Mamička (Hayley Atwellová) prezradí svojej dcérke Elle tajomstvo, ktoré ju prevedie všetkými skúškami, aké vie život ponúknuť. Maj odvahu a buď milá! Po smrti mamičky sa Ellin otec (Ben Chaplin) znova ožení. Ella (Lily Jamesová) má svojho otecka veľmi rada, a tak sa snaží správať ústretovo k svojej novej macoche (Cate Blanchettová) a jej dvom dcéram Anastázii (Holliday Graingerová) a Drizelle (Sophie McSheraová). Robí všetko pre to, aby sa v svojom novom domove cítili dobre. Keď ale otecko nečakane zomrie, Ella zistí, že je vydaná na milosť a nemilosť svojej novej, žiarlivej a krutej rodiny. Zanedlho sa z nej stane obyčajná slúžka, večne špinavá od popola, ktorej všetci posmešne hovoria Popoluška. Napriek krutostiam, ktorým musí čeliť, však Ella nestráca nádej a riadi sa posledným želaním svojej matky - byť v každej situácii odvážna, láskavá a milá. Nechce prepadnúť zúfalstvu, ani pohŕdať tými, ktorí s ňou jednajú zle. Ella v lesoch náhodou spozná neznámeho mladíka a cíti, že konečne stretla spriaznenú dušu. Netuší, že atraktívny cudzinec je v skutočnosti princ, a nie prostý učeň zo zámku. Už onedlho sa na Ellu konečne usmeje šťastie. Keď kráľ pozve do svojho paláca na ples všetky dievčatá zo širokého okolia, Ella sa teší na stretnutie s očarujúcim Kitom (Richard Madden). Macocha jej však návštevu bálu zakáže a zlomyseľne jej roztrhá šaty. Ako vo všetkých rozprávkach, pomoc je nablízku a prichádza v pravú chvíľu, Zrazu sa objaví čarovná Víla - sudička (Helena Bonham-Carterová), ktorá premení dyňu a niekoľko myšiek na zlatý koč, krásne šaty a krištáľové črievičky, Popolušku vyšle na kráľovský bál do zámku, a tým jej navždy zmení život. (TV JOJ)

provitamin

Keby som vedel že uvidím toto, osedlal by som radšej môjho dvojkolesového tátoša ako sedadlo v kine. Na českú popelku sa to nechytalo ani zdaleka. Kate Blanchett ako macocha hrozná, myslím herecky, Lily James ako popelka ešte horšia, navyše mala driek ako anorektička z Ugandy po trojmesačnej hladovke, Richard Madden ako princ slabý, Helena Bonham Carter ako dobrá víla ušla a Hayley Atwell si ako origoš matka popelky žiaľ moc nezahrala. Celé presladené, žiaden prekvapivý moment a tých 79 percent na čsfd? Nuž, asi som tu jediný normálny. Neverím že by to až tak posral ten slovenský dabing, aj ked značný podiel na tom iste má. ()

Janega

Keďže v kine na Popoluške bola moja sestra, rozhodol som sa, že výnimočne jej dovolím ohodnotiť tento film za mňa. Ako žena ho asi viac docení. Takže okrem jej 5 hviezdičkového hodnotenia, film okomentovala jednou vetou:"Bolo to úžasné!" ()

bloodline

Tisícpäťsto krát si s týmto námetom osud vytrel zadok a napriek tomu putuje generačne (prevažne) do kín v novšej a novšej verzii. Obavy so mnou lomcovali ako fukušimským reaktorom pred štyrmi rokmi, ale našťastie a zdôrazním to ešte raz, NAŠŤASTIE ma oblialo príjemné prekvapenie a Cinderella môže so vzpriamenou hlavou hrdo ukázať vztýčené prostredníky obidvom Snehulienkam či paškvilu Šípkovej Ruženky, ktoré v posledných rokoch zohyzdili pojem rozprávka ako kyselina moslimskú cudzoložníčku. Slovenský dabing ubral pol hviezdy, inak dojem kazil iba miestami prehnaný afekt, veľké kvalitatívne výkyvy scén, sem tam dosť tupý scenár (aj s prižmúrením oka na najmenších diviakov) a príliš veľa sentimentu a umierajúcich (taký detský Rambo). Naopak Branagh ponechal tradície a česť na správnom mieste pričom výprava si s hudbou a kostýmami (hlavne v prípade pani Blanchett) rozdelili tromfy. Cate Blanchett herecky uzurpovala latku Isinbajevovsky vysoko. Tak ako je vo futbale či hokeji rozdielový hráč, ona je rozdielová herečka a plátno jej leží pri nohách. Dojem pohladili aj Lily James a Helena Bonham Carter. Jej životný rozkol s maestrom Burtonom očividne pomohol, ale Reese Witherspoon zo seba robiť nemusí :) 3 a 1/2* ()

alouch

Až na to, že Popelka není nijak nádherná, je sympatická (nejkrásnější na ní byly šaty a možná ještě blond vlasy), tak tato verze se hodně povedla. Pravda, téměř věrně kopíruje kreslenou předlohu, ale všechno do sebe pěkně zapadá a některé věci jsou více objasněny. ()

Ledkodlaq

Klasické pohádky v rádoby novodobém kabátě mě moc netáhnou. Buď se podívám ne starou pohádku (a bude se mi líbit právě protože je starší, na nic si nehraje a je právě taková, jaká ve své době mela být) a nebo chci něco zbrusu nového a moderního. Tohle něco mezi mě příliš nenadchlo. Například dvě relativně nedávné nové verze popelky mě bavily mnohem více. ()

dopita

Za zmínku stojí pouze Cate Blanchettová a vizuál. Jinak je to výpravná nuda s nesympatickýma postavama a dvakrát tak nesympatickým princem. ()

Merkin

Překvapivě zdařilá verze přeznámé pohádky, jejíž síla se skrývá v půvabně řešené výpravě a mile neokoukaných hlavních hrdinech (pominu-li Cate Blanchett, ale ta je vždy sympatická). ()

Hanys_

Klasika v moderním hávu. Skvěle natočená, s pohádkovou Lily James v hlavní roli. Disney narazil na novou zlatou žílu, takže...kdo bude další? ()

ti88na

Celkom pekné. Dýcha z toho určitá moderna, no napriek tomu je príbeh podaný veľmi klasicky. Ženský prvok tu hrá jednoznačne prvé husle, konečne mám ale pocit, že macocha až tak nezatienila hlavnú hrdinku, ktorá bola rozkošná miestami až detinská, ale tú láskavosť som jej verila. Cate Blanchett mi veľmi pripomenula Anjelicu Huston, ktorá túto rolu stvárnila vo Večnom príbehu. Muži ako som už spomínala boli dosť nevýrazní, až na Nonsa Anozieho, ktorý tu pôsobil ako päsť na oko, ale tvorcovia sa tak boja obvineniam z rasizmu, že im je to jedno. Hold musíme si na to zrejme zvyknúť. Takže celkom pekná, milá a miestami dojemná rozprávka, ktorá rozhodne nemôže nikoho uraziť. ()

Simbet

První část byla tak tragická, že jsem začala přemýšlet, jestli se dívám na pohádku nebo tragédii. Když jsem si myslela, že nejhorší mám za sebou, přišlo ještě horší: nuda nuda nuda. Už ani nevím, proč jsem se dodívala, zřejmě ale proto, že jsem neměla vyloupané všechny ořechy. Moje představy o krásné Popelce a krásném princi se zřejmě neshodují s tvůrci filmu, takže musím říct, že se mi ani jeden z nich vůbec nelíbil. Helena Bohnam Carter byla sice dobrá víla kmotřička, ale tu roli by zvládl kde kdo. Jediné pozitivum byla Cate Blanchett, která zahrála prvotřídní mrchu. ()

Romario

Krásné pohádkově romantické krajinky, dobře vybraná Popelka, nemastný neslaný princ, umírněné množství triků. V celku příjemná US pohádka, ale ta "naše Libuška" je stejně nedostižná. ()

Ripley

Hraný film vychází z původní animované verze studie Disney.Obdivuji tvůrce,že dokázali s tak jednoduchého příběhu vytvořit tento film.Pro někoho kýč,pro mě překrásná laskavá a dojemná romance.Kenneth Branagh je režijně po otřesném Jacku Ryanovi zpět ve formě.Nádherná kamera a kostýmy.Mám jen jedinou výtku.Dokáži si představit pěknější herečku v roli Popelky.Herecky to bylo v pořádku. ()

kolemjdouc

nejhorší Popelka kterou jsem kdy viděla.Fantaskní zpracování afektované chování postav úporná snaha ohromit diváka Zbytečně dlouhé scény tance s princem kdy Popelka jen umě roztáčela šatečky V neposlední řadě - měla tahle Popelka silikony nebo ne? Garderobiéři odvedli famózní práci ,zpracování kostýmů bylo evidentně náročné.A Kate Blanchett chtěla ztvárnit svoji postavu opravdu takhle? ()

aquiver

Nádhera. Tahle Popelka emočně funguje perfektně, a tím jsou naše Tři oříšky takřka vyrovnány. Tohle je cesta, kterou by Disney mohlo jít... a kéž by svět byl občas takový jako v pohádkách... 80 % ()

Elyonka

Příběh je tradiční jak jen to může být. Přesto podaný z grácií. Hlavní je na filmu, ale jeho vizuální zpracování. To je totiž naprosto špičkové a úchvatné. Jedno z nejlepších za poslední dobu. Obzvlášť kostýmy jsou božské. Takhle nádhernou a bohatou výpravu jsem neviděla už dlouho. ()

Kejt.lin

Ježiš mě to teda přišlo trapný a vůbec mě to nebavilo. Snobský a přeplácaný. Lily James byla naprosto nepřirozená. Svou roli zvládla možná jako ufňukaná naivka, což by asi k roli patřilo, ale vtipný je, že ani to jsem jí nevěřila. Myslím, že co se týče pohádek, tak dokážu být objektivní..ale..asi by se mi to nelíbilo ani kdyby mi bylo o 10 let méně. Ale jak tak koukám, tak jsem asi jen z mála exemplářů, kterému se tohle přeblyštěné hloupé zpracování nelíbilo. ()

peetriss

Branaghova Popelka na mě působí více jako mainstreamová komerční jednohubka, než jako zásadní zfilmování jedné z nejslavnějších a nejotřepanějších pohádek. Neupírám Branaghovi, že jeho přístup Popelčin příběh nijak neuráží, chová jej v patřičné úctě, dokáže diváka naladit na romantickou notu, ale na druhou stranu mě chybí více srdce a takové té kouzelné pohádkové noty. Důraz je kladen spíše na efekt rodinného dobrodružství plného roztodivných postaviček, vyšperkovaných rekvizit a líbivých kostýmů. Popelka s rokem výroby 2015 je tak pouhým "ikstým" převyprávěním notoricky známého příběhu, který je inovován jen novodobými digitálními prvky, ničím jiným. Více vtáhnout mě dokázal třeba Věčný příběh, byť Popelku vypráví jen velmi volně nebo výborná, roztomilá a podceňovaná Singhova, opět volně pojatá, Sněhurka. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování

23.05.2023

Ikonický příběh o Popelce se v průběhu let dočkal mnoha verzí, přičemž mezi ty nejznámější v Česku patří samozřejmě Tři oříšky pro Popelku, animovaná Popelka z roku 1950, a pak možná moderní Popelka… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)