Everest v réžii Baltasara Kormákura rekapituluje jednu z najtragickejších expedícii, pri ktorej majestátny masív poslal svojim vyzývateľom mrazivé varovanie. Píše sa polovica deväťdesiatych rokov a Himaláje sa stávajú obľúbenou turistickou destináciou. Na osemtisícovku už nešplhajú len skúsení horolezci, ale aj dobrodruhovia z celého sveta. Horskí vodcovia Rob Hall (Jason Clarke) a Scott Fisher (Jake Gyllenhaal) napriek tomu nič nepodceňujú a do svojej expedície berú iba ľudí, ktorí majú niečo za sebou. Všetci sú skvele pripravení a vybavení, splneniu snov klientov by nemalo nič brániť. Stačí však malá odchýlka v pláne, náhla zmena počasia a kľúčovú otázku ,,Podarí sa nám horu zdolať?" vystrieda otázka omnoho zásadnejšia. ,,Dokážeme prežiť?" (Barracuda Movie)

LindaVa

Ačkoliv jsem ten typ, co brečí, už když Titanic vyplouvá, u téhle verze zpracování Everestu jsem nebrečela. Ps: Helen se chovala jak pi*a. ()

megajalec

Paradoxne, najviac sa mi páčili "dokumentárne" časti, opisy, ako sa vystupuje na Mount Everest, čo všetko treba, atď. Po búrke sa z kľudného rozprávania o výstupe na najvyššiu horu sveta stáva nervák, v ktorom ste bezmocní vy aj hlavní hrdinovia. ()

hematop92

Nelezte na horu,  nepřekonáte tu potvoru. Zima jako pí*a tam je, nikdo z Tibeťanů tě neohřeje. Makačka to je fest, náš zamrzlý Everest. Nevím proč tam má potřebu někdo lozit a dokazovat si, že je silný pinďour, který vyleze královnu všech hor, zaplatí majlant a doživotně bude mít umrzlého ptáka, ale díky těmto exotům dal vzniknout tento kvalitní filmový počin. Na konci jsem uronil slzu, tak doufám, že Keira ze společnosti vytřískala aspoň nějaký ten peníz(s). ()

wowylgu313

A já budu prostě přísný... Filmu Vražedná stěna z roku 2008 jsem dal tři hvězdy čistých šede. (Tam byla dramatická scéna vykreslená opravdu dobře) Tady musím zatleskat obsazení, silný tým o tom žádná. Jenže ono to tím taky končí. Velkolepý název Everest! To ano, ale je to prostě nuda. Dočkáte se jedné možná dvou emočních situací. Nahoru pohodka, propojená debatním kroužkem. A dolů to "dramatičnost" dohání co to jen jde. Bohužel právě to drama! Tady bylo hodně slabý a nedotažený a vzhledem k tomu že by zde mělo přímo "hýřit" tak právě ono se stalo osudnou chybou celku. Menší plus dodávám za true story s pocitem toho že do tohoto každý jde dobrovolně aby si něco dokázal. Dávám 45-50% ... ()

mr.twizta

Hutne drama a pro me jednoznacne nejintenzivnejsi kinozazitek roku. Obcas jsem mel sice pocit, jak by tu a tam vystrihli scenu, aby stopaz ztlacili pod dve hodky, ale kyzeny efekt se dostavil. Respekt vsem zucastnenym. ()

kolly13

Chybí více horských scenérií, pěknějších záběrů a silnější propojenost ve scénáři. Protože takto dostáváme jen občasné spektakulární prémie, a to po první nudnější půli je na dnešní rozpočet a možnosti sakra málo. ()

witch.rch

Takže zde:na CSFD za 3*. Jinak bych dala 65%. Rozhodně jsem se nenudila, ale ...3D mě nebere, mimo záběrů na "panoramata" absolutně zbytečné... I přes barevně rozdilné kombinézy jsem občas tápala, kdo je vlastně kdo.. Těšila jsem se na Jake Gyllenhaala...a neměl žádný prostor. Vlastně žádná postava neměla prostor ukázat se tak, aby si jí člověk oblíbil nebo zavrhnul. Motiv příběhu určitě sllný, ztvárnění velice rozporuplné. Prostě za tri. ()

Gregor_Samsa

Pro mě srdcová záležitost – když jsem před lety viděl Into the Wild, poté si přečetl Krakauerovu stejnojmennou knihu, byl už to jen kousek k Into Thin Air, která mě poctivě rozsekala. A pak se pár let nic nedělo, až jsem někde zahlédl zprávu, že se chystá film. A že ho točí Baltasar Kormákur. A kdo všechno v něm hraje a hlavně, kdo koho hraje. Čekal jsem trochu, že ten příběh bude vyrovnaný a bude se zaměřovat na obě skupiny, ale to by asi nefungovalo dohromady a bylo by jednoduché se v takovém množství postav ztratit. Takhle z toho ční Rob a Beck. A těžko rozklíčovat Scotta a jeho tým včetně Anatolije, kterému dal osud jen pár let navíc. Potěšilo mě, že se film neodlišuje od (Krakauerovy) reality. A že je to celé dobře natočené, udělané, že je to realistické. A silné, mrazivě silné. Mám procházky v pustinách a kopcích rád – ale tohle je trošku něco jiného. Trošku jiná liga. [80%; Cinema City Nový Smíchov 2015-09-28]. ()

halberdier

Slušně natočené drama podle skutečných událostí. Divák se bude bát, bude napjatý a bude fandit hlavním hrdinům, nicméně ve filmu schází nějaká opravdu nezapomenutelná či dechberoucí scéna, který by tento snímek učinila nezapomenutelným. Herci předvádějí slušný standart, ale tady se toho tolik hrát nedalo. 3D bylo snesitelné i když jsem ho čekal ještě propracovanější. Nadprůměrné ale zapomenutelné survival drama. (7/10) ()

Dr_Berry

To máte tak, když se vám sejdou poslední John Connor, Princ z Persie a Thanos z Marvelu. Jason Clarke je sympaťák každým coulem a prostě mu fandíte a po pátém Terminátorovi si tímhle napravil rychle reputaci. Jake Gyllenhaal se snaží. Umí hrát, vybírá si zajímavé projekty, ale bohužel má smůlu že nevydělávají. Díky jeho filmografii ho ale nemůžete zaškatulkovat, protože on zahraje cokoli. A Josh Brolin ten taky není zrovna tahoun, ale hrát umí jen musí mít po boku známější tvář. Zkrátka herci na vzestupu si sekundují v tomhle emotivním chlapáckým filmu podle skutečné události. Z toho filmu jde úplně cítit ten mráz, chlad a vítr (možná v kině trochu táhlo, ale to filmu jen pomohlo). Atmosféru Kormákur zvládnul na jedničku a celkově i to pravé hrdinství, přátelství. I tvrdí chlapi mají city. No prostě paráda. Tomu filmu nemám co vytknout maximálně to, že sem se ztrácel v postavách trochu, jak mám poznat o koho jde když mi ukážou zababušenýho týpka ve vichřici. Ale to prostě jinak nejde aby tam chodili ve stylu Nicka Slaughtera nebo Taylora Lautnera. ()

filmovyfan

Everest je plný emocí i krásné a tvrdé přírody. Bohužel si myslím, že pro spoustu lidí není dost dobře možné, aby se ve filmu a především v jeho postavách neztráceli, je jich opravdu dost a tím, že jsou navlečeny do vrstev oblečení a není jim pořádně vidět do obličeje, se obyčejný divák nemůže v postavách vyznat. Jinak solidní film. ()

kokofek

Film,který je třeba vidět na velkém plátně.Lépe se tak ponoříte do pocitu chladu a namáhavého výstupu.Lépe tak vnímáte osudovou krásu velehor a na konci se dostaví hřejivý pocit,že jste v teple a pohodlí a pomyslíte si ,tak to asi zkoušet nechci.Po kině přijedete domů a přečtete si zprávu , že v Tatrách opět někdo zahynul! ()

Ace.A.T.L.

Těšil jsem se na silnej film a viděl jsem jen........film. Je mi jasný, že autetičnost neni akce, brutus efekty a kdesi cosi a pokud se Kormákur snažil natočit co nejreálnější počin, tak si našlápnul dobře. Ale přece jenom i tomu reálu TO NĚCO chybí a to je to, co film dost znezáživní. Jinak prostředí, záběry, a příběh jsou parádní. Takže za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Hvězdář

Škoda toho materiálu, protože tragický příběh, který mohl být fakt silný, skončil i přes nádherné obrazové scény hor jen jako utilitaristicky zobrazený nepovedený horolezecký výlet, který se diváka moc nedotkne. Postavy ani příběh si nevytvoří k divákovi takový vztah, aby v poslední třetině filmu, když jde do tuhého, se měl divák o co bát a mohl být napjatý. Až cynicky můžu říct, že (čistě jen co se týče filmu) mi bylo jedno co se stane a jestli to blbě skončí nebo ne. Je to prostě vizuálně krásné, ale odtažité dílo, které toho nakonec mnoho neřekne. ()

O_Peki

Co se týče horolezecké tématiky bezkonkurenčně to nejlepší co v Holywoodu vzniklo. Velmi realisticky natočená, dalo by se říci, dokumentární rekonstrukce. ()

MrLinhy

Nemám důvod tenhle film kritizovat, byl jsme na něm v IMAXU, ve ktrým jsme byl naposledy před 5 lety a zážitek jak cyp. Pomalý rozjezd filmu, který se zdá být pohodový, plný hlášek, přijemných situací (Party na Everestu:D), široké spektrum hlavních postav atd. Pak se film dostane do druhé půlky ve které se mi vařily kulky. Skoro jsme nedýchal, a jen jsem sledoval obraz a slyšel jak mi buší srdce. Pro mě skvělý zážitek perfektně natočený film ()

HolyKeeper

Everest je snímek o horolezcích-nehorolezcích, jejichž sen je zdolání nejvyšší hory světa. Film plný nádherných záběrů zasněžených hor a ledových ploch a ještě k tomu podle skutečné události? Ideální volba zajít do kina na 3D projekci. A nutno dodat, nelitoval jsem.. Herecké obsazení je docela fajn, nejvíc se mi líbil Jason Clarke, ale i ostatní byli docela ucházející. Jen mě trochu zamrzelo, že Sam "Avatar" Worthington nedostal trochu více prostoru. Myslím, že by měl filmu co dát. I když se hlavní hrdinové téměř bezprostředně po začátku projekce vrhají bezhlavě za svým dobrodružstvím, tak první půlka byla možná až zbytečně rozvleklá. Pak ale začíná výšlap a začíná drama a boj o přežití. Film mě potěšil lehce překvapujícím koncem a závěrečným ohlédnutím se za skutečnými lidmi, podle jejichž příběhu je tento film natočen. ()

Anikiti

Neskutečně silná a dechberoucí podívaná! Dokonale vykreslený kontrast nádherného dobrodružství, které se mění v boj o život, kde vás nezachrání ani síla lásky. Jako lezec jsem se nemohla nabažit dokonalých záběrů krajiny a samotné královny hor a herecké výkony mě také velice potěšily! Vřele doporučuji! ()

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (viac)

Tom Hardy versus Luke Evans: Souboj o Everest

Tom Hardy versus Luke Evans: Souboj o Everest

29.12.2013

Dalo by se říct, že Bard Lučištník z aktuálně kralující Šmakovy dračí pouště bude soupeřem Banea či nového Šíleného Maxe. Stane se tak v historickém dramatu The Summit, který podle románu Jeffreyho… (viac)