Kanibalové 2

• Taliansko La montagna del dio cannibale (viac)

Tento kmen žije v horách uprostřed ostrova. Nejvyšší vrchol nazývají Horou kanibalského boha. Na jejím vršku je svatyně šamanů, kteří provádějí posvátné lidožroutské obřady. Susan však nechce nikdo doprovázet, a proto se musí na cestu do hor vydat pouze s několika přáteli. Na Novou Guineu přijíždí manželka známého cestovatele Susan. Hledá manžela, který je již několik měsíců nezvěstný. Domorodci jí vyprávějí o zvláštních indiánech, kteří uctívají svého boha lidskými oběťmi. (oficiálny text distribútora)

ABCD Marta

Kanibalové 2 jsou za prvé úplně jiný film než Cannibal Holocaust režiséra Ruggera Deodata, takže o nějakém pokračování nemůže být řeč (o tomto problému byla vedena debata v diskuzi Kanibalů 2), za druhé s dílem pana Deodata se to může rovnat asi jako já s mistrem republiky v Thai Boxu a za třetí, mám-li něco vyzdvihnout na tomto kousku (a že toho moc není), byla by to krásná, leč trochu starší, Ursula Andress a sympatické postavy některých členů výpravy. Toť asi tak vše. ()

The Viper

Dvojka už nevypadá tolik realisticky, ale pořád to má své kouzlo. Hlavně je to jedna velká sranda. Asi jsem trošku morbidní, ale já se v poslední 3/4 hodince filmu hrozně nasmál. ()

brooklyn73

Nechal jsem se jenom unaset zabery na prirodu a zvirata kterych je zde dost.Scenar mi prisel velice zvlastni, vlastne cely pribeh kdy hledame manzela hlavni hrdinky, se v zaveru zvrtne a my zjistime ze vlastne nehledame manzela, avsak uplne neco jineho...A duvod proc muselo nekolik lidi zemrit se nam tim padem jeste vice zmensi.. ()

Slimak odpad!

Podle mne nemělo smysl něco takového točit....ještě k tomu s Ursulou Andress...jak se tam tam s těma lidožroutama trapně proháněj....jééžiš... ()

TERRORDROME

Taký rutinný taliansky béčkový dobrodružák o záchrannej výprave do džungle. Hrdinovia túrujú pralesom, občas narazia na dáku potvoru, uvidíme aj v tomto žánri tradičné detailné zabíjanie zvieratiek a napokon sa stretnú aj s tými divochmi, podľa názvu toľko očakávanými. Ak ma pamäť neklame ich kmen sa volá Puko. Zasmial som sa, keď sa jeden z hrdinov pýtal miestneho, prečo sa všetci tak boja tých Pukov. Každopádne, nakoniec uvidíme vytúžené kanibalské orgie, žranie vnútorností a nahú Ursulu. Okrem toho ešte aj masturbujúcu kanibalku, súlož s prasaťom a jeden trpasličí kanibal si rozrazí lebku a vytečie mu mozog. Žiadna sláva, ale sú aj horšie. ()

tenebrae86

Typický příklad toho, jak může být hodnocení na čsfd zavádějící. Černých 25% upřímně nechápu, ale budiž, beztak se nejedná o žádnou velkou pecku. "Kanibalové 2" je zcela zcestný český název pro dobrodružný film jednoho z nejlepších brakových režisérů sedmdesátých a osmdesátých let, Sergia Martina. Bohužel se jedná o jeden z jeho slabších kousků, nicméně do odpadu bych ho taky neházel. Když přivřu oko nad špatným scénářem, nezbývá zase tolik věcí, které bych mohl vytknout. Mysteriózní příběh byl fajn, pro daný žánr kanibalských hororů trochu netypický a Ursula Andress i Claudio Cassinelli se mi ve svých rolích líbili. Děj nenudil a z neklidu mě vyvedlo i několik slušně nechutných či vzrušivých momentů, včetně dívčí masturbace a soulože muže s prasetem. Snímek je na vysoké technické úrovni, jak se na Martina sluší a patří a i přes velmi nízký rozpočet vypadá dobře. Audiovizuál nadprůměrný, primitivní/elektronický soundtrack bratrů De Angelisů byl velmi zajímavý a místy hodně působivý. K tomu pěkné záběry divočiny a zvířat plus nějaké to zabíjení leguánů nebo opic... Mimochodem, pro všechny zastánce práv zvířat může být potěšující, že tento film (stejně jako Cannibal Holocaust a Cannibal Ferox) vyšel ve Velké Británii v roce 2017 na blu ray ve zcela nové, režisérské "Animal Cruelty Free" verzi. ()

pend

Naprosto nevydařený film, jehož český distribuční název nesmyslně odkazuje ke Kanibalům R.Deodata. Divák jen nevěřícně zírá, jak dopadla někdejší Bond-girl. ()

RedHot

Napálil jsem se dobrovolně - prostě jsem chtěl mít kanibaly zkompletovaný a nic moc jsem od filmu neočekával. Když to ale má být film o kanibalech, tak bych čekal aspoň trochu toho kanibalismu - divoši spořádali pár hadů a ještěrek a jeden tam dováděl s prasetem, ale jinak jde o nezajímavej brak, kde ty nejdrsnější triky zajišťuje hadrová figurína a kečup. Nedělám si iluze o možnostech tehdejší doby, ale jak dokázali vyrazit dech originální Kanibalové, natočení o pouhý rok nato! Ke konci jsem si říkal, že tu největší nudu jsem už přetrpěl, teď už musí konečně přijít to maso, ale nepřišlo nic. Abych byl úplně spravedlivý, tak jedna holka tu ukáže píču, to jo. A ať nežeru, tak souboje zvířat jsou parádní, skoro jako na National Geographic, jen natáčený v botanické zahradě. ()

Kozy9

Slabší odvar toho, čo mohol kanibalský BOOM v taliansku predviesť. Film padá na tom, na čom zakladá. Dobré scény prechádzania pralesom sú pokazené hlúpymi dialógmi a neznesiteľnými hereckým (ne)výkonmi, scény žitia domorodcov a ich, pre našu spoločnosť, neľudských zvykov sú krátke a obsiahnuté až na konci a divákovi sa ich dostáva iba vo veľmi obmedzenom množstve. Ak by sprevádzali celý film takmer určite by neskončil v tak nízkych hodnoteniach. Autori spravili tú chybu, že film pojali ako dobrodružný a nerozvinuli kanibalskú tematiku, čo sa silno odrazilo na kvalite filmu. Napriek všetkému som sa nenudil a film mi príde ako slabší priemer : 40%. ()

masekjc

Ať už se jedná o pokračování nebo ne, film se nese v podobném duchu jako všechny italské pseudohorory o kanibalech. Bohužel i tento snímek trpí tím, že tu kanibalů moc není a nezachraňuje to ani občasná erotika, která v tomto případě gradovala především v závěru. Navíc se domnívám, že pár scén jsem už v některém obdobném snímku viděl (asi Cannibal Holocaust), což ale není v těchto filmech nic neobvyklého. Aspoň, že závěr byl trochu překvapující... ()

Guran

Kromě krásného těla Ursuly zde není nic co by vás nadchlo. Naprostá blbost o kanibalech. Vůbec nevím, proč se to jmenuje "Kanibalové 2", když byl snímek natočen ještě před prvními kanibaly. Nebudu se tu rozepisovat, protože mi to k takovýhle hovadině přijde zbytečné, takže jen nepíšu - Kravina. ()

honzic

Tak pár zajímavých scén, jinak tradiční kanibalský podprůměr. Navíc ty herci tam jsou jak supermani, bez škrábanců a zranění, vypadá to příliš nerealisticky, hlavní herečka se po těm kanibalských zajetích stihla snad i nalíčit, namakeupovat. Ach jo. Hodnocení: 30 % ()