Obdobie dospievania môže byť veľmi komplikované. Riley, která je vytrhnutá zo svojho starého života na americkom Stredozápade potom, ako sa jej otec musí kvôli novej práci presťahovať do San Francisca, nie je žiadnou výnimkou. Rovnako ako my všetci, aj Riley je zmietaná svojimi emóciami – Eufóriou, Strachom, Hnevom, Nechutenstvom a Depresiou. Všetky tieto emócie spoločne nažívajú v tzv. Riadiacom centre v mozgu, odkiaľ jej pomáhajú vysporiadať sa s nástrahami bežných dní. V čase keď sa Riley snaží vyrovnať so zmenou, ktorú jej prináša presťahovanie sa na nové miesto, prepukne v Riadiacom centre zmätok.  A hoci sa Eufória, ako Rileyina dominantná emócia snaží zachovať pozitívne myslenie, objavujú sa medzi jednotlivými pocitmi nezhody v tom, ako sa najlepšie vysporiadať so životnou zmenou, novým domovom a školou.Či sa už jednalo o dobrodružný balónový let vysoko v oblakoch, alebo o veľkomesto plné príšeriek, oskarový režisér  Pete Docter sa vždy snažil zaviesť divákov na neobyčajné a nápadité miesta. V najnovšom prírastku do kolekcie Pixaroviek sa prenesieme na jedno z najpozoruhodnejších miest vôbec – priamo do ľudského mozgu. (Saturn)

yawa

Príbeh dospievajúcej Riley je tisíckrát obohraté klišé - no jej príbeh tu vlastne ani nie je podstatný. Veľmi vtipný a originálny animák, kde je téma dospievania poňatá naozaj z nezvyčajného uhla pohľadu :) Niekedy sa pýtam, na čom musia ľudia z PIXARu fičať :)) ()

Kyrgyzstanec

Všechny animáky mají tak trochu výchovný podtext, ale myslím, že většinou to děti může maximálně podvědomě inspirovat. V hlavě dokázal spoustu myšlenek vecpat do chytrého příběhu tak, že výsledkem je skvěle vstřebatelný koncept. V hlavě vlastně vysvětluje fůru psychologických (deja vu, zapomínání, nostalgie...) konceptů, ale hlavně učí empatie: Protože každý vidí svět jinýma očima, ale přitom žije právě tak živoucí a komplexní život jako já (tkz. sonder). ()

zeromen

Zatím asi jeden s nejslabších animáků od Pixaru, kde jsou ty doby kdy Pixar chrlil jeden hit za druhým. A nemůžu si pomoc ale fakt nechápu ZACO dostalo toto dílko Oscara a jiné festivalové ceny!!!// viděl na DVD: 45% ()

RanMori

Ač jsme šli do kina komedii, o citové propady nebylo nouze. Ano, bylo to o emocích - jak o těch, co byly v hlavě Riley a snažily se napravit napáchané škody, tak o těch, které to v divákovi vyvolalo. Dle mého soudu se tu více vyžili rodiče a dospělí, kteří si přesně tímto už prošli a mohli už jen zavzpomínat na své imaginární kamarády z dětství. Pixar prostě umí! A mimochodem: "Kdo tu má narozeniny?" ()

chrisler

Rozmýšľal som dať 4 hviezdy za to aké strašidelne pochopiteľné to bolo. Človek tam vo veľa veciach môže vidieť svoje vnútro hlavy. Na druhej strane to má byť rozprávka... Väčšinu filmu sa jedná o depresiu (postupny rozpad osobnosti u detí, či stupídne správanie Smútku ma doslova ničilo!). Deti by sa mali z rozprávok tešiť. Nie stresovať. Čiže 2* pre mna ()

Jard

Disney a jeho ďalší skvelý snímok. Film V HLAVE určite nezaujal a nepobavil len mladšiu generáciu, ale aj staršie ročníky. Originálny námet s výborným scenárom pre mňa vytvorili príjemnú zábavu s naozaj kvalitným a prepracovaným príbehom. 80% ()

charles3

Dlouho to bylo na rozhraní mezi čtyřmi a pěti stars, ale závěrečný pohled do hlav dalších protagonistů to rozhodnul jasně :-) ()

demovka

Dokonalý nápad na dětský film spojili se všedním dějem: Mladá dívka Riley těžce nese přestěhování rodiny a nedokáže se sžít v tamním prostředím. My sledujeme, co vše se jí děje v hlavě, co s ní provádějí její emoce. Riley ztrácí svůj charakter, svoje rysy společně se svými důležitými vzpomínkami. Její představivost a posléze její paměť pomohou Rileyíným emocím pochopit, že jedna bez druhé nemůžou být. Společně s nimi to zjišťuje i Riley a tak se vše, její emoce a vlastnosti, mohou vytvořit nové. ()

P@\/EL

Hodně nápadité a vtipné vykreslení toho, co se člověku odehrává v hlavě. Libili se mi všichni barevní představitelé jednotlivých pocitů, jak se střídali v ovládání mysli malé holky a jak si hráli se vzpomínkami v jejim mozku. Celé je to velice originálně zpracované. ()

Spolecenstvi

Z jedné strany je to ve stylu starého dětského pořadu Byl jeden život,. Z té druhé, je to chytlaví film, s rozumným nápadem a který si představím a to jak funguje lidksá mysl. O tom to je. Moc jsem se bavil. ()

soukyd33

Každý se tam nejde. 😀 Úplně každý! Animace a scény, a scény tam opravdu jsou, tak ty jsou prostě cool. Příběh je téměř o ničem, ale o ten tu nejde. Postupně se seznamujeme s celým vnitřním světem. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

BaT_M

Jako nápad je to brilantní, leč mi to ale nějak nesedlo. Nečekal jsem jak budou samotné emoce tak hrozně otravné a nesympatické. Jo mluvím na tebe, ty modrá krávo jménem Depka. Hlavně v první půlce filmu byla tak strašně otravná. A ano, je mi jasný, že to je záměr aby se tak chovaly, jsou to přece emoce, které mají danou vlastnost, logicky, ale když je ve filmu někdo takovej, kdo je mi od pohledu nesympatickej, tak mě to prostě sere. Asi už na některý animáky prostě nejsem. A místo Rileyných emocí bych klidně bral celej film o emocích jejího táty. Ale abych jen nekritizoval, pár super momentů se najde a řekl bych, že děcka budou spokojený. No tím bych to asi uzavřel a za mě jsou lepší pixarovky než tohle. 55%. PS: Doporučuji kraťas k tomuhle filmu, kterej je za mě v hodně ohledech lepší než tohle. ()

Kolárek

Plné hodnocení je za nápad, originalitu, vtip a odvahu přijít s dětským filmem, který odporuje skoro všem předešlým a hlavně současným humanistickým filmům pro děti. Protože zde není žádná duše nebo svobodná vůle. Riley je v moci svých emocí a žádný způsob kontroly nad nimi nemá k dispozici. To ony mají pod kontrolou ji. Podobně je to s myšlenkami, které ve filmu přijíždějí myšlenkovým vlakem. Jako dítě bych mnohému nerozuměl a jako puberťák bych pohrdal okatou infantilitou. A uznávám, že vtipu se dalo vytřískat více z emocí v hlavách jiných, jak ukázala scéna u večeře a závěr filmu, ale asi to nebyl záměr tvůrců, aby se všichni jen řehtali. ()

AdelleR

Podle ohlasů jsem čekala teda mnohem větší doják, ale i tak se mi to líbilo. Je to tradičně pixarovsky originální, má to svou myšlenku, v jednom kuse jsem se nad všemi emocemi chechtala. Upřímně mi přišlo, že ta vážnější témata jsou přece jen trochu potlačena, jak to u jiných Pixarovek nebývá, ale prosím, užila jsem si to, pobavila jsem se, zklamaná nejsem. A český dabing tu je taky skvělý. ()

Pharao20

Vynikajúci námet bohužiaľ spracovaný veľmi priemerne, s nedostatkom humoru a hlúpym scenárom. škoda. druhá polka filmu bola u mna dopozeraná už len kvázi z povinnosti ()

Thalin

Rozhodně promyšlené, originální, místy srdcerváč, místy se člověk opravdu zasměje. Každá emoce je něčím vtipná, i trefná. Smutek u mě rozhodně vede svým poraženeckým přístupem ke všemu, který je jednoduše vtipný. I když na těch jejích úvahách, jako takových,  vlastně nic vtipného není. A kdo nezatlačil u mizení BingBonga slzu, je nelítostný kamenný tvor! ()

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

…a všechny jsou pokračování starších hitů. Tak by zhruba šlo shrnout to nejdůležitější z první letošní čtvrtletní konference společnosti Disney, na které vracející se šéf Bob Iger ubezpečil akcionáře… (viac)

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (viac)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

13.04.2017

88. Oscary - výsledky

88. Oscary - výsledky

29.02.2016

Letošní "kontroverzní" ročník udělování Oscarů skončil. Akademie umění a věd rozdala svá každoroční ocenění. Jedním z několika překvapení večera bylo vyhlášení nejlepšího filmu, kterým se stalo drama… (viac)