Jennifer Lawrence a Chris Pratt sú dvaja pasažieri vesmírnej lode, ktorej cieľovou destináciou je planéta, na ktorej by mali začať nový život. V momente, keď ich hibernačná kója za záhadných okolností prebudí o 90 rokov skôr, ako loď dosiahne svoj cieľ, stáva sa z rutinnej misie súboj o prežitie. Zatiaľ čo sa Jim a Aurora snažia vyriešiť záhadu poruchy, ktorá ich prebudila, zisťujú, že medzi nimi vzniká niečo viac ako priateľstvo. Dvojica nie je schopná odolávať narastajúcej príťažlivosti, ktorú jeden k druhému cítia – až do okamihu, keď odhalia, že celej lodi hrozí zničenie a zistia skutočnú príčinu toho, prečo boli prebudení. (Itafilm)

JohnZ87

Komorní a přesto velkolepá podívaná, kterou táhne opravdu jen hrstka herců na place. Film dokáže rychle vtáhnout do děje a nepustit až do konce, a to i díky tomu, že je divák rovnou vržen do prostředí kosmické lodě plující nekonečným vesmírem. První část se zavrtává hluboko do psychiky hlavního hrdiny mechanika Jima, který se díky nešťastné nehodě předčasně probouzí z 30ti-leté hibernace, zatímco do cíle cesty zbývá ještě 90 let. Na lodi je přes rok sám, společnost mu dělá pouze android Arthur, který pracuje jako barman. Po čase zábavy ale začíne pomýšlet na sebevraždu a koketuje s myšlenkou probudit z hibernace spisovatelku Auroru, do které se zamiloval na základě jejich video-medailonků. To nakonec udělá a ti dva spolu prožijí spoustu příjemných chvilek, avšak idylka nemá dlouhého trvání. Aurora totiž netuší, že byla probuzena Jimem a toto zjištění s ní pořádně otřese. Nicméně se ukáže, že dvojice bude muset společně čelit daleko závažnějším problémům, které ohrožují existenci celé vesmírné lodi a všech 5000 spících pasažérů na palubě... 75% ()

dkas

Děj nikoho nepřekvapí, nicméně žádný průšvih to taky není. Občas zajímavě nepředvídatelné nečekané scény, ale hlavně výborný vizuál. Moderní architektura se tu vyřádila. Nečekal jsem nic a byl jsem mile překvapen. Doplnění po druhé projekci: nedalo mi to a ten vizuál jsem si chtěl prožít ještě jednou. Smysl pro detail je výborný, scéna s gravitací v bazénu, ta je naprosto úžasně udělaná, celkově mě to bavilo snad ještě víc, než poprvé. Hudba taktéž výborná, až na závěrečnou hlavní píseň, ta je nic moc. Ale celkově mě to hodně baví, proto jdu s hodnocením ještě výš. ()

Don82

Moc pěkná výprava a vizuál a to nemyslím jen Jennifer Lawrence. Celkově vzato jsem příjemně překvapen, jak dobře ten film šlapal a příběh nikde nedrhl v patosu nebo trapném ždímání emocí. Jasné, je to takové hodně umělé, ale tady to zkrátka drželo ku spolu. Film stojí na emocích mezi naší ústřední dvojici, která to naštěstí herecky zvládla velmi dobře, jinak by to byla hodně velká tech-sci fi nuda. Passengers hodně tlačí na romantiku, ale neměl jsem s tím nějaký problém. Stojí za shlédnutí, i když jste fanoušci Star Treku nebo Star Wars. ()

ŠpetaMarek

Sci-ficko pro damy. Slusny napad, tak na 60% dotazeny, par zajimavych napadu a set dekorace ale jinak docela malo progresivni rezie. J me kupodivu nestvala. ()

Scraffy

Klasická romantická dráma, ktorá má pekný vizuál a dobrých hercov. Chris Pratt má dobrý vkus na výber filmov v ktorých bude hrať. Dejovo sa to nejak extra neposúva, ale je to aspoň v prostredí v akom to ešte nebolo. Niektoré scény tam sú priam dychberúce, ako napríklad scéna s bazénom. Tá bola veľmi dobre vymyslená. Záver filmu bol dosť divný a mohli sa s ním viac pohrať. Keby tak urobili, bol by to plný počet. Takto musím jednu hviezdičku ubrať. ()

Lavinia

Velmi klasická sci-fi, což je klad i zápor v jednom: tak klasická, že poněkud očetlá a předvídatelná, na druhou stranu díky za každou čistou sci-fi bez čarodějů či filozofického hledání pánbůčka. Velmi pěkné provedení jak technické, tak příběhové, jediné negativum je konec: Potomci nic? Když už tam musel být happy end po zmrtvýchvstání? Působí usekle a divně, kdyby se nakonec objeviilo pár incestních vnoučat, či potomků dalších probuzených nebo nejlépe ukázkově poněkud odporné pozůstatky masakru mezi nimi, bylo by to o hodně přijatelnější a lidštější. Neboť jak by se v reálu mohli lidé mezi sebou snést bez konfliktů, to je mi záhada. ()

Zveldr

Trosečník ve sci-fi žárnru. No řekněme, že začátek nám to velmi připomíná, ale co kdybychom někoho probudili? Oživí to děj? Ano! I přes to, nás okouzlí nádherná vizualizace vesmírné lodi na úrovni nových hvězdných válek. Křížení charakterů je velmi kýčovité, ale sami vidíme, jaký dojem to na nás udělá. Ale námět je opravdu dobrý. Podtext lidského přelidnění a vymyšlení různých poddějových linek se mi líbí. On ten vesmír pak dostane úplně jiný rozměr. Rozhodně to není špatný film, i když z mé recenze to tak nevypadá. ()

ardno5

Neočekával jsem víc než se mi dostalo.. Jsem spokojený s námětem, zpracováním i herci.. Pohodička na večerní koukání. I bez toho vetřelce na lodi to bylo koukatelné :-) ... právem 75% ()

Najt

chtěl jsem dát 5*, ale konec jsem si představoval trochu jinak, ale jinak si to 5 zaslouží .. je to naprosto parádní film, od začátku do konce, nechybí napětí a emoce. Ti 2 to zahráli neskutečně a vůbec nevadí, že to je film jen o 3 hercích :D později o 4, ba naopak. Ačkoliv otázka zdali probudit nebo ne, to je rozhodnutí, které vyvolá opravdu spoustu otázek. Ale Chris Pratt se prostě rozhodl správně. / 85% ----- update : tak teď jsem to viděl po 2 a těch 5* prostě dám, protože mě to bavilo zase. ()

papadoce

Fajnový kozmický nápad vizuálne nádherne spracovaný. Tak by sa dal označiť tento film. Fajnový nadpozemský nápad vizuálne prekrásne urobený. Tak by sa dala označiť Jennifer v bielych plavkách. To boli tie najsexi scény aké som kedy vo filme videl. V podstate by som urobil to čo Chris, prebudil by som takúto bohyňu a potom by som ju klátil hlava nehlava celých deväťdesiat rokov alebo do ochrnutia. Úplne fantastická bola scéna s topením sa. Neopísateľná. Tiež sa mi páčila akcia s resuscitáciou. Výborne urobené. Film mal občas vlažné tempo, ale množstvo pozitív to celé hravo prekrylo. Zaujímavé a originálne sci-fi, s dokonalým kastingom a vizuálnymi orgiami, ktoré svojou originalitou v podstate nemá konkurenciu ani v rámci žánru. Ale ona bola ozaj že rozprávková. Waw. Waw. 90 je správnych. ()

PaRi

Takže já 100x raději tuhle romantiku v komorním provedení v absolutně dokonalém vizuálu, než vesmír s princeznami, rytíři se světelnými meči a podobnými pitomostmi, než zachraňování Země a nejlépe celé galaxie partou amerických nadupaných hochů nebo genderově vyvážené sci-fi, kde svět nakonec zachraňuje geniální matematička flustrovaná odchodem otce do vesmíru, kterého má ale celou dobu za knihovnou, nebo film plný latexových bestií působících asi tak hrůzně jako figury ve strašidelném zámku na poutích. Osobně si dělím filmy na ty, které můžu a chci vidět víckrát a na ty, u kterých mi stačí jedna projekce a více už nikdy. A jděte do háje s tím přemoudřelým filosofováním nad nepovedeným koncem filmu. Při schvalovací projekci geniálního filmu 2001: Vesmírná odysea zaznělo od producentů: zase jeden režisér, který končí! Pitomci dramaturgové ho, oproti režisérské verzi, podstatně zkrátili pro pitomoučké americké obecenstvo, aby ho k tomu popcornu a Cole zkouslo a film zaznamenal fenomenální úspěch až v Evropě, kdy ho zde Kubrick předvedl v nezkrácené verzi. Tolik tedy k některým recenzím. Nejpitomnější komentář zde od Verbala. ()

Ewík

11.05.22: Další americká romantika jak blázen, tentokrát ve sci-fi hávu. Tvůrci umně nakombinovali sem tam akci, sem tam kreativní nápad, vztahovou dynamiku a stupňování zápletky a celé to působilo jako milé pohlazení po duši. Film na sobotní poklidný večer před spánkem s krásnými a klidnými sny. A Morfeus potěšil (ten je už tak starej, tyjo!) ()

Ex_Machina

„Letíš k inej planéte, ale vieš, že zomrieš počas cesty. No zároveň nájdeš dokonalú ženu tesne vedľa seba, ale je nedosiahnuťeľná“. Tak urobíš niečo za čo ťa bude nenávidieť. Jennifer s Chrisom sú poslední ľudia, ktorí by sa dali dokopy, no napriek tomu prežívajú náhodné šťastie ako stroskotanci, ktorí si stavajú dom na neznámom pobreží. I keď taký život neplánovali, je ich a rozhodnú sa ho využiť naplno. ()

kyjo

Pod tlakem doby snižuju svoje nároky a lehce zvedám původní hodnocení. Díky originálnímu námětu a relativně kompetentnímu provedení jsem ochotnej zkousnout těch pár nesmyslů a montáž romantických klišé scén. ()

PetrC.

Rozvláčné drama s pomalým rozjezdem, očekávaným vývojem, jedním zvratem a utnutým koncem. Solidní námět, ale špatný scénář a slabá režie: výsledkem je absence napětí, náboje i překvapení. Propracovaný a nadstandardní audiovizuál je možná zároveň překážkou pro lepší celkové vyznění filmu, protože odvádí diváckou pozornost od děje a hereckých výkonů. Pasažéři tak končí v průměru. Podobný námět byl v minulosti již lépe zpracován ve filmech Trosečník, Pohřben zaživa, 127 hodin, případně – v rámci stejného žánru – Pandorum či Gravitace. 56 % ()

Olsi

Z části Sci-Fi, z části romantická komedie, z části drama. To vše různě prolínající mezi sebou spojované docela fungující dvojicí Jennifer s Chrisem, jejichž chemie docela zafungovala a pobavila. V pár ohledech toto dobře zvolené obsazení hlavních postav film tak trošku zachraňuje. Od tvůrců bych určitě rád viděl důmyslněji propracované prostředí komerční budoucnosti. Pro hobbyfilozofy se najde i pár zajímavých myšlenkových pochodů a hlavně dilemat pokud jde o problematiku samoty provázející náš život. Mě osobně až na konec, který bych si představoval trochu odlišně, se film líbil a na silvestrovské poledne i pobavil. ()

Michael Sheen bude neziskový herec

Michael Sheen bude neziskový herec

11.12.2021

Úspěšný britský filmový, televizní i divadelní herec, držitel několika významných ocenění, velký filantrop. Michael Sheen, známý třeba z Pasažérů nebo Daleko od hlučícího davu se rozhodl, že většinu… (viac)

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

ČSFD rádio Filmové melodie jsme právě obohatili o více jak 515 tracků z největších soundtrackových novinek posledního roku! Navíc s úpravou playlistu, ve kterém každá druhá skladba je novinka.… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Jennifer Lawrence bude režírovat

Jennifer Lawrence bude režírovat

26.11.2015

Mít ve 25 letech dva Zlaté glóby a Oscara vůbec není špatná bilance. Jennifer Lawrence k tomu může přihodit ještě dvě úspěšné blockbusterové série, právě končící Hunger Games a X-Meny, a momentálně… (viac)