Léto lásky roku 1967 se už zdá být dávnou minulostí. Doma i v zahraničí se nad všemi stahují temná mračna, když po téměř 100 letech končí dlouhá historie městské policie Oxfordu. Pátá série se odehrává v roce 1968, kdy Morse konečně složil zkoušku na seržanta. Městská oxfordská policie se slučuje s policejním sborem Thames Valley a pro všechny v Cowley CID nastává nejistá doba. Joan Thursdayová se vrací do Oxfordu. Mnoho otázek však zůstává nezodpovězeno po jejím zmizení v předchozím roce a po nečekané nabídce k sňatku od Endeavoura. Profesionálním i osobním životem nově povýšeného detektivního seržanta Endeavoura Morse a oxfordské elity se přežene bouře a zanechá po sobě zkázu. (Viasat)

vnimatkrasu

Jak já mám rád svý jistý. Endeavour už popátý odvádí pečlivě naleštěnou práci a potvrzuje, že jde o nejlepší britskou detektivku současnosti. Pátá řada je perfektní. Umíraj v ní přední hrdinové, střídaj se atraktivní lokace a hlavňák Morse stihne vystřídat asi patnáct partnerek za dva měsíce. A přitom to je furt takovej ten seriál, kterej si dáte k čaji a krekrům. ☕ ()

flanker.27 odpad!

Hmm, je mi líto, ale touto sérií se pro mne Endeavour naprosto odepsal. S politickou korektností to koketovalo vždycky, ale díky ostatním kvalitám jsem to přecházel. Tohle ale bylo vysloveně nechutné. Dokázal jsem to dotáhnout do čtvrtého dílu stále v bláhové naději, že uvidím něco víc než příručku jak čelit "extrémistům", či že pachatel musí být vždy nácek, misogyn nebo něco podobného, a že policii vždy přivede na stopu někdo správně politicky uvědomělý (před nímž i sám ústřední hrdina prokáže nevědomost), že případy budou aspoň trochu zajímavé nebo logické, ale nikoli. Konec. ()

blowup

Skvělý, skvělý, skvělý. Chytrý, smysluplný, dobře natočený. Dlouho se mi nic tak nelíbilo - doufám v další díly. A jestli se to někomu nelíbí, ok, ale většina zde má jiný názor, že jo? ()

warrenur

Zo tri diely ma sice neoslovili tak, ako prva ci druha seria, ale zvysne boli urcite nametom, prevedenim a hlavne atmosferou minimalne vyvazujuce. Zaverecna epizoda bola vyborna a v ustrednej linii zivota na policajnom oddeleni i v osobnom pribehu Morse-a sa konecne co-to udialo. Som zvedavy, kam nasich vysetrovatelov "zaveje" v dalsej serii, zvlast po vyrieknutom slube v zaverecnej casti. Tato britska nenapadna seria ma drzi uz dlho a je vitanym zanrovym osviezenim. Vrelo odporucam. Shaun Evans je mi divacky velmi sympaticky. ()