1969: Po zrušení městské policie v Oxfordu a jejím sloučení s policejním okrskem Thames Valley v závěru páté řady se vracíme k týmu, jehož členové se nyní sžívají s novými rolemi. Endeavour se nerad přizpůsobil poklidnému životu v izolovaném venkovském místě. Thursday se cítí nesvůj na nové pozici v nepříjemné stanici Castle Gate, kde nyní slouží s bývalým sokem, hlavním inspektorem Ronniem Boxem a jeho novou pravou rukou, detektivem seržantem Alanem Jagem. Strange zastává vedoucí pozici v útvaru a Bright byl převelen na dopravní oddělení. I Joan je zpět v Oxfordu, kde se zaškoluje do pozice sociální pracovnice pod vedením nové vedoucí Viv Wallové. Léto lásky nenávratně skončilo a zdá se, že rok 1969 bude ještě temnější a náročnější. Nad naším rozděleným týmem bývalé městské policie z Oxfordu však stále visí nevyřešený případ tragické vraždy vyšetřovatele George Fancyho. (Viasat)

warrenur

Dalsia velmi slusna seria zhltnuta ako nic. Potesilo vyriesenie hlavnej linie v uzadi. A i kazdy detektivny pripad mal nieco do seba. Cloveka bavi i to, ze sa meni i usporiadanie policie a exteriery a stale to drzi po kope. Ze to nie je o x castiach stale z rovnakych kulis. Odporucam. ()

vnimatkrasu

Když je tou největší slabinou série nižší počet epizod, je jasný, že je všechno jinak v pořádku. Endeavour je totiž pořád sympatie. A i v šestý řadě mě ta výprava, ty lokace i ti überkladní hrdinové dostali jak máloco. Tenhle projekt prostě není o několik tříd vejš než Morse a Lewis. On hraje úplně jinou ligu. ()