Amy sa stratila v deň piateho výročia svadby s Nickom. Všetko naznačuje, že nezmizla dobrovoľne. Zúfalý manžel organizuje rozsiahle pátracie akcie a snaží sa robiť všetko možné, aby sa jeho žena našla, pokiaľ možno živá. Zároveň pokračuje vyšetrovanie, v ktorom polícia okrem Amy hľadá aj vinníka, ktorý má jej zmiznutie na svedomí. Všetky stopy, nájdené dôkazy a svedectvá Aminých blízkych ale ukazujú práve na Nicka. Kto to vlastne je? Trpiaca obeť zločinu alebo cynický netvor, ktorý vodí políciu aj verejnosť za nos, aby zo seba sňal podozrenie? Kto má pravdu? Ako ju spoznať? A čo sa vlastne stalo s Amy? Znepokojujúce otázky sa vŕšia a odpovede zúfalo chýbajú. Trpí tým predovšetkým Nick, ktorý sa z miláčika médií zmenil na verejného nepriateľa číslo jeden. Dobre vie, že keď sa Amy alebo strojca jej únosu nenájdu, ponesie následky jej zmiznutia až do konca svojho života, ktorý možno strávi za mrežami. Pokiaľ nemá Amy na svedomí on sám... (TV JOJ)

agent_R.M.

Trailer v osobních rozměrech.....jako Fincher v psychologických zápletkách vyniká..Sice lehce slabší v některých místech ale jinak super! ()

somme

Panejo, slusnej napinak. Ted uz chapu prirovnavani Divky ve vlaku ke Zmizele, ale i tak si nemyslim,ze je zrovna na miste. Divka ve vlaku mi stejne prijde takova vic uveritelna,ze zivota. Zmizela je jiny kalibr, tam si nechcete uz ani trochu priznat ze by to skutecne byt mohlo. Desiva to predstava. Nicmene dobre se zamyslet, ze buhvi kolik takovych 'jednoznacnych' pripadu ve skutecnosti byt muze a ze kazda vec ma vice uhlu pohledu.. Jeden pro me z nejlepsich filmu jak Bena Afflecka tak i krasne (ac strach nahanejici) Rosamund Pike. ()

Rapollo

Film se tak dlouho rozjíždí, až neví "kudy, člověče, kudy", zaplétá se do kombinací, z nichž dokáže vybruslit jen za cenu neuvěřitelných a nepřirozených zvratů a nelogických chyb. Z herců dominuje toliko Ros Pike, zatímco Benny a Barney se tváří, jako by je pálil řitní otvor po chilli papričkách. Taková tuhost v mimice se snad nevidí ani u Arnolda Afroameričana von Östereich. Konec má být asi originálně neočekávaný. Ano, takto přitroublou pointu jsem opravdu nečekal. To byla zase kravina. ()

PavolJay

Tak toto ma teda bavilo. Nemôžem hodnotiť než na plný počet. Zaujímavé zvraty a mrazivý koniec. Skvelé herecké výkony, z ktorých najviac, samozrejme, musím vyzdvihnúť Rosamund Pike, o ktorej som doteraz nepočul, ale už si dám na ňu pozor. Filmu nie je čo vytknúť. ()

MattK759

Skvělé drama, to Fincher prostě umí, atmosféra jako v Sedm. První oddychová půlka nebyla špatná, ta druhá byla o mnoho zajímavější a měla skvělou atmosféru. Zmizelou mohu vřele doporučit. ()

vampvegetar

stotožním sa na úvod s "golfistom", len u beriem hodnotenie na 3,5. Lebo to , že ide o "bežne neuveriteľný šokujúci či prekvapivý príbeh" je nielen plusom ale aj zároveň mínusom. Remeselne Ok, no je to až príliš "modernizujúco" pôsobiaci moderný film, vecná dôkaznosť až skoro "nevidomosť" vyšetrovateľov skôr napomáhajú ako odhaľujú zločin, kde chlapi sú sugestívne vyjadrení ako ľahko sexuálne oblbnuteľní či flegmatici. Áno, môže byť do určitej miery, no v takýchto závažných súvislostiach scenérie udalostí mi to aj tak pripadá ako "sedatívum" pre chlapov a feminizmus upgradovaný do krvavého oslobodenia vlastného individualizmu a samostatnosti. A napriek úvodnej snahe fluktuovať podozrenie medzi hlavnými protagonistami a aj pre mňa až nečakane "drsnému" odhaleniu vrahyne, film stráca svoje čaro a len na pár momentov ho získa. Affleck "hral nudu", Rosamund ale vyčnieva nad ostatnými postavami i keď jej "zlo" pri konfrontácii s inou formou "zla" ( lupiči ) stratilo svoje ego. Niekoľko uvedených protikladov a možno až prisladký nepomer intra filmu s následným dejom len utvrdzujú moje ocenenie, i keď som to čakal o kúsok lepšie aj tolerujúc súčasnú svetovú mániu v niekedy proformou prevažujúcou nad ozajstnou kvalitou a úspech knižnej predlohy bol fenomenálny. Fincher to ale uhral skoro do nadpriemeru, no skvost ako napr. 7edem - ktorý sa mi až "hnusil" a zaklincoval to hlavou Gwyneth - to nie,ani náhodou. ()

chuckie2

Jeden z filmů s největším WAU! efektem, alespoň tedy pro mě. Jak u spousty hororů a podobných témat mi příjde zápletka více než předvídatelná, tak tady vůbec. Dokonce ani nevadí obvykle prkenný Affleck, prostě scénář/kamera a podle mého i skvělý výkon Rosamund Pike úplně stačí. Taky silně a hlavně u amerických filmů oceňuji konec na jiné úrovní než 100% happyend. Hodnocení: 90% ()

macherano

Na to ze to tu ma dost vysoke hodnotenie som cakal spicu ale dockal som sa priemeru prekombinovane a ten zaver uplne slaby ani neviem ci ho sestra milovala ci nie ci sa to amy prepieklo ci to takto ako trpel po tom vsetkom vela otazok ale nepadli vsetky odpovede aj ked v strede sme zistili ze amy nieje obet ale rosamund bola nadherna aj ked mrcha aj v odvaznych scenach ja by som s nou zostal aj keby som sa jej bal taka sexi a taky strach s nej isiel zeby som sa podvolil ()

xterri

Bohužel, před tím, než jsem viděla film, tak jsem četla jeho knižní podobu. Nebyla jsem tedy moc napnutá, co se bude dít a jak to asi dopadne. Musím ale smeknout klobouk, že v tomto případě mě film i tak bavil. Moc příjemně mě zpracování překvapilo. Ben Afflek i Rosamund Pike své role zahráli skvěle. Mini spoiler: Tu bitch jsem nenáviděla celou dobu :-) ()

Akinaz

Film se neuvěřitelně táhl a ani Ben Affleck to nezachránil. Čekala jsem mnohem víc, ne příběh, kde se nestíhám rozhodnout, zda koukám na krimi, nebo někomu do ložnice (manželská poradna by sedla). Jediné co musím uznat je výkon Rosamund Pike - její naprosto kamenej ksicht z ní už od začátku dělal pěknou mrchu. Vlastně jsem moc nechápala Bena, proč se na ní ještě nevykašlal. Takže sorry, jsem možná výjimka, ale za mě s bídou tři hvězdy. ()

MaNa10

David Fincher pro mne, je jako matematik...matematik hrající si s neznámou. S tím rozdílem že jí nikdy nevypočítá. Nechá o na divákovi. Zanechává stopy a střípky ve svém postupu...ale nikdy né až moc...vždy tolik kolik je potřeba. Dokáže skvěle vodit diváka za nos, ten se dobrovolně a rád vodit nechá, a v pravou chvíli mu taktně poopravit názor na celou situaci jak to vlastně ASI bylo. Skvěle načasované zvraty v ději. A vlastně jemu je úplně jedno jestli divák tu neznámou vypočítá nebo ne. Nezabývá se tím, proč dotyčný udělal to co udělal a jak to udělal... Pro něj je důležitější psychický dopad na osoby, kterých se ta situace týká a jak to vyřeší. Neposkytuje řešení, protože ono vůbec není třeba. Realisticky znázorňuje problematiku, kde né vždy se dozvíme pravdu...a kde nakonec na pravdelě ani nezáleží. Ale takto dokalázat tento děj rozehrát a neztratit se v něm...to dokáže asi pouze Fincher. 86% ()

Amellia

Tak za prvé: režiruje Fincher, a všetci vieme, že Fincher to s atmosférami vo filme vie dokonale. Takže trošku tušíme, že sa máme na čo tešiť. Za druhé: Drama, Mystériozní. Hmm toto sa asi bude trošku záhadne vliecť - počas celého filmu. Za tretie: očakávanie naplnené! Pozreté po anglicky - musím uznať (a varovať) že žiaden dabing nenahradí hlas Rosamund Pike. Film nám postupne ukazuje jednu nejasnosť za druhou, neviem či ste sa aj vy chvíľku prichytili pri tom, že už ste nevedeli na koho strane máte byť? Takýchto filmov treba viac. ()

splaty

Slabé tři*. Ben Affleck jako vždy průměrný, Rosamunde Pike zahrála skvěle, ikdyz mi její výkon přišel tak nějak nevcítěný. Kdyby to dopadlo spravedlněji, dám****. Dívka ve vlaku pro mne byla větším napínákem. ()

Minoka

Tak tohle byla pecka, už od začátku čekáte háček a strašně se na něj těšíte, v hlavě se vám honí spousta variant, jak by to mohlo být a pak když to příjde vám spadne brada. Skvělý herecký výkon Rosamunde. Po shlédnutí filmu jsem přemýšlela, jak moc je tato zápletka reálná a jak málo stačí k ovlivnění veřejného mínění. Šílené. ()

karelondatra

Na můj vkus to celé zabíjí snaha dávat všem dialogům chlapácký nádech. Mluvit a tvářit se přirozeně tu z nějakého důvodu nefrčí, díky čemuž jsem ten film nedokázal brát ani chvíli vážně. Nikdo a nic nepůsobí věrohodně/opravdově, všichni jen pózují a na něco si hrají. Tohle opravdu ne. ()

Minikax

Skvele aj ked predvidatelne kedze mi netrvalo dlho prist na to ze to urcite naplanovala ona . Ale zaujimavy koniec ten som necakala ☝🏼 ()

Jackal07

Pachuť promrhané příležitosti a plytkého konce ve mně zůstává i den po shlédnutí, nějak to prostě nemůžu rozdýchat. Přitom scénář, režie i herci jsou super, zejména Afflect je v roli znuděného floutka dokonalý. Ale celá ta zápletka a finální vyústění mi prostě nesedly nebo jsem je nepochopil. ()

CHONZAA

Film po vizuální stránce absolutně na špici. David Fincher je známý především pro svoje temně a mysteriózně natočené filmy, ale od The Social Network tyto filmy přebírají svojí temnotu v absolutně precizních rysech a své chladné modrovité kráse. To stejné platí i se soundtrackem o který se stará mistr Trent Reznor a Atticus Ross. ()

space weaver

V případě Zmizelé jdu proti většinovému proudu. Ben Afflack prakticky nehrál. Jakoby mu řekli, aby se 2 a 1/2 hodiny choval jako idiot a on na to kývl. Rosamunde sice hraje extratřídu a její postava patří mezi ty nejodpornější ženské charaktery, ale sama ten film z bláta nevytáhla. Neskutečně jsem se u Zmizelé nudil a nemohl věřit vlastním očím nad chováním Nicka (Affleck). Konec tomu všemu nasadil korunu. Knihu jsem nečetl a rozhodně ani nebudu. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

02.02.2024

Režisér Tim Burton se v současnosti plně věnuje postprodukčním pracím na svém nejnovějším snímku Beetlejuice Beetlejuice, jenž by měl vzít světová kina útokem letos v září, nicméně ani toto pracovní… (viac)

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině