Príbeh sa odohráva v Nemecku v apríli 1945. Druhá svetová vojna sa blíži ku svojmu koncu a umierajúcemu gigantovi - nacistickej ríši - už výrazne dochádza dych. Nemecká armáda v posledných kŕčoch čelí americkej armáde, ktorej po niekoľkých rokoch bojov už tiež dochádzajú sily aj zálohy. Američania sú vyčerpaní a bojujú v mätúcom prostredí, kde nepriateľom môže byť každý. Do čaty Dona „Wardaddyho“ Colliera (Brad Pitt) nastupuje mladý Norman Ellison (Logan Lerman), ktorý je na vojnu zúfalo nepripravený. Výcvik absolvoval ako pisár, ale nakoniec ho odvelili na front do 2. obrnenej divízie ako náhradného šoféra, aby nahradil mŕtveho vojaka, ktorý tu slúžil od začiatku vojny. Šokovaný Norman je presvedčený, že muselo dôjsť k nejakému omylu, keď sa ocitol v ostrom boji. Ak chce neskúsený mladík prežiť, bude sa musieť zmeniť a dôverovať radám a rozkazom veliteľa. O tom, či sa mu podarí uspieť, rozhodne osud v priebehu najbližších 24 hodín, kedy piati americkí tankisti - veliteľ Don "Wardaddy" Collier (Brad Pitt), strelec Boyd Swan (Shia LaBeouf), nabíjač Grady Travis (Jon Bernthal), vodič Trini Garcia (Michael Peña) a záložný vodič Norman Ellison (Logan Lerman) - budú musieť čeliť trom stovkám nepriateľských nemeckých vojakov v zúfalom súboji o prežitie. (TV JOJ)

Helllboy

Já asi viděl jiný film, protože jinak to vážně nechápu. Co to sakra bylo? V tomhle hrál Pitt? Proč střely vypadaly jak ze Star Wars? Kam se jen poděly válečné filmy? No nic, radši si spustím zase World of Tanks, abych si užil trochu realističnosti a logiky... ()

Edwin44

Film byl parádní, ale je třeba vytknout několik věcí. První je, proč jsme sakra neviděli víc tankových soubojů, je tu sice jeden skvěle natočený fight 1 tiger vs 3 amíci, ale tím to tak nějak hasne bohužel. Čekal jsem epesní finálovou bitvu, ale tak snad příště. Druhá věc...proboha to se nikdo lepší než Logan Lerman nenašel do hlavní role mladýho ucha? Ježiš jak on byl nesympatickej. Třetí věc je sakra proč proboha vždycky takovýhle válečný filmy musej mít postavy, který opovrhujou válkou a odmítají zabít nepřátele apod. (stejně jako Zachrante vojína Ryana) Vůbec to do toho drsnýho filmu nezapadalo. Poslední věc je tak trochu spoiler im sorry, ale proč proboha ten největší pitomec to musí přežít a proč hlavní postavy totálně postrádají pud sebezáchovy. Nebýt těhlech věcí tak by to bylo za 5* ale tak nějak doufám že přijde snad i lepší. PS. Na to kolik Brettovi je let, tak klobouk dolů v jaký byl formě :-D ()

MiniMiky

Film je prvních 30 minut velmi záživný (zelenáč, kus ksichtu, atd..), jenže poté se graf mé spokojenosti strhává prudce dolů. Shia LaBeouf v roli hluboce věřícího křesťana je velmi nepřesvědčivý (asi to je tím, že je žid). Jediná sympatická postava je serža Válečnýtáta, který svým drsným a neohroženým přístupem a hipsterským účesem zachraňuje potápějící loď. Finální scéna byla tak vtipná, že jsem si smíchy málem vyrval bránici a místo ní tam nasadil smažený kuřecí řízek. Přibližně 300 - 400 německých vojáků, kteří jsou po zuby ozbrojení pancéřovými pěstmi nejsou schopni zničit jeden nepojízdný tank s tlupou amíků uvnitř? Nepřipadá vám to divné? Na má očekávání to bylo zklamání. ()

CharlitoCZ

Slušný film, vlastně spíš průměr, ale scéna s Tigrem je bomba. (možná trošku proamerická), protože v reálu by jich muselo být tak 20.. Konec mě ale zklamal. ()

kysilkalukas

Takže asi takhle:Opět další americký film kde ukazujou amíci svoji tvrdost.Čekal jsem na nějakou silnou hlášku a co se nenadálo ona přišla:My jsme skála a oni se o nás rozbijou!!!.A přežít 3 střely od snajpra vyžaduje taky kapku tvrdosti a tu Brad měl.celý film mi přišel tak nějak o ničem,zkrátil bych ho na posledních 30minut kde se tak trochu něco dělo.Něvim jestli je za úspěchem tohoto filmu jeho děj a nebo jen že tam hraje pár známých herců. ()

EagleSK

Na začiatku filmu som bol spokojný a moja spokojnosť sa držala na relatívne rovnakej úrovni až do obsadenia mesta. Následne to bola jedna logická katastrofa za druhou, prevedenie naprd a záver som už ani nemal chuť dopozerať. [SPOILER]Niekoľkokrát trafený Pitt do hlavy a do tela dokáže dávať mladému inštrukcie ako opustiť tank. Nemci s plnou výzbrojou a pancierfaustami nedokážu zlikvidovať tank dobre že nie počas celej noci. A mnoho iného.[SPOILER] ()

hito

lepší priemer, vidieť tam závan túžby urobiť z toho doják, ale nejak to tam proste nie je, aj keď zábery sa tvária drsno ()

Matrix44

celkom podarený film z 2. svetovej kde sa konečne amíci až tak nestavajú hrdinských rolí a neboja sa priznať rabovanie, okrádanie mŕtvych, vraždenie zajatcov a znásilňovanie žien. Len tak na okraj, Američania podľa ich vlastných hrdinských štatistík počas 2. svetovej vojny zostrelili viac lietadiel než vôbec Nemecko disponovalo. No a na spojencov už nezostali žiadne lietadlá :) ()

kl.mi

Co to proboha má být??? Kdyby ten tank byl pojízdný, patrně by dojel do Berlína! Další americká sračka,kde pouze oni jsou nejlepší a němci totální idioti. Závěr filmu je absolutní debilita, připomíná hru Call of duty. Hodnocení dvě hvězdy jsou za triky. ()

stando76

Oplatí sa pozrieť a diviť sa,prečo Amíci natočili toto čudo a nedali peniaze radšej deťom v Afrike.Tento film by nemal presahovať hodnotenie 50%.Kukali sme na to traja kamošši a zhodli sme sa,že ľudia to pozerali asi len kvôli Pittovi,taká je to nesúrodá zlátanina. ()

JerryPilsen

Akční nářez situovaný do druhé světové války s několika výtečnýma scénama a několika postavama,co to brzo odnesly.Konec trochu zkazil dojem,ale díky výborné kameře vizuelní zážitek. ()

rewoluce

Pomerne kvalitne spracovaná Americká zlátanina (historicky blbosť ako voda v koši), ale po výpravnej stránke a technickom zabezpečení ako rýdzo pravých tankov Sherman a celá zbierka vtedajšej bojovej techniky určite poteší srdcia zberateľov ale aj divákov tejto určite podarenej snímky.. Produkcia nezaspala na vavrínoch a do komparzu povolala tých najpovolanejších. Veteránov z radov Britskej armády z II svetovej vojny.. Proste a jednoducho nič nie je náhoda a každý detail je potrebné prepracovať. Problémom je samotná podstata deja osadeného do filmu nie práve šťastným rozhodnutím vnútiť divákovi Ameriku pri oslobodení Berlína. To v konečnom dôsledku vzalo tomuto filmu celú podstatu v mojom prípade hviezda dole! Už samotný názov FURY rozumej Fúria, šatrafa alebo v prenesom slove Beštia nemá nič spoločné s kovom v srdciach.. Celkový dojem: dása.. ()

alphatown

Nevím co tady všichni tak hodnotí. Brett Pitt v režii ruského režiséra Ivana Komunističe. Blábol jak za starých sovětských filmů. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /spíše akční retro podívaná, volně inspirovaná historickými událostmi, než klasický válečný film, patetický americký kecy a pár hrdinných scén/Brad jako americký taťka, co umí bejt tvrdej, ale i přímej, spravedlivej a umí se postavit/ - štěstím jsem z toho zrovna neskákal, ale co už no/, + /herecká sestava nebyla nejhorší, což je ale taky dáno tím, že mám Brada docela rád, akce obstojná, zvláště pak v tom tanku na konci/, hodnocení - slušný film, ale také dosti hrdinský, akční, než historický či válečný, ale tak mám určitou slabost pro filmy z 2. světové, takže, celkem to šlo, takový těsný nadprůměr ()

Zofan

Od filmu jsem čekal spíše zklamání. V průběhu mi to přišlo, jako by se režisér chtěl přiblížit a svézt na úspěchu Zachraňte vojína Ryana. Film má docela podobné prvky, jen je zaměřen na posádky tanků, což je zajímavější téma, než by se mohlo zdát. Asi nejzajímavější mi přišel úhel pohledu na situaci. Děj se odehrává víceméně z pohledu mladičkého vystrašeného klučíka plného ideálů, který však vidí válku takovou, jaká doopravdy byla, tedy na poblití, a ne jako jedno velké dobrodružství plné nesmrtelných hrdinů. Film je napllněný emocemi a napětím. Nakonec docela překvapení. Shia LaBeouf měl asi svou první charismatickou roli. Naopak Pitt už celkem zestárnul a ztratil svou jiskru. Postavit film na něm už úplně nefunguje. ()

Udet odpad!

..no to je ale zase perla.. ..skupinka rus.- tedy, pardon, amerických gerojů, která zase někde zachranuje svět ..jo, aha, druhá světová.. .. ..ale to je jedno, zase jeden americký blábol na stále stejné téma- skupinka amerických nadlidí hladce likvidující nepřehledné řady nepřátel .. ..no teda, tak takhle se v těch svých filmových megadílech nechvástali ani ti Ivani.. ..a že ti to už nějak uměli.. ()

MIKETUK

Tak jsem se těšil na nový válečný film a tak jsem se zklamal. Tenhle by neobstál ani jako epizoda v seriélu Bratrstvo neohrožených. Snad bylo záměrem ukázat, že na Tygry měli jen broky, snad že vojáci byli obyčejní lidé, ale že s jedním rozbitým tankem dokáží válčit s několika sty SS. A zase kecy o Bibli. Vyjma poslení čtvrtiny filmu bez akce. Asi jsem vidět nemusel. 30% ()

cumimnabednu

Dávám tři hvězdy. Víc nemohu. Jsem vděčný za každý film s tématikou 2. světové války, toto téma prostě mám rád, ale nemůžu vůbec věřit obsazení filmu a hereckým výkonům. Nějak jsem neuvěřil knírek Shia LaBoufa, ani jeho citáty z bible, ani to, jak jim všichni v tanku uctivě naslouchali. Spíš si myslím, že by ho poslali do h...... Neuvěřil jsem fousky ani celou postavu Michaela Peňovi. Koho to představoval? Do tanku se absolutně s tou jeho vyzáží nehodil. No a hlavně jsem nemohl z toho nováčka. Ten kluk se tam vůbec nehodil ani, když už si pak hrál na hrdinu a dokázal vystřelit. ()

Ferguson

Velice slušné. Jsou tam sice zcela zbytečné kopie "vojína Ryana" (nový člen posádky, který je tam omylem a svoji nesnahou zabíjet nepřítele působí problémy; závěrečný boj s přesilou), ale budiž. Originální kamera a snaha o "realismus" se cení. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (viac)