Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Postupně tak poznáváme jeho tatínka, maminku, babičku, ale i kamaráda Harise, který mu pomáhá s natáčením. Kluci blbnou a užívají si natáčení, ale jen do chvíle než zjistí, že kamera dokáže odhalit i věci, které jsou nepříjemné - například pravdu o jejich spolužačce, kterou Tomáš miluje anebo že mu jeho táta lže! Dvakrát týdně tajně odjíždí místo práce bůhvíkam, ale zapírá to. Tomáš, i když má obavu, že se dozví něco, co bude bolet, se rozhodne tomu přijít na kloub. Netuší, že narazil na rodinné tajemství, které má mnohem hlubší kořeny, než se zprvu zdálo.... Jeho odhalení je šokující i čisté svou neokázalou jednoduchostí a lidskostí. (Falcon)

Jeremiah

Po delší době jsem zariskoval a shlédl nový český film. Tohoto svého počinu vůbec nelituji, neboť mi byl nabídnut skvěle vydařený filmařský debut plný lidskosti, pochopení a velmi dobrého herectví. Souhlasím s uživatelem Enšpígl, že se zde podařilo zkloubit dětsky čistý pohled na svět v konfrontaci z problematikou dospěláků. Kvalitní herecký výkon Petra Šimčáka byl jen třešničkou na tomto kvalitním dortu, který jsem rád ochutnal, a byl s ním plně spokojen. Ode mě silnější 4*. ()

Brusíček

Po delší době velice podařený český snímek, který dětskýma očima ukazuje takovou skládačku, která krásně zapadá. Pohledem domácí kamery je film zajímavější a smekám před Mádlem, že natočil takhle kvalitní film. 75%. ()

Brtniik

Ač tento film tvůrcům nevynesl žádný Český obelisčík, mně se velice líbil. Filmy natočené „z druhé strany“ tvůrci poněkud uvolňují ruce - dají se pojednat temata, která by jinak vypadala bezmála trapně (vzpomeňme na Amélii z Monmártru). Navíc, je to hra na jistotu – „vždyť to natočil někdo jiný“, kdyby se to náhodou nepovedlo. Zde se jistě ne náhodou podařilo ukázat několik problémů jak dětí, rodičů, prarodičů, sportovců a všech navzájem a to nenásilným způsobem. Pár krát, když obrazovka potemněla, jsem se vyděsil, že se vynoří titulky - ranilo by mne, že jsem hodinu a půl čučel na další „nedokončený“ film a o5 se nedozvěděl, jak to vlastně dopadlo. Na druhou stranu moc se mi líbil „oživlý“ schematický plán postupu prohledávání bytu, jakoby GPS stopa cesty v taxíku kreslená fixem do mapy města a potěšila mne vždy velice žensky oblečená, tudíž luzná Lucie Trmíková. Potěšilo mne přiznané užití zrcadel, takto základní trikové propriety klasického filmaře. Hošík by u mne velice zabodoval, kdyby ho autor nechal zalepit červenou kontrolku „Play“ na kameře (třeba žvýkačkou). Zvláště u záběrů na zapřenou, ale i u natáčení rozhovorů by se to hodilo. Čekal jsem, že kamarádova násilnického tatínka včas zavřou (měl jsem pocit, že obchodoval kradeným zbožím), ale to by se nejelo k moři, že ano. Nemyslím, že bych se na film chtěl podívat ještě jednou (pointa by mne již, ani při mé skleróze, nepřekvapila), ale jako debut – paráda. Pan Mádl je šikovný (jestli nevíte, s kámošem vyrobili báječnou kolobrndu), držím mu palec. Edit 15.8.2018: O5 jsem to viděl a šlo to, báječný film. ()

El-Barto

O nesporným talentu Jirky Mádla před kamerou jsem přesvědčenej už dávno, ale že mu to půjde stejně i za kamerou jsem nečekal. Originální, chytře napsaný, dětský herci super, ale když já ti nevím. Nějak mě to nebavilo. Asi tam na mě bylo moc těch sociálních témat, od první lásky, šikany na fotbale, až po ty spoilerovitější. A přitom to mohl bejt krásnej film o dětský nevinnosti a objevování světa dospělých, kterej nechápou. Mádlovi úspěch každopádně přeju, ale jen nevím jak moc mu to domácí scéna dovolí, když chudák nedostal ani jednoho lvíčka... ()

drozdy1

Česko už sice nemá tak kvalitní filmy a seriály jako dřív,ale tento film se opravdu povedl. Mádl není jenom skvělý herec,ale je to také velmi kvalitní režisér a scenárista. Velkým plusem je u filmu také jeho originalita,protože podobný styl točení filmu jsem znal doteď jenom z různých hororů jako Paranormal Aktivity, který moc rád nemám. Tady se to ale povedlo na jedničku. Hodnocení :77%. ()

mh.mail

80% - Překvapil, Jirka Mádl. Ačkoliv podobných filmů, které jsou jakoby natáčeny amatérskou dokumentární kamerou, je více, např. slavná Záhada Blair Witch, Pojedeme k moři mi připadalo originální a zajímavé. A navíc pointa, ta mě dostala. Celou dobu jsem čekal, co se z toho všeho vyvrbí, ke konci už jsem si myslel, že jsem na to přišel, a bylo to přesně naopak. Velmi příjemné překvapení. ()

Matli

Výjimečně se na to dalo i koukat na to že je to český film a ještě od toho ucha Mádla. Komedie fakt ne, ale zpracování celkem ušlo. 38% ()

Saur.us

Debutové překvapení J. Mádla, který měl štěstí na originální nápad a stvořil příjemný nedětsky dětský film. Škoda jen, že v některých momentech až příliš tlačil na pilu a z jinak veselé a příjemné podívané dokázal během chvíle udělat vcelku tíživé drama. ()

zdeny99

Mádl chtěl něco natočit jako režisér, a tak natočil tuhle poloamatérskou blbost. V ní hraje hlavní roli malej kluk, který tajně šmíruje svýho fotra. Nejen že je to celý o tomto, tak hlavně ten desetiletej kluk nemluví jako desetiletej. Žádný "Hm, co bych řekl dál." Aspoň takhle to natáčí moje nevlastní dcera, která je stejnak tak stará, takže vím, jak tyhle děcka mluví ve videích. A na druhou stranu zase o tomlhle točit film, jak desetileté dítě natáčí tajně fotra na kameru, to mi přijde už moc zoufalé i na začínajícího režiséra. Mádle drž se radši herectví, ale do režisérování se neser! [10263. hodnocení, 703. komentář, 70%] ()

Lukin413

Má talent! Mádl si hraje s formou, té podřizuje i neklidnou zápletku a přivádí na česká plátna dva talentované dětské herce. Slušná práce. ()

TomasKotlant

Svěží, nápadité, originální. Ale pak to začne být už trochu stereotypní, k moři se beztak asi nepojede a do toho si Stánička (kterou hraje Anastázie, aby v tom byl tuplem bordel) hraje svoje holčičí hry a vy zjistíte, že už to není taková nevinná sranda jako na začátku. Ve zkratce: K moři se nepojede a basta! ()

Brunky

Pohodový rodinný filmeček, neskutočne som si pri ňom oddýchol, splnil všetko čo som od neho čakal...uvolnené filmy o živote, žiadny strhujúci dej ani nič proste život, to je presne to čo obľubujem... Jediné čo ma mrzí je, že v kinosále som bol úplne sám, naozaj nikto na to nešiel, ľudia radšej stáli rady na Noeho a iný ,,hollýúd(hollywood),, aby im ešte viac namasírovali vrecká, zatiaľ čo český a slovenský film môže aj skapať... ()

Majkak

Jiří Mádl skvěle vystihl pohled kluka před pubertou. Jsou to dětské oči, ale ne dětinské. Lehkost, naivita, nekomplikovanost. Současně se nevyhýbá drsné realitě. Haris odmítá, aby se u nich doma točilo. A pak Tomáš zjistí proč. „Ne, mě táta nebije, jen když chráním mámu.“ Tomáš se během natáčení dopracuje k několika důležitým poznatkům. Ne všechno dopadne, jak si přejeme, a některá podezření nám ukážou, že je přece jen lépe důvěřovat tomu, co vidíme, než tomu, co si vyfantazírujeme. Také není dobré odkládat na později přání babičky. Zítřek možná nebude. A že s vámi holka mluví, ještě neznamená, že je zamilovaná. Proti všem předpokladům ji může více zajímat někdo, kdo je z vašeho pohledu méně atraktivní. Rodiče mají právo na své tajemství, a to neznamená, že by chtěli někoho podvádět. Jen ještě nenašli odvahu sdělit celou realitu. I když by zase nemuseli tolik podceňovat děti. K jejich světu patří ta bezstarostnost a schopnost vstřebat realitu způsobem, kterým je vlastní. Pokud ovšem jinak mají ve svých rodičích oporu. ()

Eluin

Jirka Mádl je typ člověka, o kterém byste řekli, že neumí do pěti počítat a on vás pak překvapí tím, jak zvládne používat integrály a derivovat. To je potom šok... Pozitivní šok. Mádla jsem měl poměrně dlouho zafixovaného jako žánrového herce v ne moc dobrých filmech, naštěstí se z nich dokázal vymanit, našel si (asi) vlastní cestu a rázem je z toho režijní debut jako hrom. Mádlův film "Pojedeme k moři" je důkazem toho, že ke vzniku dobrého filmu není třeba bůhvíjak velký rozpočet, plejáda filmových "hvězd" a bulvárních celebrit (zdravím pana Trošku). "Pojedeme k moři" je v podstatě filmem, který by se dal označit za film rodinný, což už trochu vybízí k pejorativnímu označení, ale v tomto případě se není čeho bát. Věřím tomu, že film se může prakticky líbit různým generací a má tak naběhnuto na slušný divácký úspěch, protože cílí skutečně široce. Navíc je i docela vtipný, a to takovým tím příjemným a nenásilným způsobem, což v našich filmech rozhodně bohužel není samozřejmostí (opět zdravím pana Trošku). Příběh je v podstatě celkem jednoduchý. Malý Tomáš (11 let), chce být filmovým režisérem, za vzor ma Formana, a v okamžiku, kdy dostane první fotoaparát Nikon (má ve filmu dobrý product placement) se rozhodne i natočit se svým kamarádem Harisem první film, ve kterém hraje on, Haris, táta (Vetchý), máma, babička, apod. V duchu amaterského filmu se také nesou úvodní titulky a leckteré divočejší střihy. Ne, nejedná se o nějakou hororovou "found footage", film je v podstatě komedií, ale nevyhýbá se i dost vážným tématům, které zpracovává velmi realisticky. Je to až zarážející, jak málo stačí k tomu natočit skutečně kvalitní snímek. Výmluvy mnohých tvůrců na malý trh a nízké finance tedy asi nebudou tím pravým... Od filmu "Největší z Čechů" jsem se u českého díla v kině tak dobře nebavil. ()

Toka

Jako první Mádlův film rozhodně úspěch a velké překvapení. Scénáristické osvícení kamerou je dobrý, nicméně příběh lehce kolísá, v první polovině převládá komedie, v druhé tragedie. Ta mi také sedla výrazně míň. Jako Budějčákovi mi plesá srdce, leč k dokonalosti něco chybělo. ()

danek22

SPOILER jako prase: Adopce, postiženej syn, domácí týrání, mrtvá babička, holka miluje kamaráda = kýč jako to prase. Jediný co nebylo kýč, ale uplná hovadina bylo to, že malej kluk chtěl být Miloš Forman = Wtf?!? Na druhou stranu musím uznat, že pro většinu diváků film v kině fungoval a ty hordy kýčů přijímali a dojímali se u nich. ()

kostej_

Po deseti letech jsem dal šanci české kinematografii, a jestli je tohle to nejlepší, co se u nás za tu dobu natočilo, tak se radši opět vrátím zpět za hranice. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz