Metallica: One

(hudobný videoklip)
Hudobný / Krátkometrážny
USA, 1989, 8 min

Hudobný videoklip americkej thrash metalovej kapely Metallica. Pieseň One je súčasťou ich štvrtého radového albumu "...And Justice for All", ktorý vydali v roku 1988. (MM_Ramone)

martinkaziki

One patří k jedné z nejlepších a nejslavnějších skladeb kapely. Na tenhle sedmiminutový kousek se na koncertech vážně těším. Začne kanonádou výbuchů, při které málem ohluchnete, pak následuje pomalý, komorní začátek a končí to neuvěřitelně tvrdou metalovou řežbou. Ale zpět k videoklipu. To hlavní už zde bylo napsáno, budu jen pokračovat. Tento černobílý a vůbec první klip Metallici působil v devadesátých letech v záplavě pestrých videoklipů na MTV jako zjevení. Objevují se v něm ukázky z filmu z první světové války Johnny Got His Gun, ke kterému kapela zakoupila autorská práva. Byl natočen ve dvou verzích, první jak jí známe a druhá bez filmových ukázek. Videoklip byl nominován na cenu Grammy a díky němu získala skupina miliony nových fanoušků, včetně mne... ()

MM_Ramone

Profesionálne natočený videoklip americkej thrash metalovej hudobnej skupiny Metallica. Pieseň "One" je súčasťou ich štvrtého radového albumu "...And Justice for All", ktorý vydali v roku 1988 u Elektra Records. Boli to staré dobré časy, keď chalani z kapely (spevák a gitarista James Hetfield, gitarista Kirk Hammett, basgitarista Jason Newsted a bubeník Lars Ulrich) boli mladí, draví, mali ešte dlhé vlasy a ostrí boli ako žiletka. **** ()

6thSun

I když by tomu tak nemělo být, hudební videoklipy se dají těžko hodnotit jiným měřítkem než sympatiemi k písni samotné nebo pohledem nostalgie. Zde ale udělám výjimku, neb kecání v klipu je natolik rušivé, že zásadně kazí dojem z jinak masakrózního songu. ()

Lukoboss

Ponurej protiválečnej klip dokonale sedí do konceptu téhle skladby, potažmo celýho alba ...And Justice for All. A celkově se jedná o první klip v historii Metallicy. ()

BOURQUE

Pre mňa jeden z najlepších a najtechnickejších Metallica songov ever. Použitie tých gitár a bubnov jednoducho nemá chybu. P.S.: Známy pasáž u bubnov je porovnateľný s tým, čo je v pesničke Darkness Descends (skupina Dark Angel). Osobné hodnotenie: 94% (*****) ()

junxi91

Při této písničce mě vždy přejde přes záda mráz. A když se ji snažím naučit na kytaru, tak mi zase bohužel mrznou prsty. To závěrečné sólo je prostě moc rychlé. ()

Fender

Za samotnou skladbu bych dal samozřejmě 6 z 5 hvězdiček, ale zde hodnotím videoklip a ten určitě není špatný, protože pěkně koresponduje se skladbou, která je svým textem opravdu velmi silná a vytváří to silný efekt, avšak některé dialogy z filmu trochu zbytečně ruší onu skladbu zrovna ve chvílích, kdy se chcete na skladbu naladit. Nic to však nemění na tom, že to je naprosto ikonický a nestárnoucí metalový opus. ()

oskiii

Naprosto zásadní video v historii Tallicy. Naprostý klenot hudební historie, doplněný o prostřihy z filmu Johnny si vzal pušku. Z toho klipu doslova mrazí. ()

DarthArt

I když se Metallica po většinu osmdesátých let zaříkala, že nikdy nenatočí žádný videoklip, po vydání jejich asi nejlepšího alba ... And Justice For All se pochlapila a vyrobila pár běžících obrázků k neuvěřitelně silné pecce One. Video samotné není zas nic tak zvláštního, ale psal se rok 1989 a tak všechno pohyblivý nahraný ze zrnící MTV na nějakou nekvalitní VHS-ku bylo malým zázrakem. Takže objektivně tři hvězdičky za videoklip, pět hvězdiček za skvělou píseň a milion hvězdiček za nostalgii za starými objevitelskými časy. Ale nechme to na těch prvotních třech. ()