Príbeh sa odohráva v Nemecku v apríli 1945. Druhá svetová vojna sa blíži ku svojmu koncu a umierajúcemu gigantovi - nacistickej ríši - už výrazne dochádza dych. Nemecká armáda v posledných kŕčoch čelí americkej armáde, ktorej po niekoľkých rokoch bojov už tiež dochádzajú sily aj zálohy. Američania sú vyčerpaní a bojujú v mätúcom prostredí, kde nepriateľom môže byť každý. Do čaty Dona „Wardaddyho“ Colliera (Brad Pitt) nastupuje mladý Norman Ellison (Logan Lerman), ktorý je na vojnu zúfalo nepripravený. Výcvik absolvoval ako pisár, ale nakoniec ho odvelili na front do 2. obrnenej divízie ako náhradného šoféra, aby nahradil mŕtveho vojaka, ktorý tu slúžil od začiatku vojny. Šokovaný Norman je presvedčený, že muselo dôjsť k nejakému omylu, keď sa ocitol v ostrom boji. Ak chce neskúsený mladík prežiť, bude sa musieť zmeniť a dôverovať radám a rozkazom veliteľa. O tom, či sa mu podarí uspieť, rozhodne osud v priebehu najbližších 24 hodín, kedy piati americkí tankisti - veliteľ Don "Wardaddy" Collier (Brad Pitt), strelec Boyd Swan (Shia LaBeouf), nabíjač Grady Travis (Jon Bernthal), vodič Trini Garcia (Michael Peña) a záložný vodič Norman Ellison (Logan Lerman) - budú musieť čeliť trom stovkám nepriateľských nemeckých vojakov v zúfalom súboji o prežitie. (TV JOJ)

kagemush

To jsme kdysi jako malí si hráli na indiány a bělochy, nebo na vojáky , nebo něco takovýho.... . Jindra byl v bungru a mi ostatní jsme na poněkud řídký stěny bungru (jen větve, beton jsme nesehnali) házeli bugry. Nějaký asi Jindru trefil, ten se nasral , vzal klacek a všechny nás zmydlil. Pak škobrtnul o drn a ošklivě si rozbil držku vo pangejt. - Nyní jsem si to tak nějak připomněl při sledování tohodle. Ale jinak celkem nekomplikovaná zábava, ideální jako sorbet po zkouknutí třeba  těžkotonážní Opravdové blondýny. ()

SallyZen

Párkrát jsem si přišel jako na hodině biblistiky. Ne, jako nechci snižovat Starej zákon a speciálně Izajášovu knihu, ale poslouchat tyhle rádobyodvážný křesťanský patosy v tanku je opravdu fraška. Fury je origoš náměť z 2. světovky, ale bohužel hrozně moc pohollywoodštěnej. Jo, popravdě se neudělám s "velkolepý" filmový hudby (zas tak špatná ale nebyla), pár klišoidních válečných scén a několika sympaťáků v Shermanu. Frajeři za louží se nám naučili předkládat popcornový zábavy bez hloubky a já stále víc a víc odmítám nové filmy a koukám na staré. Je to opravdu škoda. Na druhou stranu je pravda, že Železné srdce je určitě jedna z lepších Hollywoodských patosů a na obranu musím říct, že některé scény jsou opravdu nádherné a epické, především souboje (až na ten posledni) byly naprosto parádní a opravdu se s ničím nesrali. Hlava nehlava, pěkně to tam lítalo. S hereckou výbavou jsem spokojenej (dokonce i se Shiou) a doufám, jen že, když už natočí něco podobného příště, vyhnou se nelogickým chybám a špatně napsanému chování jedinců. Pak taky trochu té zdlouhavé, hudbou podbarvující emoční kaše méňě a budu velmi spokojen. Takhle jen 55% ()

M.i.k.e

na nového Ayera jsem se hodně těšil a jsem rád,že i přes změnu žánru zůstal věrný svému stylu a Fury je tak nekompromisní,drsná a špinavá,jak jen válečný film může být.Hlavní hrdinové jsou sice hodně zvláštní partička,která není zrovna vzorem ctnosti a kde který psychiatr by z nich skákal radostí metr vysoko,ale válka už taková je a přesně takovou partičku už jsme mohli vidět v předchozím řežisérově kousku.Co v mých očích sraží film z absolutního hodnocení je poměrně velké množství až zbytečně rozvleklých kecacích scén,které sice mají určitou sílu,ale film místy zbytečně brzdí a poté konec,kde jsem byl sice smířen s americkým heroismem,ale když už chtěl jít Ayer tohle cestou,měl to udělat pořádně...80% ()

Aljak

Vojnové filmy nejako zvlášť nevyhľadávam, no občas sa na nejaký pozriem a napokon som milo prekvapený. To však nebol tento prípad. Tých 78% v hodnotení si akosi nedokážem vysvetliť, lebo pozerať sa vyše dvoch hodín na monotónne obstreľovanie tankov a vojenských zložiek mi nepríde zrovna ako príjemne strávený čas pri filme. Ústredné postavy boli síce zaujímavé, no tie dialógy boli fakt dosť bezduché a tej drámy v tom celom bolo naozaj dosť málo. No neviem, ťažko v tomto hľadať nejaké pozitíva. Ale nech len nekritizujem, tak musím uznať že kulisy a záverečná scéna boli vynikajúce, tak aspoň za to 1*. Ale inak bieda... ()

Lischai

Nechápu. První polovina filmu je skvělé, posmutnělé intimní drama o tom, jaká je válka - a pak někdo vystřídá režiséra a začne Rambo 3 meets 300: Bitva u Thermopyl. Pokud se na to budete dívat doma, vypněte to po střetu s nepřátelským tankem a budete z toho filmu mít mnohem lepší pocit. ()

Vyhy

Na tento film jsem se těšil od prvního traileru. A čekání se mi vyplatilo. Člověk si u takových filmů uvědomí ,jak drsné byly a jsou války a vede to k zamyšlení, proč si potom na ně hrajeme v počítačových hrách. Každopádně film je výborný. Drsný, akční a smutný. To, co se od něj očekává. Navíc, v něm hraje spousty mých oblíbených herců. Pitt umí zahrát cokoliv, ale příjemně mě překvapil Logan Lerman, který mě zatím u svých filmů nepřesvědčil, že umí hrát. Mám rád i Jason Isaacs, kterého jsem tu rád viděl. Film rozhodně doporučuji. Je to jeden ze snímků, které si buď pustíte jednou a nebo budete muset vícekrát, jak vás dostane. ()

Necron

nebyt klasicke americke nabubrelosti, mohl by to byt dobry film. navstevou v nemecke domacnosti se stava producent brad pitt etickym vzorem americke dokonalosti. tiger bitvou pokracuji klise a facepalm momenty, jez vrcholi neuveritelnym prezitim posadky uvnitr porouchaneho tanku proti 300 clenne nemecke armade, ktera navic z poloviny disponuje bazookama, ale zapomene je pouzit - vystreli z nich jen parkrat ke konci bitvy. brad pitt 3x zasazen sniperem sedi a rozdava rozumy jakoby se nechumelilo a nastesti, jako nejvetsi americky hrdina a velitel, statecne umira uvnitr tanku. nejedna fanynka uronila slzu, malem i ja (nad zalostnym scenarem). ()

rakovnik

Moderní syrový film o válce bez příkras, se zajímavými herci. Bohužel se první wtf dojem objevil až moc brzy a po polovině filmu, kdy příběh vrcholil, tak už jsem se nachytal, jak do filmu kecám a divím se vývoji děje. Tato skutečnost je u mě známkou toho, že scénárista popustil uzdu své fantazii až příliš. Celkový dojem z filmu je výborné audiovizuální dílo, nicméně s podle mého pitomým scénářem. Lepší dojmy převažují, snímek hezky ubíhá, zřejmě se zařadí mezi filmy, které budu chtít v budoucnu ještě vidět. ()

kaposlav

Finálna scénka pokazila môj zážitok s filmu, pretože to bolo fakt prehnané a riadne to naštrbilo dôveryhodný dojem. Inač nečakal som moc a preto som spokojný a udelujem 3* ()

Martin741

Reziser David Ayer /rychle a Zbesile 1, Patrola/ natocil nudny film s umelym pribehom a klasicky priklad filmu, kde jedna spatna scena dokaze pokakat cely film. Z hercov vie hrat snad len Brad Pitt /Seven, World war Z/, inak je to zbierka neplnoletych ludoopov /Lerman/, pochybnych existencii s neurcitou mentalnou orientaciou /Shia La Beouf/ a dementneho lumpenproletariatu /Jon Bernthal, Scott Eastwood/. Evil nazis pobehuju popri tanku a nie su schopni ho zasiahnut ani jednou protipancierovkou? No akoze kurvadrat. Dalej : Brad Pitt vylezie z tanku, nazi strielaju a stale ho nie su schopni trafit? No akoze ... kurvvadrat2. Akcne sceny su az samoucelne a dialogy medzi akcnymi scenami spociatku nevadia, ale postune akosi ... odementneju. No nic, ja si ostanem verny starym klasikam 30., 40., 50., 60. a 70. rokov minuleho storocia a taketo americke blbowoodske blijaky pre mna proste nie su. 20 % ()

Wiikii

Dlouho si to drželo post drámy, kterou jsem sledoval s nadšením, ale ke konci se to strhlo spíše k fantasy, kdy vše sice mělo své logické opodstatnění, jenže takto se dokázat bránit to by snad nedokázali ani se Star Trekovským štítem kolem tanku. .... HODNOCENÍ: 77% (4*) ()

ProNotor

Film s velkým očekáváním, který jsem nemohl téměř dokoukat, jak mě hrozně nudil. Super star wars, ale to tak vše. Kromě posledních 15ti minut velká navoněná bída. ()

Hennes

Skvělá práce maskérů a všech co připravili takhle skvěle reálné exteriéry. Atmosféra filmu je opravdu bez chyb. Jeden z lepších filmů druhé světové války poslední doby Herci také vyždímali maximum z toho co jim scénář nabídl. A že má příběh přehnaně hrdinský konec? Možná ne, těžko odhadovat co všechno se muselo vojákům honit v hlavě po několika měsících či letech takového utrpení. ()

Figu

Tramtadadááá. Je to tady! Velmi očekávanej film Figuska a Ellmariachiho. Tři body, na který jsem se těšil a zároveň se i obával. 1) Červený hodnocení a 76 procent. 2) Brad Pitt v hlavní roli. 3) Rok čekání na společnou chvíli s kolegou zabijákem Ellem na podívanou s názvem Fury. Jdeme na to. První hodina nám nenabídne prakticky nic, krom klukovské vzpomínky na Medal of Honor - zklamání. Druhá polovina se načne procítěnou scénou u němek v baráku, kde si hoši zahráli na fajn rodinku - jeden o to přišlel, druhej se postaral o chod domácnosti - zklamání. Dál vytknu veškerý střely, který se ve filmu Fury vypálily ze všecho možnýho - nový sedmý pokračování Star Wars má jít do kin až prosinec 2015 - zklamání. Shrnutí - na vše, na co jsem se těšil mě zklamalo, snad jen jedinej Pitt napůl obstál. Obsazení taky nebylo k zahození, další malinkatý plus. Pak už jen bída, bída a bída. Červený hodnocení za mě v žádným případě NE. Ne vždy se vyplatí na něco čekat. 60% ()

Hees

U tohto filmu oceňujem snahu ukázať vojnu taká aká v skutočnosti je a trochu z tej atmosféry hodiť na divákov, ale zostalo to len u snahy a podarilo sa to tak na 50 percent. Dôvodom je aj markantné zníženie kvality príbehu po uplynutú polovice filmu. Namiesto toho, aby sa filmový tvorcovia stále snažili spraviť z každého hrdinu, mohli by pre zmenu skúsiť niečo iné, ale v tomto filme sa to nekoná z dôvodu konca, ktorý je vzhľadom ku kvalite filme naozaj dosť slabučký. Ďalšou škodou je obrovský herecký potenciál, ktorý bol naozaj vo filme naplno využitý a herci zatienili svojimi výkonmi vo filme všetko ostatné. Trocha si odporujem s tým naplno využitý, ale herci hrali to čo im bolo povedané a zahrali to fakt famózne. Hlavne herecký výkon Brada Pitta bol naozaj excelentný a uveril som mu všetko a keby ho stretnem vonku spýtal by som sa, kde nechal zaparkovaný tank a dúfal by som, že nie na parkovacom mieste, ktoré je vyhradené pre invalidov. Možno by chcel film o tankoch viac tankových súbojov a viac taktiky a viac tankov, ale toho sa tvorcovia asi báli (nemali sa prečo). Film na 4 hviezdy možno aj na 4,5 do tejto hodiny a minúty 1:26 a potom nechcem povedať odpad, ale skôr na 3 hviezdy a fakt som mal pocit, že sledujem úplne iný film ako dovtedy. (Hodnotenie 3,5) ()

nick003

Po rozporuplném zážitku z Interstellaru jsem z Fury odcházel nadšen. Dostal jsem přesně to co sem očekával a snad i něco navíc. I když jsem se lehce obával stopáže, která čítá 135 minut, tak film uběhl jako voda, ani sem se nestačil podívat na hodinky kolik zbývá do konce. Ve filmu se pořád něco dělo akce střídala akci a i neakční pasáže byly výborné. "Bradova crew" byla skvělá a každý přispěl svojí částí ke kvalitě filmu. Nijak mi nevadil ani Šája Lebýf a jeho citování bible. V poslední, mimochodem excelentní bitvě, razila posádka tanku Fury heslo fight til the end a stálo to za to. Menší spoiler alert: Někomu možná vadil "hodnej" nácek na konci, ale mně to celkový zážitek z filmu rozhodně nepokazilo. ()

Pugo

Je to vlastne klasický Ayer. Realistické vykreslenie atmosféry, prostredia, postáv a ich charakterov mu ide na 120%. Celé je to špinavé, brutálne, krvavé - také, ako asi 2. svetová naozaj vyzerala. Casting je opäť výborný, chémia v tanku funguje. Klasický Ayer ale aj v tom, že film viacmenej nemá žiadny príbeh resp. úplne jednoduchý a teda obsah je podriadený forme. Preto to nie je za päť. ()

Meridius

Od Vojina Ryana jsem snad nevidel valecny film, ktery by me tak vtahnul. Skoda toho konce, kterej je jak z filmu s Arniem. Jsem ale ochotnej vuci tomu zavrit obe oci, stejne sem jim nakonec fandil a doufal, ze nacky rozstrilej na cucky a vsichni prezijou. Hodne se mi libila hudba, ktera rozhodne nejela po zajetejch kolejich valecnych filmu, trvalo mi par minut, nez sem si na ni zvyknul, ale ve vysledku sem z ni byl nadsen. ()

Streeper

Pro mě to bylo docela zklamání, očekávala jsem daleko více. Herecké výkony byly skvělé, to beze sporu, ale scénář mohl být propracovanější. Akce na závěr mohla být lepší, ale líbila se mi ta dojemnost, kdy postupně posádka umírala. Hudba byla asi tou nejlepší věci na filmu, ale jinak jsem se spíše nudila, než abych z toho byla naprosto odvázaná. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (viac)