Šéfkuchár Carl Casper (Jon Favreau) opúšťa vyhlásenú reštauráciu v Los Angeles, pretože tam nemôže uplatniť svoju kreativitu. Majiteľ Riva (Dustin Hoffman) ho totiž núti pripravovať strohé a jednoduché jedlá, ktoré chutia prísnym kulinárskym kritikom, recenzentom bedekrov a vydavateľom sprievodcov dobrými reštauráciami. Po tomto rozhodnutí však nemôže nájsť nové zamestnanie, a tak spojí sily s priateľom Martinom (John Leguizamo), bývalou manželkou Inez (Sofía Vergaraová), a synom Percym (Emjay Anthony), aby založili malú pojazdnú reštauráciu, akési bistro v dodávke. Vďaka tomuto nápadu šéfkuchár Carl znovu rozdúcha svoju starú vášeň pre dobré jedlo a svojou kreativitou získa zaslúžený obdiv a slávu. Rady fanúšikov jeho kulinárskych výtvorov a famóznych sendvičov sa rozrastajú aj na sociálnych sieťach. Carl si začína konečne užívať nový život a lásku, a čo je najdôležitejšie, udobrí sa so svojou odcudzenou rodinou. (TV JOJ)

Alvin

Kam to csfd spěje, když už i můj oblíbený recenzent ztrácí svůj obvyklý nadhled a napálí tomu 5 ? Jeden pak čeká ultimátní komedii, jakou svět už dlouho neviděl a on je z toho nakonec "jen" takový milý rodinný film. Párkrát jsem se u toho zasmál, to zase ano, ale víc vtipných hlášek je snad i v libovolném dílu od Polhreicha. Kdyby vyhodili ty scény rodinného znovuusmíření, jak vystřižené z holywoodského dojáku, a místo toho přidali pár dalších přestřelek s tím "fůd" kritikem, tak bych dal i ty 4, takhle jenom lepší 3. No co v Michelinu je to přeci maximum. ()

jarmil8

Průměrný příběh a Favreauva ukecaná exhibice - ok umí vařit a všechno to jídlo je skvělé, ale trmácet se kvůli tomu se skoro dvouhodinnovým plytkým filmem napříč jihem USA je trošku zbytečné. ()

hanca.uh

Já jsem se teda bavila - takový příjemný milý pozitivní film. Hlavní představitel sympaťák. Sice snímek vyladěn tak nějak po americku - tzn. "zlo vítězí nad dobrem" a nebo "všichni tě mají rádi a myslí to s tebou dobře", ale občas tohle malinko romanticko-nepravděpodobné klišé v pohodě a ráda spolknu :-)) ()

Mr.Hackels

Tak tohle byla dobrota. Není to něco u čeho byste se řechtali od ucha k uchu, ale vykouzlí vám to na tváři úsměv po celou stopáž filmu. Sympatičtí herci, pohodová atmosféra, prostě oddychovka jak vyšitá. Jon Favreau se vyznamenal. John Leguziamo mě bavil, a když to občas proložil nějakou španělskou hláškou, bylo ještě líp. Doporučuju, po tomhle si oblíznete všech pět! 85% ()

frenkie

Vsadil bych svý sešlapaný tenisky, že Jon Favreau vaří rád i v civilu, protože to za a) předvádí i ve filmu, za b) je to na něm jaksi dost vidět. Ale to neva, stejně je to velkej sympaťák. Film je plnej takového toho lidského pozitivizmu, hlavně v druhé půli. Kdybych nebyl tak nějak už před projekcí najezenej, asi bych si do tý lednice nebo špajzky taky pro něco skočil. Tak moc to na mě působilo. Jinak potěšilo množství větších či menších cameo rolí zářících, či méně zářících hollywoodských star. A ta Vergara, bože!!! Bavilo mě to, 4*. ()

teriktm

Ze začátku film měl dobrý spád....pak jsem na chvíli usnula protože mi to nepřislo záživný ale dalo by se říct, že kdyby nebylo kritika kterýho sepsul na Twitteru, z kuchaře by se nestal táta tak jak by měl být a neměl by vlastní pojízdnou jídlenu a později ani restauraci. Jídlo tam vypadalo úžasně, možná kvůli tomu začítku bych si to pustila znova :) ()

ostre_pero

Parádne som sa bavil celých 115 minút. Ani jedno hluché miesto, do detailov prepracovaný scenár a okúzľujúci hlavní hrdinovia. Nie je o čom váhať, tento film musíte vidieť. ()

johysek

Kritika podrazí nohy, ale talent neodstraní. Vášeň, láska a odhodlání... vemte to a dejte do toho všechno! Rozhodně film dle mého gusta. ()

Neemfa

Marně hledám v pravé části obrazovky odkaz na podobné filmy, tento mne opravdu dostal. Filmů o vaření je jako šafránu, a tento rozhodnopádně musí patřit k těm (Nej)lepším. Opravdu obdivuji Jona Favreaua, že takto kvalitní snímek dokázal zrežírovat, napsat k němu scénář, a ještě zahrát perfektní hlavní roli. Film je velmi úspěšnou reklamou na Twitter, a ani já jsem neodolal, a ihned po shlédnutí jsem si App stáhnul. Tento film je pěkně odpočinkový a nemám problém se na něj za týden podívat znovu. 90%. ()

BretaKiller

Geniální komedie o jídle. Při sledování mi neustále tekly sliny. Favreau a Leguizamo excelovali. Hoffman a Johansson měli sice malou roli a i to jim sedlo. Jedna z nejlepších komedií, co jsem viděl. ()

keepsmile

V rámci žánru komedie, relativně příjemná změna, celkově ale film není ani o vaření, ani o vztazích - chyběla mi zde nějaká pointa nebo větší drama, asi nejvíc film je o tom, jakou sílu může mít internet, či u nás moc nefungující Twitter. Je tu pár dobrých herců kteří mají vyloženě štěk (Hoffman, Downey). Film by se mohl spíš jmenovat klidně Twitter man, zajímalo by mě kolik % nákladů Twitter zaplatil. Modrý ptáčci lítající vzduchem byly už trochu přes hranu. ()

Snakefinger

Tohle je balzám na duši. Nádherný lidský film u kterého se budete usmívat ještě dlouhou dobu co skončí. Škoda jenom že se takových příběhů, trošku křížených z road movie netočí více. Veliké plus je taky, že se nejedná v žádném případě o tuctovou komedii stylu lechtání kyjem tak typické pro hollywoodské produkce. Ne do stehen se smíchy plácat fakticky nebudete ale ten blažený usměv i na duši ve vás garantovaně hodně dlouho zůstane. ()

Mraxis

Velice pohodový film. Chytré komedie, které se odváží vystoupit z toho amerického stereotypu jsou těžko k nalezení. Jsem rád, že občas na nějakou narazím. Je to plné příjemných herců. Příběh je takový komorní, ale zajímavý a hezky se sleduje. Vztah mezi otcem a synem příjemnou a nenásilnou metodou. Na komedii je to bych řekl méně humorné. Také to má takový pomalejší rozjezd. Ale jinak si nemůžu stěžovat. Téměř dvě hodiny mi příjemně utíkali a rád si film pustím někdy znovu. Kulinářská pohodička. 80% ()

Litty

Iba závistlivo som pri tomto filme požieral svoju lacnú hnusnú polievku plnú zasraného glutamanu a dva zoschnuté rožky so salámou, ktoré som zázračne našiel ako posledný zdroj jedla v skoro prázdnej chladničke. Pri tom som nadržane siahal na intímne partie svojho tela predstavujúc si, že to čo mám práve v ústach nie sú pomleté bravčové uši a nechty, ale Pasta aglio e olio od kuchára El Jeffeho. Pohodová komédia plná žrádla, ktorá vás prinúti slintať ako Stephen Hawking a pitom sa stupídne usmievať. Nemám čo vytknúť, po prvej skúsenosti s týmto filmom som mal pochybnosti o piatich hviezdach, no teraz už nie je o čom. Perfecto. ()

JecteJogurty

Taká rodinno-komediálna klasika, o ktorej som prestával veriť, že sa ešte točí. Je to milé, vtipné, film nesie aj nejaké to morálne posolstvo pre virtuálnu generáciu ale tiež pre terajších rodičov. ()