Antické Grécko, 1 200 rokov pred Kristom: Kráľovná Alkména (Roxanne McKee) sa zúfalo pokúša nájsť spôsob, ako oslobodiť svoj ľud spod krutej a tyranskej nadvlády svojho pomstychtivého manžela, kráľa Amfitryóna (Scott Adkins). Najmocnejší zo všetkých bohov Zeus vypočuje jej prosby a daruje jej syna, ktorý dostane meno Herkules – poloboha, ktorého osudom je jedného dňa Amfitryóna zosadiť z trónu v krajine znovunastoliť mier. No obrovskou fyzickou silou požehnaný princ zatiaľ ani len netuší o svojom božskom pôvode či osude, ktorý mu bol daný do vienka... Prejde pár rokov a medzičasom už dospelý Herkules (Kellan Lutz) sa až po uši zaľúbi do krásnej krétskej princeznej Hébé (Gaia Weiss). Tá je však zasľúbená jeho bratovi Ifiklovi (Liam Garrigan), a tak mladým zaľúbencom neostáva nič iné, ako útek! Ten sa im, žiaľ, nepodarí – a Herkules za trest skončí v exile v brutálnom svete gladiátorov, kde sa má čo obracať, aby vôbec prežil... A práve na tomto Bohmi zabudnutom mieste konečne spozná svoju temer bezhraničnú silu i svoj osud. Odhodlaný pre svoje poslanie aj zomrieť sa vyberie späť do svojho rodiska, aby zvrhol Amfitryóna z trónu, zachránil milovanú Hébé z Ifiklovho područia a stal sa najväčším gréckym hrdinom všetkých čias! (TV Markíza)

kirmakX6on

Asi po pěti minutách bylo jasné, že scénář nectí řecko-římskou mytologii a že děj má s bájí společný asi jen jména hlavních postav. Smířit se s tím ale zas tak velkej problém pro mě nebyl. Horší byl ten odpuzující rozpor mezi megalomanským zvukem a kamerou a nemegalomanským dějem...ale po chvíli jsem si zvykl i na to. Nejhorší byly umělé nepřirozené barvy ve velké většině filmu...na ně jsem si zvykl asi až v druhé půlce filmu, ale zvykl jsem si i na ně. Takže film je dost o zvyku, řekl bych. Za hezkou princeznu Hébé, svalnatýho Herkula a nápaditej boj v aréně....30% a konečně jsem taky někdy v dobré shodě s hodnocením většiny na csfd :-) ()

MickeyH.

V rámci své kategorie a svého žánru mě to náhodou překvapilo. Nebýt toho trapného závěru, kdy si Hébé probodne srdce a tím zabije člověka za sebou a pak sama přežije, tak dám i čtyři hvězdy, protože tento film se nedá brát jinak, než s nadsázkou a já to tak bral a užil jsem si to. ()

64B

No, no. Kellan Lutz prostě Herkules není. Věřím pouze jedinému Herkulovi a to Dwaynu Johnsonovi, který nás za pár týdnů poctí svými svaly. Tohle prostě není ten slibovaný trhák, který měli všichni brát jako epic. Ale a to pozor: jedna scéna, na kterou jsem se fakt těšil a stála za to byla, když došlo ke stržení sloupů při bičování, už v traileru byla famozní. A abych nezapomněl, tak i Boyka alias Adkins jako záporák (což je tak trochu škoda), avšak tohle jsou jediná plus co film má a může nabídnout. Takže zkouknout a založit a pokud se někdy člověk zanudí, tak v krajních případech oprášit. ()

jafuska

Herkules to je filmová legenda, ale oni z toho udělaly docela velký chaos, budiž herci vcelku sympatičtí, ale pointa těžce mi uniká, ale budiž, dívat se na to dalo, ale už bych si nejspíš podruhé tento film nepustila. ()

Daryl.Dixon

Superman by si s ním vytřel zadek, Iron Man by se s ním ani nezahazoval nebo mu ze soucitu zaplatil nějaký kurz herectví a Hulk by zezelenal, jak by se mu z něj udělalo šoufl poté, co by ho omylem rozšlápl. Tak nějak bych začal obsah k tomuto filmu já. Co to bylo? Celou dobu to na mě působilo jako nízkorozpočtový snímek, což by dalo odpověď kapitánovy řecké formace při tažení, kdy se ptal, proč dostal jen osmdesát mužů místo slíbených sto šedesáti - jednoduše proto, že na komparz víc dotací neměli. Rovněž na kečupu dost šetřili, kdy ani naskrz propíchnuté princezně Hébé nic neteče, ale to možná jen nechtěli "krví" zašpinit bílé šaty z půjčovny. Působilo to tak béčkově, že by to povznesla snad i rozjuchaná seriálová Xena. No ale abych to jen nehanil, tak dvakrát jsem se u tohoto kulturního zážitku pobavil a to když se tři Řekové snažili udělat římskou formaci zvanou želva, a pak při vyslovení děsivých jmen dvou hrůzu nahánějících bojovníků Půltváře a Humbáby - ale třeba to byl jen špatný překlad a původně to bylo něco jako Půlxichtík a Hulbába. ()

Oxymoron5

Doprdele k čemu se to Liam McIntyre upsal. To stejný Scott Adkins, kterej teď taky hraje v samých Céčkách. Spojení Spartaka, Boyky a mladé generace Postradatelných(fakt netuším, jak se tam ten vyteplenej upírek mohl dostat) je fakt k zblití. Efekty jak z malování a herecký výkony horší než v mexický telenovele. ()

Lenii

Kellana Lutze mám ráda, ale zde to bohužel ani jeho charisma nezachránilo. Příběh zpatlaný jak si lze snad nejhůře představit. Dialogy úplně naprd. Děj příběhu by měl postupně gradovat a divák by měl být v očekávání a posléze v údivu. Zde je divák snad jen v údivu z toho, jak to jde fatálně podělat. Příběh stojí zaprd, stejně tak zpracování, vizuální efekty a snad vše, na co si lze vzpomenout. Musím se přiznat, že jsem si říkala, kdy že bude konec? Jedna jediná hvězda za Kellana Lutze a jeho snahu to celé zachránit, ale bohužel ani to se moc nepodařilo. 20% ()

helrohir

Tak tomu sa povie shit! Načakal som nič extra, ale to, čo som videl, nemôžem nazvať nijako inak. Byť scenáristom v Hollywoode sa už asi fakt môže stať hocikto. Na napísanie tohto braku si stačilo pozrieť Gladiátora, seriálového Spartaka a zvyšok vyplniť nejakou dementnou love story. Najzarážajúcejšie je však to, že okrem mena hlavného hrdinu nemá tento film s mytologickou predlohou spoločné vôbec nič. Normálne by som ich rád zažaloval za zavádzanie diváka. Také detaily ako nevýrazná hudba, treťotriedny (a naviac nesympatickí) herci a triky ako z TV filmu nie je pri tom úbohom obsahu ani potrebné riešiť. 20%. ()

Vykuk

No není to takový prů*er, jak jsem čekal, některé scény jsou fajn, kupodivu mi vůbec nevadil Lutz, celkem v poho, ale problém je tempo, zároveň pomalé a zároveň uspěchané tam, kde bych to i protáhl. Příběh nezáživný. S Rockem to taky nebylo kdoví co, ale oproti tomuhle přeci jen o něco lepší. ()

p.i.t.b.u.l

No nic moc. Nevím čemu bych to dokázal přirovnat, je to něco mezi Gladiátorem a Spartakem. Což by ve finále nemuselo být tak špatné, akorát by se toho musel ujmou jiný režisér a kompletně přepsat i scénář. Přiklonil bych se i ke změně názvu, i když chápu, že takhle je to mnohem pro diváka přitažlivější. Vše v tomto filmu je špatně, od příběhu počínaje, po bojové scény konče. Dávám 25% ()

Honzulik odpad!

Herkules: Zrození legendy - tak tento film je taková ptákovina, že dopředu lituji všechny, kdo se jako já rozhodnou jít do kina. Tento filmařský zmetek vůbec nemá v kinech co dělat. Režisér Renny Harlin si asi vzpoměl na časy, kdy mu před kamerou ještě vynikaly hvězdy jako Bruce Willis nebo Sylvester Stallone. To ještě byly pro něj dobré časy, ale v současnosti není absolutně o co stát. Protrpět devadesát minut v kině a ptát se sám sebe, jestli tohle tvůrci myslí vážně, nebo si z nás diváku dělají kozy... Spíše to druhé. Naštěstí slabé zisky v kasách kin naznačují, že Herkules: Zrození legendy bude v podání této kumpanie velký průser a doufejme i jejím koncem. V roce 2014 mám problém s dobrým filmem a stále netrpělivě čekám na nějaký, co mi spraví náladu... ()

Facerr

Opět močím proti větru, ale mě se to fakt líbilo. Žádný rozvleklý kecy, šlo se rovnou na věc. Že to je příběhový klišé, že to bylo tak zkratkovitý bez jakýhokoliv hlubšího procítění příběhu, že to staví mytologii na hlavu? No a co. Tenhle film nemá poučovat o tom, jak to bylo (jestli to tak bylo:), má bavit a to se mu celkem vede. Herecký obsazení super, i když Herkula jsem si nikdy nepředstavoval, jako takovýho slaďouše. Kamera, efekty, akce, všechno tady bylo ok. Tak co chtít víc? Náročnějšího, pravdivějšího, hlubšího, epičtějšího Hercula? Tak snad na příští pokus za pár let. ()

elanista1

Ja byt jednym z tvorcov tohto filmu, tak by som sa hanbil pustit to do eteru, take nieco trapne som nevidel uz par tyzdnov. Prve co sa da vsimnut v uvodnej scene je lacno vyzerajuci vizual, to vsak nie je jediny dovod preco sa to pohybuje na hranici modreho a cierneho. Z hereckych vykonov sa cloveku chce zvracat a tie bitky som mal chut prepinat...a k tomu navyse podotykam ze na tomto "skvelom" scenari sa podielali udajne styria ludia, no neviem. Vseobecne mam rad taketo akcne vymyvacky mozgov, ved tohtorocne pokracovanie Tristovky zboznujem, ale toto je velmi zly film, v kazdom ohlade. Urcite najhorsi film od Rennyho Harlina. Zahada hory mrtvych, Zradna hlbocina, Smrtonosna pasca 2, ci stvrta Nocna mora, to su vsetko vyborne filmy ale toto je hnus. ()

Aeres

Na film bylo vyplácáno takových peněz za promo, že kdyby místo toho zaplatili někoho, kdo napíše scénář, vyšel by rozpočet na poloviční náklady. Ale chápu, že je nutné přežvejkat dějiny tak, aby je průměrný Američan dokázal rozdejchat. Koneckonců, kdo by díval na Herkula bez lávly hepíendu, žejo? Takhle to alespoň uzavřeli, a zřejmě ani nehrozí, že by natočili dvojku, protože by se museli vypořádat hned s několika problémy. Předně, jak tu hromadu svalů zkopnout z trůnu, a jak zasebevraždit manželku a caparta, když je "čudla" tak heroicky na konci filmu vyrval ze spárů smrti. Jo... a jak nasrat Héru, když je s ní takovej kamarád? ()

rasto87

Sem tam dobrá akcia, sem tam, ako taký náznak niečoho dobrého, ale zvyšok nieje dotiahnutý dokonca a to najmä tým, že je tam strašne rýchla dejová línia a ešte rýchlejšie tempo. Zas na druhú stranu, keby to bola úplná hovadina nepozrel by som to tri krát. Nevadí i keď to nebolo perfektné, tak verím že D. Johnson to napraví v ďalšom Herkulesovi. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)