Mladý a príťažlivý Hassan Kadam (Manish Dayal) je kuchár s výnimočným talentom. Keby bol hudobník, nepochybne by mal absolútny sluch, no on už od narodenia vyniká čímsi ešte o čosi výnimočnejším – čímsi, čo možno s trochou nadsázky označiť za absolútnu chuť! Jeho rodina, vedená svojráznym otcom (Om Puri), opustila rodnú Indiu a vydala sa hľadať šťastie do sveta. A zvláštnym riadením osudu skončila v idylickej dedinke Lumière v južnom Francúzsku – podľa hlavy rodiny absolútne ideálnom mieste na otvorenie indickej reštaurácie! To sa ale vôbec nepáči chladnej a rezervovanej Madame Malloryovej (Helen Mirren), šéfke vychytenej reštaurácie Le Saule Pleureur, ktorá sa hrdí michelinskou hviezdou a ktorá je zhodou okolností vzdialená len pár krokov od mimoriadne živého a hlučného novootvoreného rodinného podniku Kadamovcov. Hassan sa tak zrazu ocitne uprostred občas nečakane zábavného, ale i drsného súboja dvoch nezmieriteľných nátur – na jednej strane jeho mnohopočetná rodina a ich bohémsky Maison Mumbai, na strane druhej tak trochu starosvetská Madame Malloryová, ktorá je ich stelesneným opakom. No potom sa stane niečo, s čím nik z rozhádaných kohútov nerátal... Hassanovi sa vďaka jeho veľkej láske k skvelej francúzskej kuchyni i rozkošnej kucháročke Marquerite (Charlotte Le Bon) z Le Saule Pleureur, no predovšetkým vďaka jeho jedinečnému daru neodolateľne skĺbiť to najlepšie z dobrôt oboch kultúr a doslova prevoňať Lumière dosiaľ netušenými arómami, podarí dosiahnuť, že ho Madame Malloryová nielenže prestane ignorovať, ale navyše razom zabudne na ich smiešnu rivalitu, keď rozpozná jeho jedinečný talent a vezme ho pod svoje ochranné krídla! (TV Markíza)

Alex

Celkem pěkný film, na který se dobře dívá, ukrátí dlouhou chvíli. Příběh je však naprosto předvídatelný, plný filmových klišé a bez jakýchkoli překvapení... Čas s filmem strávený není vyloženě zabitý, ale já čekám od filmu ještě něco navíc. Nějaký dojem, který mi zůstane v paměti a který se mi vybaví i po delší době. Na tento film se dá lehce zapomenout. ()

Mona-Lisa

Vrchovatá porce příjemné gurmánské oddechovky jak vyšité na nedělní večer. Jsem navýsost spokojena s (v mých očích) Ratatouille (2007) v hraném kabátě. Nedoporučuji sledovat bez žvance na dosah, to by hraničilo s masochismem. Mou topku minula jen z toho důvodu, že se v ní už jedna francouzská delikatesa usadila již před lety. ()

Narciska

Bylo to jako ta květáková zmrzlina s kapary. Květák je pro mě zelenina tak fádní a nevýrazná, že ji ani exotické kapary příliš nevylepší. A snažit se květák upravit do sladkého provedení, to by snad možná šlo, ovšem v tomto případě tvůrci měli tolik práce, aby příběh držel pohromadě, že na lásku mezi hlavními protagonisty zcela zapomněli! ()

avitakova

Takový průměrný film, který ničím nějak extra nepřekvapí a ani nezklame. Helen Mirren byla teda skvělá, ale to je samozřejmost. A možná teda můžu říct, že díky tomu filmu jsem dostala vážně chuť na indické jídlo... ()

agassi68

Hlavne druhá polovica je presladená až no! U mňa slabý nadpriemer no Helen Mirren v prísnej podobe a pohodová indická hudba to vytiahli na 4 Michelinské hviezdy.. ()

Gaia.M

Bylo to přesně takové, jaké jsem to čekala. Úžasné, krásné, lidské, prostě brilantní! Všem jsem věřila každou vteřinu filmu. Žádné přehrávání. Od začátku až dokonce film prostě plul svým proudem směrem k mému srdci, kde se na velmi dlouhou dobu usadí, možná napořád. Nemůžu nic vytknout. Bylo to dobře strávených 122 minut. Kéž by se točilo víc takových filmů. Kvůli takto skvělým filmům bych i zvažovala opět začít chodit do kina. Za takový snímek by mi nebylo líto zaplatit ;) A to už je v mém případě co říct. ()

figliar

Nakrájať, dochutiť, uvariť, naaranžovať a podávať. Celoživotná snaha reštaurácii o dosiahnutie zlatého grálu - Michelinovej hviezdy, situovaná v malebnom francúzskom mestečku, boj dvoch dvrdohlavých majiteľov reštaurácií, tragická udalosť, pred ktorou uteká rodina z Indie do neznáma a samozrejme láska medzi nepriateľmi. Celý film v jednej vete. Takže hoďte popcorn do mikrovlnky, pohodlne si sadnite pred TV a dobrú chuť. ()

rekkky

The Hundred-Foot Journey is not only about cooking itself, but also about entrepreneurship and courage to establish something exceptional, which might be family run restaurant in foreign country. The confrontation of two totally different cultures is at the end linked by great talent of Hassan, who made his own career based on skills, which are extraordinary, so he can influence trends in cooking. To extend to this, there is also few mini-story lines, which adding enough of interesting and therefore it is great movie for relaxation and rest. ()

Ombak▼Penari

Hallström je mistr v zachycování romantiky života v ústraní, příběhů z rustikálního světa, je neuvěřitelně silný, když chce krze plátno prodat genius loci daného prostředí. Někdo by naopak řekl, že dělá z maloměstského světa kýčovitý betlém, záleží na vkusu. Já osobně mám vždycky chuť se přestěhoval kamkoliv, kde on natáčel a česat jablka nebo vařit čokoládu nebo cokoliv, hlavně už tam být a nikdy neodejít. Nejinak tomu je i u Lásky na kari a pokud jde o vymalování francouzského městečka, jakoby zcela odtrženého od šílené civilizace všedních dnů, člověka to vysloveně pohladí po duši a začne přemýšlet, co v životě udělal špatně. Ale příběh samotný nemá tentokrát zdaleka takovou sílu. Úsměvnému, téměř pohádkovému, souboji dvou restaurací tentokrát chybí osudovost, která je vlastní hallströmovým nejlepším kouskům a ve výsledku je to vlastně taková domácí komedie, kde se vaří a která má jediné poselství v závěru, totiž že doma je doma, velký svět je hnusný a úspěch na špici své profese nestojí za šílený velkoměstský život. Celkově mi to přišlo opět sympatické příjemné, ale takové ploché. ()

Wallis3

Tak už i indům se plněj americký sny zapečený do těsta kroasánu. A proč měla Mirren na xichtě furt sádrovej odlitek? Nebo tak alespoň vypadala. No zase jsem si zkrátil život. ()

hazaba

Nebyl to špatný film, naopak, srážka živočišné indické kultury s přeumělkovanou francouzskou občas vyplodila pár úsměvných scén, ale potenciál nebyl zcela využit. V tomto pojetí se jednalo o milý, uhlazený film, který v sobě sice skryl pár zajímavých scén (analogie zapálení restaurace v Indii a ve Francii ukázala, že rasismus je prostě všude, jen s jiným podtextem), ale chuť na jídlo, které by nutně vzbudit měl, nevzbudil. Naopak mě to utvrdilo v tom, že tzv. houte cuisine je prostě výmysl pro zbohatlíky, kteří mají potřebu na něco si hrát... i proto jsem sympatizovala se starým indickým tatíkem... a vlastně vztah mezi ním a madame Mallory byl mnohem přirozenější než mezi mladým indickým kuchařem a francouzskou sous-chef. ()

Luk Skywalker

Tak nevím jestli tenhle americký "film" má být "reklamou" na imigranty, jen místo Syřanů jsou zde Indové a odehrává se to ve Francii (mohlo být Německo), kde všichni ochotně mluví s přistěhovalci anglicky, což je velmi nereálné, kdo byl ve Francii může potvrdit. Jen té romantiky jsem myslel, že tam bude více, ale sračka to je stejně a co tam dělá Helen Mirren je mi záhadou (asi složenky se platit musí). ()

brumbrum

Velmi pekne, mile, lahke ;-)! Proste romanticka komedia jak sa patri, cloveku je fajn za tym. Beznym obcanom sa lubilo, uchylakom vobec :-D. Inidicka rodinka si kaufne domcek na vidieku a superi vo vareni so susedami: az na par natahovaciek vesela kukanda. Vrele odporucam, 4* za pohodickovy vecer k praskajucemu krbu! Preco je to medzi "drama" a nie "romantika", zostava rovnaka zahada ako to, preco si pekny filmik pozrie homo-easy aby sem mohol smradit. ()

BOURQUE

„War of restaurants!“ Aj takto (bez fantázii) by sa dal charakterizovať tento film. To by však nebola celá pravda. Nájdete tu všetky dobré ingrediencie pre ľahký romantický film (natočený hlavne pre odpočinok). H. Mirren opäť skvelá! Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

mrtvej pes

Vždycky se na filmy o cizí kultuře a kuchyni těším, asi kvůli Čokoládě, která mě tehdy totálně dostala a nějak ve mně vzbudila víru a zájem v culture-bridging žánr. Jenže jsem ještě nenašla žádný další film, který by se Čokoládě rovnal, a tak tu trnu nudou. Hezky natočené, ale bomba to není a nic nového to nesdělí. ()

Rathalos

Reziser Lasse Hallstrom je znamy tym,ze toci prijemne filmy na pohladenie duse i oci a tak to je i v tomto pripade,lenze tu podrazdi v dobrom slova zmysle aj chutove pohariky a poriadne,po skonceni som sa musel ist najest,lebo ma ovladol velky hlad...:-) ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014