Predestination

• Česko Paradox času (viac)

IQ Tiqe

Dost dlouho to je poutavý, ale pak začne pokulhávat logika, zkrátka mám problém vstřebat několik časových paradoxů. Jinak to byl ok. ()

Anderton

Tie najlepšie mindfucking filmy sú vlastne béčka. Totiž pri nich sa môžete sústrediť na scenár a nie nato, ako veľkolepo musí vyzerať scéna. Predestination nie je film do kín, je to film do obývačky a na následné premýšľanie. Všetko je tu priebežne vysvetlované, takže na konci nebudete mať pocit, že ste videli niečo, čo nedáva vo svojom fikčnom svete s vlastnými pravidlami (a vyhýbajúcim sa nadbytočným paradoxom) zmysel. Záver bol pre mňa skutočne prekvapivý, možno aj preto, že som sa príbehom nechal voľne unášať a nepremýšľal, čo ma môže na konci čakať. Možno ak by sa venovalo na produkciu viac peňazí, nemuselo to pôsobiť v určitých momentoch tak trochu what the fuck, ale to sme asi zbytočne zblbnutí veľkoprodukciami, ktoré nám diktujú, ako má po vizuálnej stránke vyzerať poriadne sci-fi. Mnohé z nich strká Predestination do vačku. ()

leila22

Trochu ma rozčuľuje to hodnotenie, pretože tu už boli aj iné filmy na podobnú nôtu, v ktorých som našla viac nelogickosti a boli vyššie hodnotené. Ale budiš. Ja som sa nechala pohltiť. Hereckými výkonmi, nápaditosťou, atmosférou... Predestination je jeden z tých filmov, ktorý je vhodné vidieť aj viackrát a zakaždým sa s ním popasovať odznovu. ()

Frajer42

Spoilery! Tři hvězdičky jsou neskutečně vděčným hodnocením. Při hodnocení tohoto snímku po něm zaručeně sáhne každý, kdo film tak úplně nepochopil, ale rád by předstíral že ano. Kdo snímek nepochopil poznáte relativně snadno. Při pátrání po vysvětlení příběhu zadá do vyhledávače podobná klíčová slova jako vy, a ta ho zavedou na stejné stránečky, ze kterých dotyčnému kolikrát není blbé okopírovat celé pasáže textu a poté se zde vydávat za objevitele Svatého grálu. Já osobně jsem samozřejmě snímek pochopil, neboť jsem frajer. Nicméně jsem raději zavítal na stránečky nabízející vysvětlení, abych se ve svých teoriích ujistil. Příběh v podstatě pojednává o jednom zajímavém hermafroditovi, který využije cestování v čase primárně k tomu, aby oplodnil sám sebe, což podle sexuálního odborníka - teoretika, pana Uzla, není možné. Nicméně téma pro film je to krásné a tato představa by prokrvila penis, či rozvlhčila frndulinu nejednomu narcisu. Kromě oplodnění sebe sama toho dotyčný člověk stihne udělat ještě víc. Jakmile se hlavní hrdina/hrdinka pořádně rozeskáče napříč časem, tak se pro většinu diváků stane děj poměrně zmatečným, což je pravděpodobně autorský zájem, neboť si autoři přejí, aby divákovi ze skoků mrdlo v hlavě v podobném gardu, jako mrdlo hlavnímu hrdinovi/hlavní hrdince. Odpovědi čekají na diváky až v úplném závěru. Pro uživatele, které odpovědi neuspokojili a stále tápají v ději, by mohl být přínosný následující obrázek. Není hanbou se mrknout, sám jsem si nebyl jistý, zda jsem správně pochopil, že je snímek opravdu tak strašně zvrácený. Na takové ošklivé 4 hvězdy bych to asi viděl. Pro milovníky dopravy napříč časem, je tento film naprostá povinnost. V rámci žánru bych jej řadil k nejlepším. ()

Kothy

Totálně psycho film. Dost netradiční sci-fi o cestování časem. Moc se nezabývají samotnou technologií, zničenou budoucností nebo něčím takovým. První hodina je docela nudná. Je to vlastně jen vyprávění příběhu o životě Jane. Pak ale přijde první wtf moment. A těch je ve filmu víc. Těžko se dá něco napsat, aby se člověk vyhnul spoileru. Každopádně na konci jsem hodně nechápal. Celé to je o jednom velkém časovém paradoxu. K dokonalosti k tomu přece jen něco chybělo... Ethan Hawke si každopádně v hlavní roli časového agenta počíná docela zkušeně. "Některé věci se prostě nedají změnit." ()

AllShallFall

Film docela krásný, dost mysteriózní. Jen mi asi někde unikla celá pointa toho příběhu, proč to tak bylo. Jak píše Xmilden. Je to celé na hlavu. Plus byl soundtrack a v každém případě krásná Sarah Snook. Samozřejmě že v ženském provedení. ()

nash.

Vejce nebo slepice? Lze se vrátit do minulosti a zabít svého dědu? Příčina a následek. Když přijde řeč na časovky, vždycky dojde na otázky týkající se paradoxů. A zatímco jinde se jim scénáristé snaží vyhnout co to dá, v téhle ujeté časovce se scénáristé rozhodli, že když už paradox, tak z něj co to dá vyždímají. Pokud možno ještě víc. A opravdu se jim to povedlo. Přestože to je spíš komorní konverzačka než akce a podívaná, ve své první, zpovědní, i druhé „časokolotočové“, je zajímavá a ani na okamžik nenudí. Skvělé dialogy, a hlavní postava, která patří v poslední době k těm zajímavějším. Je zábavné, jak v každé scéně filmu lze položit logickou otázku proč a odpovědět hned několika proč a proč ne, které dávají smysl. Pokud se někdy chcete bavit o paradoxech cestování v čase, tady máte téměř nevyčerpatelný zdroj diskusního materiálu. ()

PetrPan

Levou je to prý jak od cizího, Predestination vám však nabídne lákavou pravorukou variantu se stejným pocitem a s mnohem výraznějším komfortem. Pro vášnivé vyznavače autoerotiky naprostá povinnost, pro ostatní ztráta času. Hvězda, protože taky občas jezdím autem. ()

Pedestrian

Ten Saw wannabe ending mě měl asi rozsekat, zamyslet se nad všemi těmi paradoxy a přetočit si poslední dějství, ale mně to bylo bohužel jen jedno. ()

Willy Kufalt

Kupodivu se mi během sledování podařilo povznést se zlehka nad vším, co se pocitově v tomto filmu může jevit jako úchylné a s čím bych mohl mít problém (narcismus extrémních rozměrů či potenciální propaganda změny pohlaví)... a bez většího se pozastavování nad veškerým závanem dějových i psychologických bizarností jsem se nechal spolu s hlavními postavy lapit těmi složitými stezkami podivné časové smyčky. A užil jsem si to dost! Když začíná tajný agent skoro až klišéovitým způsobem filozofovat nad tématem složitosti cestování v čase a vydávat ze sebe rádoby hluboká moudra, málem mě to až rozesmálo, ale zároveň trochu naznačilo, že tento film se určitě nebere ve své podstatě tak smrtelně vážně, jak na první pohled může působit. Predestination je pro mě příklad originální, nápadité, propracované a řemeselně po všech stránkých výborně odvedené zábavné žánrovky, která navíc hodně vyčnívá i z běžných žánrových trendů a já mohu výhradně ocenit i to, že coby moderní sci-fi thriller sází na zcela jiné přednosti, než na případné bombastické triky nebo brutální akce. Hustý zážitek z Predestination mi pocitově trochu připomíná zážitky z některých filmů od Davida Lynche, ale naštěstí se bratři Spierigové na Lynche hrát vůbec nezkoušejí (s Lynchem má to vlastně společný jen ten mysteriózní nádech + hodně podivný spletitý děj zamotávající postupně divákovi hlavu), jdou si vlastní cestou, mají své originální nápady (za všechny vyzdvihuji ten houslový futrál na cestování v čase! :)) a výsledek se mi přes vší neuvěřitelnost vesměs hodně líbí. Silný podíl na mých převažně kladných dojmech má určitě i mne dosud neznámý, nicméně hodně charismatický Ethan Hawke v jedné ze dvou hlavních rolí. Smeknout určitě musím i před herečkou Sarah Snook, která ztvárnila dvě různé pohlaví tak skvěle, že jsem se během filmu několikrát sám sebe ptal, zda jde v reálu o muže nebo o ženu. [75%] ()

Claw

No tak tohle prostě NE!! 40 min se kecá v baru a pak přijdou nějaké 3 trapné časové paradoxy a celé si to hraje na hrozně vážnou věc... Ano, budoucnost je předem daná a lidská vůle ji nikdy nemůže změnit. Stalo se tak již při velkým třesku, kdy každá částice dostala svůj směr a tím pádem na základě fyzikálních a matematických zákonů od Boha, není možné se z této předurčenosti vymanit… Kurňa tohle snad musí vědět každý rozumný člověk, nehledě, že se to učí na každé druhé vejšce. Tvůrci objevili Ameriku, jak se říká. Navíc transsexuální randění musí každého zdravého chlapa vyloženě odpuzovat, jak vidno, moc normálních chlapů tady na čsfd evidentně není... /20%/ ()

Happens

Konečně pořádný mindfuck ! Neuvěřitelně přehledně natočený film o cestování v čase. Citově vyzbrojený s překvapivou výzvou propojené smyčky v soustavě času s tak málo herci, až by se člověk smál. První polovina má pomalejší náběh, nicméně vtáhne do děje naturálním dialogem, aby pak druhá polovina filmu doložila komplexní zvrácenost v akčním běhu událostí v paradoxu sebe sama. ()

hammer_head

Dost zvláštní film, ze kterého mám hlavu v pejru. První půlka byla docela zajímavá, ale zbytek filmu byl dost předvídatelný. Celou dobu tam hrají dva herci, aby se nakonec ukázalo že se jedná o jednu osobu (která chce sama sebe zabít, zamiluje se sám do sebe, sám se zplodí, sám se porodí, pak se sám ukradne a nakonec se sám zabije). ()

klerik

Spočiatku až nezaujímavý film. Ale akonáhle divák dostane nevyhnutné fakty, je to perfektné. Komorné sci-fi s dobre rozpracovanou zápletkou cestovania v čase. Keď si spomeniem, ako primitívne využíval cestovanie v čase X-MEN: BUDÚCA MINULOSŤ, je mi do plaču ešte dnes. Z veľkej časti konverzačka, ale postupne príbeh skvelo graduje. Film je úplne iný ako SVITANIE, režisérske duo však ukázalo, že keď majú dobrý scenár fakt vedia ako na to. Neamerické sci-fi sú skrátka tým správnym korením pre žáner... ()

classic

Čisto hypoteticky,ja by som dokázal cestovať v čase,nemusel by som sa vrátiť niekoľko desaťročí,stačilo by mi pár hodín,keď by som postupne všetky stávkové kancelárie prinútil skrachovať,bankrot,lebo jackpoty s astronomickými výhrami by pripadali mne,a tak by mohli všetci skončiť na samom dne.Nemeckí bratia Spierigovci posielajú Ethana Hawka namiesto vyplienenia kasína do Las Vegas ako to robí Danny Ocean,do 40 rokov,60 rokov a 70 rokov 20 storočia,aby v týchto 70 sa vracal stále a zabránil aktívnemu teroristovi „Prskavke”,ktorý má ideu spustošiť New York.Mimo týchto „záľub”,Ethan pracuje v bare,kde príde jeden chlapík,či vlastne žena vyrozprávať svoj príbeh...Volá sa Jane/John.Bratia mi brnkali riadne na nervy v dobrom slova zmysle s vynikajúcim scenárom,ktorý je ale pritiahnutý za vlasy,s perfektným výkonom Sarah Snook v dvoj/role Jane a Johna,kde rozprávanie vo flashbackoch vo viac ako pol hodine s vynikajúcou retro noir atmosférou dokáže s noblesou vtiahnuť diváka do diania.Film napínavý až do konca,ktorého rozuzlenie je po celý čas neprestajne inšpiratívne.Film,ktorý vyžaduje pozornosť,bratia podľa mňa nevedeli,čo chcú presne týmto vyjadriť.Chaotické,ale pôsobivé,no nepravdepodobné vo všetkých ohľadoch...Strata času podľa mňa nehrozí? ()

SeBig

Celý film je tak trochu jedno velký WTF? Ale pak se to vysvětlí a nakonec z toho vzejde dost zajímavý sci-fi. Hawke hraje skvěle vzato Sarah Snook nemusim.. ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?

15.07.2016

Velké značky v Hollywoodu prakticky neumírají. Dokud na něco diváci slyší, točí se další a další díly, takže vás asi nepřekvapí, že bude pokračovat i Saw. Hororová série, jíž nastartoval James Wan (V… (viac)

Režisér X-Menů míří na měsíc

Režisér X-Menů míří na měsíc

04.03.2015

Robert A. Heinlein byl jedním z nejslavnějších sci-fi autorů vůbec. Společně s Arthurem C. Clarkem a Isaacem Asimovem patřit do tzv. "Velké trojky science fiction", není tedy divu, že byly některé z… (viac)