Amy sa stratila v deň piateho výročia svadby s Nickom. Všetko naznačuje, že nezmizla dobrovoľne. Zúfalý manžel organizuje rozsiahle pátracie akcie a snaží sa robiť všetko možné, aby sa jeho žena našla, pokiaľ možno živá. Zároveň pokračuje vyšetrovanie, v ktorom polícia okrem Amy hľadá aj vinníka, ktorý má jej zmiznutie na svedomí. Všetky stopy, nájdené dôkazy a svedectvá Aminých blízkych ale ukazujú práve na Nicka. Kto to vlastne je? Trpiaca obeť zločinu alebo cynický netvor, ktorý vodí políciu aj verejnosť za nos, aby zo seba sňal podozrenie? Kto má pravdu? Ako ju spoznať? A čo sa vlastne stalo s Amy? Znepokojujúce otázky sa vŕšia a odpovede zúfalo chýbajú. Trpí tým predovšetkým Nick, ktorý sa z miláčika médií zmenil na verejného nepriateľa číslo jeden. Dobre vie, že keď sa Amy alebo strojca jej únosu nenájdu, ponesie následky jej zmiznutia až do konca svojho života, ktorý možno strávi za mrežami. Pokiaľ nemá Amy na svedomí on sám... (TV JOJ)

Lucka07

Zmizelá .... pomalu ale jistě vás svou zvláštně nastolenou atmosférou dokáže ke křeslu pevně zaháčkovat, a když vás po 145 minutách propustí ze svých spárů, valíte očima a kývete nevěřícně hlavou. Přestože dramata a trillery moc nemusím, tak tenhle filmový počin mě naprosto dostal. Zmizelá není rozhodně další klasická hledačka mrtvoly krásné manželky. Je to neobyčejný příběh manželství, lásky a naprostého šílenství. ()

Vital

Knížní předlohu jsem dočetl den před shlédnutí filmu,a prostě tomu filmu chybí propracovanost postav,a i když má film úctihodnou délku,a mě ten film utekl jak voda,prostě jsem se nedokázal v cítit do nich.Holt jsem asi předpojatý,ale co nadělám.. ()

Fallstock

Asi jsem měla přehnaná očekávání, která nebyla naplněna. Úspěšně jsem se pronudila do nijak strhujícího závěru. Film svým konceptem připomínal dobře natočenou epizodu z nějakého krimi seriálu. Předlouhá nuda s hroznými herci, sebranými snad z odpoledních televizních seriálů na Nově a Primě. ()

NinaRicci

Ohohoo, tak tu sa niekto paradne vyhral s divakvmi, ktori si myslia, ze vedia odhadnut scenar. Ak na chvilu nadobudnete pocit, ze viete, co bude dalej a nebodaj ako sa film skonci, tak o par sekund ste zas na zaciatku :) Super. Film, pri ktorom sa neda zadriemat, nuti premyslat a ktoreho zaver asi mnohych dost nastve :D Mne sa velmi pacil, na piatu hviezdicku mi vsak chybala zasadna vec - plny pocet davam len filmom, ktore sa dotknu aj mojej duse a niecim ma namotivuju. V tomto pripade sa to nestalo, bolo to cele take chladne a nedokazalo ma to nijako vtiahnut do pribehu. Stale som bola len vzdialeny divak sediaci na gauci pred telkou, skoda. ()

Radocation

Ďalší trojhodinový, nablízkaný a technicky nadupaný veľkolepý biják, alebo skôr priemerná, umelo skomercionalizovaná, profesionálne vykalkulovaná nafúknutá bublina. Gone Girl varíruje všetko hollywoodske klišé rodinno-vzťahovo-kriminálnych thrillerov 90-tych rokov. Nechýba všetok stereotyp súčasnej mainstreamovej kinematografie a samozrejme vyhrotený hard-core pátos ktorý musí pobúriť, naštvať, zaujať, pritiahnuť a vzrušiť aj toho najotrlejšieho diváka. Napokon nikomu už nevadí že je presolený ako ten popcorn. Úvodná časť filmu predstavuje stereotypný psychologický pohľad na proces a rozne vývojové štádiá v manželstve, je logická, technicky brilantná a ešte celkom dôveryhodne i nádejne rozohratá, až na strnulé výkony Bena Afflecka... Čo z toho napokon vzíde? No nič pretože zvyšok filmu sa potom už iba nudne zamotáva, premotáva na absurdnú krimi-telenovelu s až stupídne prehnaným a očakávateľným vyvrcholením... Waaau no tééééda a samozrejme kto je asi tak na vine všetkého zlého, zvráteného, podlého, krvilačného. ()

Lukkyn

Fincher mě zase dostal!!!!V půlce filmu mi všecko obrátil naruby a bohužel jsem se nestačil divit. Tentokrát se sice zjevně krotil , ale přesto opět natočil nadprůměrný film. Je to přesně ten druh filmu , který Vás klidně udrží 2,5 hodiny v pozornosti. V první polovině si šikovně připravuje půdu , v půlce hop a obrat o 180 a konec??Chápu, že některé zklamal. Já mezi ně nepatřím, tohle si otevřený konec zasloužilo (snad tedy nechystají dvojku). Ta atmosféra mi vydržela ještě několik hodin po shlídnutí.Po konci si uvědomíte , jak jednoduše byste mohli na někoho hodit vraždu. Film působí naprosto reálně, není to žádné scifi a z toho jde pořádnej strach huuuu... Herecké výkony jsou na špičkový úrovni a Neil Patrick Harris alias Barney dokázal , že umí hrát. Hlavní dvojice prostě nepotřebuje komentář!!!!Zmizelá je přesně ten druh thrilleru, který miluju a který tu delší dobu nebyl k mání díky ti Davide!! ()

chosan

Film je napínavý, místy je tam i sex zkrátka vše co filmu nemá chybět je tam. Ale možná jsem od toho čekal trochu více. Je to takové moc rozskouskované já nevím místama mě na tom něco nesedlo. Dávám 65%. ()

stret

Pekná vzťahovka, ktorá udrží pozornosť napriek dlhej stopáži. Výborne obsadená a výborne hrajúca Rosamund Pike, ktorá svoju rolu zahrala desivo uveriteľne. Ben Affleck svoj tradične pritroublý výraz udržal na uzde, a dal svoje maximum. ()

marcoss91

Natočit Zmizelou kdokoliv jiný než D. Fincher dal bych za pět hvězd, ale v porovnání s jeho pro mě nepřekonaným filmem Sedm, nemůžu jinak než dát „pouhé“ čtyři. Ano Zmizelá je výborně natočené drama s nečekaně zvratovými situacemi a pro mě dokonale provázaným začátkem a koncem snímku. Nicméně k dokonalosti něco málo chybělo a také je tu fakt, že už se nikdy nedokážu dívat na ženy stejně jako před tím. A možná jsem za to i rád :) ()

Alvin

Máte-li v ruce celkem originální předlohu, která má ovšem v příběhu několik velmi chatrných konstrukcí, můžete si za A) na to najmout průměrného režiséra, který z toho udělá průměrnou podívanou, u které si řekne "tohle je trošku blbost", nebo za B) najmete si Finchera, který s bravurou sobě vlastní prokličkuje celý příběhem, tu zpomalí tu zrychlí, aby si divák chatrných konstrukcí ani moc nevšimnul a než se nadějete vyplivne vás po 145 minutách vstříc ne zrovna příjemnému konci, jak už u něj ostatně bývá zvykem. ()

KiJi

ZA VŠÍM JE ŽENA. Z krásné, něžné a inteligentní manželky se vyklube chladnokrevná mrcha. Manipulátorka. Dokonce hééérečka. V příběhu není nic takové, jak by se mohlo na první pohled zdát, těžko se odhaduje konec. Námět podle knihy (nečetl jsem ji) si přepsala sama autorka a vizuálně zhmotnil Fincher. Tento typ dramatického thrilleru je jeho jasnou doménou a každým záběrem to dává najevo – napětí, drama, atmosféra by se dala krájet, zkrátka precizně natočeno. Ros to zahrála velmi dobře. Affleck se mi zdál dost prkenný až na pár projevených emocí (a stále si ho nedokážu představit jako Batmana ve Batman vs. Superman). Hlavní vyšetřující jistě studovala Holmesovi metody. Škoda jen, že na konci filmu přístup policie jde příliš rychle do ztracena. Film je pro milovníky krimi, drama, trochu psycho. ()

mirodevil

100 lidí 100 chutí... Nehorázně přeceněný film... 2 hodiny velkého zklamání. Herecké výkony otřesné, rádoby zvrat totálně nezvládnutý... Škoda ()

Warapeidza

Hodně dlouhé a to i přes maniakální preciznost režiséra, která čiší z každé scény. S velmi zajímavým začátkem, trochu horším prostředkem a neuvěřitelným koncem. Výborná Rosamund Pike ve své asi dosud nejlepší roli, Ben Affleck v postavě ušité mu snad přímo na míru. Jen ten Harris mi tam nějak neseděl, stopa jeho role z HIMYM je v mé mysli hodně hluboko a sem se mi prostě nehodil. Kritika moci médií included, zajímavá hudba exluded- a přitom by určitě pomohla ještě víc. Škoda konce, čekal jsem ho údernější a mnohem více zapamatovatelnější. Určitě si budu chtít přečíst i knížku... ()

lola10

Fincher, Affleck, Pike- všichni skvělí. Velmi se mi to líbilo, z počátku jsem byla na rozpacích a nevěděla co se z toho tak nějak vyvrbí, stále jsem čekala a kochala se pohledem na Afflecka a najednou bum- nestačila jsem se divit do jakého směru se film najednou otočil a kam se řítil ...Super nápad a konec na jedničku ! ()

Motyuek

Celou dobu jsem sledoval jak Rosamund jede jak drak. Pak ale zapíchla Barneyho a to mě nasralo. Nicméně si zapíchnout zasloužil, za to na jakou blbou roli kývnul. Ale zpět k filmu. Velmi netypický thriller o ztracené manželce. O tom co se často skrývá za maskou typické spokojené rodiny a o tom, co se může stát když někdo nasere prudce inteligentní domácí puťku. Rosamund má za tohle u mě další plusové body. Benovy herecké vlohy se opět neodlišily od vloh průměrného věšáku na šaty a Neil Patrick Harris? Proč mi tohle děláš, Barney, to už ti tvoje homosexualita leze na mozek? ()

zeromen

David Fincher prostě umí dělat filmy a s tímto dílkem i když o něco slabším to potvrzuje. Ben jen potvrdil ne jen že je skvělý režisér ale i to že skvělý herec. Ženské byli, jsou a budou mrchy. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

02.02.2024

Režisér Tim Burton se v současnosti plně věnuje postprodukčním pracím na svém nejnovějším snímku Beetlejuice Beetlejuice, jenž by měl vzít světová kina útokem letos v září, nicméně ani toto pracovní… (viac)

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině