Everest v réžii Baltasara Kormákura rekapituluje jednu z najtragickejších expedícii, pri ktorej majestátny masív poslal svojim vyzývateľom mrazivé varovanie. Píše sa polovica deväťdesiatych rokov a Himaláje sa stávajú obľúbenou turistickou destináciou. Na osemtisícovku už nešplhajú len skúsení horolezci, ale aj dobrodruhovia z celého sveta. Horskí vodcovia Rob Hall (Jason Clarke) a Scott Fisher (Jake Gyllenhaal) napriek tomu nič nepodceňujú a do svojej expedície berú iba ľudí, ktorí majú niečo za sebou. Všetci sú skvele pripravení a vybavení, splneniu snov klientov by nemalo nič brániť. Stačí však malá odchýlka v pláne, náhla zmena počasia a kľúčovú otázku ,,Podarí sa nám horu zdolať?" vystrieda otázka omnoho zásadnejšia. ,,Dokážeme prežiť?" (Barracuda Movie)

maniacxl

No popravdě čekal jsem od toho malinko větší sněhovou bouři,jestli mi jako rozumíte.Neznám ten skutečnej příběh,proto jsem ani nevěděl,kdo se vrátí z toho Řípu a kdo tam zůstane.Mírně mi to smrdělo tím známým americkým kýčem.Hlavní hrdina jak jinak čeká dítě s Keirou Knightley,Josh Brolin zas neřekl rodině,že se chystá o víkendu s chlapama do Tater(jenom nevím,jestli do nízkých,nebo do vysokých).Co pak mám tedy čekat?Neříkám ale že je to horší třeba jak Pavel Bém a jeho výstup tam kdesi do prdele nahoru.Nevím ale,první hodina dost nudila,nenabídla nic,co by nějak zvláštně obohatilo takový druh filmů,pak se jako žačalo něco dít,ok,bylo to dobře nasnímaný,hory vypadaly jako hory,sníh vypadal jako sníh,vítr foukal jako,jako ďas.Že by mně to posadilo na prdel,nebo si zatopit se ale říct nedá.Kdyby poslouchali Ivana Mládka,tak by nikam nelezli!Vertical Limit pro mě tak i nadále zůstane sněhovou studenou pohádkou číslo 1.60%. ()

a0001

Čo to bolo? Keci, keci, výstup zamrznutie a koniec. Hotovo... Žiadne napätie, žiadny pribeh.... Jednoducho absolútne nič a tá úkrutne tuhá stopáž. Nebyť obsadenia nebolo by to hodné ani jednej hviezdy. Úplná strata času. ()

baclajean

Silné. Tvrdohlavosť, neoblomnosť, ambiocióznosť... ciele splnené i nesplnené, nie všetkým sa totiž podaril ovrátiť späť k svojim rodinám. Niekedy je lepšie z cesty ustúpiť a ostať porazený, než sa sažiť zvíťaziť za každú cenu, pretože tá cena môže byť veľmi vysoká. Gyllenhaal ma príliš neoslovil, zato Brolin už áno, a Jason Clarke podal skvelý herecký výkon. ()

Facerr

Čekal jsem trochu větší rozehrání příběhu, ale i tak dost slušně natočený. Navíc vyvolávající v divákovi plané naděje, že to nakonec hlavas "dá". S hlavníma hrdina jsem se dokázal sblížit hlavně díky výbornýmu obsazení. Nicméně pořád jsem měl pocit, že by si některý role zasloužili víc prostoru. Nakonec je ale asi lepší, když člověk chce "víc", než když už toho má dost. ()

PozorGranat

Everest? Ne díky. Pokud chcete film o horolezcích, doporučuji Pád do ticha (2003); pokud chcete nějaký ten se silnějším příběhem, určitě bude Nanga Parbat (2010) přesně pro vás. Tohle je ale podprůměrný film s touto tématikou. Než si stačíte zapamatovat tváře, již jsou po smrti. Polovina scénáře je šum v horských podmínkách a o kameře nemluvně. 3/5 za celkový dojem a některé pěkné záběry. ()

yatan

Everest je kvalitny film, ktory sa dobre pozera. Jason Clarke je sice trosku zidealizovane zobrazeny, ale Rob Hall bol naozaj velky muz. Do urcitej miery film balancuje knihu Into the thin Air, no neukazuje nic prevratne ani nove. Tvorcovia skor idu na istotu. Sustredili sa na kvalitne doku-zobrazenie tragickych udalost z roku 96i bez trapneho heroizmu, ktory mi v tychto filmov velmi prekaza.Dobry film. 7/10 ()

JamesVsalix

Největší hora světa, nelidské podmínky, parta šílenců, kteří si chtějí trhnout slávu zdoláním tohoto monumentu. To nám chce Everest ukázat. A chce nám to ukázat v době, kdy se na Everest dostane i vozíčkář a udělá si tam selfie. Na jednu stranu nám tvůrci přináší vizuálně opojnou podívanou s hereckou elitou, která ze sebe vydává vše. Na stranu druhou je Everest stejný, jako ostatní dobrodružné filmy "o horách". Každopádně na nedělní večer s jahodovou šťávou a oplatkem suprové. 3,5* ()

laple

Jako dokument ty faktický věci beru. Jako film s nějakýma emocema, to bylo utrpení a definitivně jsem se rozhodla, že na americký slinty koukat už nebudu. Nemám opravdu zapotřebí se křečovitě vtlačovat do křesla při těch jejich "dojemných" romantických scénách a přecitlivělých odosobnělých rádoby upřímných "I love you, honey". Kurva, jsem na Everestu v bouřce, kde chcípnu a nějaký výročí s manželkou jde stranou! Tohle asi Čech nepochopí. Možná tak nějaká otupělá růžolící romantička s bezstarostně vyhlazenýma mozkovýma závitama, ale ne člověk, co chce vidět ryzí příběh bez zbytečných happyendů. 3 hvězdy jen za to 3D a za celkem neveselej konec. ()

DonBraso

Dalo se čekat,že tady nepůjde o dokument National Geographic,ale o film,který režíruje Kormákur,který se musel cítit jako ryba ve vodě,když tohle natáčel.Řemeslně to bylo odvedený dobře,jenom, že někdy uvěřitelnost byla na místě s vykřičníkem.Stále jsem si říkal,bože můj,proč?To,že je něco podle skutečných událostí,dneska už nic moc extra neznamená,taková partička,co si jednou vyjede a některý tedy obzlášť nadaný,to byl fór snad i pro ně.Doug byl asi hodně na drogách:)Vlastně proč se rovnou nezastavit u postav.Známá jména,ale málo prostoru.Chápu,že režisér chtěl dát naprosto všem prostor,bohužel sem chvílema ani nevěděl, kdo je kdo.Není moc komu fandit a stejně čekáte,že je potká něco špatnýho.Uvěřitelnost teče do bot i snad tomu,kdo se naprosto nevyzná v horolezectví,když Josh Brolin pronese,že nevidí a přitom brýle neměl vůbec u sebe či hlavně na sobě.Vyznělo to hodně zvláštně.Takže jediný co bylo a o čem se mluvilo půl hodiny,kde je kyslík.Na takovou výpravu,která nemá ani naplánováno s možnýma problémama,je něco divně.To,že jednou jedna postava vstane jak Terminátor po dvouch dnech si myslím,že asi taky nebylo zrovna to,co by tenhle film divák bral až moc vážně.Vlastně,když se na film člověk podívá až pomalu lacině,tak baví.Je tu hodně otázníků,který nejspíš diváci ve 3D prostě nemusí vidět.Triky dobře udělané,hlavně hora a to okolo,až nebylo skoro poznat,že je to fakt Everest,ale stejně každý ví,že to bylo v Alpách při 2tisícovce tak leda a před plátnem.Je to prostě někde mezi Vertical Limit a filmem Přežít z roku 1993. Nejlepší dialog,co byl kameňák na nástěnku.Manželka Roba pronese."Robe je ti teplo?A Rob tam zmrzunutej jak hovno :) ()

dzules

no nevim jak ostatním, ale mě se dost pletli postavy..bohužel v čepicích a brýlích nejdou moc poznat a postav je tam dost, abych si je pamatovala..no ale jinak to jde, když si člověk vezme, že je to podle skutečných událostí. každopádně mě přešla chuť lézt na Everest. ()

Hezonja7

Film ukazuje krutou realitu a o celkových zkušenostech o výšlapu na nejvyšší horu světa, od prvních minut mi bylo jasné že všichni funkcionáři jsou na správných postech hlavně tedy Islandan Kormakúr,kdo jiný by měl vést squadru horolezců než právě severský matador,film byl velkým filmovým zážitkem,hrozně mě mrzí že jsem na to nešel do kina, film popisuje že tahat na Everest nezkušené horolezce nemusel být finančně problém,ale byl to hlavně psychický a fyzický problém,každou chvíli nastává problém který mě baví sledovat. ()

Karlos8

Proč? Proč lézt někam kde nikdo ani nic není? Proč riskovat svůj vlastní život kvůli nejvyšší hoře světa? Na podobné otázky si jistě musí odpovědět každý horolezec, který to s lezením na nejvyšší vrcholy světa myslí skutečně vážně. V tomto snímku tyto otázky též zazní, ovšem přímá odpověď na ně neexistuje. Nejde ani tak o to popsat všechny aspekty lezení, ale o to, co nejlépe vyjádřit city, odvahu, upřímnost a charakter, což se daří na výbornou. Hvězdami obsazený film, který určitě nezklamal. ()

pafka

Videl jsem na toto tema nekolik filmu, dnes uz radne letitych. Ovsem to bylo dobrodruzstvi, kazdeho z vypravy jste znali a tezce nesli jejich ztratu. Tady vam je to trikrat jedno a to je dukaz o jedinem - proste to neni ono. Je to riznuty dokumentem tzv. odosobneni a to je ve filmu plnem kvalitnich hercu velika skoda a promarneni potencialu. ()

rasto87

Ďalší vynikajúci pravdivý snímok o najvyššej hore sveta Mount Everest. Nádherné a skvostné zábery tejto zabijáckej hory, kde človek ničomu nerozkáže a len sama hora si dokáže zvoliť svoje počasie. Vynikajúce znázornenie zóny smrti a popísanie príznakov napr. hypotermie. Pozrime si však druhú stranu, či sa z Mount Everestu naozaj stála len zábavka pre bohatých, pretože obyčajný človek sa tam len ťažko dostane, keďže náklady na výstup stoja od 35 - 100 tisíc dolárov. Zas na druhú stranu, keď si pozrieme tento film, tak sa divák určite zamyslí nad tým, či by tie peniaze vôbec za to stáli, aby človek obetoval svoj život, zdravie za dosiahnutie niečoho čo my možno nepochopíme nikdy. V každom prípade si na začiatku tohto filmu žiadneho herca nepripustite moc k srdcu, alebo mu nevenujte moc sympatii, pretože pri výstupe na vrchol najvyššej hory sveta sa všetko zvrtne a vaši obľúbenci túto cestu pravdepodobne nezvládnu. Na záver pridám iba vynikajúce výkony hercov, perfektne znázornenie víchrice, dojímavé dráma, ozvučenie a hlavne ako som už spomínal krutou pravdou Everestu. ()

Blazis34

Úžasné dobrodružné vyprávění o skupince, které šla zdolat Everest. Já tyhle lidi jedním směrem obdivuji, druhým nechápu. Počasí v horách je tak nepředvídatelné, že musíte počítat s tím, že je nemalá šance, že se nevrátíte. A s tím bych do toho nikdy nešel. Ale to hodnotit nechci. Chci vyzdvihnout natáčecí štáb, pro které ono filmování muselo být možná více složité než pro herce, jelikož jsem se dočetl, že štáb byl rozdělen na dvě skupiny - na tu první s herci, která natáčela v italských studiích, a tu druhou, která se rozhodla vyrazit do Nepálu skutečné snímky. Film byl opravdu natočen skvěle a důvěryhodně a spolu s herci tvořili kompaktní uvěřitelný celek. Everestu dávám 80% - čtyři hvězdy. ()

Spilif

Tak nějak jsem přemýšlel zda mám dát jen dvě hvězdy nebo ne, filmy tohohle rázu mám rád musí na ně být dobrá nálada a dá se na ně přijemně koukat, jakotomu bylo 120 minut, které utekly jako voda a já ten film hltal, ale ten závěr je pro mě propadák a celý ten film to úplně zhodilo. A to je za mě určitě veliká škoda:(... ()

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (viac)

Tom Hardy versus Luke Evans: Souboj o Everest

Tom Hardy versus Luke Evans: Souboj o Everest

29.12.2013

Dalo by se říct, že Bard Lučištník z aktuálně kralující Šmakovy dračí pouště bude soupeřem Banea či nového Šíleného Maxe. Stane se tak v historickém dramatu The Summit, který podle románu Jeffreyho… (viac)