101 dalmatíncov

• Česko 101 dalmatinů (viac)

Pôvodná klasika od Walta Disneyho očarila generácie divákov neodolateľnými, chvostom vrtiacimi hviezdami, pamätným príbehom a krásnou zmesou humoru a dobrodružstva. Cruella De Vil, Disneyho najohavnejší zloduch, spustí chlpaté dobrodružstvo, keď unesie všetky dalmatínske šteniatka v Londýne, vrátane pätnástich z rodiny Ponga a Perdity. Pomocou sily „polnočného štekania" Pongo vedie hrdinskú skupinu zvieracích postáv na dramatickú výpravu, aby všetkých zachránili. (Disney+)

vyfuk

Jeden podle mě z nejlepších příběhů. Taky určitě pro mě zahozený v mysli někde hluboko a nyní znovu zrozený. Je mi jasné, že jde o vkus, ale na rozdíl od jiných co jsem viděl, tak nyní koukám na podle mě jeden z těch nejlepších. Skvělý příběh, hrdinský, který je od začátku do konce napínavý a z velice hezkým koncem. Za mě prostě skvěle. ()

Babous

Pamatuju si, že když jsem byl malý, měli jsme doma obrázkovou knížku. K tomu příběhu i výtvarnému pojetí mám tedy čistě nostalgický vztah. Ale i když jsem se na to podíval teď, očima kritickýma, viděl jsem hezký rodinný animák se špetkou retra. ()

Koda

Asi nikoho nepřekvapí tenhle krásný snímek od Disneyho, který už má něco zažito, ale stále je velice originální a určitě se jednou zapíše do historie. Původně jsem si myslel, že Pongovi a Perditě se narodí 101 dalmatinů a potom je Cruella s Horácem a Kašparem ukradnou, ale milým překvapením bylo, že ty zbylé štěňata už byly u Horáce a Kašpara. Film se dá lecos předvídat, ale na podívání a třeba i na zavzpomínání je ideální šance. Pro fanoušky dalmatinů je to jedinečná volba. Flíček, který je velice zvědavý a zároveň chytré štěně většinou dělá problémy, ale velice jsem si ho oblíbil a určitě nesmím zapomenout ani na jedinečnou Valérii Zawadskou, která se prostě na Cruellu hodí, Woody, alias Pongo Michal Dlouhý, a co mě nejvíce potěšilo byl seržant Tibbs, kterého daboval Tomáš Trapl. Vážně! Jiného dabéra na něj opravdu hodit nemohli. Tomáš si svojí roli nesmírně užíval a jako kocour mi připadal velice sympatický. Za mě hezké pokoukání a navrácení do krásných starých let. ()

JADIM

Po moment únosu kvalitná Disneyho pohodová zábava pre celú rodinu. Tie typické pesničky a ikonické momenty, kde postavy na pár sekúnd prestanú hovoriť sa stali Disneyho podpisom. Potom to už na zábavnosti trochu stratilo. Bez ľudskej dvojice to už nebolo úplne ono a samotné šteniatka so zvieracími detektívmi už nedokázali zaujať až na takej úrovni. Ale určite to nie je nuda. 7/10 (Videné 4.3.2021, SK dabing) ()

Maynard.

Je celkem zvláštní, že tyhle starý kreslený filmy sem ve svým dětství neviděl, rovnou sem asi přeskočil na Terminátora :o). S prckem se nám výtazně vryla do paměti hitovka "Cruela demon". Celkem čučím, že je to film pro cěcka, ale ti dva poskoci Cruely a i vona mluvěj celkem drsně. Tak třeba  pitomec, idiot... Jakože to není uplně kinder friendly :o).Ale stejně sme ji viděli už tak 4x :o) ()

Han22

Tyhle starý disneyovky prostě fungují. Štěňata jsou natolik roztomilá, že okouzlí i zatvrdlé cynické srdce a vrátí mě do dětských let. Páníček a panička jsou taky fajn, na druhé straně jsou dva pitomci Kašpar a Horác, kteří jako by byli předobrazem dvojice ze Sám doma a ultimátně ďábelská Cruella De Vill. Je to svižné, vtipné, roztomilé (já vím opakuji se), napínavé a nádherně retro nakreslené (Londýn, starý zámek). A některé scény jsou prostě dokonalé. Například sledování westernu v televizi nebo psí telegram, který probudí celý Londýn :). 101 hvězdiček dát nemůžu, tak aspoň těch 5*. Animovaný film roku 1961. ()

Torimmer

No, jako na příběh o unesených dalmatinech to vlastně není vůbec zlé. Není to kdovíco, ale Disney si hodně pomohl s tím novým stylem. Styl "neučesané" animace tomu dodal zase jinou fajn atmošku. Mně to je teda sympatičtější. K tomu Londýnu se to hodilo, celé je to takové civilnější a méně doširoka se usmívající a s obříma lesknoucíma se očima. I dabing mi přijde méně afektovaný a přízemnější. Krok vstříc nové modernější éře. Okej, dobrý. ()

Hanes88

Náhodou jsem na tento animák narazil v televizi, ale musím přiznat, že celkem nic moc. Je to možná i tím, před jakou dobou to bylo natočeno...ale i přesto. 55%. ()

filipvrbik

Ta Cruella zkazí dojem nejen z filmů, ale dokáže udělat i zcela mimo zápletku, díky čemuž se film mění na 60minut útěku....je to rozhodně lepší než pozdější (hraná) verze, ale ani 101 dalmatinů to nezachrání od průměru...60% ()

Alf

ať už v porovnání s dobou "před" (Lady a Tramp, Alenka) nebo i tou "po" (Planeta pokladů, Není král jako král) nebo vůbec pro mě zdaleka nejhorší, co jsem kdy od Disneyho viděl, příběh banální, animace dost mizerná, žádný nápad, a to dokonce ani v části zla (snad s výjimkou jména hlavní zlodušky), nuda, nuda... ()

Mikino00

Milý film, první půlka je pak velmi zábavná a pestrá (psí telegraf), Cruela je správný záporák a vše skončí dobře, což dělá z filmu ideální zábavu nejen pro milovník psů. Škoda jen, že od opuštění zámku je film jen normílní naháněčka, postrádající hlavně vtipnost a toho úžasného kocoura. ()

Lovely.Bones

Revoluční Disneyho snímek! A to ve vícero směrech. Nebudu zbytečně obcházet kolem horké kaše, prostě je to úžasné. Ta animace má tak neskutečné kouzlo a navíc to byla první Disneyho zkušenost s animací Xerox, kterou využívaly dalších 30 let. Přijde mi smutné, že to nevidělo tolik lidí, jako Lady a Trumpa. Já jsem se do toho ihned zamiloval a kdybych měl ještě víc palců, tak bych je dal taky nahoru :-) ()

RadimFišer

ahhhhh. Romantická komedie. Nádherné vzpomínky musí mít každý kdo na tomto musel být v kině. Chtěl jsem vždycky více. Jestli je něco komediální, tak je to tohle. Sám Doma se učí od tohoto psího kusu. ()

zdeny99

Jeden ze starších celovečerních filmů od Walta Disneyho, který dneska patří mezi ty nejznámější animované filmy. Z počátku by se zdálo, že Anitě s Rogerem dělají dalmatíni křoví. Jenže to je jen chvíli, dokud se nenarodí 15 štěňat. Hned následuje dramatická vsuvka, kdy už to vypadá, že jedno umřelo. Nebyl by to ale Disney, aby to nedopadlo dobře. Pak je to už především o dalmatinech a posedlé Cruele po jejich kožiších. Ta kontrastuje se všemi postavami a celým filmem. Film je krásný, roztomilý především díky štěňatům a jiným zvířatům, které tradičně u Disneyho mluví, ukazuje podle mě až moc klidný Londýn se svými starými domy. Za to Cruela je věčně nasraná, protivná vychrtlá ženská, chvílemi připomínající kostru v obrovském kožichu. Má sebou dva kumpány, zloděje, kteří vypadají jako lupiči ze SÁM DOMA. I díky nim je to trošku taková detektivka pro děti, z níž mě nejvíce zaujal psí telegraf. Takže až se zblázní všichni psi na vesnici, začnou z ničeho nic štěkat, tak už víte, co to znamená. Předávají si prostě mezi sebou nutné zprávy, možná právě o nějakém ukradeném štěněti. [4105. hodnocení, 65. komentář, 75%] ()

Olík

Takhle se to prostě Disney dělal před padesáti lety. Diametrálně rozdílné kousky, než na jaké jsme zvyklí poslední dekády. Milé, poetické, tématicky univerzální....svým způsobem až nudné. Pro někoho stará dobrá klasika, pro druhého film pro pamětníky. ()

Torgal

Disneyovka určená vyslovene pre mladšie publikum. Zaujalo ma, že okrem klasických roztomilých a zábavných hovoriacich zvieratiek sa tu vyskytujú na detský film celkom drsné veci ako úhyn šteniatka pri pôrode (i keď sa ho napokon podarí zachrániť) a téma sťahovania z kože. A to ani nespomínam, že sa tu vo veľkom fajčí a pije alkohol. Animácia ma moc nenadchla a to isté môžem povedať aj o príbehu a jeho spracovaní, ale film určite neurazí. Akurát z Disneyho dielne vyšli podstatne podarenejšie kusy. 6+/10 ()

Návrat Cruelly je potvrzen

Návrat Cruelly je potvrzen

14.08.2021

Na přelomu letošního května a června vstoupil do kin hraný spin-off 101 dalmatinů s názvem Cruella a prakticky už pár dnů po premiéře se začalo mluvit o přípravách pokračování. Studio Disney mělo v… (viac)

Prequel 101 dalmatinů našel záporačku?

Prequel 101 dalmatinů našel záporačku?

10.03.2019

Disney už nějakou dobu chystá hraný prequel Cruella k pohádce 101 dalmatinů, jenž se bude odehrávat v 70. letech v Londýně a bude se soustředit na zrod psy-nenávidějící Cruelly de Vil, kterou ve… (viac)

Režisér Já, Tonya a remake 101 dalmatinů?

Režisér Já, Tonya a remake 101 dalmatinů?

05.12.2018

Režisér Craig Gillespie (Já, Tonya, Do posledního dechu) podle všeho jedná o režii hrané verze klasické disneyovské pohádky 101 dalmatinů. Snímek zatím nese neoficiálně název Cruella, a to především… (viac)