Vincent je starnúci vojnový veterán, večne mrzutý a nepríjemný ku všetkým okolo. Keď sa do vedľajšieho domu nasťahujú noví susedia, jeho pokojný život sa obráti naruby a on má odrazu každý deň na krku dvanásťročného chlapca. Aj keď je Vincent cynik, ktorý miluje whisky a často navštevuje striptízové bary, nakoniec sa práve on stane najlepším priateľom chlapca, ktorý sa musí vyrovnať s rozvodom rodičov, novou školou a novým životom. (STV)

apacka

Bill Murray, v parádní variaci Gran Torino - Big Lebowski, totálně zabil. Stejně jako Naomi Watts. Vyhodila bych celou linii s tím malým chytrákem a jeho matkou. Akorát by se to pak jmenovalo Big Lebowski 2. Nebo Gran Torino: Rise of a Warrior. Taky škoda toho debilního názvu v české distribuci. ()

Streeper

Nepřišlo mi to tak vtipné, jak bych čekala, spíše tam jde o vývoj hlavní postavy, kterou skvěle ztvárnil Bill Murray, ta role mu opravdu sedla a je vidět, že si to užíval. Naomi Watts by tam být vůbec nemusela, docela mi v tom filmu vadila. Nicméně příběh o chlapci, který si najde idol ve svém sousedovi má něco do sebe. ()

ProNotor

Zajímavé jak mohou fungovat sousedské vztahy. V očích každého z nás se člověk jeví úplně jinak a každý vidí realitu úplně jinak. Zábavné a dojemné, ale bohužel jsem v tom viděl spousta jiných podobných námětů ze starších snímků. Proto tomu nemohu dát lepší hodnocení. ()

Lanark

Melfi si napsal a zrežíroval stokrát okopírovaný příběh o ďáblovi se svatozáří. Naštěstí pro něj se mu podařilo získat Billa, což je buď díky tomu, že je dítě štěstěny a měl by sám začít sázet na dostizích a nebo naopak je dítě štěstěny, které vyhrává na dostižích a může si dovolit učinit finanční nabídku, která se neodmítá. Každopádně si dříve či později během sledování uvědomíte, že je vám vlastně samotný film jedno a užíváte si prostě Vincenta. A na těch cca 100 to přesně stačí, abyste si to užili a nenudili. Co bude točit Melfi příště mne moc nezajímá, co bude točit Bill Murray mne naopak zajímá hodně. ()

wohna

One man show Billa Murrayho? Ne! Two men show. Bill Murray a Jaeden Lieberher naprosto famozní! Jeho závěrečný proslov ve škole byl neskutečný. ()

mike007

Velmi příjemný film s Billem Murrayem, avšak nebýt toho dojemného projevu chlapce na konci a skvělých soundtracků od Theodore Shapiro (z Interviews jdu do kolen) asi bych hodnotil jen třemi hvězdičkami. Vřele doporučuji film zhlédnout v původním znění. Dabing je totiž naprosto otřesný! ()

laik_60

Čakal som niečo ako známe "krejzy komédie" typu Postrach Denis :). ale nebol to ani "Postrach Muray" . Ale nie. Tento film bol menej bláznivý zato ľudskejší, romanticko dramatickejší, s výborne hrajúcim Murrayom a za povšimnutie stojí aj prejav Naomi Watts. Neprekážala mi ani patetičnosť ani také to "americké klišé". Ja som sa pobavil. A v závere si aj znovu pustil Boba Dylena a jeho Shelter from the sortm. :) ()

C0r0ner

Scénář je sice strašlivě průhledný a od začátku člověk ví, jak to dopadne, ale naštěstí díky skvělým hercům (především Murray) a kvalitní režii se na to dobře kouká. Když se k tomu navíc přidaly povedené vtipy a v závěru slušné emoce, tak jsem se přistihl, že se mi tenhle film fakt líbí. 85% ()

MzK

Na ČSFD projekci. Dost mi to připomělo perfektní film Gran Torino. A ani tento kousek nebyl špatný, rozhodně jsme se nenudili, ve filmu nebylo slabší místo, i když byl děj většinou předvídatelný. ()

Gabbo

Námětem film samozřejmě evokuje Gran Torino. Nově přistěhovaný soused, outsider, naváže kontakt se starým sousedem bručounem. To je ale asi tak vše co oba filmy spojuje a proto je velmi těžké porovnávat. Na rozdíl od Eastwoodova dramatu je tento snímek komedie. Ale ne taková ta bláznivá americká ptákovina, která se mi evokuje, když slyším spojení americká komedie, nýbrž komedie o životě, se spoustou skvělých hlášek (nejen) z úst skvělého Billa Murraye a perfektní Naomi Watts. Konec byl možná trochu prvoplánový, ale byl krásným vyvrcholením příběhu a mne dojal. Tento film by mne možná do kina úplně nepřitáhl, ale jsem rád, že jsem jej díky CSFD projekci v kině viděl. P.S. Titulková "scéna" je třešničkou na dortu :) ()

Morzael

Hořkosladká komedie podle ohrané šablony. Jediné, co vyzdvihuje tento film z průměru je klasicky skvělý a přirozený Bill Murray. Každopádně bych někdy chtěl pokecat s 12 letým agnostikem :D ()

Martrix

Ufff, to mi spadl kámen ze srdce. Poslední dobou jsem jsem se u komedií moc nebavil. Ztráta smyslu pro humor(asi covid), nebo zbytečně vysoko nastavená laťka? Proč mi připadá, že je spousta komedií hloupá a klišoidní, bez šmrncu a špetky originality? Možná je to opravdu tím, že jsem těch filmů viděl tolik, že se mi prostě přiostřily smysly a nevezmu za vděk čímkoliv. O to mám větší radost, když se objeví překvápko, jako je Miluj souseda svého. Osa příběhu je jasná, je to podle šablony, kterou už jsme viděli mockrát. Starý bručoun spadl z hrany, na které bůhví proč posledních 8 let balancoval. A do toho se jako katalyzátor...nebo tlumič, nebo...přimotá kluk, který má svoje problémy. Prolnutí dvou odlišných světů přinese očekávanou katarzi. Nic nového pod sluncem, co se týče sdělení. Jenže tady si to krásně sedlo díky skvělým hercům, ale především dialogům-scénáři. Melfiho způsob vyprávění a pozitivní optika v kombinaci s oním bručounstvím, překrývá šablonovitost tak, že postavám přejete jen to nejlepší a že vám nevadí, jak moc nepravděpodobné je, aby vše skončilo happyendem. Protože ono něco z toho pozitivna, ulpí i na vás. To se aspoň v mém případě, mnoha filmům nedaří. ()

Fancipal

Hořká komedie o nečekaném sblížení sarkastického mrzouta, který není pod svou negativistickou slupkou tak špatný, jak se na první pohled jeví a malého kluka, který touží po kamarádovi. Zní to povědomě? Mělo by a za normálních okolností by film nestál za větší zmínku nebýt excelentního hereckého ansáblu v čele s výtečným Billem Murrayem. Melissa McCarthy vystoupila z obvyklých vod uřvaných a vulgárních rolí a příjemně civilním způsobem ztvárnila matku samoživitelku, které začnou věci přerůstat přes hlavu. Naomi překvapivě ukazuje komediální talent v roli těhotné striptérky s ruským přízvukem. St. Vincent rozhodně stojí za vidění. Je to sice neoriginální komedie s průhledným závěrem, ale z vod zapomnění ji táhnou skvělí herci (TIFF 2014) ()

SHI-SHA

Jestli se nenecháte odradit kýčovitým plakátem a příšerným překladem názvu, můžete se těšit na příjemně nepříjemného Billa v hlavní roli lehce pochmurného dramatu s velmi dobrým obsazením. Neoriginalitu či přílišný sentiment jsem na rozdíl od ostatních hodnotících nezaznamenal, celý film jsem se nechal bavit a nebýt trochu průhledného konce, rád dám i pátou hvězdu. ()

Icefist

Nepříjemní nesnesitelní mrzoutové dokážou zaujmout a scénaristé to velice dobře vědí. Nedostižným představitelem takových rolí je samozřejmě Clint Eastwood, ale tady klobouk dolů před Billem Murrayem, který ukázal, že rovněž v této poloze umí. Příběh je relativně fádní, ale musím vypíchnout scénu se svatořečením, kdy je naprosto průhledné, že k ní dojde, ale přesto má divák na krajíčku. Humor v naprosté většině situací funguje, takže fláknu pěkných 70 %. Oblíbená část- srovnání s Hitlerem ()

papaJA21

V případě Billa Murrayho nejspíš neumím být objektivní, ale já to herce prostě žeru. Tady mu ještě těžce šlape na paty Naomi Watts. Já se prostě královsky bavil a o to šlo asi především. Myslím, že St. Vincent se stane dalším filmem, který můžu sledovat vždy a všude, znovu a znovu. ()

dr.fish

Tematicky mi to připomíná film About a boy a Hughem Grantem. Samotář a kluk od vedle, který to v životě nemá lehké. Počáteční odpor k dítěti se lehce překoná, naváže se otcovské přátelství. Bill Murray je starý zahořklý mrzout. Ten kluk co mu vstoupí do života ho trochu rozpustí a obrousí mu hrany. Jinak samozřejmě rodinná komedie s nadstandardními výkony, Naomi Watts si svou prostitutku opravdu vychutnala. Něco mi k té dokonalosti ale přece jen chybělo. 70% ()