Endeavour - Série 5 (2018) (séria)

Patrona (S05E02)

(epizóda)
Krimi / Dráma / Mysteriózny
Veľká Británia, 2018, 1 h 29 min

Hollywoodské pozlátko zavítá do Oxfordu, protože zde začínají natáčet hvězdy hororového filmu. Otrava bývalého vrchního strážníka zavede Endeavoura a Thursdaye do místního kina. (Viasat)

CSSML

Oproti předchozímu dílu došlo ke znatelnému zlepšení. Nebýt pelešení Morse, z něhož naštěstí nic neukázali, a proimigrantské agitky, která nemá s hlavní dějem nic společného, zasloužil by si plný počet. Přestože pátrání běží naplno, postavy si najdou čas na vtipné glosy. Jen se obávám, aby v dalších dílech opět nešlo o pomstu za dávnou křivdu jako v prvních dvou dílech. ()

filmmovier

Tenhle díl jsem si fakt užil, rozhodně je jeden z mých nejoblíbenějších. Ale opět se ukazuje, že už to pomalu přestává být ono. Takže tentokrát "jen" za 85%, protože to bylo nehorázně super, ale kvalit prvních tří řad už to nedosahuje - jenom skoro. ()

vla_kor

Tato epizoda mě tak úplně nezaujala, i když je chytře napsaná a užívala jsem si retro atmosféru natáčení béčkových horrorů a kulisy starého kina. Co ale nechápu je, jak může někdo název téhle epizody Cartouche = kartuše (egyptologický termín) přeložit jako Patrona. Naštěstí ten kanál Epic drama na kabelu nemám. Tam mají jistě kvalitní dabing, zvláště historických seriálů. To musí být masakr ;-) ()