Scott Calvin (Tim Allen) je Santa Clausom už sedem rokov a hoci mu chýba jeho syn Charlie, svoju prácu vykonáva svedomite. Prípravy na Vianoce ešte nikdy neprebiehali na Severnom póle tak hladko, až kým nebol zverejnený zoznam dobrých a zlých detí. Charlieho meno je uvedené medzi "zlými". Scott sa v okamihu rozhodne vzdať kariéry Santa Clausa a vrátiť sa do normálneho života, aby sa jeho syn opäť dostal na zoznam dobrých detí. Snaží sa za seba nájsť dôstojnú náhradu, ale santovský oblek sa dostane do nesprávnych rúk. Úlohy Santa Clausa sa zmocní trestaný zlodej a duch Vianoc upadá. Scott a Charlie musia vyburcovať skľúčených škriatkov, aby zachránili Vianoce. (oficiálny text distribútora)

zdeny99

Pokračování nenáročné, ujeté vánoční podívané pokračuje v podobném duchu. Už to není to překvapení a ta bžunda, jako když se z Tima Allena stával Santa Claus. O to víc, je to už rozjeté, dramatičtější i romantičtější. Vždyť si představte, sehnat ženu a s ní se oženit do 28 dní. Tohle jde jen ve filmu. A ještě k tomu takovou čubku bez chlapa jako je ředitelka Elizabeth MItchell. A co mě dále pobavilo, tak to byl ten dvojník Santa Clause. Nejen že vypadal jak z porcelánu, hlavně ten jeho obličej a vousy, tak především, jak chodil. A pak suprový byl ten přežranej sob sladkostma a cukrovím. [2536. hodnocení, 66. komentář, 49%] ()

Figu

Tradiční vánoční devadesátková Amerika o borcovi v červeným kabátu, kterej používá jako prachovku sazí komínů nedočkavých rodin, prahnoucích po dárcích, jenž mají vyplnit volnej plac pod stromem s baňkama a hvězdou na špici číslo dvě! PS: Nejoblíbenější díl mojí manželky, to procenty ocenit musím. 65% ()

Jirkacek

Snímek Santa Claus z roku 1994 mne mile překvapil a tak jsem byl rád, když jsem se dočkal po osmi letech jeho pokračování. Málokdy se stane, že dvojka je lepší než jednička a tak jsem ani nečekal, že se tak stane zrovna v případě tohoto vánočního příběhu. Viděl jsem totiž už hodně špatných amerických vánočních filmů a tak bylo pravděpodobnější, že druhý díl spíše propadne a napovídalo tomu i hodnocení zde na ČSFD. A dopadlo to pro mne přesně naopak, i když dvojka tu jedničku předčila pouze o prsa asijské ženy, musel jsem dát o hvězdu navíc. Ale nepředbíhejme. Potěšilo mne, že v celé sérii Santa Klausů nechyběl takový atribut jako sníh, což je důležité, protože se opravdu nedokážu vánočně naladit při pohledu na americké pláže a stromečky s cinkrlátky na prosluněné Floridě. Dále snímek nabídl pořádný pytel vánoční atmosféry se vším, co k ní patří, například dárky, stromeček, rodina. Romantika si zde rovněž našla své místo a také mne docela oslovil samotný příběh v němž se špičkový manažer hračkářské firmy Scott Calvin v podání tradičně vynikajícího Tima Allena stal roznašečem vánočních dárků na plný úvazek. Jenže hned na začátku filmu měl dva problémy. Jeho syn Charlie vyrostl a na střední škole se z něj stal lump a rebel a tak se jeho jméno objevilo mezi těmi zlobivými na Santově seznamu. Scott Calvin chtěl hned seknout se svou prací a jít synka napravit, jenže nebyl nikdo, kdo by za něj zaskočil. A tak jeho druhý hlavní skřítek vymyslel plán a vyrobil trochu nedokonalou kopii Santy, který zatím na severním pólu zaskakoval za lidský originál. A Scott Calvin měl ještě jeden úkol a to oženit se během několika dnů, než začnou vánoce, protože jinak by žádný Santa nebyl a tudíž ani dárečky a tak. Proto se Scott Calvin odebral do světa lidí a začal pracovat na nápravě syna a zároveň hledal vhodnou partnerku do zimní nepohody. A o tom byl celý druhý díl, který mne hodně bavil a podle mne se stal nejlepším z celé trilogie. Byl jsem unešen z krásné ředitelky školy. do které Charlie chodil a kterou si zahrála Elizabeth Mitchellová. Je škoda, že si nezahrála ve více filmech, každopádně v dvojce a pak i v trojce Santa Klausů byla k zulíbání a protože to dobře dopadlo, role manželky muže v červeném obleku se stala její nejvýznačnější v kariéře. Když se Scottu Calvinu podařilo najít ženu a napravit syna, musel vyřešit třetí úkol, protože se během jeho absence na severním pólu jeho náhradník začal roztahovat a chtěl se Santou stát na věky věků. Ani v druhém díle nechyběl humor, nejvíce mne pobavil sob Kometa, dále se mi zdálo, že děj odsýpal svižněji než u jedničky a navíc ta krásná ředitelka ! Nemohl jsem jinak, než jednu cípatou dvojce přidat a tak navzdory všem ode mne Santa Claus 2 získal pět vánočních hvězdiček ze severního pólu *****. ()

Djoker

Druhý Santa Claus tentokrát hledá ženu a v osobě Elizabeth Mitchell našel asi tu nejlepší možnou. Jeho na sílu vytvořený souboj s armádním Santou už tak zábavný není a akční finále se do vánoční komedie také moc nehodí, ale znovu jde o slušnou podívanou. Tim Allen si na Severním pólu našel další ikonickou roli. ()

ing.man

Mělo to celkem spád od samého začátku, v tomhle byla dvojka lepší. Ono taky s trojnásobným rozpočtem oproti prvnímu dílu se už dá dělat slušná výprava. Od prvních záběrů to bylo zřejmé. A zadařilo se, je z toho slušný vánoční blockbuster. Dokonce i malá školička politologie pro děti. Aneb jak prosadit moc. Santa a jeho ČEKA, Paráda. Málo vánoční, ale zábavné. ()

• V scéne, kde je Scott na rande s ctižiadostivou speváčkou je možné na jej blúzke vidieť tvár Santu, ktorá patrí Timovi Allenovi. (m.a.t.o.)
  • Peter Boyle si v prvom filme zahral Scottovho (Tim Allen) nadriadeného, pána Whittlea. V tomto a nasledujúcom pokračovaní však už bol preobsadený do úlohy Otca času. (m.a.t.o.)
  • V jednej zo scén je možné vidieť, že na zadnej stene v izbe malého dievčatka sa nachádza plagát Disneyho animovanej postavičky Kim Possible. (m.a.t.o.)

The Rock je víla Zubnička

The Rock je víla Zubnička

02.03.2008

Tady už končí sranda. Dobrá, i Arnold a Sly to zkusili v komediích, ale tehdy už za sebou měli pěknou řádku tvrdých akčňáků. Dwayne Johnson se však v akčním žánru nestihl ani ohřát a už je z něj… (viac)

Tim Allen opäť Santom

Tim Allen opäť Santom

16.09.2005

Rodinná komédia Santa Clause, v ktorej sa Tim Allen nedobrovoľne stal Santom, aby objavil a pochopil "ducha Vianoc" a našiel si cestičku k svojmu synovi, sa dočká ďalšieho pokračovania. Predstaviteľ… (viac)