Vražda bez svedkov a do poslednej chvíle i bez motívu. (RTVS)

Autogram

Náhoda dokáže byť sviňa, ale niekedy to trvá. Reálne podľa titulkov skoro dva roky, ale aj hodinové trápenie, ako sa dostať k vrahovi poctivým vyšetrovaním, bolo dosť. –––– Zpracuj to do prezentace a pošli mi to. Mám pocit, že jsem nepřišla na kraj, ale do středověku. –––– To jsou blbci, co? –––– Nechci se nechat okrást. To přeci nebudu riskovat. ()

Enšpígl

Celou dobu jsem si myslel, že Korejs začíná být podobný mentor jako v předchozích sériích Polívka, ale konec mě znejistil. Ondra Vetchý a Mirek Hanuš začínají přebírat otěže mé pozornosti. Ty dvě ženský na vedoucích pozicích extremně nesympatické (myslím postavy ne herečky ani herecky ) asi v dalších dílech vznikne alergie, ale opět krom případy kvalitně napsaný postavy i vztahy mezi nimi. ()

flanker.27

Když si myslíte, že nemůže být hůř jak za Korejse, zamyslete se znovu. Může. Korejs měl aspoň skutečnou praxi v terénu a v roli vyšetřovatele je schopný. Navíc je vtipný. Zatímco tohle blbý, namyšlený, arogantní, leč moderní technologie používající (zpracuj to do prezentace) stvoření má v hlavě kompletně nasráno (a zároveň je přesvědčeno o vlastní neomylnosti). Darwinžel, není nijak vzácné. Chyby odklánět/outsourcovat, úspěchy přivlastňovat. Samozřejmě, na začátku série jsme viděli, že Korejs a nová ředitelka mají nějaké kontakty a kdo ví, jestli za její aktivitou není on sám. Teď asi budeme zbytek série v napětí, jak to s ním je. Případ sám - prostě opravdu ta mravenčí, dlouhá práce, stovky hodin nad spisy, srovnávání, tipování, vylučování, hledání styčných bodů, co tvoří opravdovou práci vyšetřovatelů a operativy. P. S. Opět geniální detail: všimněte si na začátku, jaké knihy si nová ředitelka vybaluje z kufru. Minimálně v tomhle si autoři seriálu myslí přesně to co já. Jo, a "byl nasazen vrtulník s termovizí" je asi podobně ustálené jako "já přijdu, až nastavěj zrcadlo." Časy se mění, ale hloupost je věčná. ()

troufalka

Občas se mi zasteskne po té staré partě, kdy se Pražák ještě nechoval jako pitomec, Anděl proháněl holky, Plíšek trousil svoje moudra a Kozáka pronásledoval Korejs. Oproti první sérii se mnohem méně zabíhá do soukromí, ke slovu se dostávají nové technologie a tak trochu mizí ta sympatická člověčina z let předchozích. ()

Pepinec

Hádám, že feministkám bojujícím za dosazování žen do vedoucích pozic tahle epizoda moc nepomůže. Já mít v práci takovouhle šéfovou, jsem na druhý straně zákona dřív než řekneš Korejs. ()

salahadin

Tenhle případ znám jako vlastní boty, se kterýma jsem šmajdal kdysi do Kunratic, takže žádné napětí, ale jen radost ze sledování, jak dobře tvůrci zpracovávají reálie tohoto neskutečného případu. No a pak tu máme novou šéfovou, u které se mi chce blinkat - bohužel, podobných moderních, ctižádostivých "dam" je hodně a jednu dvě i znám, proto mi sledování tohoto dílu činilo nemalé potíže, což není výtka tvůrcům, ale pochvala za vykonanou práci. Jen lituji tu herečku, střihnout si takovou mrchu, to je odvaha :-) Korejsův výslech parádní a já bych fakt rád, aby se z Korejse stala kladná postava! ()

Frajer42

Nedovedu si představit, jak by seriál fungoval bez Korejse, je opravdu úžasně napsaný a skvěle zahraný.  Jinak pan čestný za sebe našel vskutku libovou náhradu. Neskutečně mě ta ředitelka sere. Vetchý by se měl pro dobro sboru obětovat, pořádně ji ohnout a zklidnit její rozlítané hormony. Případ jako takový nic extra zajímavého. Několik vloupaček, mezi které se připletla i vraždička. Každopádně, pachatel byl vskutku zajímavý. Krásná ukázka, že v 60 život nekončí a lze si najít i na stará kolena velmi naplňující koníčky. Moderní technologie tak trochu devastují ten lidský přístup z předchozích sériích, který dělal vyšetřování podstatně zajímavějším a divákům bližší. Začíná to být lehce odosobněné a tolik vás to nepohltí. Na druhou stranu je však fajn, že postavy prošly nějakým vývojem. A vcelku si jednotlivé epizody drží podobnou kvalitu. Zatím jsem u žádného dílu neměl erekci, ale rovněž jsem se ani vyloženě nenudil. [70 %] ()

honajz

Rozjezd to má dost pomalý a nebýt klánovické hospůdky V lese, asi bych se začal nudit, ale pak nastoupí zlo v podobě nové šéfové, která je skutečně neskutečná mrcha, kariéristka, která o práci v terénu ví kulové a své přešlapy hází na druhé, a rovněž se objeví to spojení s vykradačem, jenž působí od začátku neuvěřitelně bizarně a je fajn, že vybrali pro jeho představitele tohoto herce, ten jím snad byl v reálu, jak dobře ho zahrál. Korejs svým výslechem hodně pobavil, zmínka o Plíškovi taky. Btw, kde se dá sehnat podtácek (tehdy) neexistujícího piva Felix? :-) ()

Necrotongue

Jako velkého fanouška sociálněsíťových manažerů mě tvůrci v osmé epizodě potěšili novým obsazením ředitelské pozice. Plukovník JUDr. Radka Drápová, MBA na mě udělala skutečně velký dojem, takže tuším, že budu muset k již zavedenému pojmu "korejsovina" přidat i "drápovinu" (nebo "drápinu"?). Kromě dalšího boje s větrnými mlýny přinesl tento díl i nemálo zajímavý případ, při jehož rozkrývání jsem se slušně bavil. A znovu jsem měl velmi nepříjemný pocit z toho, že byl kapitán Josef Korejs opět zralý na pochvalu. Já si na to nějak nemůžu zvyknout, ale mám pocit, že se mé nedůvěře v jeho osobu brzy dostane jisté legitimity. / Poučení: Nebuď chrt. ()

rakovnik

Úmorná ale úporná práce kriminalistů vedla ke kýženému konci, byť klacky pod nohy dříčům hází ambiciózní kolegové, či kolegyně. Otěže humoru přebírá Korejs se státní zástupkyní. Pachatel z ranku "slušných" a pečlivých psychopatů je snad to nejhorší, co může policisty potkat. 25 let... ()

otík

Případ těžký, rozvleklý, na konci napsáno, že se vyšetřoval dva roky! Navíc pachatel vypadá jakou jouda, ale rozhodně to jouda není, je to tvrdý nepřítel. Tentokrát to byla opravdu krimi piplačka. Korejs v akci potěší. Průměrně výborný díl. PS: potěší maličká role Zdeňka Trčálka, herce Slováckého divadla v Uherském Hradišti. ()

fabecc1222

Tak popravdě na případ postřeleného zadku z minulého dílu už jsem dočista zapomněl, ale i on se teda nakonec dočkal rozuzlení. Tady je krásně vidět, jak mravenčí práce to vyšetřování je, a jak dlouho se to může táhnout (v reálu dva roky). Ne jak jinde v kriminálkách, kde maj za pár dní hotovo. Původně jsem si myslel, že konec seriálu bude směřovat k tomu, že Kozák odejde po vzoru reálného Mareše od policie (to stále trvá) a na pozici šéfa ho nahradí Pražák. Po finále si ale nejsem úplně jistý, jestli náhodou Pražák nepřešel na stranu nové policejtní ředitelky...Furt nevim co ten Korejs, jede si pomstu, nebo cestu za vykoupením?! ()

Disease

Případ, který jsem kdysi v médiích zaregistroval. Hodně zajímavá psychologie pachatele. Korejs už je stopro rehabilitován, ale objevuje se nová prudička místo Dušana, takže jsem měl pocit takového soft restartu. ()

bobstock

Aa někdo donáší asi kvůli Kozákovi a Korejsův fór na nedopečený kuře, který by veterinář ještě mohl zachránit top. Pondělní krimi opět nezklamalo, akorát mi připadá, že těch reklam i na veřejnoprávní před pořadem začíná být čím dál víc. Aby jim ty díly za chvíli taky nezačínaly o půl deváté a nekončily o půl dvanácté jako na komerčních hnojích. :) ()

EllienPM

Prý divákům (divačkám) chyběly ženské postavy - tak se husy dočkaly krav. Tenhle zajímavý případ dobře a do detailu s reálnými policisty i pachatelem a autent. záběry zpracoval O. Vaňura v Legendách kriminalistiky (2/10 Hledač pokladů) - doporučuji. Krásně tam poznáte reálné předobrazy postav Blažka, Stacha a Bočkové. https://www.ceskatelevize.cz/porady/10993853591-legendy-kriminalistiky/320295350060002/ . ()

mira007

... by mne zajímalo, jak se tenhle seriál ( hlavně tenhle díl) dívá paní Radka D., bývalá náměstkyně Služby kriminální policie a vyšetřování na Krajském ředitelství Policie ČR hl. m. Prahy. Asi taky začne psát scénáře..... jako pomstu. ()