Escobar - Paradise Lost

• Francúzsko Paradise Lost (viac)

Escobar: Paradise Lost sa odohráva počas posledných rokov Escobarovej nadvlády v Kolumbii. Mladý surfer Nick (Josh Hutcherson) a jeho brat Dylan (Brady Corbet) nachádzajú skromné útočisko na surfovanie pri Medellin, kde Nick spoznáva ženu svojich snov Mariu (Claudia Traisac). Maria je však toho času zaneprázdnená prípravou kampane pre svojho strýka Pabla Escobara (Benicio del Toro). Potom, čo Pablo pomôže Nickovi a Dylanovi s miestnymi kriminálnikmi, s ktorými mali problémy, Nick postupne upadá do divokého sveta extravagancie, korupcie a krviprelievania, z ktorého je nemožné uniknúť. (ambron)

agassi68

Presne takto sa to má robiť! Na príbehu jedného človeka rozvinúť komorné zlo drogového kráľa, nezasierať celý film rôznymi zbytočnými postavami, citlivo viesť scenár až k finále, ktoré skončí ako má. Benicio skvelý, Josh aj keď spočiatku opatrný a nesympatický to na záver rozbalil a krásna Claudia spoľahlivo dali nezameniteľnú pečať tejto európskej snímke. Film tak dáva jednoduchú a ráznu odpoveď na otázku, čo zlé je na tom mať mecenáša.. ()

Shredo

Bavilo ma to a fakt, že hej. O postavu Pabla sa zaujímam už dlhšie, no pre laikov je tento snímok, čo sa týka informovanosti nedostačujúci. Preto odporúčam, pre lepší a sofistikovanejší zážitok najprv zhliadnuť pablo-escobar-kokainovy-kral. Verbalovo pomenovanie Benedikta Býkovského veľmi pobavilo (snáď som to mohol použiť do môjho komentára), ale ako vždy zahral presvedčivý výkon. Amerikánec troška iritoval a kazil snímok, lebo naozaj si myslím, že hrať nevie. Ale jeden nešikovný ťuťmák, ktorého nemožno ohodnotiť titulom hlavná postava snáď nebude kaziť dojem celkový. ()

BOURQUE

Pomaličky sa rozvíjajúci dej so slušným scenárom ale tak trošku nevyužitý potenciál príbehu. B. Del Toro podal dobrý výkon. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Kingjiri

Kdybych aspoň trochu znal příběh Pabla Escabara, možná by mi film řek víc. Nicméně, první romantickou polovinu si mohli tvůrci klidně strčit za klobouk. Druhá, thrillerově laděná polovina, nebyla špatná, jenže takovej měl být celej snímek. Tolik romantiky a kecání mi prostě do filmu o drogovym bossovi nesedí. Třetí slabá hvězda za slušnej závěr a zajímavou výpravu. ()

Looka

80% trochu jsem měl obavy aby ho Del Toro nevykreslil jako lidového dobromila. Jako tak učinil onehdá s primitivem Gevarou. ()

liberita

Zaujímavý film, ktorý prináša ďalší novší pohľad na postavu Pabla Escobara. Benicio del Toro sa naňho síce fyzicky až tak nepodobá, napriek tomu však podáva rovnako presvedčivý výkon ako vždy a Josh Hutcherson priniesol našťastie so sebou o niečo menej dramatičnosti než mohol. Hlavným pozitívom filmu je autentická atmosféra a tiež skutočne napínavý dej, v ktorom si ťažko možno byť niečím istý, keďže konanie Escobara bolo často nepredvídateľné. Výborná je aj pasáž, v ktorej Nico pri plnení úlohy, ktorú mu Escobar zadal, bojuje sám so sebou a vlastným svedomím. Záverečné titulky však mohli byť spracované trochu lepšie, v zmysle toho čo sa napríklad stalo potom s Escobarom, jeho blízkymi a Kolumbiou, vytvoril by sa tak úplnejší obraz. ()

Shitonit

Kdyby si všichni zůčastnění navzájem vylízali nadržený prdele, udělali by mi větší radost, než tím, že dvě hodiny melou hovna a navzájem si toužej vyhulit nadržený pidipéra. Nebo o čem to vlastně bylo? ()

mh825

Zaujímavý mafiánsky film z exotického prostredia. Vedľajšie postavy skvelo dokresľujú charakter Escobara. Jednoduchý film, ktorý mohol byť oveľa lepší. Avšak bol stále veľmi nadpriemerný. ()

XXXXXXXX

Escobar na venek působí, jako pohodlný vesnický strejda, který pomáhá chudým a kandiduje do politiky. Pravdou ovšem je, že bohatne vývozem kokainu. Když se Nick se zamiluje do Marie, které je Escobar strýčkem, stává se součástí rodiny, a po krátkou chvíli vše funguje jako po másle. Jenže po nějaké době, začínají Nickovi padat růžové brýle a vidí Escobara takového, jaký skutečně je. Jako monstrum, které udělá cokoliv, aby ochránilo své zájmy. A Nick? Tomu začíná jít o život... ()

DonBraso

Jak sprasit celý film,který mohl být sakra výborný?Poslat na plac herce jménem Josh Hutcherson.Bože,co je tohle zase za uno herce,to mě polij záda gothajem.Tak mám dalšího aspiranta na neherce století Hollywoodu,první je stále Taylor Lautner.No a můžeme se vrhnout kde byl zakopanej kokain tentokrát.Tvůrci vůbec ne špatně na to šli trochu jinak,samozřejmě,že životopisný drama o tomhle luchadorovi by byla jiná,ale co zbývá.Benecio Del Toro naprosto celej Pablo,tahle role tu sakra dlouho hledal.Film je jak chleba,dáte půlku a máte jiný film.První krajíc je trochu romantische s Marií,kdy se Nick culík zamiloval.Hlavně začátek filmu jede od konce,pak z nějakýho středu a pak se vrátí jednou ve střihu na začátek.Trochu divný pojetí.Jakmile Pablo trochu hodí na junioro svinstvo,přijde druhý krajíc,který je konečně tím kořením a i sám Nick v podobě neherce se už konečně probral,tak utíká,schováve se a i si takhle při pátku vystřelí.Film je jako nebe a dudy,chvilku si tam připadám jak ve filmu Scarface s Al Pacinem,chvilku jak u romantiky sejdeme se někde za rohem,tata Pablo dobrý muž.Film jsem šel na to trochu z jiné stránky,proč ne.Ale vybrat jinýho herce romantika,první hodinu trochu zlepšit,spíš dát na odiv hlavní prostor skvěle hrajícímu Benicimu a ubrat plyn a s koncem trochu ne tak vyčpělém a je to film roku.No jo,ale to kdyby.Jinak jsem se bavil,jenom z tohohle filmu mohl být naprostý chrám a ono to skončilo v kostele,safra.70% ()

kolacky

Fuj, to byl příšerný příběh. Z hlediska těch zabitých a Marie. Jinak zahraný a natočený excelentně, aspoň podle mě, zaujaté Beniciovy obdivovatelky . Ten chlap nezahraje špatně, ani kdybyste mu platili :-), a zase mě přesvědčil, že JE NEJLEPŠÍ!!! Mimochodem, slušná hudba. ()

Vasyl

Tak má Benicio za sebou Che Guevaru, Escobara a podle těch fousů na koncu se chystá aji na Fidela. Ale Beni je fajn. Byt to jenom o něm, dám určitě lepší hodnocení. Bohužel to bylo hlavně o nesympatickým vytepleným vošoustovi, kterýmu jsem prostě nemohl fandit. Su rád že všechny mladý chlapy nehrajou napumpovaní svalovci, ale tohle? Zamysli se nad sebou holyvůde... ()

tomics

Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi umět výti. Obzvlášť, když jsou těmi vlky zabijáci z medelínského kartelu, kteří lidem řežou hlavy a vyšívají si míče na kopanou z lidských tváří, to vše pod přísným dohledem medelínského "hrdiny" Pabla Escobara. Benicio del Toro si malého-velkého muže zahrál solidně, až diváka zamrzí, že mu italský režisér ve svém francouzském debutu nenechal víc místa se předvádět, a místo toho napsal příběh, co se opírá o postavu naivního Nicka, surfaře co se ve jménu lásky rozhodne zemřít jako chlap, protože příliš pozdě pochopil, že se přiženil do neobyčejné rodiny, kde se vás tchán zbaví jako by se nechumelilo, když nebudete sekat latinu po escobarsku. Josh Hutcherson neoplývá velkým charismatem, ale špatný výkon to nebyl. Nakonec druhá půlka filmu mě na chvilku zatlačila do křesla, ale dojem z celku mám spíše slabší. Po filmu převládá opět ten pocit, že se potenciál, který tam je, zcela nenaplnil. ()

srolyma

Nesympatický kanadský jelito s kuním ksichtem trapného antiherce z Hángrgejms přišel nějakým podivuhodným sledem myšlenkových pochodů na to, že tím úplně nejlepčejším místečkem na světě na postavení obchůdku s potřebami pro surfaře je drogovými kartely ovládaná a válkou zmítaná Kolumbie, kde každé miminko dostává už do kolébky své první ákáčko a kde jediným surfařem v celé zemi je právě jen tenhle jeliman. Nad tímhle ubohým slaboduchým stvořením se posléze slituje sličná kolumbijská samaritánka, která s ním jakože začne chodit a představí ho svému strýčkovi. Strýček Pablo vypadá jako hodný strýček. Staví nemocnice pro chudé, dovádí v bazénku s dětičkama a je s každým kamarád. Ale strýček Pablo nemá rád, když se někdo nekamarádí s ním. A nemá rád, když ho někdo neposlouchá. Strýček Pablo vlastně ani není hodný, což to naše vylízaný pako brzy pozná na vlastní kůži. Trochu jsem se zpočátku bál, že pan Escobar bude vylíčen v růžových barvách jako lidumil a miláček chudých davů jako jiný levičácký arcilotr strýček Che, ale naštěstí má pan režisér rozum. Film je hlavně ve své druhé polovině naprosto skvělý a nebýt zcela nešťastně obsazené role toho kanadského trotla, tak je to téměř bez chyby. ()

pafka

Za pet ma jeden dukaz. V dobe, kdzyobycejne usinam, jsem ted stal v pozoru a oci 5cm pred oblicejem. Ano, takova poctiva filmarina to je. Poctiva poctivarna, ktera se venuje vsem drobnostem dostatecne, aby vsechno se vsim dobre fungovalo. Josh Hutcherson, ktery lezi nejednomu z mistnich komentaristu v zaludku me ani tak nevadil. Treba to mohl byt ve skutecnosti stoneface, treba jako on. Fakt je, ze tomu mohl dat sirsi rozmer, coz se uplne nestalo, ale podle me to stacilo. On toho prostoru tam zase moc nemel a mohl hrat jen strach a bezmoc a pochyby, ktere byl v ruzove casti vyjadreny prave pouze skrz neho a fungovaly. Benicio ovsem maze vsechny figury a nechava je daleko predaleko za sebou. Ten je skvely. Filmarum diky za zazitek. U me dvouhodinova bomba. ()

Olbi

Tomu říkám pech,přisrat se do Escobarovy famílie..Navíc když vám svěří auťák bůhví sčím a pošle vás bůhví kam.. A teď babo raď,když je strýček Pablo tak laskavý,upřímný a štědrý.Benicio výbornej,ale ten Hutcherson...i když pravda,ty emoce tam ke konci dal. ()