Mamička (Hayley Atwellová) prezradí svojej dcérke Elle tajomstvo, ktoré ju prevedie všetkými skúškami, aké vie život ponúknuť. Maj odvahu a buď milá! Po smrti mamičky sa Ellin otec (Ben Chaplin) znova ožení. Ella (Lily Jamesová) má svojho otecka veľmi rada, a tak sa snaží správať ústretovo k svojej novej macoche (Cate Blanchettová) a jej dvom dcéram Anastázii (Holliday Graingerová) a Drizelle (Sophie McSheraová). Robí všetko pre to, aby sa v svojom novom domove cítili dobre. Keď ale otecko nečakane zomrie, Ella zistí, že je vydaná na milosť a nemilosť svojej novej, žiarlivej a krutej rodiny. Zanedlho sa z nej stane obyčajná slúžka, večne špinavá od popola, ktorej všetci posmešne hovoria Popoluška. Napriek krutostiam, ktorým musí čeliť, však Ella nestráca nádej a riadi sa posledným želaním svojej matky - byť v každej situácii odvážna, láskavá a milá. Nechce prepadnúť zúfalstvu, ani pohŕdať tými, ktorí s ňou jednajú zle. Ella v lesoch náhodou spozná neznámeho mladíka a cíti, že konečne stretla spriaznenú dušu. Netuší, že atraktívny cudzinec je v skutočnosti princ, a nie prostý učeň zo zámku. Už onedlho sa na Ellu konečne usmeje šťastie. Keď kráľ pozve do svojho paláca na ples všetky dievčatá zo širokého okolia, Ella sa teší na stretnutie s očarujúcim Kitom (Richard Madden). Macocha jej však návštevu bálu zakáže a zlomyseľne jej roztrhá šaty. Ako vo všetkých rozprávkach, pomoc je nablízku a prichádza v pravú chvíľu, Zrazu sa objaví čarovná Víla - sudička (Helena Bonham-Carterová), ktorá premení dyňu a niekoľko myšiek na zlatý koč, krásne šaty a krištáľové črievičky, Popolušku vyšle na kráľovský bál do zámku, a tým jej navždy zmení život. (TV JOJ)

TaNya_

Pokud to mám srovnávat s naší krásnou českou Popelkou, tak snad ani nevím jestli to jde. Z obou dýchá ta dětská nevinnost a jednoduchost pohádky, tak že si člověk hned připadá jako by mu zas bylo pět. Ani sem od toho tolik nečekala a o to víc sem byla překvapená, když každý zná šťastný konec. ()

Maniik88

Prekonáva americká popoluška v niečom tú našu so Šafránkovou? V kostýmoch. Tie boli fakt krásné, samotný bál bol vrchol filmu. Páčila sa mi aj predstaviteľka popolušky a Cate Blanchet si užívala svoju rolu macochy a Helena bola zase raz bosorka/víla. Princ mi prišiel ako slizoun. Inak to bolo také nemastné - neslané. A majte ma za rasistu, ale podľa mňa do tradičnej Európskej rozprávky černosi nepatria. ()

departed

Jako člověk, co považuje většinu pohádek za tupý přebarvičkovaný blbosti musím na plnou hubu říct, že tohle je jedna z těch nej. jaký jsem zatím viděl. Nevím, čím to může být, protože na oko se to může zdát jako kterákoliv jiná pohádka, ale tahle působí jako dělaná logicky nejen za účelem zisku, ale vyjímečně i s citem, což se jen tak nevidí. Úžasný vizuál, velkolepá výprava, příjemný casting a kouzelná hudba. Znalci dokonce potvrzují, že se Branaghova verze drží striktně originálu, úplně ve všem, takže možná proto je to tak dobrý, neboť se tam násilím necpaly jakýsi moderní chujoviny. ()

papadoce

Nuž rozprávka to bola pekná, taká farebná. Bol to typický disneyovský vizuál, ktorému ale pre mňa chýbal nejaký nápad originality ako to bolo napríklad v prípade Maleficent. Navyše Lily James na mňa nepôsobí nijak očarujúco. Byť princ ja, tak z toho množstva báb na bále by som pretiahol Katušku Blanšetovú. Tá ma v sebe toľko sexepílu koľko má rokov :). No mňa to nijako zvlášť nedostalo, ale to je ok, keďže s istotou môžem povedať, že určite som nebol cieľovou skupinou tvorcov. Či ? ()

Lavinia

Po 3 dnech vybledlo do mlhava, pamatuji se na různé ukecané zvířectvo, hlavně myši, ještěrky a husu, rozhodně žádní holubi a sýčkové či přebírání luštěnin, a šlechtickou anglinu. Nečeské, koukatelné, možná bližší originálu než ten náš stereotyp, romanticky zpracováno. ()

Mijagi

Příběh se podařilo nejen podržet, ale také obohatit o další souvislosti. Výprava a kostýmy jsou bezesporu nejsilnější stránkou filmu, ale dobře se kouká i na herecké výkony a musím uznat, že některé pasáže jsou opravdu dojemné. Zásadní problém shledávám v počítačových úpravách. Ty jsou tak bídné, že film strhávají do kýče. Jde hlavně o přepálené barvy a do sebe nesmyslně zpatlané krajiny (např. útesy na pobřeží Anglie, nad nimiž se zvedají zasněžené velehory apod.). Uživatel jenik71 v záložce zajímavosti píše: „… rozpočet filmu byl asi 2 miliardy korun, naše legendární Tři oříšky pro Popelku (1973) stály 6 milionů korun.“ Ukázka toho, že peníze nehrají zas takovou roli, protože skutečným exteriérům z české verze nešlape produkce Walta Disneyho ani na paty. ()

habertek

Klobouk dolů a velké díky ne jen Branaghovi, ale i všem co dělali na filmu počínaje dokonalými kostýmy, výpravou,.... Po dlouhé době jsem se konečně dočkal 114 minut plných té nejnaivnější, nejněžnější, nejklasičtější a nepohádkovější pohádky. Prostě Popelka v tom pravém slova smyslu, kde se dočkáte umouněných tváří od popela, skleněného ztraceného střevíčku, kouzelné víly kmotřičky, nádherných plesových šatů, kamarádských myšek,....prostě úplná nepozměněná Disneyovská klasika. Myslím, že po těch s prominutím stačkám co vycházejí pod jménem Disney jsme se konečně dočkali zase starého dobrého Disney závanu pohádky s velkým "P". ()

Minnie85

Konečně skvělé zpracování Popelky, které se velmi zdařile drží původního kresleného originálu z roku 1950. Popelka je naivní a krásná, macecha zlá a proradná. Dokonce nechybí ani kocour Lucifer a dvě bláznivé, hloupé nevlastní sestry. Prostě tomuhle zpracování se nedá vůbec nic vytknout a pan Disney se nemusí otáčet v hrobě, protože tohle zpracování je opravdu důstojné ()

Athree

Jedna z mála pohádek, kdy USA (docela) dodrželo předlohu. Výjimkou je kdy sestrám Popelky havrani mají vyklovat oči. Každopádně Cate Blanchett pro mě táhla celý film, Helena B. Carter nedostala dostatek prostoru znovu dokázat, jak je skvělá a kladně hodnotím už jen to, že mám slabost pro blondýny a tou (Pop)Elka byla. Doporučuji v případě, kdy nebudete mít co na práci. ()

JajinkaBec

Dokonalé. Nechybělo tomu nic - slzičky, šťastné úsměvy, nějaké to hlubší zamyšlení a hlavně dokonalý happy end. Nádherná klasika ve své nejhlubší podstatě, perfektní kostýmy, princ, co má jméno a krásná a sympatická hlavní hrdinka. Česká Popelka je sice česká Popelka, ale tohle... Nejsem si jistá, jestli to vůbec lze stavět vedle sebe, takže nebudu otevřeně srovnávat. Jen naznačím, že tahle verze stojí hodně, HODNĚ vysoko! ()

weird

Tak tohle zkrátím na minimum stejně tak jako Popelka kvalitně pokrátila můj čas a ztenčila peněženku. O první hvězdičku se dělí hudba s krajinou, oboje velmi podmanivé, nicméně neméně podmanivý byl i výkon Cate Blanchett, který si vysluhuje hvězdu druhou. Bohužel, nemohu přijít na nic dalšího, co by v souvislosti s tímto filmem stálo za zmínku. Z kina jsem vycházela se smutným povzdechnutím po české Popelce, Libušce a Juráškovi. Největší zážitek? Kraťas Frozen Fever na začátku. ()

ratpile

Nejhezčí pohádka od Stardust. Branagh citlivě vypráví o lásce a plně se soustředí na jednoduchý motiv tradiční Disney Popelky. Krásný příběh navíc vyšperkoval skvěle zvoleným obsazením. Lily James je dokonalá popelka a Richard Madden (Rob Stark) umí být překvapivě lidský princ. Třešničkou na tom barevném dortu je pak Cate Blanchett, která snad nejvíc ze všech postav dává připomenout, odkud vzešel Kenneth Branagh, jeho cit pro charaktery a vnitřní dramata. Vše se navíc odehrává v nádherných lokacích, kostýmy jsou zralé na Oscara a Patrick Doyle k tomu vyhrává značně slzopudně. Sám jsem měl na krajíčku. Nejednou. Ehm. ()

BardDeLune

Branagh byl vzdy muj oblibeny reziser I herec a jsem velice rada, ze prave on natocil tuo moc peknou pohadku. Have do ktereho ji oblekl he prijemny a oddechovy. Boze ta Helena a Cate ()

Guran

Velká zhovadilost. Trapné zpracování a hlavní hrdinka na blití. Hodně špatný film, ke kterému nemohu sehnat odvahu k okomentování. ()

Barghest

Ach jo, zase další zapomenutelná, přebarvičkovaná hollywoodská pohádka, kterou nedokázal z průměru vytáhnout ani talent Kennetha Branagha. Lily James je sice sympatická a okouzlující, ale sem se moc nehodí. A vlastně ani Richard Madden ne, kterému ta slaďouškovská stylizace sebrala charisma. A to ho jako herce celkem můžu. Plášť, obří meč a zlovlk po boku mu prostě sluší víc než vykleštěné princátko s modrýma lampičkama. Nerada to říkám, ale tentokrát jsi mě zklamal, Kene. Kdy konečně někdo natočí tu pravou, grimmovsky brutální Popelku s odsekáváním nohou? ()

Jason69

"Remake" animované verze z roku 1950 v hrané podobě je pěkný, roztomilý, místy i dojemný a zároveň moderně pojatý, doplněný skvělou hudbou. Po nedávných Sněhurkách a Růžence (Zloba), se mi toto zpracování klasické pohádky líbilo nejvíc. 75% ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování

23.05.2023

Ikonický příběh o Popelce se v průběhu let dočkal mnoha verzí, přičemž mezi ty nejznámější v Česku patří samozřejmě Tři oříšky pro Popelku, animovaná Popelka z roku 1950, a pak možná moderní Popelka… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)