochut - thriller, drama, sci-fi… — na konci se snazili navodit retro osmdesatkovou atmosferu, ktera se mi moc libila; skoda, ze takova atmosfera nas neprovazela cely film. — dan stevens zase valel; uzasny herecky vykon a ty jeho oci.. jako zaporak perfektni👌🏻 || - “𝚆𝚑𝚊𝚝 𝚑𝚊𝚙𝚙𝚎𝚗𝚎𝚍?” - “𝚃𝚑𝚒𝚜 𝚔𝚒𝚍 𝚌𝚊𝚕𝚕𝚎𝚍 𝚖𝚎 𝚊 𝚏𝚊𝚐𝚐𝚘𝚝... 𝚜𝚘 𝙸 𝚋𝚛𝚘𝚔𝚎 𝚊 𝚢𝚊𝚛𝚍𝚜𝚝𝚒𝚌𝚔 𝚘𝚗 𝚑𝚒𝚜 𝚏𝚊𝚌𝚎.” - “𝙾𝚔𝚊𝚢. 𝙰𝚠𝚎𝚜𝚘𝚖𝚎.” 🪖🔫 ()

haj

Hodně nevšední filmovej zážitek. První polovina filmu mi celkovou atmosférou hodně připomínala Drive, pomalejší tempo, málomluvnej schopnej hrdina a povedenej soundtrack, kterej stejně jako v případě Drive hraje velkou roli a výrazně ovlivňuje, jak film na diváka působí. Druhá polovina je pak hodně odlišná, divoká a je ve značnym kontrastu s tou první, ale je pořád značně napínavá díky nepředvídatelnosti hlavního hrdiny. Závěrečná část v bludišti mi nejdřív úplně nesedla, měl jsem z ní smíšený pocity a bál jsem se, že mi celkovej dojem z filmu zkazí, ale naprostej konec (i díky opět úžasnýmu soundtracku) vše zachránil. Jsem rád, že jsem o filmu dopředu vůbec nic nevěděl a neměl absolutně žádný očekávání, o to víc jsem z filmu nadšenej. ()

sskrblik

Tak jsem si dneska chtěl naservírovat nějaký akční béčko pro srovnání s Železným srdcem a volba padla na hosta. Říká se host do domu, bůh do domu, v tomhle případě by jste takovýho hosta určitě nechtěli. Retro soundtrack podkresluje pocit osmdesátkových filmů, Stevens je díky kamenné tváři téměř dokonalý jako Gosling v Drive. V závěru se to dost zvhrne a finále jako kdyby z oka vypadlo úrovni ze hry Max Payne. Spokojenost, ačkoliv neříkám, že bych to musel vidět hned znovu. ()

zdenny

Poměrně netradiční film, který má ale svůj směr a jde přímo za svým cílem. Myslím si, že titulní postava vojáka nebyla záporná. Nebyla ale ani kladná. Tedy rozhodně ne tak, aby si ji každý oblíbil. Mně ale byla sympatická. SPOILER: Těšilo mě, že hlavní hrdina nebyl sociopat, jak to u takových postav ve filmu bývá. Nýbrž, že za "zdánlivou" změnou jeho chování stálo úplně něco jiného. A co to bylo, by vydalo na vlastní komentář. ()

Yoda sama

Forma nad obsahom, teda skvelé guilty, za ktoré by sa ani nejaký ten Mel Gibson back in 80´s nehanbil. Ale aj Stevens ako blonďavý terminátor sadol. ()

VanTom

Vcelku zdařilý thriller na známém půdorysu - truchlící rodina u sebe ubytuje údajného kamaráda jejich zesnulého syna - elitního vojáka, nicméně brzy začne být zřejmé (divákovi ihned, aspoň se nechodí kolem horké kaše), že dotyčný není úplně tím, kým tvrdí. Což se prokáže fajn nekompromisním, béčkově "militantním" způsobem. ()

venalce

Ano, je to čistokrevné béčko, ale ono se ani nesnaží být něčím jiným. Na druhou stranu je to zábavné béčko, přímočará akce, které nic nestojí v cestě, a sympatičtí (anti)hrdinové, co víc si přát? Ideální film na halloweenský večer, pokud nemáte chuť se bát, ale pobavit. ()

Stasz

Hmm co mi to jen připomíná?.. Zabíjení, parádní hudba, skvělá charismatická hlavní postava styl alá Ryan Gosling z Drive. Začátek působivý, průběh super, konec plný zvratů až se mi pomalu chtělo taky něco zvrátit. Miluji filmy, kde ti doslova vymr*ávají s mozkem. ()

Roseinka

Tak to bylo slušné psycho. Dana Stevense znám z Downton Abbey (trvalo mi, než mi došlo, že to on), kde byl takový sympaťák a tady tohle byla jeho nejvíc mazec role. Zahrál to prostě naprosto skvěle, změna výrazů a chování byla perfektní. Někde ho takhle potkat, tak se fakt bojím. Zápletka se mi moc líbila a celkem mi ani nevadil ten zvláštní závěr. Hudba dobře prokreslovala scény. Jsem fakt nadšená, možná i po dalším zhlédnutí přidám hvězdu. ()

zigíš

podmanivo priznaná brakovost a véháesková atmosféričnost ..wingardovi sa elegantne podarilo navodit TO o čo sa tarantino snažil s o mnoho vetším budgetom (!) poklesle šarmantné ..80s DRIVE soundtrack v cene ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Kdo bude režírovat Rychle a zběsile 8? Máma Vina Diesela chce za kamerou svého synáčka, sám Diesel navrhuje návrat ke kořenům s Robem Cohenem (Rychle a zběsile). Studio Universal ale situaci vidí… (viac)