Mamička (Hayley Atwellová) prezradí svojej dcérke Elle tajomstvo, ktoré ju prevedie všetkými skúškami, aké vie život ponúknuť. Maj odvahu a buď milá! Po smrti mamičky sa Ellin otec (Ben Chaplin) znova ožení. Ella (Lily Jamesová) má svojho otecka veľmi rada, a tak sa snaží správať ústretovo k svojej novej macoche (Cate Blanchettová) a jej dvom dcéram Anastázii (Holliday Graingerová) a Drizelle (Sophie McSheraová). Robí všetko pre to, aby sa v svojom novom domove cítili dobre. Keď ale otecko nečakane zomrie, Ella zistí, že je vydaná na milosť a nemilosť svojej novej, žiarlivej a krutej rodiny. Zanedlho sa z nej stane obyčajná slúžka, večne špinavá od popola, ktorej všetci posmešne hovoria Popoluška. Napriek krutostiam, ktorým musí čeliť, však Ella nestráca nádej a riadi sa posledným želaním svojej matky - byť v každej situácii odvážna, láskavá a milá. Nechce prepadnúť zúfalstvu, ani pohŕdať tými, ktorí s ňou jednajú zle. Ella v lesoch náhodou spozná neznámeho mladíka a cíti, že konečne stretla spriaznenú dušu. Netuší, že atraktívny cudzinec je v skutočnosti princ, a nie prostý učeň zo zámku. Už onedlho sa na Ellu konečne usmeje šťastie. Keď kráľ pozve do svojho paláca na ples všetky dievčatá zo širokého okolia, Ella sa teší na stretnutie s očarujúcim Kitom (Richard Madden). Macocha jej však návštevu bálu zakáže a zlomyseľne jej roztrhá šaty. Ako vo všetkých rozprávkach, pomoc je nablízku a prichádza v pravú chvíľu, Zrazu sa objaví čarovná Víla - sudička (Helena Bonham-Carterová), ktorá premení dyňu a niekoľko myšiek na zlatý koč, krásne šaty a krištáľové črievičky, Popolušku vyšle na kráľovský bál do zámku, a tým jej navždy zmení život. (TV JOJ)

dadoool

Jedna z nejlépe natočených moderních pohádek a přeci se drží původního příběhu. Je vidět, že to prostě jde. Nádherně zpracované, krásné prostředí, kostýmy, herci a ta hudba! Ta mě doslova očarovala. Něco tak nádherného jsem dlouho v pohádce neslyšela. Opravdu krásný zážitek se vším všudy. ()

Amalberga

Sic jsem se snažila, ale porovnání s naší popelkou jsem se nevyhnula. Chvílemi jsem měla až pocit, že tvůrci viděli naši popelku a malinko se inspirovali. ()

Tempest

Docela pěkná hraná verze Popelky. Scénář Popelku moc nešetří, připraví ji nejdříve o rodiče i o všechno jejímu srdci drahé, aby přece jenom nakonec ke štěstí došla. Vynikající jsou triky a víla kmotřička v podání Heleny Bonham Carterové, u které je škoda, že nedostala více prostoru, ale sám příběh tomu moc nepřeje. Krásné je i samotná vizuální stránka filmu, barvy jsou nádherné a Popelčiny šaty i kočár z dýně překrásné. Herecké výkony byly ucházející, takže z mojí strany spokojenost. ()

Jaryktichy

Tato pohádka mě vůbec nezaujala skoro ničím . Ano, musím brát, že je od Disneye a pro malé děti, ale tolik zmatku v pohádce jsem neviděl. Není to žádná Popelka ale Elka. Pohádka mě moc neoslovila a dost jsem se nudil. Ani výběr herců nebyla žádná sláva. Občas se mi líbily nějaké scény a to je asi jediné. Když už si chcete pustit „Popelku“ tak si pusťte naši Československou. ()

Kozlowski8

Typické americké pojetí klasické pohádky - maximalistické, honosné, s dokonale probarvenými exteriéry, kostýmy i lidmi. Nakonec ale - proč ne? Kouzla naší Popelky s Juráškem, Tajtrdlíkem, Vinckem apod. však nedosahuje ani náhodou. 60%. ()

Domec08

Není remake jako remake. Navíc všechno vypadá tak uměle. Z lítosti za tři, ale jsou to ty tři, které bych si už nikdy nepustil. Co je nejvíc vtipné, že většina američanů ani neví, že vůbec nějaká originální verze ze země zaslíbené, mlékem a strdím oplývající existuje :D ()

Scaevola

Snímek funguje jako psychedelické omalovánky ke kulisám disneyovského zábavního parku a kromě toho nepřináší vůbec nic podstatného: Všichni jsou krásní, lesklí a urputně vhodní, až by měl člověk pocit, že jde o pokračování "Stmívání", že jedné Krvavé svatby nebylo dosti a že K. Branagh už utratil honorář za "Thora". ()

RealHonza

Velmi povedená adaptace. Zařadil bych ji hned do závěsu za tu naší. Prostředí možná trošku předplacené (od Španělska přes Francii a UK do Alp), ale proč ne, je to pohádka. Jednu výtku bych ale měl a to ještě menší nenápadnost popelky na bále, aby ji nikdo nepoznal, než má Clark Kent jako superman. ()

0kozel

Pěkná verze klasické pohádky. Oceňuji, že se tvůrci nesnažili být za každou cenu originální. Hodně mě pobavilo kouzlení, ještěrky neměly chybu. ()

Ronkar

Nějak nevím co tomu vytýkat. Pro cílovku je to pravděpodobně topka, ale kupodivu je to vlastně vcelku koukatelné. Nádherná bohatá výprava. Lily James je jako Popelka výborně vybraná. Macecha v roli Cate Blanchett jakmbysmet. Je to prostě hezká barevná romantická pohádka o holce, který se splní její přání a tak by to mělo být. Heslo příběhu: laskavost a odvaha je přeneseno fajn a i ten princ je sympaťák a hezoun. A nejsou tu otravné disney písničky, takže za to taky palec hore. Nedá se čekat nějaké hluboké poselství, nebo vývoj charakterů. Popelka je dost povrchní, jednoduchá vše jede vpřed až do finále bez větších zvratů nebo překvapení. ()

Teachman

Námět a zápletka: 9/10 ... Vizuální stránka: 10/10 ... Soundtrack: 10/10 ... Didaktický potenciál: 10/10 ... Celkový dojem: 10/10. (nejlepší verze této pohádky) ()

Talita1

Krásna a pracovitá Popoluška, múdry a pekný princ, nápomocné myšky a jašterice a perfektná love story. Nemám čo vytknúť. Bolo to nádherné. ()

flakik

"Nová" verze Popelky z dílny Walta Disneyho bohužel nepřinesla nic moc nového. Byl jsem docela překvapen, že ačkoliv se jedná o pohádku, především pro děti nebo pro rodiny s dětmi, tak je v ní až příliš mnoho smrti. Ve většině verzí začíná Popelka tím, že je bez matky. Zde ale postupně ve filmu vidíme zemřít její matku, pak se vyrovnává se smrtí otce, a abychom zachovali magické pohádkové číslo tři, zemře i samotný král, což taky není zrovna obvyklé. Poté, co se objevila na scéně macecha se svými dcerami, především pak Anastázií (Holliday Grainer), jsem se cítil, jako bych se ocitl v dalším dílu Downton Abbey, čemuž tak trochu nasvědčovalo i uspořádání kuchyně se systémem zvonků. Poněkud zvláštní byly také kostýmy. Pokud si vzpomenu na Věčný příběh, měl jasnou stylizaci do období renesance, stejně tak naše klasická Popelka s Libuší Šafránkovou. Zde jsem ale nevěděl, jestli jsem v renesanci, baroku nebo podle šatů macechy už dokonce v předválečných letech 20. století. Tahle kolize působila poměrně rušivým dojmem, i když kostýmy jsou víc než nádherné včetně dekorací zámku i domu, kde PopElka žije, který je doveden do nejmenších detailů a najdete zvířecí motivy doslova všude, od lustrů, přes tapety až po soupravu na šití. Jedno z velkých finálí je, když se objeví na scéně kouzelná víla kmotřička a začne čarovat. V té chvíli začíná i silná parketa dílny Walta Disneyho, který umí dělat zázraky na počkání. Bohužel je to pro Helen Bonham Carter jediná chvíle, kdy se ve filmu objeví a "odvede svou práci". Zdá se, že "starší" herečky jako je Helen Bonham Carter a Cate Blanchett se nedají srovnávat s mladou nastupující generací a i ve svých velmi krátkých chvílích dokážou zazářit mnohem víc než ostatní v celém filmu. Druhým velkým finálem je pak samozřejmě bál. Zámky, jaké tvoří Disney, jsou sice již klasikou, ale klasikou, která se snad nikdy neohraje a ani neokouká, včetně všeho blyštivého pozlátka a ohňostrojů okolo. Jak jsem již ale začal, toto zpracování nepřináší do příběhu prakticky nic nového. Zdá se, že Disney se jen snaží vydolovat něco víc z již tak známé klasiky, jako je animovaná Popelka z roku 1950 a zvýšit tak tržby na merchandisingu. Čemuž by možná víc pomohlo, kdyby bylo ve filmu použito více písní a nebyly by ponechány až na závěrečné titulky, kdy stejně většina publika odchází. Nicméně tato verze sice zcela nenadchne, ale taky neurazí a připomíná mi, že na pohádky nebudu nikdy příliš starý. ()

baner

Popoluška - Walt Disney robí stále lepšie a lepšie filmy a rozprávky,Je úžasné sledovať, ako nám plátna kín predstavujú klasiky kreslených rozprávok, v hranej forme. A ide im to na 1. Po zlobe ďalšia úžasná rozprávka, ktorá napĺňa predstavy rodičov ako aj detí. Bravo. Dej v tejto rozprávke pozná celý svet a Kenneth Branagh, ako režisér si to uvedomuje, a preto jeho jedinou snahou bolo dať rozprávke o Popoluške dušu. Podarilo sa mu to na plnej čiare. Samozrejme, aj vďaka výberu hlavných hrdinov , ktorý je najlepší, ako si viete iba predstaviť. Moja dcéra sa ani nedokázala pozerať na plátno kina od nadšenia keď Popoluška ide na bál a všetci sa na ňu dívajú. Po pravej strane odo mňa, neznáma pani si 3x utierala slzy a moja manželka si pospevovala a tancovala na chodníku celú cestu z kina domov. Je to kúzlo? ANO. Je to kúzlo, čo dokázal dať režisér tejto rozprávke. Myslíte si, že Vás na Popoluške už nič neprekvapí? Bežte do kina a budete prekvapení. Nie pridaním niečoho nového, iba vrátenie života, do tak dobre poznaného, čo ako malé deti sme vnímali stále. Ja dávam 100% a veľké ďakujem ()

lapatata

Pohádka je milá a kouzelná. Hlavním kladem je Lily James. Po dlouhé době vhodně obsazená hlavní role "princezny". Když si vzpomenu na tu katastrofálně obsazenou Sněhurku (Lily Collins) nebo i "novodobé" princezny v českých pohádkách (Tereza Voříšková, Veronika Kubařová, Eva Josefíková, Vica Kerekes, Zuzana Kajnarová, Táňa Pauhofová...), tak toto musím zcela jednoznačně zdůraznit jako velký plus. Lily James je opravdu pohádkově krásná, nevinná a ve své roli naprosto věrohodná. Velká výprava a dokonalé triky jsou skutečně efektivní. Pokud jde o negativa... Možná to není úplně adekvátní srovnání, ale český divák se chtě nechtě neubrání vzpomínce na Tři oříšky pro Popelku, které možná neměly takový budget, ale zase měly srdce a to tady trošku chybí. Ze stejného důvodu bych upřednostnil i jistě srovnatelnější hollywoodský Věčný příběh s Drew Barrymore. Ten byl originální a podstatně vtipnější. Z těchto důvodů mi tato pohádka příjde lehce nadhodnocená, ale to neznamená, že jsem nebyl spokojený. ()

zuzrik

Pohádka moc pěkná, leč dost ohraná. Snímek se mi líbil a celkem rychle utekl. Myslím, že neurazí nikoho ale nejvíce je to vhodné asi pro rodiny s dětmi :) A ještě zmíním, že Cate Blanchett se do své role opravdu skvěle hodí. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování

23.05.2023

Ikonický příběh o Popelce se v průběhu let dočkal mnoha verzí, přičemž mezi ty nejznámější v Česku patří samozřejmě Tři oříšky pro Popelku, animovaná Popelka z roku 1950, a pak možná moderní Popelka… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)