Príležitostná zlatníčka je zavraždená pre pár zlatých retiazok. (RTVS)

Mlle

Tentokrát plný počet. Pěkně natočené, dobře filmově vedená příběhová linka, skvělá Barbora Bočková! A ovšem kéž by takhle policisté postupovali v každém případě, nejen při vraždách. Závislých feťáků je mezi rodičemi, jak se nám ty generace proměňují, čím dál tím víc. Bohužel jsem i v realitě viděla, jak to vypadá, když svoje lži a choutky nadřazují fetující rodiče vývoji a duševnímu i fyzickému zdraví svých dětí – se vším, co v závěru pronáší Ondřej Vetchý v postavě Kozáka, nelze než souhlasit. Chtělo by to větší prevenci – na diskotékách, v barech – trochu víc pozornosti obchodu s drogami, než vůbec mají tihle jedinci příležitost ničit život svým dětem a svému okolí. Ta místa nejsou nic neznámého, policie tam selhává. ()

Axident

Uznávám, že jsem k domácí seriálové a obzvláště detektivní tvorbě trochu předpojatý, přesto bych si stál za názorem, že snaha o lidskou autenticitu v hereckých projevech je značně toporná a příliš chtěná. Ano, dívat se na Případy... poměrně bezbolestně dá, určitě to není špatný seriál, ale ani nijak zvlášť dobrý, navzdory obsazení, rozhodně ne tak, jak by mohl.... ()

milwaukee

Tak ve třetí sérii dávám poprvé za pět. Korejs i bez kalendáře bodoval, Bočková to vyřešila a Víťa perfektně vypočítal gramáž. Kozák začíná trochu korejsovatět, ale celkově to do sebe tak nějak zapadalo. A Stach s Blažkem dostanou tu pátou hvězdu, jak na první dobrou prokoukli tu nejmenovanou menšinu, že pekli dort na návštěvu u Červeňáků. A ten konec byl opravdu hodně smutnej. ()

Gig

Zatím se mi potvrzuje teorie postavy Čulíkové a její vnitřní vypořádávání s tím zda na tu práci má. Navíc konfrontace s rodinou - práce vs rodina. Jinak opět perfektní díl, kde potěšilo i malé objevení Plíška. Paradoxně i pomohla téměř nepřítomnost Netíka, který měl úraz na počátku. Tento díl nebyl tak moc kriminální, ale detektivní. Tj. nevěděli jsme od počátku, kdo je vrahem. Smutný příběh, ale Remindová zabodovala s narážkou na Korejse, který nemá co dělat. Ale v této sérii z ní moc odělali vtipkující bytost oproti předchozích sériích. ()

sharka.68

škoda lidského života... každého...ta,co vraždila, zničila život tetě,její matce,sobě,dceři,manželovi ..pořád mi tam ta mladá dvojka na oddělení nesedí... Víťa nezklamal..Plíšek dobrý, měl by si zajít k holiči.. ()

jungewolf

E.Maximová byla famózní. S O.Vetchým si zahrála v krimi-filmu na ČT už podruhé, v r.2017 (premiéra 1.dílu na ČT 1 byla 12.března 2017) hrála v 3-dílné kriminální minisérii Spravedlnost dceru kriminalisty, která zabila prominentního soudce. Jejího otce, který nejdřív zamete stopy vedoucí k jeho dceři, poté stojí v čele týmu,vyšetřující soudcovu smrt, hrál právě O.Vetchý .  *** Je s podivem, že v tomto dílu (jako vedlejší dějová linka) je také okrajově zmíněná cikánská-pardon,romská-kriminalita ... . Že by samozvaní "ochránci práv menšin"(etnických,sexuálních,muslimů, pro legalizaci eutanazie, pro legalizaci pedofilie+hebefilie+zoofilie a dalších neomarxistických zhovadilostí=svinstev) zaspali s hysterickou kampaní proti rasismu na obrazovce veřejnoprávní ČT ? Možná si toho - zatím - nevšimli .... :-) . ()

Nonna

Dost otřesný případ. A nejen, co se spáchání zločinu týče, ale zejména v té lidské stránce vyšetřovatelky. Sama jsem matka a taky mám spoustu kamarádů, kterým to nešlo. A chtěli. A pracuju s těma, co většinou nechtěli a mají. Hrůza. Zajímavé je i zapojení Korejse. Na milost ho teda nevezmu, ale i on dokáže být užitečný - zpoza druhé strany dveří. Velmi dobře natočený díl. A taky mě baví hudba, s zčásti vykradenou Vltavou:-). ()

Pepi74 odpad!

Takže od začátku. V minulém díle Korejs podržtaška a tady najednou s Vetchošem kamarádi? Majka z Gurunu se při každé zmínce o dítěti hroutí protože ho nemá. Do toho zmatený děj kde se motá páté přes deváté a smysl to nedává. Pokud jsme se dívali všichni na něco jiného tak pardon ale tohle byla hrůza. Kvalitní nášlap do vékávéček! ()

quido_zidle

Vzkaz pro budoucí autory českých filmových detektivek: Dřív než začnete, pusťte si tento seriál, ideálně všechny díly... Protože takhle nějak se to dělá - uvěřitelné, přehledné, s důrazem na mravenčí policajtskou práci a ne na české verze holywoodských akcí, s perfektně vybranými herci do všech (!) vedlejších rolí (třeba Maximová byla v tomto díle na podtrženou jedničku). Chyby to má (debilní postava "elitního vyšetřovatele" Vladyky..., parodie na státní zástupkyni v podobě Remundové a pár dalších), ale jako celek je tento počin vynikající a vždycky se těším na další díl. Btw. ta ženská mrcha dostala v reálu 17 let...Teď sedí 5, takže za 4 roky bude za slušné chování venku... Asi pudu blejt! ()

PenelopaW

Souhlasím s tím, že rozuzlení dílu bylo hodně smutné. U Adéliny postavy mne zaujala ta přecitlivělost vůči dětem, tuším, že v tom, že žádné nemá, bude něco víc a upřímně mne zajímají prognózy, jak její postava na 1. oddělení, kde se řeší hlavně vraždy, obstojí. Korejs se ukazuje jako pořád dobrý vyšetřovatel, což o něm ostatně tvrdili už v Devadesátkách (kde to ale moc neukázali), a navzdory Kozákově nechutě se pomalu začleňuje do týmů. Ovšem souhlasím s tím, že to, co Kozák ve Vetchého podání předvádí, je fakt síla. To afektované řvaní kvůli všemu i mně leze na nervy, předpověď, že na vedoucí pozici zkorejsovatí se dost naplňuje. ()

fafejt001

JO  příběh  dobrý  ,  jen  mi  začíná  lézt  na  nervy  ,  trochu ,  Kozák .  Často  řve .  Snad  to  takhle  nechodí ,  jinak by  to  bylo  brutááál .  A  KOREJS  jde  pomalu  do  formy .  Tož  dobrééé .  A  Sršenˇ   také  dobré .  Takže   * * * a půl * .  Jo   a  Elizaveta  solid  výkon  ,  no  a  občané  -  more  ,  jako  když  ze  života .  Solidně  lhali  až  do  konce .  Tedy   skoro  .  Těším  se  na  další  díly  jaké  budou  .  Zatím zduř . ()