Generální manažer týmu amerického fotbalu se musí rozhodnout, jak naložit s možností prvního výběru při draftu, do kterého zbývá zhruba 13 hodin. Manažer Sonny Weaver má před sebou nejdůležitější den nadcházející sezóny. Den draftu. Tým Cleveland Browns má právo první volby, to znamená, že si může z mladých hráčů, kteří jsou k dispozici, vybírat jako první. Nejžhavějším kandidátem je Bo Callahan, vítěz Heismanovy trofeje. Sonny se musí rozhodnout, zda ho vezme a co je kvůli tomu ochoten obětovat. Zároveň se nedávno dozvěděl, že jeho přítelkyně Ali čeká dítě. Fanoušci Clevelandu jsou velmi nadšeni z toho, že by za jejich tým mohl nastoupit právě Callahan, jenže Sonnymu se na něm pořád něco nezdá. Večer začíná draft, který vysílá celostátní televize a tým Browns má deset minut na svou první volbu... (TV Nova)

Stinger78

Wow, tak tohle byla teda opravdu pecka. Sice film o fotbalu bez fotbalu, ale mělo to drajv jako poslední minuty SuperBowlu. Zbožňuju drafty, show jako sviňa a tohle dalo velice povedený pohled do zákulisí, jak probíhají kšefty o pozice, o hráče, o budoucnost týmu. Takže až zase nějaký draft proběhne a člověk si řekne, ty vole, co to ten GM vyvedl, že to nedává logiku, tak následné kroky můžou vše vysvětlit. Skvělé obsazení, vytrvalé tempo filmu, NFL, prostě za pět. ()

KuceraJohny

Dlouho jsem neviděl takový americký film, který by mě svým závěrem naprosto rozveselil. Já samozřejmě miluju sportovní filmy a draft je něco co mě láká každý rok, ale neznamená, že každý sportovní film mě hned učaruje. To vůbec ne, v tomhle případě jsem byl, však nadšený. Nebyl potřeba ani žádný sportovní výkon k tomu abych cítil napětí a stres. Vyjednávání bylo vždy něco co mě bavilo a takový majstrštyk na konci no to bylo něco. Všichni herci do svých rolí pasují dokonale, ale neřekl bych, že někdo vyloženě vyčníval. Tentokrát to nebylo o hercích, ale o dobře promýšleném příběhu. Co ještě musím pochválit je přecházení mezi určitými scénami, to mě neskutečně bavilo. Takže na závěr hodnotím jen kladně. ()

bengelis

Po dlhom čase skvelý športový film z oblasti amerického fotbalu. Podobný moneyball ale v niečom dokonalý a to v tom že z oblasti draftov je to výnimočný film. Kostner ako za mlada. Odporúčam pozrieť. ()

long24

Zaujimavy film z prostredia sportu ktory v europe nieje az tak rozsireny. nie kazdemu sa musi pacit, ale nakolko mam blizko k zamorskym sportom a rozumiem dolezitosti draftu, pre mna top film. viac sa toho snad uz ani neda napisat. ()

MirINDay

Vzrušující film. Musím se přiznat, že jsem neměl vůbec tušení, jak se bude všechno vyvíjet dál. Pro mě jen škoda, že se draft netýkal NHL, který se zájmem sleduji a vím, jak nevyzpytatelný může být. Kdybych byl Američan nebo alespoň fanoušek NFL, určitě bych byl v ději ještě více ponořený. ()

DBel

Rozpočet - $ N/A // Otvárací víkend v USA $ 9,783,603 // Tržby v USA - $ 28,842,237 // Tržby celosvetovo - $ 29,462,046 /// 80% ()

RonnieR

Pre mňa, ako veľkého fanúšika tejto nádhernej hry je to ako balzam na dušu! Nahliadnuť do zákulisnej politiky týmov NFL bolo veľmi zaujímavé. Costner vládne, Jennifer skôr hrala druhé husle...75%.P.S. škoda len, že pred pár rokmi "stiahli" z vysielania seriál HBO "NFL", ktorý ukazoval pravdivý život hráčov NFL, doping etc... ()

Edwin44

Filmy ze sportovního prostředí mám vždycky rád, i když tentokrát se jedná o americký fotbal, kterýmu prakticky vůbec nerozumim, ale i přesto šlo o dobrý film. Jediný co bylo trošku moc vedle, byla hlavní zápletka. On tedy trener Giants vymění první pick za dva první picky příští rok, a musí počítat s tím že ztratí Callahana, ale nakonec aby ho neztratil tak obetuje ty dva picky na zpátek + dalšího hráče?!..Dafuq proč by to dělal, no nepochopil jsem to. Jinak potěšili malý cameo herců jako Crews či P. Diddy ()

mpet

Škoda, že film je zaměřený hlavně na americké publikum, neboť kdo nežije americkým fotbalem asi nepochopí. Ani já tento sport nijak nemusím a humbuk kolem něj mě přijde trochu absurdní a bohužel tento film nevypráví právě o ničem jiném než jen o americkém fotbale a o tom, co se děje kolem něj. Ale světe div se mě se to líbilo a moc. Po dlouhé době jsem viděl film, kde Costner absolutně zářil a podle mě to zahrál dokonale. Velké plus pro mě osobně byla Jennifer, kterou mám jako herečku moc rád, v hlavní roli. Největším plusem ovšem pro mě byl poměrně nečitelný děj, který postupně gradoval a na konci to vše pořádně rozbalil. Výtečný sportovní film, který není až tak moc o sportu, jako spíš o tom, co se děje v zákulisí. ()

aneken

Pro fandy amerického fotbalu prakticky nutnost, pro fanoušky zvyklé na ten evropský to bude nesrozumitelnej biják plnej neznámých slov jako quarterback, runningback a podobně;) K tomu systém draftů, který jsem mé drahé nebyl schopný vysvětlit;) Costnerovi role hodně sedla, jeho nejlepší výkon za drahnou dobu... ()

touseli

Uáááá...Dyť to nedává smysl...Ani trochu...Je to bullšiát a používá to dělenej obraz v jeho nejhorší podobě...FUJ!...No a proto sem celkem zděšenej, že to má skoro 80...Da fak??? ()

Marcao

Výborný Costner, skvěle zamotaný sportovní příběh kolem draftové problematiky, která graduje finálními 15 minutami a bohužel nevhodné prology s romantickým nádechem. Mimochodem tyto prology jen film brzdí a ubírají filmu na intenzitě, ale naštěstí je to jediné negativum tohoto filmu. A mé 80% hodnocení je hlavně podtrženo tím, že ještě nikdy v historii filmu jsem nezastavoval film co 10 minut a vysvětloval ženě kompletní problematiku draftu. Draftové picky, obchodování s draftovým pořadím a jak se draftové pozice rozdělují. :D ()

jiri88

Jasně, někomu, kdo o americkém fotbalu nic neví, to asi nepřijde úplně srozumitelné. Taky jsem musel zastavovat a dovysvětlovat přítelkyni pár detailů. Nicméně jde snad o první film o AF, který vlastně ani pořádně fotbal neukáže a přitom je tam chvílema napětí až až! Rozjezd je pomalejší, ale o to více to později vtáhne. Za mě velice příjemný překvapení, skoro bych nevěřil, že tohle Kosťa zahraje tak, abych mu to uvěřil. 80% ()

Va33ek

O Americkém fotbale toho moc nevím, ale v žádném případě jsem si nemyslel, že vybírání hráčů jednotlivých týmů do další sezóny, může být tak zajímavý. Velice poutavý snímek a na Costnera se dobře kouká. ()

JerryPilsen

Exkurze do světa klubového sportu.Costner válí a hlavní zápletka v pohodě utáhne celý film.Lidské aspekty doplňujjí ty sportovní s očekávaným koncem. ()

rimul

Mám rád Costnera, nerozumím americkému fotbalu.....takže možná, kdybych chápal pravidla a draftování, přidal bych hvězdičku. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Nálož filmových novinek a trailerů ze Super Bowlu narušila v noci z neděle na pondělí smutná zpráva. Zemřel totiž legendární režisér Ivan Reitman. Autorovi filmů jako Krotitelé duchů, Policajt ze… (viac)