Obdobie dospievania môže byť veľmi komplikované. Riley, která je vytrhnutá zo svojho starého života na americkom Stredozápade potom, ako sa jej otec musí kvôli novej práci presťahovať do San Francisca, nie je žiadnou výnimkou. Rovnako ako my všetci, aj Riley je zmietaná svojimi emóciami – Eufóriou, Strachom, Hnevom, Nechutenstvom a Depresiou. Všetky tieto emócie spoločne nažívajú v tzv. Riadiacom centre v mozgu, odkiaľ jej pomáhajú vysporiadať sa s nástrahami bežných dní. V čase keď sa Riley snaží vyrovnať so zmenou, ktorú jej prináša presťahovanie sa na nové miesto, prepukne v Riadiacom centre zmätok.  A hoci sa Eufória, ako Rileyina dominantná emócia snaží zachovať pozitívne myslenie, objavujú sa medzi jednotlivými pocitmi nezhody v tom, ako sa najlepšie vysporiadať so životnou zmenou, novým domovom a školou.Či sa už jednalo o dobrodružný balónový let vysoko v oblakoch, alebo o veľkomesto plné príšeriek, oskarový režisér  Pete Docter sa vždy snažil zaviesť divákov na neobyčajné a nápadité miesta. V najnovšom prírastku do kolekcie Pixaroviek sa prenesieme na jedno z najpozoruhodnejších miest vôbec – priamo do ľudského mozgu. (Saturn)

Emjecko

Pixaři to opět dokázali a v našich hlavách ukuchtili opravdovou lahůdku, olizovat se z ní budete až za ušima. Může se stát, že jí na chuť nepřijdete hned, ale pokud už máte nějaké životní zkušenosti, bude to pro vás mnohem snažší a spíše pak oceníte genialitu tohoto díla. Příběh o malé holce, která je nešťastná z přestěhování se s rodiči do nového města a pokusí se utéct, je na první pohled úplně banální. Pojetí, jakým však Pixaři zpracovali to, co všechno se jí odehrává v hlavě, velmi rozumně vystihlo fungování (nejen) emocí v lidském mozku na úrovni stravitelné pro malé i velké publikum zároveň. S dětskou nadsázkou i lehkostí tak prozkoumáte naši mysl způsobem, o jakém se vám nikdy nesnilo, a v průběhu celého filmu i dlouho poté, co skončí, budete žasnout nad spoustou různých detailů, které tvůrci nezapomněli opomenout. Detaily, které dohromady tvoří jeden velký obraz, život. ()

Daertelon

Tolik rozporuplných a různorodých, negativních i pozitivních názorů na tenhle film mě přiměly se i přes značnou nechuť kvůli očekávání fiaska podívat. A stálo to za to. Film zbořil negaci a vyhrál proti ní na plné čáře. Myslím, že skvěle pojmutá myšlenka, dobrá animace a fajné vtipy zaručily mnoho hvězdiček nejen u diváků mladších 12 let. Rozhodně je tady perfektně zpracovaných mnoho jevů, například souboj štěstí se smutkem, ztráta štěstí a smutku, "zmodrání" hlavních vzpomínek nebo třeba ztráta vzpomínek. Někde, i přes nadšení, ale děj docela drhne, stává se hůř stravitelným, mdlým a pomaličku se začínáme nudit. Proto taky přišel o hvězdičku. Naopak by si jí pak zasloužil za poutavou procházku po hlavách různých lidí a zvířat, co je na konci a u čehož jsem se řehtal jako hrbatý padající ze schodů. Na pět to není, ale i přes to hodnotím velice kladně. 80% ()

pekas

Na film jsem se začal dívat s obavami, jestli to nebude infantilní kravina. Žena to odhadla kupodivu perfektně hned po pár vteřinách, řka "to bude hezkej film". Upozorňuju, že když vyslovím pojďme si pustit nový animák, obvykle dostanu zápornou odpověď. Kdo má něco málo odžito, a navíc se kolem desátého roku stěhoval do úplně jiného města, toho musí tenhle film nadchnout. Jak trefně scénář popisuje pocity v hlavě, to je neskutečné. Pixar opět boduje naplno a já odešel s nádherným pocitem, že pořád vznikají senzační filmy. Jen nevím, jak tento rodiný film budou přijímat děti předškolního věku, možná i prvního stupně ZŠ. 100% ()

DoubleJo

Slabšiu pixarovku som asi ešte nevidel. Snaží sa to byť sofistikované, ale hlúpym chybám sa nevyhne. A je jedno, že to je pre decká, keď už niečo robím, tak si dám záležať. (Jedna za všetky: Ako si môže pamätať vlastné spomienky z pohľadu tretej osoby?) Pousmial som sa iba raz, Sadness mi liezla neskutočne na nervy a celé mi to prišlo ako prvoplánové rozosmutnenie divákov, len aby to rýchlo na konci zachránili. Prečo sa tento film tak vychvaľuje, netuším. ()

nK_!

I po několika dnech od zhlédnutí jsem skálopevně přesvědčen, že lepší animák jsem minimálně v posledních dvou letech neviděl. Inside Out je sice určeno pro mladší cílovku, i přes svůj věk jsem se však celou stopáž královsky bavil. Chytré, milé, inovativní, barevné, vtipné a...zmínil jsem chytré? ()

Vocoun

No tak teda. Po tolika kladných ohlasech a zdejším óbr hodnocení jsem se dost těšil na kvalitní animák. A dostal jsem těžký průměr, ne-li podprůměr. Nápad byl jistě parádní, ale naprosto nevyužitý. Kromě začátku a konce to ani tak nebylo o "hlavě" Riley, ale spíš o dobrodružství Smutku a Radosti (Další emoce tam byly fakt jen do počtu), přičemž Radost byla těžce sobecká a dementní kráva a smutek sympatická leč nevyužitá depkařka. Dobrou hodinu se tam nic nedělo, jen padaly ostrovy a začínalo se znova. Já teda nevím, ale příběh to mělo fakt tragický. Navíc ta animace v době Jak vycvičit draka a podobných kouzelných vizuálů stála pěkně za pendrek, návrat 10 let zpět. To, že tam občas padla nějaká slušná hláška nebo scénka mi teda pachuť po skončení filmu určitě nevymaže. Po Big hero 6 (taky nadhodnoceném) další slabší animák, tentokrát však dokonce bez krásné animace. Takže pokud jsem dal předtím 3, musím dát teď dvě, opravdu nuda. Měli by těch animáků točit méně, protože pak je víc než polovina z toho o ničem. 2* 50% ()

Renie42

Je hezky zpracované, co v té naší hlavě je. Chvílemi taková dramata, chvílemi vtipné scénky a ty filmová studia vytvářející sny. Dá se na to koukat, Pixar nemůže nic pokazit, co vyprodukuje. ()

arbeit

Milý, dojemný ale aj vtipný animák ktorý je vyvážený takmer po každej stránke. Áno hrá dosť na city ale práve preto je taký dobrý aký je. Emočná bomba pre celú rodinu. 4,5* ()

fordhont

Smích a dojetí se u tohoto filmu střídá stejně jako Radost a Smutek na scéně. Spousta metafor ve formě psychologických pojmů. Pokračování se vyloženě nabízí... a né jedno. Jen to nepokazit. ()

zuzzuli

Já jsem byla s filmem velice spokojená. Zajímavý nápad a dobré zpracování způsobilo, že se ráda na film v budoucnu znovu podívám. Krásná ukázka různorodého myšlení mužů a žen a hlavně střídání nejhlavnějších emocí, to vše najdete v tomto jedinečném snímku. Problém však nastane ve chvíli, kdy je v hlavním velitelství našeho mozku přítomný pouze strach, vztek a nechuť. Dostane se radost a smutek zpátky a napraví, co jejich kolegové způsobili? :-) ()

MartinTerran odpad!

Ve studiu Disney mají asi úplně jinou představu o tom jak funguje mozek, než je tomu doopravdy. Takže na takovou slátaninu blbosti se nedá dívat a těch 30 minut co jsem viděl bylo víc než dost. Naivně jsem čekal něco ve stylu Byl jednou jeden... život, ale to bych chtěl po amících moc, to dokáží točit jen Evropani. Hodnocení: 2/100. ()

AgnesDee

Naprosto úžasně promyšlený příběh, skvělá animace a celou druhou půlku filmu jsem si říkala, jak to vlastně Radost se Smutkem vyřeší. Jsem ráda, že alespoň nějaké filmové žánry dokážou být stále kvalitní. ()

teba

Až mi oschnou oči, tak třeba napíšu víc, teď mám ten monitor dost rozmazanej... (No a jak jsem neviděla ani na dálkový ovládání a nemohla to stopnout, tak film pokračoval po titulkách... a tam další klenot - bonus "Rileyno první rande"... to je pět hvězd bez diskuzí :o))))))) ()

ManOfPhoenix

Inside Out je jeden z nejlepších Pixarovek, co jsem kdy viděl. Postavy jsou zábavné, každá svým způsobem originální. Film je plný emocí, které vás dokáží rozesmát i rozesmutnit. A navíc tomu dopomáhá i skvělá hudba. Film se mi vážně velice líbil; je pro každou generaci; má akci; vtipné scény i smutné scény (které se mi ze všeho líbili); a především: originalitu. ()

Vykuk

Po delší době jsem si zase pustil nějaký animák a naivně doufal, že to zaujme mé dětské já nebo se zase trochu zasměju. Začátek je těžce nezáživný a konec jakby smet. Zbytek filmu celkem ujde, toulání se bludištěm vzpomínek je fajn, ovšem vtipné situace (a nemyslím ty trapně okaté momentky) aby jeden pohledal. Vlastně až v titulkách jsem se krapet zasmál:) Opět je těžké hodnotit animák pro děti z hlediska dospěláka, ale přeci jen už jsem jich pár viděl a jsou lepší kusy. ()

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

…a všechny jsou pokračování starších hitů. Tak by zhruba šlo shrnout to nejdůležitější z první letošní čtvrtletní konference společnosti Disney, na které vracející se šéf Bob Iger ubezpečil akcionáře… (viac)

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (viac)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

13.04.2017

88. Oscary - výsledky

88. Oscary - výsledky

29.02.2016

Letošní "kontroverzní" ročník udělování Oscarů skončil. Akademie umění a věd rozdala svá každoroční ocenění. Jedním z několika překvapení večera bylo vyhlášení nejlepšího filmu, kterým se stalo drama… (viac)