Antické Grécko, 1 200 rokov pred Kristom: Kráľovná Alkména (Roxanne McKee) sa zúfalo pokúša nájsť spôsob, ako oslobodiť svoj ľud spod krutej a tyranskej nadvlády svojho pomstychtivého manžela, kráľa Amfitryóna (Scott Adkins). Najmocnejší zo všetkých bohov Zeus vypočuje jej prosby a daruje jej syna, ktorý dostane meno Herkules – poloboha, ktorého osudom je jedného dňa Amfitryóna zosadiť z trónu v krajine znovunastoliť mier. No obrovskou fyzickou silou požehnaný princ zatiaľ ani len netuší o svojom božskom pôvode či osude, ktorý mu bol daný do vienka... Prejde pár rokov a medzičasom už dospelý Herkules (Kellan Lutz) sa až po uši zaľúbi do krásnej krétskej princeznej Hébé (Gaia Weiss). Tá je však zasľúbená jeho bratovi Ifiklovi (Liam Garrigan), a tak mladým zaľúbencom neostáva nič iné, ako útek! Ten sa im, žiaľ, nepodarí – a Herkules za trest skončí v exile v brutálnom svete gladiátorov, kde sa má čo obracať, aby vôbec prežil... A práve na tomto Bohmi zabudnutom mieste konečne spozná svoju temer bezhraničnú silu i svoj osud. Odhodlaný pre svoje poslanie aj zomrieť sa vyberie späť do svojho rodiska, aby zvrhol Amfitryóna z trónu, zachránil milovanú Hébé z Ifiklovho područia a stal sa najväčším gréckym hrdinom všetkých čias! (TV Markíza)

bengelis

Hrozne, hrozne, hrozne nepodarený film. A to som sa na neho veľmi tešil... nezachránil ho ani Scott Adkins, len vďaka jemu dávam 1*... úprimne nemôžem odporučiť pozrieť si ho, ja sám som ho vypol pri konci, lebo som nemal nervy na to pozerať ho, a to som pritom obrovským fanúšikom mytologických filmov. ()

kkafi

Tak nevím něco jako gladiátor, možná pár hezkých efektů za mě průměrný filmový zážitek což dneska asi nestačí. Není to film, který bych chtěl vidět znovu, prostě ho vyhnali a on se vrátil všichni se k němu přidali porazili zlého krále a žijou šťastně až do dnes... ()

Sunky22

Těšil jsem se a chtěl jsem v podstatě toto téma lehce nadhodnotit, jelikož se v tom vyžívám. Nejdřív jsem myslel, že to bude na 3 hvězdy, po té jsem zjistil, že Herkules vykrádá jiné filmy a ještě k tomu to ani neokopírovali pořádně, takže 2 hvězdy. A pak přišla závěrečná část filmu.... Aby se všichni mohli těšit, tak jsem to díky tomu stáhl na jednu hvězdu... Ta hvězda je za relativně příjemné obsazení herců. ()

Tobias_Sin

Uff, tak tohle opravdu ne. Jako fanda starořeckých bájí je mi z tohoto ,,díla" dosti nevolno. Co má tohle znamenat? Lutz mě nepřesvědčil o tom, že mít horu svalů stačí pro herectví. Jediná hvězdička je za Adkinse, který mě přesvědčil, že má smysl to dokoukat do konce.. zbytek je o ničem.. triky, příběh, dávám rozhodně palec dolů! ()

avg

A máme tu další úspěšný pokračovaní Twilight, kříženého s Thórem s efektama Klanu létajícich dýk. Velké zklamání ()

coolsender

ta hvězda je za epiku a výpravu. Jinak ... takhle zkurvit legendu ... mno, to chtělo alu ku.va odvahu. A to ještě opomíjím technické a střihové nedostatky. Pane Zamarovský, ještě, že už tu nejste, bo by jste blil. ()

renener

Na tomto filme bolo dobre len to ze bol farebny. Cakal som od neho iba ze stravim cas odpocinkovou zabavou ale nepodarilo sa. Herci zli, scenar zly, rezia zla a aj ten pribeh sa naozaj nedrzal nicoho. Ak to zacnete pozerat velmi rychlo sa dostanete k tomu ze zacnete film posuvat dopredu a po case uz zistite ze vas ani nezaujima ako to skonci. ()

BranuliQ

Celkom pekné scenérie a....vlastne žiadne a už nie je. Dve * tomu dávam len preto, že ide o Herkulesa a preto, že sa tam vyskytli niekedy celkom dobré mlátičky. Inak to bola riadna BLBOSŤ!!! ()

pretorij

Davam 3* a nebyl bych k tomu mozna ani tak tvrdy. Tak nic velkolepeho jsem ani necekal. Efekty ale celkem ujdou a vlastne jsem se ani nenudil. Ze to nijak zvlast nekoresponduje s panem Homerem ci kym... no budiz. Chtel jsem se jen pobavit a to vyslo. Tozhodn ejsem videl uz mnohem horsi snimky a to s mnohem lepsim hodnocenim. KDi hleda neco jednodussiho. jen tak na pobaveni- nalezne celkem prijemnou pohadku. ()

de-souza odpad!

harlin je buď analfabet nebo diletant, stejně jako zybtek jeho týmu co tuhle srágoru splácal....nechápu jak na tohle můžou být peníze..Lutz je sterilní jak zmrzlá borovice, výprava nulová, příběh..shit..shit..shit... ()

Marek.Skalka odpad!

Další film, který vřele nedoporučuji. Filmařsky vykradené vše možné, jen ne to, aby film byl koukatelný až do samého konce. Asi u třetího zpomaleného pohybu během bojové scény jsem si říkal, jestli toho není až moc. Když to byl snad už desátý podobný záběr, začal jsem hledat počítačovou myš, abych film mohl stopnout. U jedenácté podobné scény jsem ji našel. Takže jak film dopadl, nevím. Pokud se ovšem nesl ve stejně nablblém duchu, tak asi správně hollywoodsky. Tedy mizerně. ()

Kouba08 odpad!

Antické vyprznění análu,takového rozsahu že se mě chtělo místy zvracet a z nervů daného (ne)filmu se mě po letech udělalo akné! Nechápu co za lidi tohle podporuje,točí a kdo ještě byl schopen dělat na to kladnou recenzi.. Doufám že Herkules s Dwaynem Johnsem mě trochu napraví chuť, tam už to vypadá že bude opravdu plnit úkoly jak báje pravý a nebude to jen kupa vymyšlených antických sraček ve stylu Immortals, Percy Jackson,nebo tady tenhle umělecky kousek. Přijde mě že lidi co to točí neví o antické mytologii absolutně nic a pokud ano tak pak nevím proč si vše vymýšlejí.. O mnoho blíže k ní má hra Got Of War kde to maj aspoň trochu promyšlené a má to hlavu a patu! ()

danny79

Nechapu extréme nizke hodnoceni na csfd. Film ma jednoduchou zapletku, herecke vykony nejsou uchvatne, ale pokud pominu legendu a beru film ciste jako akcni zabavu, zklaman nejsem. Souboje, o ktere tu hlavne jde, jsou solidne zpracovany. Nektere sceny je sice pocitacove zpracovany tak, ze vypadaji blbe, ale je jich opravdu jen malo. ()

Danny71

Herkules: Zrození legendy je bohužel praktickým příkladem jak by se nemělo zacházet s podobnými hrdiny. Film je naprosto děravý a plitký, dá se říci o ničem. Dialogy snad muselo psát dítě a díry ve scénáři jsou větší jak v ementálu. Celkem jsem se na Herkula těšil, ale takhle se to fakt dělat nemá, pevně doufám, že Herkules s Dwaynem Johnsonem bude minimálně o několik tříd lepší... Tomuto pokusu o zrození legendy dávám 4/10. ()

predsedaH

většího počtu zpomalenejch skoků a pádů jsem se nenažral ještě snad u žádnýho bijáku a toho přeplácanýho řevu tam bylo taky až až... ()

Mahonney

Začátek (po souboji) je celkem o ničem, ale po prvním přeplutí moře se to začne hýbat. Souboj v aréně 1 vs. 6 je pecka. Pak to de zase dolů. Je vidět že Renny si s efektama neví moc rady a zpomalovaček je tam až moc. ()

Regig

Totální propadák. Jediný plus tohoto filmu byla hudba, jinak vše ostatní byla hrůza. Bitvy byli natočené odfláknutě, prostředí bylo nereálné a absolutně nulový příběh. Poslední dobou bylo natočené spoustu seriálů, nebo filmů s podobnou tématikou, nechápu že si nemohli vzít z nich příklad. Například ze snímků, jako je SPARTAKUS, 300, nebo OREL DEVÁTÉ LEGIE. Aspoň malí výcuc z těchto filmů by dopomohl k lepšímu prožitku diváka. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)