Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Postupně tak poznáváme jeho tatínka, maminku, babičku, ale i kamaráda Harise, který mu pomáhá s natáčením. Kluci blbnou a užívají si natáčení, ale jen do chvíle než zjistí, že kamera dokáže odhalit i věci, které jsou nepříjemné - například pravdu o jejich spolužačce, kterou Tomáš miluje anebo že mu jeho táta lže! Dvakrát týdně tajně odjíždí místo práce bůhvíkam, ale zapírá to. Tomáš, i když má obavu, že se dozví něco, co bude bolet, se rozhodne tomu přijít na kloub. Netuší, že narazil na rodinné tajemství, které má mnohem hlubší kořeny, než se zprvu zdálo.... Jeho odhalení je šokující i čisté svou neokázalou jednoduchostí a lidskostí. (Falcon)

P@\/EL

Abych řekl pravdu, tak moc jsem z filmu nebyl nadšen. Příběh je totiž vyprávěn na můj vkus poměrně nudně a nezáživně. Na druhou stranu se filmu nedá upřít originalní forma, kterou je natočen. Humor, až na pár spíše jen usměvných situací, zde zásadně a citelně chybí. ()

006.Trevelyan

Jirka Mádl je frajer. Ve většině filmů ve kterých jsem ho viděl herecky převyšoval své kolegy. Ve svých 28 letech k tomu všemu napíše a natočí velice příjemný snímek. Režii si užívá stejně jako herectví a to se mi líbí !! ()

pan_Bily

Na film jsem koukal bez podrobnějších informací. Znal jsem název, obsazení hlavních postav a někde jsem slyšel (nebo četl), že to je komedie. Jinak jsem neměl absolutně šajn o co jde. Takže to bylo pro mě hodně nemilé překvapení. Předně není to komedie. Způsob natočení z pohledu kluků mi vadil, přímo iritoval. Ani ne tak samotnou podstatou, že to je tak točené, ale bylo to tak realisticky amatérské, až to bylo otravné. Jako kdyby mi cizí lidi dali svoje home video a musel jsem se na něj hodinu a půl dívat. Což jsem vnímal negativně o to víc, že sledovaný obsah pro mě postrádal humor i zajímavost. Tento příběh se prostě u mě totálně minul účinkem. Navíc mi oba kluci byli strašně nesypatičtí. ()

Standey

Úplně zbytečný film, která nemá hlavu ani patu. Nechápu to hodnocení a csfd u mě začíná velmi klesat na hodnotě, protože poslední dobou je tu hodnocení přinejmenším zarážející. ()

dogrose

Film jsem zhlédla na základě zde přečtených komentářů. Nelituju toho, ačkoli to není můj šálek čaje. Některé detaily mi unikly, zcela jsem neporozuměla, jindy mi to přišlo zbytečně ucourané. Nechápu ani, proč rodiče tak dlouho mlčeli a zbytečně se vystavili stresu.... Nicméně: Budějovice jsou půvabným městem, a protože ta místa znám, bylo mi to velmi milé. Taky díky za slunečné počasí, pan Mádl se naštěstí ubránil klišé, že dramatické scény se točí zásadně za bouře. Kluci hrajou dobře. Potěšila mne paní Trmíková, kterou jsem si před lety oblíbila v pohádce Dvojčata. Tematicky zajímavé. Ne že bych po tomto filmu šílela, ale přijde mi nespravedlivé, aby zapadl bez většího povšimnutí, určitě stojí za to se podívat. Těším se na další filmy pana Mádla. ()

Sonny

No, nechci kazit radost všem dětem, které se na filmu podíleli. Ale prostě je to fakt blbě udělaný film. Herecké výkony jsou tristní. Snad každá věta je přehrávaná. Chápu že to tak trochu mělo být, ale o bylo fakt moc, prostě si myslím že spíš neumětelstvím než záměrem hrát hraní. Děj šílený - nedokoukal jsem to, nešlo to vydržet. Hvězdičku dávám za nápad, který byl ale bohužel zmrhán a druhou za téma handicapovaných, které má smysl otevírat a podpořit. Každopádně totální ztráta času - koukat z okna nechat myšlenky plynout vás naplní stokrát víc než tahle konina. ()

zekon

Hodně velké překvapení českého filmu navíc od Jiřího Mádla? Opravdu velké překvapení. První film kde jsem zkousl homevideo styl, ne jak REC, Cloverfiled apod odpady, protože to bylo normální, netřepající a spíš jen pro ilustraci. Milé, emotivní a vtipné. Spousta našich zaběhnutých režisérů by se měla na tomto filmu učit. ()

Cerbajz

Takhle příjemně svěží vítr po formální a nakonec vlastně i po obsahové stránce jsem nečekal, natož pak od českého filmu. A jsem za to, nejen vzhledem k mému vztahu k českým filmům, nesmírně rád. Klukům jsem to celou dobu žral, jakoby za nimi snad ani žádný režisér a scénář nestál, občas možná trošku naivně a odevzdaně, ale žral. Otázka je, jakou roli zde hrálo samotné očekávaní, protože o filmu jako takovém jsem nevěděl zhola nic, jen to, kdo za ním stojí a jeho název... to mě ale pravděpodobně vedlo ke špatnému a především zbytečnému úsudku, zaškatulkováni a možná určitým předsudkům. Tolik čistých emocí jsem neprožil dlouho, vlastně snad ani u třeba zahraničních a kritikou ověnčovaných snímků. Díky za to. ()

luga

Tak nápad natočit film zrcadlovkou je dobrý, ale přišlo mi, že nebyl důsledně touto technikou provedený. Dlouhá cesta až k závěrečnému odhalení tajemství nebyla vyvážena drobnějšími klady filmu natolik, aby čekání nebylo příliš dlouhé a byť jen teoreticky zbyla chuť si film zopakovat. Několik momentů se mi líbilo, ale řada vtipů ne. Na pokus dobré, ale za mistrný půvabný film pro všechny generace ho nepovažuji. ()

PotatoCZ

Dle mého názoru skvělé překvapení! Tento film je režijním debutem Jiřího Mádla. Upřímně jsem čekal nudný rádoby příběh, s předpovídatelným koncem. Není tomu tak - tedy alespoň né tak moc. Líbí se mi zpracování pomocí zrcadlovek - máme dosáhnout dojmu, že si kluci natáčí všechno sami. Tento formát jsem zatím u žádného filmu našel. Příběh se zabývá celkově, dle mého názoru, současnou náplní volného času dětí ve věku hrdninů.. Problematika domácího násilí mě velmi překvapila. Film si 4 hvězdy jistě zaslouží! ()

drsnykritik

Tento film se Jiřímu Mádlovi moc nevyvedl. Je bez děje, a proto se stává být nezajímavý. Už vůbec mě nezaujalo, jak malý chapec natáčí jeho život kamerou. ()

the_weaver

Jirka Mádl natočil pôsobivý film "zo života", ktorý osloví aj bežného diváka a súčasne mu dá i podnety na zamyslenie. Film sa síce nesie skôr vo veselom duchu, ale nevyhýba sa ani ťaživým situáciam - práve naopak - niektoré veľmi otvorene servíruje. Avšak i vďaka prirodzenému a citlivému happyendu si divák neodnáša skleslý pocit, ale ponaučenie, že keď sa chce, tak sa dá.↵  ↵  Btw, mladí herci svojimi výkonmi občas zatienili svojich dospelých kolegov, respect. ()

Sofinek

Mé pocity po zhlédnutí filmu jsou značně rozporuplné a nejistota začíná už na tom, o jaký žánr se tady vlastně jedná. Je to skutečně rodinný film? Nemyslím si. Je výchovný, tj. pomůže mladým poznat, aby si vážili okamžiků strávených s prarodiči, protože ti tu třeba někdy taky nebudou, nebo dokáže jim vštípit informaci o tom, že je-li jejich kamarád v ohrožení, je dobré to nepřehlížet, eventuálně to pro zdokumentovat? To snad ano. Za komedii bych film neoznačila určitě, ale do které škatule ho strčit, nevím. Rozumím jisté naivitě první půle filmu, která vychází z věku hlavního protagonisty (mimochodem, sympatický a dobře hrající klučina, stejně jako i chlapec ztvárňující Harise). Nerozumím však tomu, proč tuto naivitu vystřídala v druhé půli určitá povrchnost. Při scéně, kdy hrdina poznává bratra, jsem měla pocit, že jsem se ocitla v telenovele (á la: "pohleď, toto zde je Tvůj bratr"). Špatné to jako celek určitě není, ale k dokonalosti to má daleko. Přitom stačilo málo - vynechat zbytečné scény se spolužačkou a naopak přidat něco o tom, jak se k nové rodinné situaci hoch postaví (nemyslím si, že by laciný záběr na dvě ruce spojující se při západu slunce stačily k poznání toho, co prožívá). Za mě 60 %. ()

ztracenyDen

Pěkný nápad se stylem kamery. Příběh relativně tuctový a finále bylo trochu odfláknuté, takový rychlý dojič emocí. Ale víc koukatelný než kdeco zahraničního. ()

KraLuban

Tak tohle mě opravdu dostalo - měl jsem určité teorie, ale konec mě tedy fakt vykolejil. Je to svěží, originální, zajímavé, hravé, smutné...všechno najednou. Možná právě pro určitou nevyrovnanost a rychlé střídání žánrů a nálad nedávám 5 hvězd, ale i tak, jeden z nejzajímavějších českých filmů. Stojí každopádně za podívání, 80%. ()

Alvin

Kdyby to byl krátkometrážní absolventský film pochopil bych to nadšení a vysoké hodnocení, ale jako celevečerák mi to fakt přišlo ještě v mnohém nedotažené. První půle s ještě originální formou, rozjetou rodinnou zápletkou a boční romantickou minizápletkou dokázala udržet mojí pozornost a skoro bych i utrousil něco jako "dobrý, Mádle". Jenže originální ich forma brzy začne nudit, romantická minizápletka skončí lakonickým komentářem (a zároveň i poslední vtipnou hláškou filmu) "sorry Stáňo, ale tohle je tvůj poslední záběr" a zůstává jen prodlužovaný závěr, kde Mádl odpálí hned dva šrapnely najednou. To je ale tak velká scénáristická křeč, že pohřbívá celý film. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz