Mamička (Hayley Atwellová) prezradí svojej dcérke Elle tajomstvo, ktoré ju prevedie všetkými skúškami, aké vie život ponúknuť. Maj odvahu a buď milá! Po smrti mamičky sa Ellin otec (Ben Chaplin) znova ožení. Ella (Lily Jamesová) má svojho otecka veľmi rada, a tak sa snaží správať ústretovo k svojej novej macoche (Cate Blanchettová) a jej dvom dcéram Anastázii (Holliday Graingerová) a Drizelle (Sophie McSheraová). Robí všetko pre to, aby sa v svojom novom domove cítili dobre. Keď ale otecko nečakane zomrie, Ella zistí, že je vydaná na milosť a nemilosť svojej novej, žiarlivej a krutej rodiny. Zanedlho sa z nej stane obyčajná slúžka, večne špinavá od popola, ktorej všetci posmešne hovoria Popoluška. Napriek krutostiam, ktorým musí čeliť, však Ella nestráca nádej a riadi sa posledným želaním svojej matky - byť v každej situácii odvážna, láskavá a milá. Nechce prepadnúť zúfalstvu, ani pohŕdať tými, ktorí s ňou jednajú zle. Ella v lesoch náhodou spozná neznámeho mladíka a cíti, že konečne stretla spriaznenú dušu. Netuší, že atraktívny cudzinec je v skutočnosti princ, a nie prostý učeň zo zámku. Už onedlho sa na Ellu konečne usmeje šťastie. Keď kráľ pozve do svojho paláca na ples všetky dievčatá zo širokého okolia, Ella sa teší na stretnutie s očarujúcim Kitom (Richard Madden). Macocha jej však návštevu bálu zakáže a zlomyseľne jej roztrhá šaty. Ako vo všetkých rozprávkach, pomoc je nablízku a prichádza v pravú chvíľu, Zrazu sa objaví čarovná Víla - sudička (Helena Bonham-Carterová), ktorá premení dyňu a niekoľko myšiek na zlatý koč, krásne šaty a krištáľové črievičky, Popolušku vyšle na kráľovský bál do zámku, a tým jej navždy zmení život. (TV JOJ)

PaKo1980

No, dětem bych asi pustil lepší pohádku.. za mě ne příliš povedené zpracování.. Zase, vzhledem k množství vzdouvajících se výstřihů naplněných luxusními ňadry 1*, možno doporučit jako takové softko pro náctileleté :) A pak taky Helenka jako víla (+ ňadra) ta bez hvězdičky taky neodejde ;) ()

Evanlyn

Moc se mi libili filmové kostými a celkově scénografie filmu. Herci byli fajn a myslím že se pohádka opravdu povedla a dokáže se na ni podívat jakákoliv generace. ()

Amellia

Skutocne som velkym fanusikom tychto sfilmovanych rozpravok (alebo rodinnych filmov??). Je to naozaj krasna podivana. Kostymi, vyprava, herci..Aaaach :) Po tomto filme sa chvilku snazite byt lepsim clovek nez prave ste, lebo ked vidite co dokaze strpiet Cinderella, tak si povieme, boze to neni mozne, ja by som toto nezvladol, uz by som sa asi obesil :D A za tu povahu dostala co jej patri, spravodlivost sa ukazala :) typicky zasluzeny happy end :) dufam ze Disneyovky sa sfilmuju vsetky...Ale pre baby pride aj mierna depresia.. pretoze:,, Aj ja chcem take saty!" :))) ()

althinka

ešte ozaj dojatá a spokojná musím pridať niekoľko slov ... za mňa teda ozaj 5* ... tradičný (mnou osobne veľmi zbožňovaný) príbeh v neskutočne vydarenom a krásnom šate :) trošku naivity, no čisté a ľúbezné ... presne takto majú rozprávky pôsobiť ... ako čisté zrkadlo:) v ktorom vidíme veci krajšími a úprimnejšími :) taký dojem z toho proste mám, kým píšem s úsmevom a mysľou plnou krásnych obrázkov tento komentár... jeden z mála dôkazov, že aj "tisíc raz obohraná platňa" môže znieť úžasné, ak sa s námetom zaobchádza jemne a pritom inovatívne ... pri scéne s Helen a celkovou výpravou, som skoro tlieskala:) som rada, že sa také rozprávky točia ... dieťa vo mne je nadšené :) a je fajn na to dieťa celkom nezabudnúť a pri takom výlete do rozprávok ... získať čistú a úprimnú radosť :) budem ešte dlho po tomto dúšku známej značky ... mať chuť byť láskavá a odvážna:) aj keď ja som si svojho princa už našla:) ()

lineker

Kouzelné zpracování jedné z nejznámějších pohádek od BrüderGrims. Do té naší Vorlíčkovi ji sice krapet chybělo, ale i tak na některý z podzimních večerů je to fajn pokoukání, které pohladí.. ()

Pokey

Vítejte v příběhu o princi, obyčejné dívce a jednom páru šatů, které sice šustí jako slupky z kukuřice, ale je na nich spousta třpytek a proto nad nimi všechny dívky slintají a mužům - tedy především absolventům tanečních kurzů (v takovémto případě se sem už řadí i jisté procento žen) - se z nich ježí vlasy na zátylku, Jo a taky ta láska. Vlastně. Jakožto notorická naiva jsem nemohla celý film nesledovat s úsměvem dítěte, kterému maminka právě koupila tu nejpřeslazenější a nejnezdravější hovadinu, na jakou teď děti zrovna letí. Takže pokud přejdete tu notnou dávku amerického kýče a odoláte na začátku pokušení rozmlátit si hlavu o stěnu a dáte tomu raději krycí název "styl", myslím, že se vám to bude líbit. Příběh je sice značně odlišný od toho, který vám vyprávěli rodiče, či od toho, který se rok co rok prohání ve víru Vánoc a televizního vysílání po naší republice a dává vám zapomenout na to, že za oknem je jenom zatracený bahno, ale není to v žádném případě zápor. Atmosféra filmu má kouzlo a to se jen tak na smeťáku neválí. Přesvědčte se, až zas někdy půjdete babičce hledat novou protézu. ()

Adushka91

Krásné kostýmy, interiéry i exteriéry, fantastická Cate Blanchett, ale Popelka byla na můj vkus moc "jednoduchá" a princ mi byl nesympatický. Dokoukala jsem, celkem jsem se bavila, ale jednou stačilo. ()

Glajda

Filmy mám velmi ráda. Mám ráda i filmy, co jsou znovu zpracované. U těchto filmů je však mnohem těžší diváka překvapit, nadchnout, zaujmout..Né vždy se to povede. Ale tento film- pohádka u mě splnila vše! Je to opravdu krásně znovu zpracovaná Popelka. Suprově natočené a udělané prostředí, kostýmy, hudba.. Opravdu se mi líbí, jak je Elka laskavá a hodná. Je v tom neskutečná krása a my by jsme si podle toho mohli brát aspoň trochu příklad.. ()

teri90

Pohádky mám velmi ráda, ale tohle mě moc neoslovilo. Herci mi přišli tak nějak nekompatibilní a působili na mě chladným dojmem , místy byl děj nelogický např. úmrtí matky na začátku a postrádala sem tam také špetku humoru. Tudíž ve výsledku na mne film působil nedojemně. Co se týče výpravy, pro malé dívky určitě ok. ()

aurynn

Vizuálně rozpustilá klasická pohádka. Kouzelně naivní od detailů, přes herectví až po efekty. Jen snad Helena Bonham-Carter v roli dobré víly kmotřičky s hůlkou... Heleno promiň, ale nejsi Jedi, ale Sith... šílená Bellatrix Lestrange je pro Tebe fakt lepší role s hůlkou. ()

mariannda

Hmm,tak obsazení. Taky budu srovnávat,Belle Kráska Emma Watson super,naproti tomu Popelka dokonale nanicovatá a nijak mě nezaujala,kreslená má větší šmrnc. Macecha v podání Cate Blanchet ji úplně zastinuje,jí ty mrchy opravdu sednou, princ celkem ucházející,žádný přesládlý šampon. Helena jednička. Vizuálně hezké,nejvíc se mi líbila proměna myší v koně,fakt kouzelné a samozřejmě Popelčiny šaty,ach,jako z Frozen a to miluju,škoda jen,že v nich nebyl někdo jiný,prostě mi tam tato herečka nějak neseděla. Hudebně příjemné. Chvílemi jsem se ale trochu nudila. Znova uz to videt nemusim,maximalně kvůli fešnému princi :-) Zatím mě tedy zadna hraná verze úplně nedostala do kolen ani ty naše české,animovaná je stále top. Po druhem zhlednuti pridavam hvezdicku. Ta kouzla se fakt povedla. ()

BranuliQ

O chĺp lepšie ako tohtoročná Kráska a zviera, no stále nie dokonalé. Tomuto však k plnej paľbe veľa nechýbalo. Opäť tradičný Hollywood spolu s hercami, ktorí si to skrátka užívali a s naozaj nádhernou hudbou. Triková stránka skvelá, emócie taktiež fungovali a Branagh opäť raz dokázal, že kvalitné filmy ešte dokáže točiť. 85% ()

isterion

Naozaj dobré spracovanie pôvodného námetu. Pôsobí veľmi sviežo, nenásilne a milo, bez zbytočných úletov. Aj digitálne spracovanie zvieratiek a efektov bolo primerane zakomponované. Palec hore za celkový výsledok. ()

eaglestar odpad!

Kdo teda byla/byl ta Popelka? Ta holka, nebo ten negr? Bezzubá femi-libtardská srágora. Příště bude Popelku hrát lesbický trpaslík, černý pochopitelně. Svině zajebaný, dokurví všechno. ()

pupidup

Proc ne,proc ne...! Tohle nove draze vypravne zpracovani je uchvatne.. proste Popelka Elka jde casem a tady je to ku prospechu!! A mysky,ktere miluji,me potesily! 😀 krasna pohadka! ()

kory9

Překvapivě celkem pěkné. Taková modernější teen love story s feministickým nádechem, barevná a trošku megalomanská ve stylu Luhrmanna. Originálně vymyslený update děje o rodinné příběhy Elky i prince. Ale Helena vypadala trošku nesvá, nepatřičně v těch obřích bílých šatech a makeupu. ()

Jimko

Když jsem jako malá tuhle pohádku četla, přesně tohle byla moje představa o krásných šatičkách a botičkách atd.. Takže malé holčičky z toho musí být nejspíš nadšené :) Ale i přesto musím dát 3*, protože co se mi opravdu nelíbí je Elka.. aneb když se pokusíte z přirozeně krásné tmavovlásky udělat blondýnu, nedopadne to moc dobře.. to tmavé obočí na mě působilo až děsivě.. a ani svítivě modré oči Robba Starka to nezachrání.. ()

xninjax

Pohadka prijemna, ale neprinasi vubec nic noveho. Herci sympaticti, nicmene vykony hodne prumerne. Ale Popelka mela saty az mi oci prechazely, to se musi uznat :-). ()

illilay

Milé, jedna hviezdicka dole za nutenost v magii alebo ako to povedat, za prilisnu rozpravkovost animacii? No proste o chlp od dokonalej rozpravky. Napadite spracovanie, ocenujem scenar hlavnych postav ()

Rajca

Áno, aj ja som myslela, že Popoluška je len jedna, kým som nevidela tento skutočne podarený kúsok. Vynikajúce a presvedčivé herecké výkony. Pri menách ako Cate Blanchett predsa ani nemožno nič iné čakať. Nádherná výpravná scéna, vynikajúce vizuálne efekty, po čase skutočne príjemný pár a najmä scéna v ktorej Helena Bonham Carter mení tekvicu v rozprávkový koč je proste ikonická. Určite stojí tento počin za váš čas a nielen raz :). ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování

23.05.2023

Ikonický příběh o Popelce se v průběhu let dočkal mnoha verzí, přičemž mezi ty nejznámější v Česku patří samozřejmě Tři oříšky pro Popelku, animovaná Popelka z roku 1950, a pak možná moderní Popelka… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)