Navždy svoji

TV spot 1
Česko, 2013, 4 h 31 min (Minutáž: 45–46 min)

Celých šest týdnů budou moci diváci České televize sledovat osudy tří velmi odlišných párů z různých koutů republiky, které se rozhodly, že v létě roku 2012 vstoupí manželství. V seriálu ale nebudeme pouze svědky předsvatebních příprav a svatebního veselí těchto dvojic, ale především se staneme svědky jejich nejrůznějších partnerských a rodinných peripetií. Proč jsou vlastně spolu a co si od vzájemného soužití slibují? Režisérka dokumentárního seriálu Erika Hníková (Ženy pro měny, Nesvatbov) ve spolupráci se scénáristkou Irenou Hejdovou (Děti noci) zvolila observační metodu natáčení, kdy tvůrci jen minimálně manipulují s natočeným materiálem a nechávají svým hrdinům co nejvíce prostoru a přirozenosti. (Česká televize)

kverula

Já bych to tak černě neviděla. Veškerých dokumentů si vážím, přináší nám malé okénko do lidských životů, i když se vždy jedná o téměř absurdní postavy. Ale co. Koneckonců, o to je to zas zajímavější. I když černoprdeláky nemám ráda, zdá se mi, že důvody ke svatbě křesťasnké dvojice dávají (zatím) největší smysl, a rozhodně ten nejčistší. Já sama zastávám myšlenku, že pár na sobě musí pracovat od začátku do konce. A když přijde kritická chvíle, je třeba se naučit spolu mluvit a být ochotný ji vyřešit. Střídání partnerů jako ponožek nepřináší nikdy nic dobrého. Tak se nikam duševně nedostaneme a budeme se pořád plácat ve sračkách. Já tedy dávám za 4, do plnejch bych šla, kdyby dokument doplnili o další, avšak poněkud "mainstreamovější" pár. ()

Kxxx

Ošklivý pokus o zvýšení sledovanosti programu ČT2?! Pochybuji, že tento průjem z dílny ČT měl zmapovanou cílovou skupinu diváků. Odpornější páry jsem dlouho neviděla a chápu, že to někoho může motivovat k dalšímu sledování bizarních osudů svých soukmenovců, ale proč sakra na veřejnoprávní televizi?! PROČ?! ()

SuzieS

Do urcite miry poucny dokument, ovsem clovek si to sve poznani musi z nej sam vydolovat. Kdyby se predevsim prvnich pet dilu sestrihalo i na polovinu, silene by to tomu prospelo. (ukazky z filmu, na ktere si divaji deti jsou prilis dlouhe, zabery na jdouci osoby jsou uplne zbytecne natahle, dialogy mohly byt zhuscenejsi. Vsechny tri pary byly svym zpusobem velmi netradicni a bizarni. Nejaky "obycenjensi" par by tomu hodne prospel. Nejzajimavejsi bylo poslednich 30 minut posledniho dilu, kde se k parum vratime 4 mesice po svatbe. Zda se to jako kratka doba, ale prekvapive neni. Nejlepe z toho v ateistickem cesku velmi prekvapive vysel velmi verici katolicky par, ktery praktikoval tzn. pred svatbou ne. U ostatnich paru byly zarodky problemu jiz pred svatbou, nerealne ocekavani, snaha menit druheho partnera, ale i spatne vzory z vlastnich rodin. Podle me nadseni z manzestvi katolickeho paru je jednak vec, ze se u nich hodne veci zmenilo k pozitivnimu. Diky svemu asketickemu pristupu si to objevovani nechali az po svatbe. jeste vetsi dil ale ma priprava, kde si uz pred svatbou jasne ujasnili, co od toho cekaji. Mozna to nedostanou, ale alespon si to objasnili a i sdelili sobe navzajem. Realna ocekavani delaji hodne. To si z toho odnasim ja. ()

ta*jemna* odpad!

...nějaký ještě víc nesympatický páry už asi k mání nebyly, že? Atmosféra jako bych se dívala na Výměnu manželek - HROZNÝ a celkově tak nějak o hovně... ()

Názorožec

Mezi Třeštíkovou a BigBrotherem. Takto vyhrocený protagonisté těžko můžou nabídnout jiný pohled než naprosto plochý. Je to objevné a zábavné jak časopis v čekárně. Nic víc nic míň. Česká televize vstříc podprůměru... Předpokládám, že po shlédnutí tohoto docusoapu se už v čechách nikdo nevezme... ()

Dupac

Neurotická štětka vydělávající "uměním" na nezaměstnaného parťáka, nerdští katolíci a semetrika s ušlápnutým venkovanem s oidipovským komplexem do páru, to všechno jako sociologický vzorek pro sondu do života budoucích mladých novomanželů. Autoři nás nechávají sledovat záběry natáčení lechtivých rádobyuměleckých fotek, taktně přitom ale zamlčí, že madam dělá docela slušnou kariéru v hardcore pornu (a to prosím před desátou večerní, milá Rado pro rozhlasové a televizní vysílání!). Místo toho, abychom nahlédli pod pokličku vztahů hodně mladých lidí pod přísnou katolickou doktrínou, autoři tu obskurní dvojičku pošťuchují, jestli už spolu před svatbou sexovali. U venkovského párečku pak už jenom vyloženě spolu s autory čekáme na to, co a kdy se podělá kvůli vztahům tchyně semetrika - snoubenka semetrika. To není dokument, ale voyerismus, což neberu. Chce se mi věřit tomu, že autorský záměr byl o něco vznosnější, jen se to autorkám vymklo z rukou. ()

Alvin

Jsem v klidu co se týká budoucnosti manželských svazků v Česku, protože tenhle výběr rozhodně nereprezentuje "průměrný český pár". Co mě ale otravuje, je úroveň mladých dokumentaristek. Po mizerném Čtyři v tom, je tu další autorka, která si myslí, že stačí vybrat co největší exoty a pak se jich dokola ptát na ty samé otázky, případně jenom držet kameru. Nechápu proč to má 6 dílů, když už od druhého se nedozvídáme nic nového. Mladí katolíci stále dodržují sexuální půst před svatbou (autorce dokumentu to zřejmě přijde tak zajímavé, že se na to pro jistotu ptá v každém díle), slečna pornoherečka, pardon fotomodelka a její dočasný přítel už asi taky nevymyslí jinou odpověď než "dobrý" a festival pestrosti uzavírá Běla, o které se opakovaně dozvídáme, že se nesnáší s tchýní a Jaroušek, kterému role multifunkčního domácího otroka evidentně vůbec nevadí. Srovnávat tohle s cyklem Manželské etudy by byla nehorázná troufalost. ()

Infantility

O třídu níž než Čtyři v tom, ale i tak na české poměry kvalitní dokumentární reality-show. Sympaticky na mě působí Zdenka s Ondrou, i se všemi těmi tradicemi a náboženstvím. Velké kontrasty třech dvojic určitě hodnotím pozitivně, není to vzorek populace (doufám...), ale záměrně vybrané netypické páry. Akorát mi vadí neustále se opakující otázky režisérky a její, podle mě, málo profesionální přístup... ()

Pignon

Totálně nereprezentativní vzorek populace, úplně šílené vhledy do soukromí a bezhraniční hloupost protagonistů z tohoto dipka dělá materiál pro komerční tv, překvapivě v produkci ČT. Zapadlý poklad, pro mě objevený až 2023. Co asi dělá Běta? ()

LOVIT

Katoličtí fanatici s infantilní zábavou v podobě navlikání hadrů, což je asi jeden z malá okamziků kdy se můžou "osahat", pornoherečka s vychcanem a korunuje to mamánek Jaroušek což je exot k pohledání, no se zvědav jaké finále ukáže poslední díl, ale řekl bych že lepší jak svatba Jarouška a Běly to nebude. Btw katolíci si musí vše odpustit, takže i nevěru a třeba zločin? ()

Santyzul

"intelektuální reality show" i přes pomoc "alternativního" přístupu zůstává reality show -> cíli na nejnižší lidské pudy a prostou zvědavost a hlavně lidé v těchto projektech jsou protivní - užívejte si další kvalitní onanistický dokument . ()

Vitasex

Já dávám 4*. Dokument koketující s reality show, který ukazuje trošku absurdní a trošku normální tři české páry. SPOILER! Musím přiznat, že jsem po první dílu nevěděl jestli to není špatný vtip. Téměř fanatičtí křesťani, hloupá, panovačná a hubatá ženská, a motorkářský pár, který se pořad hádal. Vezmu to postupně, mladý křesťanský pár, Zdeňka a Ondřej, jsou velice milí a sympatičtí, a ačkoli mě ze začátku jejich víra téměř odpuzovala, dokument ukázal, jak moc bychom se toho od nich měli naučit, jejich pojetí manželství a morálky obecně v dnešní společnosti chybí, za ně určitě palec nahoru. Palce dolu za hubatou Bělu, která podle posledního dílu vypadá jako zlatokopka, když mluví o rozvodu, první co přidá je že nechá ohodnotit dům svého partnera, který je původem jeho a ať jí prej vyplatí. Každopádně si myslím, že její úmysly nebyly tak lásky plný když první na co myslí jsou peníze, ale přiznávám, já se ještě nerozváděl! No a třetí pár to je taky něco úplně jinýho. Holka, fotomodelka/pornomodelka s dvěma dětma, každý s jiným chlapem a bere si třetího. Kterej se v průběhu začíná projevovat jako celkem sympaťák. Asi trochu rapl, ale to jak se staral o její děti ukazuje že zas takovej blázen to nebude. Kluci ho očividně měli rádi. Každopádně mě se to líbilo. Víc takovýchto dokumentů/reality show. Možná si někdo uvědomí, že sám dělá něco špatně. ()