Vincent je starnúci vojnový veterán, večne mrzutý a nepríjemný ku všetkým okolo. Keď sa do vedľajšieho domu nasťahujú noví susedia, jeho pokojný život sa obráti naruby a on má odrazu každý deň na krku dvanásťročného chlapca. Aj keď je Vincent cynik, ktorý miluje whisky a často navštevuje striptízové bary, nakoniec sa práve on stane najlepším priateľom chlapca, ktorý sa musí vyrovnať s rozvodom rodičov, novou školou a novým životom. (STV)

jarmil8

Takový žánrový mainstream, který ničím nepřekvapí a dopředu víte, co se bude dít. Takže se časem dostaví sladkobolná nuda, kterou rozvíří jen opravdu dobří herci. Melissa McCarthy tu překvapivě nehraje krávu, Naomi Watts je v roli ruské šlapky vcelku zábavná a Bill Murray hraje už po několikáté totéž, ale překvapivě je to pořád ke koukání. A ostatní také. ()

weca

Škoda toho všudypřítomnýho sentimentu a patosu, potenciál to mělo dobrej. Mohla to bejt výborná čistokrevná komedie, takhle je to klasickej americkej ubrečenej dramaticko-komediální kočkopes. Na druhou stranu, některý hlášky se vážně povedly. What's in the box? My wife. She died? No, she shrank herself. ()

commit

Jak to ti amíci dělají, že z lehce nadprůměrného filmu dokážou během chvilky udělat podprůměrný. Nejspíš je to jejich vrozená touha po sluníčkovém konci. Kdyby masový vrah podřezal během filmu půl města, včetně dětí, matek a handicapovaných, stačí aby sundal ze stromu proti její vůli kočku, která chtěla zadávit ptáka, podat ji důchodkyni s alzheimerem a vše je v pořádku. Divák zamáčkne slzu a půjde spát s myšlenkou na lepší svět. Ty 3 hvězdy nejsou pro film, ale pro Billa Murrayho. ()

006.Trevelyan

Bill Murray je můj oblíbený herec, to zaručuje vždy hvězdu nahoru :-) Nabízí se srovnání s Gran Torinem a nerudným dědkem Clinem Eastwoodem. V tomto srovnání vede Gran Torino samozřejmě na plné čáře. St. Vincent je tedy okoukané téma, ale i tak příjemné drama/komedie ( zaplať pánbůh bez fekálního humoru ), které stojí za to vidět. ()

RoyBatty444

Bill sa prezentuje v ďalšej drámo-komédii. Nevrlý starec s nezávideniahodným životom na staré kolená záujme chlapca zo susedstva a dá mu kamaráta a veľmi nezvyklú pestúnku. Veľmi humorné pasáže sú striedavé s dramatickými. Všetci sú veľmi presvedčivý. Nebyť občasnej patetickosti a pár hluchých pasáží tak to je za plný počet. ()

jerry737

Jako správný warrezák jsem film stáhnul a viděl s titulky od the.body skvěle přepsané vtipky do češtiny. Co se týče Billa Murray myslím že to byla jedna z jeho nejlepších rolí které kdy hrál. Takže má to pointu a zasmějete se, tudíž stojí za doporučení ()

Alvin

Jack Nicholson a další prominou, ale ještě nikdo nezahrál stárnoucího cynického mrzouta tak skvěle jako Bill Murray právě v tomhle filmu. Když k tomu přidám ve vedlejších rolích Roye z Ajťáků, který si tu střihnul učitele s kolárkem ("Děti, máme tu hodně různých náboženství, ale katolící jsou na tom nejlíp, protože mají nejlepší oblečení a nejvíc pravidel.") a pak Naomi Watts coby striptérku někde z Východu, je z toho výborná komedie se spoustou originálních hlášek. ()

Allein4

Vážně nemám rád Melissu, ale za to můžu Billa. Takže jsem se dostal do drobně schizofrenní situace - koukat, či nekoukat...toť otázka, která však již byla vyřešena. A odpověď zní - slušné, občas i humorné, ale v závěru to ve mně nic emotivního neponechalo. Přecejen mě opravdu moc nechytl ten srdceryvný výval toho klučiny. Bylo to až moc kýčovité a naprosto jsem mu tu roli nevěřil. Co dokresluje můj pocit z filmu, je to, že nejlepší na tom byly závěrečné titulky. Ty si zaslouží alespoň 75 %. Jinak ale celkově je film zralý na 50 %. ()

chytri

Pokud bych chtěl převést film Gran Torino do komedie, vypadalo by to přesně takto. Bill Murray je jednička a v tomto filmu se opravdu ukázal. Drsný černý humor podepřený skvělým příběhem. ()

Raziel811

Velmi milé překvapení a to ve všech ohledech. Film defakto nemá hluchá místa a svižně odsejpá. Konec je sice velmi předvídatelný, ale díky skvělému Murrayovi to zle snadno odpustit. ()

Mr.Bordan

Bohužiaľ, film bez originality. Režisér čerpá z vyčerpanej témy a ponúka nám vyčerpávajúcich 100 minút, počas ktorých sa neraz pozriete na hodinky, pretože presne budete vedieť, čo vás čaká dopredu a nudíte sa. Zachraňuje to akurát tak Bill Murray, ktorý žiari medzi hereckým zastúpením (N. Watts si už dúfam nezahrá nič v súvislosti s tým, čo stvárnila v tomto filme), inak mi film nič nedal a som presvedčený, že naň zabudnem do týždňa, pretože rovnaký typ filmu tu už bol 1000x (drsňák sa skamaráti s chlapcom a nečakane sa z nich stane zohratá dvojka). Ó a ešte zopár hlášok bolo vynikajúcich, inak priemerných a nevýrazných 50%. ()

Mark1983

Byl jsem na tento snímek zvědavý a nezklamal mně, i když chvíli je to smutné a negativní, avšak naštěstí těch úsměvných momentů tam je víc. ()

Jartian

ten kluk celou tu saradu posral. Chova se jak 30ti letej profesor s nejaky podelany statni skoly. A vubec .. vykradacky Clinta jsou ted asi v mode ()

lola10

Na Billa Murraye jsem se těšila a byla jsem zvědavá, jak roli zvládne, vzhledem ke svému osobnímu životu. Čekala jsem sentimentální drama alá komedie, ale byla jsem mile překvapena. Vůbec to nebylo přehnané a nahrané na diváky, bylo to mile dojemné a vtipné. Bill Murray byl skvělý a celý film bylo takové milé odlehčení. Za emoce, které mi během filmy proudily ven z očí, dávám 4 hvězdy. ()

soadak

Dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal, nějak jsem si nedokázal představit Billa Murrayho jako protivnýho starýho dědka, resp. nedokázal jsem si představit, že se z toho filmu nevyklube jen protivná pseudokomedie, ze které máte deprese ještě několik hodin po shlédnutí. Ale herci odvádí skvělý výkon a děj se vyvíjí tak přirozeně, že se určitě podívám i na budoucí filmy od Theodora Melfi. 75 % ()

JimWalker007

Postava cynického chrapúnskeho samotára bola ušitá na mieru dvom hviezdam - Billovi Murrayovi a Jackovi Nicholsonovi. Teraz mal šťastie Bill, ktorý exceluje v tejto krásne jednoduchej mozaike zo života osamoteného chlapca a starého muža. Prvý krát ma Melissa McCarthy nerozčuľovala vo filme. "Odtiekla mi voda!" "Zavolaj vodárovi." ()