Pohled na lásku

• USA The Face of Love (viac)

Romantický film vypráví příběh vdovy jménem Nikki, která několik let po smrti manžela potká Toma, téměř přesnou kopii svého zesnulého muže. Nikki se tak opět vracejí dávné prožitky a city. Zřejmě nachází svou pravou lásku. Podruhé v životě. Pět let poté, co ztratila svou životní lásku, se Nikki (Annette Beningová) znovu zamiluje. A na první pohled! Tom (Ed Harris) je učitel výtvarné výchovy s laskavým srdcem a velkou chutí do života. Netuší ale, že je také téměř přesnou kopií Nikkiina zesnulého manžela. Nikki se nechá zlákat představou, že by mohla žít tak, jako by o svého muže nikdy nepřišla, a její dávné prožitky a city se po chvílích strávených s Tomem začínají vracet. Tom se však mezitím snaží přijít na to, kde se vzala její okamžitá a bezpodmínečná láska... Snímek The Face of Love je romantickým příběhem plným intrik, překvapení, úvah o tajemstvích lásky a druhých šancích. V hlavních rolích excelují Annette Beningová a Ed Harris, neméně významná je i vedlejší role Robina Williamse, který ztvárnil Nikkiina důvěrníka a rádoby milence. Hvězdné obsazení doplňuje talentovaná vycházející hvězda Jess Weixlerová a ostřílená umělkyně Amy Brennemanová. (HBO Europe)

ostravak30

Pohled na lásku je zvláštní film, ve kterém si Ed Harris střihl dvojroli. Říká se, že každý máme nějakého dvojníka a možná je to i pravda. Ale přeci jen mohli tvůrci Toma trošičku proměnit. Že by byl někdo stejný na chlup se mi nezdá. Každý člověk má kupříkladu jiný styl vizáže. Tak jako tak je zajímavé zamyšlení, co bychom dělali v situaci hlavní hrdinky. Možná se nedá ubránit tomu, aby se člověk choval dost podobně, když jde o takto velikou lásku. Zvláštní byla role Robina Williamse a trochu jsem čekal, že to bude jako první on, kdo odhalí podivnost v podobě a tím pádem se zápletka stane ještě zajímavější. ()

VideoTuti

Herecká symfonie Ed Harrise a Annette Beningové. Označení romantické drama přesně sedí. Velmi dobrý film od režiséra Arie Posin, který ještě mnoho filmů nenatočil. Milé filmové překvapení. ()

VLADEK

Před českým dabingem tohoto filmu v čele se Zlatou Adamovskou je třeba utéct. Ale zase se v té nahotě zjeví všechny ty prázdné fráze a banality. ()

meda2016

Profesionální herci v příběhu popsaném v titulu. Doslova. Nic víc mimo prvoplánového zatajování scénáristé nepřinesli a Sigmunda Freuda neobohatili. Ze dvou na tři * zdvihla poslední scéna v obrazárně a málem ji smázl následující úsměv hlavní postavy v bazénu. ()

SantaCruz

Nemalou chvilku se přášilo v archivu na tuto romantiku v "Allenovském" hávu. Moje hodnocení neovlivnilo ani překontrolování tvůrce :) a ani postupné vychladnutí červeného doporučení na modré. Již od počátku mě příběh zaujal a ve spojení s délkou a spádem dávam 5. ()

Aresko123 odpad!

Vysinuta stara raspla najde muza ktory sa neskutocne podoba na jej mrtveho manzela. V reale by skoncila v nejakom sanatoriu ale tu je to akoze laska........ ()

Rajca

**** Predovšetkým za skvelé herecké výkony Annette, Eda a Robina, ktoré vdýchli filmu tu správnu atmosféru; za originalny námet, výbornú hudbu a génius loci celej scenérie - domom nikki počínajúc a tomovym ateliérom končiac. Správanie oboch mi prišlo uveriteľné aj keď by si človek prial, aby to dopadlo inak a záverečné scény potešili aj prijemne rozsmutnili. A skutočne veľkým bonusom bolo pre mna vidieť konečne troch mimoriadnych hercov prirodzene starnúť,čo dodalo filmu autentickosť. ()

JerryPilsen

Hodně psychologie,hodně romantiky.Kloudného děje pomálu i přes krátkou stopáž.Plno věcí nepochopitelných,ale tak už to bývá.Skvělý Ed Harris. ()

viax

Chtělo by to lepší scénář. Pak by herecké výkony hlavní dvojice měly větší smysl. Mimochodem ta dcera byla úplně ujetá, co jí na tom vadilo? Především se měla ovládnout a pokud by máma byla pro, tak to v klidu rozebrat. ()

Ubi123

Skvelá dráma Ed Harris nesklamal. Zaujímavá a dosť jedinečná téma filmu, ktorá mu dáva jedinečnosť. Veľmi som sa prekvapil, že aj takýto neznámy film môže zanechať silnú myšlienku. Samozrejme skvelý a jedinečný Robin Williams to svojimi pár minútami pekne doplnil. ()